Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To καλό μοντέλο έχεις :)))

 

Είναι η αναβάθμιση που έχουμε σχεδόν όλοι εκτός απο 2-3 παιδιά που έχουν πάρει την 2.20

 

Χαίρομαι χαχα ναι είδα τα ποστ. Μπορεί να βρήκαν κάποιο λάθος και τη απεσυραν ή βγήκε πριν την ώρα της. Τα παιδιά που τη πήραν θα μας πουν αν είδαν κάποια διαφορά κακή ή καλή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρομαι χαχα ναι είδα τα ποστ. Μπορεί να βρήκαν κάποιο λάθος και τη απεσυραν ή βγήκε πριν την ώρα της. Τα παιδιά που τη πήραν θα μας πουν αν είδαν κάποια διαφορά κακή ή καλή

 

από ότι λένε βελτιώνει αρκετά την μπαταρία.

Θα δούμε...

Εγώ πάντως τσεκάρω για αναβάθμιση καμια 50 φορές την μέρα

αχαχαχαχα

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

από ότι λένε βελτιώνει αρκετά την μπαταρία.

Θα δούμε...

Εγώ πάντως τσεκάρω για αναβάθμιση καμια 50 φορές την μέρα

αχαχαχαχα

 

Καλό είναι αυτό τότε. Είχα κάτι ενδοιασμούς λόγο αυτών που άκουγα για τη μπαταρία και το λογισμικό που "τραβάει" αλλά εντάξει, κανένα κινητό δεν είναι τέλειο. Από τη στιγμή που τουλάχιστον το υποστηρίζει η εταιρεία με συχνές αναβαθμίσεις (από ότι κατάλαβα) και προσπαθεί να το διορθώσει κάτι γίνεται.

Ε και εγώ κάπως έτσι θα κάνω. Έλεγχος καμιά 10 φορές χαχα

Link to comment
Share on other sites

με τη 2.20 εχω δει σοβαρη βελτιωση στη μπαταρια

απο τις 9 το πρωι, με bt ανοικτο, wifi εναλλαξ με 4g, ομιλια και σερφαρισμα ειμαι στο 50%

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον δε βλεπω αλλη διαφορα,ισως να μου ξεφευγει κατι, σμουθ ηταν ετσι κι αλλιως χωρις λαγκαρισματα

 

Ναι αυτό το έχω καταλάβει ήδη χαχα τουλάχιστον βελτιωσαν το θέμα μπαταρίας. Μπορεί από λάθος κάποιου να βγηκε κατά λάθος νωρίτερα από ότι έπρεπε και τη τράβηξαν πάλι.

Έχω αρχίσει και πειραματιζομαι με την εμφάνιση τώρα. Μου αρέσει που ουσιαστικά μπορείς να πειράξεις τα πάντα. Όταν καταλήξω κάπου θα βάλω φώτο :P. Αν θελετε πάντως να βάλω φώτο από κάτι συγκεκριμένο που μπορεί να βοηθήσει με κάτι που έχετε απορία πείτε το μιας και έχω το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μια διορθωση: και το Huawei Honor 6, ειναι Dual SIM Active, οχι μονο το Zenfone.

 

Να διορθώσω την διόρθωση σου ότι το HUAWEI είναι ACTIVE αλλά δεν υποστηρίζει την μπάντα 20 στα 800MHz αφού είναι dual sim full active είναι μόνο οι κινέζικες εκδώσεις του HUAWEI. Όσοι πήραμε και τα Mate 7 τα Ελληνικά είναι dual sim standby.

 

Τα HUAWEI στην Ευρώπη δεν εισάγονται σαν dual sim full active και για αυτό φταίνε οι εταιρίες κινητής της Ευρώπης. Χωρίς την 800 απλά το 1/3 της κάλυψης ιδιαίτερα στην επαρχία και στην Ευρώπη που εκεί είναι η βασική μπάντα πλέον.

 

Το Zenfone 2 είναι το μόνο dualsim full active που υποστηρίζει την 800 επίσημα. Εύχομαι στο ZENFONE 3 να παραμείνει αυτή η δυνατότητα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είμαι beta tester της asus έχω να πω ότι κάνανε 2 διορθώσεις ακόμα που είχανε προβληματάκια. Αναβάθμισα άλλες 2 φορές.

 

Η μπαταρία όντως βελτιώνεται αλλά όταν έρθει η έκδοση 5.1 ή η Μ τότε θα είναι τέλειο στο θέμα της μπαταρίας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

@cmvr εμείς πότε θα παρουμε την τελευταία αναβάθμιση;
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

@cmvr εμείς πότε θα παρουμε την τελευταία αναβάθμιση;

 

χθες πήρα την 2.20.40.58 αλλά λογικά τις επόμενες 15 ημέρες γιατί γίναν και οι διορθώσεις ενδιάμεσα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

NEO zenfone 2 5'

laserfocus camera!

2 giga ram, 8/16 rom

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ-ΦΟΥΛ ΜΠΑΝΤΕς 4G--DUAL SIM

AΠΟ ΕΥΡΩΠΑΙΑ ΑΜΑΖΟΝ

179 ΕΥΡΩ ΤΟ 2/8....

 

http://www.amazon.fr/Asus-ZenFone-Smartphone-d%C3%A9bloqu%C3%A9-Ecran/dp/B011IP4LH8/ref=sr_1_14?ie=UTF8&qid=1439236826&sr=8-14&keywords=zenfone+2#productDetails

 

Asus Zenfone 2 Laser ZE500KL

NETWORK Technology

GSM / HSPA / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - Global

HSDPA 800 / 850 / 2100 / 900 / 1900 - Taiwan

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - Global

LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 6(900), 8(900), 9(1800), 18(800), 19(800), 28(700) - Taiwan

LTE band 1(2100), 3(1800), 38(2600), 40(2300), 41(2500) - India

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

LAUNCH Announced 2015, August

Status Coming soon. Exp. release 2015, August

BODY Dimensions 143.7 x 71.5 x 10.5 mm (5.66 x 2.81 x 0.41 in)

Weight 140 g (4.94 oz)

SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

DISPLAY Type Capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.0 inches (~67.1% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 4

- Asus ZenUI

PLATFORM OS Android OS, v5.0 (Lollipop)

Chipset Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410

CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53

GPU Adreno 306

MEMORY Card slot microSD, up to 128 GB

Internal 8/16 GB, 2 GB RAM

CAMERA Primary 13 MP, 4128 x 3096 pixels, laser autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

Video 1080p@30fps

Secondary 5 MP, autofocus

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP, EDR

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS

Radio To be confirmed

USB microUSB v2.0

FEATURES Sensors Accelerometer, proximity, compass

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Java No

- 5GB free lifetime ASUS WebStorage

- MP3/WAV/eAAC+ player

- MP4/H.264 player

- Document viewer

- Photo/video editor

BATTERY Li-Po 2400 mAh battery

Stand-by

Talk time

MISC Colors Black/Ceramic White/Silver/Purple/Aqua Blue/Sheer Gold/Glamour Red

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα το τηλέφωνο (άμεσα διαθέσιμο στο eshop για όποιον ενδιαφέρεται http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-2-ze551ml-32gb-dual-sim-silver-p-TEL.008664 ). ww έκδοση με 4g κανονικά κλπ. Αρκετά καλή άποψη μέχρι τώρα για το κινητό. Μου αρέσει πως κάθεται ωραία και όμορφα στο χέρι παρά το μέγεθος και το βάρος. Τα υπόλοιπα εν καιρό. Έκανα και μία αναβάθμιση που μου έβγαλε. Απίστευτα γρήγορο, δε κολλάει πουθενά.

Γιατί στο site λέει ότι έχει αγγλική γλώσσα και όχι ελληνικά; Αν θες ανέβασε μια φωτογραφία το κουτί με τις λεπτομέρειες του.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο site λέει ότι έχει αγγλική γλώσσα και όχι ελληνικά; Αν θες ανέβασε μια φωτογραφία το κουτί με τις λεπτομέρειες του.

 

Έχει Ελληνικά. Μπορείς να επιλέξεις τη γλώσσα που θες όταν το πρώτο ξεκινάς.

 

Και για του λόγου το αληθές

 

lwuW7o.jpg

 

942n1J.jpg

 

και το κουτί

 

LUaI1H.jpg

Edited by MarkosVL
Link to comment
Share on other sites

ομορφη η οθονη σου, ποια ειναι?

 

Zen Silver θέμα, Futurounds icon pack, Felbridge η γραμματοσειρά. Το wallpaper το βρήκα στο ιντερνετ, άμα το θέλετε το ανεβάζω κάπου να το πάρετε.

 

EDIT: προστέθηκαν και οι λεπτομέρειες του κουτιού στο προηγούμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω, το βρηκα

δεν χορταινω να το ψαχνω σα τηλεφωνο, απολυτα παραμετροποιησιμο

 

ωραίος :) ναι όντως, αλλάζεις τα πάντα μέσα

Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικά. Μπορείς να επιλέξεις τη γλώσσα που θες όταν το πρώτο ξεκινάς.

 

Και για του λόγου το αληθές

 

lwuW7o.jpg

 

942n1J.jpg

 

και το κουτί

 

LUaI1H.jpg

 

 

Καλώς ήρθες στο κόσμο του zenfone 2... να το χαρείς όπως όλοι μας:D

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει Ελληνικά. Μπορείς να επιλέξεις τη γλώσσα που θες όταν το πρώτο ξεκινάς.

 

Και για του λόγου το αληθές

 

lwuW7o.jpg

 

942n1J.jpg

 

και το κουτί

 

LUaI1H.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει τελικά η μπαταρία του; Τη "ρουφάει" ακόμη;

Από αναβαθμίσεις και υποστήριξη πως πάει;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

αν πας 2 - 3 σελιδες πισω λεμε πως εχει βελτιωθει αρκετα οπως και οι αναβαθμισεις

Οι τολμηροι μπορουν και να γραφτουν σαν developpers ωστε να εχουν beta testing προνομια

Link to comment
Share on other sites

αν πας 2 - 3 σελιδες πισω λεμε πως εχει βελτιωθει αρκετα οπως και οι αναβαθμισεις

Οι τολμηροι μπορουν και να γραφτουν σαν developpers ωστε να εχουν beta testing προνομια

 

Εκτός του ότι παίρνουν πρώτοι τις αναβαθμίσεις, τι άλλα προνόμια έχουν;

 

Μια άσχετη ερώτηση. Αλλαξα την γραμματοσειρά αλλά πχ σε εφαρμογές μέσα όπως Twitter και στον browser έχει την κλασσική γραμματοσειρά. Δεν γίνεται να αλλάξει και εκεί ε;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...