Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.

μεταφορα στο balance με request money απο προπληρωμενη mastercard της πειραιως,συνδεδεμενης στο paypapal,ανεπιτυχης.

με visa ολα ενταξει.επιτυχης αγορα απο banggood.

Link to comment
Share on other sites

FIREBLADE1; Εβαλα εγω νεα καρτα πριν 5 μερες και χρεωσε κανονικα το 1.5 euro και πηρα την τραπεζα και μου εδωσε τον

τετραψήφιό. η τραπεζα .ειναι Τράπεζα Πειραιώς και η καρτα prepaid

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις εναν γνωστό με κάρτα άλλης τράπεζας να σου τα στείλει και θα του τα δώσεις μετρητά.

 

Και να κάνω την διαδικασία με το paypal ή να χρεώσω από την αρχή τή κάρτα... με λίγα λόγια δέχεται πχ εθνική, γιουρομπανκ το gearbest για να μην κάνω την διαδηκασια με το balance

Link to comment
Share on other sites

FIREBLADE1; Εβαλα εγω νεα καρτα πριν 5 μερες και χρεωσε κανονικα το 1.5 euro και πηρα την τραπεζα και μου εδωσε τον

τετραψήφιό. η τραπεζα .ειναι Τράπεζα Πειραιώς και η καρτα prepaid

σωστος!!!! απλα μεχρι να ληξουν τα CC θα εχουμε καπελο 3,4%, αν ληξουν ποτε......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος, τι γίνεται με το capital control; Θέλω να κάνω αγορά κάτι ανταλακτικά από το eBay μέσω του paypal και θέλω να μάθω αν θα μου προχωρίσει η συναλλαγή. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Tα C.C υπαρχουν κανονικα και ειναι αγνωστο το αν και πότε θα βγουν εντελως! αν δεν εχεις στο paypal balance υπολοιπο απλα δεν αγοραζεις.....μπορεις να δοκιμασεις αυτο που ειπαμε με το request money αν το δεχτει η καρτα σου μεταφερεις χρηματα αλλα εχει προμηθεια 3,4% δλδ εγω που το εκανα με 100 ευρω μου κρατησε 3,75 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες μερες εβγαλα prepaid visa αλλα δεν καταφερα να παρω τα Money μεσω του request. Ξερουμε πως μπορω να το κανω με αυτη την καρτα?
Link to comment
Share on other sites

ποιας τραπεζας ειναι αυτη? η διαδικασια ειναι η ιδια για ολους οσον αγορα το request money απλα με αλλες τραπεζες παιζει και με αλλες οχι.

Εμενα πετυχε με eurobank visa classic πιστωτικη.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικες μερες εβγαλα prepaid visa αλλα δεν καταφερα να παρω τα Money μεσω του request. Ξερουμε πως μπορω να το κανω με αυτη την καρτα?

 

Εγω με prepaid visa πρώην τράπεζας κυπρου έγινε κανονικά η συναλλαγή!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ, ελπίζω να βρίσκομαι στο σωστό θέμα.

 

Δεν έχω paypal και λέω να κάνω για να αγοράσω ένα κινητό από Κίνα μέσω του paypal balance.

 

Έχω, όμως, μια απορία. Έχω μέσα στην χρεωστική ας πούμε 200€, πώς μπορώ να βάλω στο paypal balance 170€ ας πούμε και όχι όλα τα 200€;

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον κραταει 3.4%+0.34, βαζεις 177€ κ τελος

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 177€ ας πούμε πώς θα τα περάσω στο balance; Θα μου εμφανίσει κάποιο κουτάκι αφότου γράψω τον κωδικό της χρεωστικής και θα μου λέει να πληκτρολογήσω το ποσό που θέλω να μπει στο balance;

 

Όπως καταλαβαίνετε έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Με πολυ κοπο τελικα καταφερα να περασω χρηματα στο balance. Αλλα μου εμφανθζει το μηνυμα "Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days."

 

Υπαρχει λυση η ειμαι εγκλωβισμενος για 21 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 177€ ας πούμε πώς θα τα περάσω στο balance; Θα μου εμφανίσει κάποιο κουτάκι αφότου γράψω τον κωδικό της χρεωστικής και θα μου λέει να πληκτρολογήσω το ποσό που θέλω να μπει στο balance;

 

Όπως καταλαβαίνετε έχω μπερδευτεί.

Δες αυτό το βίντεο.

η διαδικασία είναι αυτή:

1. Mπαίνεις Paypal –> My PayPal

2. Πας «Request Money»

3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα mail στο οποίο έχεις πρόσβαση (προφανώς όχι το mail με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal)

4. Τσεκάρεις την επιλογή «goods» και το ποσό που θέλεις

5. Πας στο mail που έβαλες και βλέπεις αν σου έχει έρθει μήνυμα

6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου ζητάει (Όνομα, διεύθυνση κτλ)

7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση

8. Πατάς pay

9. Τα λεφτά έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου και μπορείς να κάνεις κανονικά τις αγορές σου μέσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό το βίντεο.

 

 

η διαδικασία είναι αυτή:

 

1. Mπαίνεις Paypal –> My PayPal

 

2. Πας «Request Money»

 

3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα mail στο οποίο έχεις πρόσβαση (προφανώς όχι το mail με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal)

 

4. Τσεκάρεις την επιλογή «goods» και το ποσό που θέλεις

 

5. Πας στο mail που έβαλες και βλέπεις αν σου έχει έρθει μήνυμα

 

6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου ζητάει (Όνομα, διεύθυνση κτλ)

 

7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση

 

8. Πατάς pay

 

9. Τα λεφτά έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου και μπορείς να κάνεις κανονικά τις αγορές σου μέσω internet.

 

 

 

ας μπει προς το παρον στο 1ο ποστ!μεχρι να σταματησουν τα capital controls

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

γνωριζει καποιος γιατι δεν μπορω να μεταφερω σε λογαριασμο μου μερος του ποσου απο προπληρωμενη της πειραιως (με e-banking),παρα μονο ολο το ποσο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον κραταει 3.4%+0.34, βαζεις 177€ κ τελος

 

Αφου μεταφερει τα χρηματα του στο balance κατα την διδικασια της αγορας το paypal νομιζω οτι θα ξανακρατησει προμηθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

γνωριζει καποιος γιατι δεν μπορω να μεταφερω σε λογαριασμο μου μερος του ποσου απο προπληρωμενη της πειραιως (με e-banking),παρα μονο ολο το ποσο?

ευχαριστω

 

Γιατι το συστημα της τραπεζας δεν εχει ενημερωθη ωστε να μπορεις να κανεις μερικη μεταφορα. :/ Εδω δεν μπορουν τοσες μερες να ενημερωσουν το συστημα ωστε να μπορουμε να κανουμε το 500ρικο ανα μηνα στο εξωτερικο.

Edited by testatos
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν το account μου ΔΕΝ είναι συνδεμένο/verified με κάποια πιστωτική/χρεωστική κάρτα μπορώ να κάνω αγορές από κινέζικα site χρησιμοποιώντας το paypal balance;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν το account μου ΔΕΝ είναι συνδεμένο/verified με κάποια πιστωτική/χρεωστική κάρτα μπορώ να κάνω αγορές από κινέζικα site χρησιμοποιώντας το paypal balance;

 

Φυσικά άλλα μέχρι ένα όριο αφού ο λογαριασμός δεν είναι ταυτοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Με πολυ κοπο τελικα καταφερα να περασω χρηματα στο balance. Αλλα μου εμφανθζει το μηνυμα "Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days."

 

Υπαρχει λυση η ειμαι εγκλωβισμενος για 21 μερες?

 

Μόλις ο αγοραστής βάλει θετική θα αποδεσμευτούν.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό το βίντεο.

η διαδικασία είναι αυτή:

1. Mπαίνεις Paypal –> My PayPal

2. Πας «Request Money»

3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα mail στο οποίο έχεις πρόσβαση (προφανώς όχι το mail με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal)

4. Τσεκάρεις την επιλογή «goods» και το ποσό που θέλεις

5. Πας στο mail που έβαλες και βλέπεις αν σου έχει έρθει μήνυμα

6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου ζητάει (Όνομα, διεύθυνση κτλ)

7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση

8. Πατάς pay

9. Τα λεφτά έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου και μπορείς να κάνεις κανονικά τις αγορές σου μέσω internet.

Καλησπέρα, μόλις δοκίμασα να γεμίσω το balance και εγώ, με 1 Visa Πειραιώς και 1 Visa Alpha Bank, και δεν γίνεται με τίποτα..... από το κινητό μου δοκίμασα, εάν παίζει κανένα ρόλο.....

 

Πως το έκαναν μερικοί;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις δοκίμασα να γεμίσω το balance και εγώ, με 1 Visa Πειραιώς και 1 Visa Alpha Bank, και δεν γίνεται με τίποτα..... από το κινητό μου δοκίμασα, εάν παίζει κανένα ρόλο.....

 

Πως το έκαναν μερικοί;

Από το pc.......

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις δοκίμασα να γεμίσω το balance και εγώ, με 1 Visa Πειραιώς και 1 Visa Alpha Bank, και δεν γίνεται με τίποτα..... από το κινητό μου δοκίμασα, εάν παίζει κανένα ρόλο.....

 

Πως το έκαναν μερικοί;

και οι δυο τραπεζες που δοκιμαζεις θεωρουνται απο τις "σκληρες" στον τομεα αυτο, ισως να εχουν ηδη συμπληρωσει το πλαφον των 300.000 ευρω/ημερα ισως να κανεις και εσυ κατι λαθος. Πες μας τι σου λεει στο τελος το paypal? αν δοκιμαζεις με κινητο, αυτο ειναι το λαθος σου, δοκιμασε μονο απο το pc οπως σου λεει φιλος πιο πανω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από το κινητό δοκίμασα και για τις 2......θα δοκιμάσω από το laptop και θα δω.. ..

 

UPDATE: Μόλις δοκίμασα και από το laptop την Alpha Visa......έβγαλε αυτό το μήνυμα:

 

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, Visa x-2008. This happened because it has been denied by the card issuer.

 

??

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...