Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα αν ανεβουν στο balance σου τοτε τα κανεις οτι θελεις, δηλαδη παιρνεις το κινητο σου!! αν παλι δεν το παρεις θα κανεις ενα withdraw σε bank account που εχεις καταχωρημενο στο paypal, προσεχε λιγο ομως, ρωτα την τραπεζα σου αν δεχετε εμβασματα απ το εξωτερικο, εγω ενα refund απο το aliexpress που εχω της ταξης των 5ευρω, η eurobank δεν το περναει.

 

Ασε ρε φιλε...ουτε μεθυσμενος να ειμαι.....τωρα καταλαβα οτι ελεγα :X τοση ωρα...αμα ανεβουν κανω την αγορα ...αμα δεν ανεβουν πως θα ειναι στο balance μου :lol:

Και να πω οτι εχει και καυσωνα.....χιλια ευχαριστω..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλος τρόπος που χρεώνει μόνο 2 dollars. Έστειλα χρήματα στον λογαριασμό της κοπέλας μου ως friends and family, τα πήρε αμέσως και τα έστειλα μετά πάλι στο δικό μου ballance χωρίς χρέωση επιπλέον :)

 

δεν ισχυει αυτο ανεξαρτητου ποσου.εκτος αν εβαλες λιγα .εαν κανεις send money ,εαν τα χρηματα φυγουν απο πιστωτικη η χρεωστικη εχεις παλι τη γνωστη προμηθεια .μονο εαν φυγουν απο balance η τραπεζικο λογαριασμο δεν υπαρχει προμηθεια.απο balance δεν εχει νοημα,απο τραπεζικο δεν μπορουμε ακομα,οποτε ακυρο το κολπο.για μ@@κες τους εχει στο paypal

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω paypal λογαριασμό και συνδεμενη μια κάρτα webuy της Πειραιώς. Έφτιαξα ένα δεύτερο λογαριασμό paypal και από τον πρώτο έστειλα χρήματα στον δεύτερο. Στον δεύτερο δεν συνδεσα καμία κάρτα με το σκεπτικό να πάνε τα χρήματα στο balance. Αυτή η διαδικασία έγινε χθες, τα χρήματα αφαιρέθηκαν από την κάρτα μου, η κίνηση φαίνεται κάπου και στους δύο λογαριασμούς αλλά το balance είναι μηδέν ευρώ. Τι μπορεί να συμβαίνει?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω paypal λογαριασμό και συνδεμενη μια κάρτα webuy της Πειραιώς. Έφτιαξα ένα δεύτερο λογαριασμό paypal και από τον πρώτο έστειλα χρήματα στον δεύτερο. Στον δεύτερο δεν συνδεσα καμία κάρτα με το σκεπτικό να πάνε τα χρήματα στο balance. Αυτή η διαδικασία έγινε χθες, τα χρήματα αφαιρέθηκαν από την κάρτα μου, η κίνηση φαίνεται κάπου και στους δύο λογαριασμούς αλλά το balance είναι μηδέν ευρώ. Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Μήπως πρεπει να κανεις αποδοχη των χρηματων απο τον λογαριασμο που τα περνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω paypal λογαριασμό και συνδεμενη μια κάρτα webuy της Πειραιώς. Έφτιαξα ένα δεύτερο λογαριασμό paypal και από τον πρώτο έστειλα χρήματα στον δεύτερο. Στον δεύτερο δεν συνδεσα καμία κάρτα με το σκεπτικό να πάνε τα χρήματα στο balance. Αυτή η διαδικασία έγινε χθες, τα χρήματα αφαιρέθηκαν από την κάρτα μου, η κίνηση φαίνεται κάπου και στους δύο λογαριασμούς αλλά το balance είναι μηδέν ευρώ. Τι μπορεί να συμβαίνει?

μηπως κανα verification?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρεπει να κανεις αποδοχη των χρηματων απο τον λογαριασμο που τα περνει;

 

Τόσο απλό. Ευχαριστώ!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση... για αρχή έχω paypal και ξέρω πως ακόμα δεν δουλεύει για την Ελλάδα και γνωρίζω ότι υπάρχει τρόπος παράκαμψης αλλά δεν το έχω και πολύ με αυτά και φοβάμαι να το κάνω μπορώ να αγοράσω με την χρεωστική μου από gearbest ή ούτε και τις κάρτες δέχονται??? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι σε αυτοματο μηχανημα στην πειρεως κατεθεσα 220 ευρω σε χρεωστικη καρτα. Μετα απο κανα 3αρι ωρες και κανα 5αρι προσπαθειες τα χρηματα πηγαν στο paypal με την διαδικασια του Request Money και την γνωστη προμηθεια και αμεσως πραγματοποιηθηκε και αγορα! Συγχαρητηρια στα παιδια που το ανακαλυψαν.
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος της τελευαίες μέρες να κανει ανανέωση χρόνου ομιλίας με paypal στην wind ...? και να έχει περασμένη στην paypal την prepaid της πειραιώς Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος της τελευαίες μέρες να κανεις ανανέωση χρόνου ομιλίας με paypal στην wind ...? και να έχει περασμένη στην paypal την prepaid της πειραιώς

ναι, δεν γίνεται.... δεν κατάφερα εγω τουλάχιστον να κανω ανανέωση με Πειραιώς και Αλφα

 

αντίθετα με την eurobank δούλεψε μια χαρά

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.. θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση... για αρχή έχω paypal και ξέρω πως ακόμα δεν δουλεύει για την Ελλάδα και γνωρίζω ότι υπάρχει τρόπος παράκαμψης αλλά δεν το έχω και πολύ με αυτά και φοβάμαι να το κάνω μπορώ να αγοράσω με την χρεωστική μου από gearbest ή ούτε και τις κάρτες δέχονται??? Ευχαριστώ

Όχι δεν μπορείς να αγοράσεις απευθείας με κάρτα από Gearbest.

Link to comment
Share on other sites

ναι, δεν γίνεται.... δεν κατάφερα εγω τουλάχιστον να κανω ανανέωση με Πειραιώς και Αλφα

 

αντίθετα με την eurobank δούλεψε μια χαρά

τελικα αποδεικνυεται οτι πειραιως και αλφα ειναι οι πιο σκληρες τραπεζες, το eurobankακι μια χαρα επιτρεπει να γινονται "ατασταλιες" :)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

τελικα αποδεικνυεται οτι πειραιως και αλφα ειναι οι πιο σκληρες τραπεζες, το eurobankακι μια χαρα επιτρεπει να γινονται "ατασταλιες" :)

 

Εχει μαι το μικροκερδος της.............:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω paypal λογαριασμό και συνδεμενη μια κάρτα webuy της Πειραιώς. Έφτιαξα ένα δεύτερο λογαριασμό paypal και από τον πρώτο έστειλα χρήματα στον δεύτερο. Στον δεύτερο δεν συνδεσα καμία κάρτα με το σκεπτικό να πάνε τα χρήματα στο balance. Αυτή η διαδικασία έγινε χθες, τα χρήματα αφαιρέθηκαν από την κάρτα μου, η κίνηση φαίνεται κάπου και στους δύο λογαριασμούς αλλά το balance είναι μηδέν ευρώ. Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Προμηθεια για αυτην την συναλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται;; Με prepaid της πειραιως και ποσό κάτω απο 100€ θα κάνω δουλειά ή μπαααα;

uuuuppp :ninja::ninja:

Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Με Alpha πιστωτικη ρε παιδια καταφερε κανεις??? τι αδικια ειναι αυτη? :(
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Με Alpha πιστωτικη ρε παιδια καταφερε κανεις??? τι αδικια ειναι αυτη? :(

Με dynamic American Express της Alpha Bank μετέφερα 50€ πριν δύο εβδομάδες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει !

Έχω κάνει αγορά συσκευής τηλεφώνου από Κίνα, το επέστρεψα πίσω λόγω ενός προβλήματος και πλήρωσα περίπου 15€ για την αποστολή με ΕΛΤΑ.

ο Κινέζος μου υποσχέθηκε ότι αυτό το ποσό θα μου το επιστρέψει..20 usd...

Εγώ κάνω τις αγορές μου μόνο με χρεωστική κάρτα, δεν χρησιμοποίησα ποτέ paypal,

αυτός μου λέει να του στείλω το paypal account, για να κάνει refund, πως μπορώ να πάρω αυτή την επιστροφή; μπορώ να την πάρω μέσω της χρεωστικής; Ποιός τρόπος υπάρχει από την στιγμή που δεν έχω paypal λογαριασμό;

Ευχαριστώ!

Edited by Theo1410
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

1. Mπαίνεις Paypal –> My PayPal

2. Πας «Request Money»

3. Στο σχετικό πεδίο, βάζεις ένα mail στο οποίο έχεις πρόσβαση (προφανώς όχι το mail με το οποίο έχεις κάνει εγγραφή στο PayPal)

4. Τσεκάρεις την επιλογή «goods» και το ποσό που θέλεις

5. Πας στο mail που έβαλες και βλέπεις αν σου έχει έρθει μήνυμα

6. Δίνεις κάποια στοιχεία που σου ζητάει (Όνομα, διεύθυνση κτλ)

7. Βάζεις τον αριθμό της κάρτας στην οποία θα γίνει η χρέωση

8. Πατάς pay

9. Τα λεφτά έχουν μπει στο balance του λογαριασμού σου και μπορείς να κάνεις κανονικά τις αγορές σου μέσω internet.

 

Υπόψη πάντως ότι κρατάει fee 3.4% + 0.35 €.

έκανα εκ νέου την διαδικασία και είναι σε κατάσταση pending τα λεφτά......κάνω κάτι λάθος ? Την προηγούμενη φορά πέρασαν με την μια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έκανα εκ νέου την διαδικασία και είναι σε κατάσταση pending τα λεφτά......κάνω κάτι λάθος ? Την προηγούμενη φορά πέρασαν με την μια

 

Εγώ που το δοκίμασα τώρα,μια χαρά τα πήρε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το δοκίμασα τώρα,μια χαρά τα πήρε.

 

μυστήρια πράγματα.........

στην εικόνα φαίνεται η διαδικασία που έκανα στις 20-8 και η σημερινή που είναι pending

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα με την πρωτη με send money to family από alpha debit mastercard.

(Απευθειας συναλλαγη για αγορα εισιτηριων με ryanair απορριφθηκε, οποτε χρησιμοποιησα το pp balance).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μυστήρια πράγματα.........

στην εικόνα φαίνεται η διαδικασία που έκανα στις 20-8 και η σημερινή που είναι pending

Έχεις ebanking να δείς εάν στα έχει τραβήξει τα λεφτά ή άν γράφει κάτι; Γιατί το remind (χωρίς να είμαι γνώστης βέβαια) είναι σαν να σου λέει στείλε μια υπενθύμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια

 

Αν εχω ενα λογαριασμό paypal χωρις συνδεδεμενη καρτα και κανω request σε ενα email και πληρωσω με prepaid eurobank που παλι δεν θα ειναι συνδεδεμενη με paypal, τα λεφτά θα μπουνε κανονικα στο balance? κι αν μπουνε και δεν μπορω να κανω αγορα τι γινετα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...