Jump to content

Blackview Breeze


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου έχω στην Επιλογή ζώνης ώρας : GMT +03:00 Θερινή ώρα Ανατολικής Ευρώπης.

Με Root μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα όταν πήγα να περάσω το KitKat και βαριέμαι να το ψάξω προς το παρών!

 

Στον Nova Launcher πως αλλάζετε Lockscreen ?

Δεν μπορείς ούτε με Nova να αλλάξεις lock screen(φαντάζομαι εννοείς το φόντο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς ούτε με Nova να αλλάξεις lock screen(φαντάζομαι εννοείς το φόντο).

 

Μου την έχει δώσει με το αερόστατο (φόντο κλειδώματος), κανένας άλλος τρόπος για να το αλλάξουμε ?

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αερόστατο από την δεύτερη μέρα μου την σπάει δεν λέει να πετάξει από εκεί με τίποτα! Ότι και να δοκίμασα δεν δούλεψε τίποτα. Εφαρμογές και με root και χωρίς, δοκίμασα με file explorer να αλλάξω ένα αρχείο που έλεγαν αλλά τζίφος! Πως την έκανε αυτή τη λαλακία η google και αφαίρεσε την επιλογή αυτή για το φόντο? Έλεος!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειπαμε σε pure android δεν μπορουμε να αλλαξουμε lock screen.

Δοκιμασε κανεις να τρεξει κιτ κατ να δουμε εντυπωσεις

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι ακόμα που δεν μου αρέσει και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για αυτό έστω αν υπάρχει κάποια 3rd party εφαρμογή είναι όταν καλώ κάποιον αν είμαι σε 2η γραμμή δεν γράφει πουθενά αν είμαστε σε αναμονή ή όχι και την θέλω αυτή τη λειτουργία!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειπαμε σε pure android δεν μπορουμε να αλλαξουμε lock screen.

 

στην αρχη αλλαζε ομως ......

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς ούτε με Nova να αλλάξεις lock screen(φαντάζομαι εννοείς το φόντο).
σχετικα με το μηνυμα που δεν μας αφηνει να κανουμε αναβαθμιση πρεπει να φτιαξουμε καινουργιο scatter file με το mtk androind tools διαβασα μετα απο ψαξιμο σε φορουμς αλλα δεν λενε τι πρεπει να αλλαξουμε στο scatter file και εχουνε μονο την διαδικασια πως δουλευει το προγραμμα....και η διαδικασια ειναι ιστορια για το πως δουλευει το προγραμμα αλλα το κυριοτερο ειναι οτι δεν λεει κανεις τι τροποποιηση θελει το scatter file,,,οποτε καλα χαιρετισματα.....Οχι τιποτα αλλο απλα για να πηγαινα σε κιτ κατ για να μπορω να αλλαξω ταπετσαρια και το κυριοτερο μηπως λυθει το θεμα της ωρας που παει μια ωρα πισω ειτε χειροκινητα,,, ειτε αυτοματα απο δικτυο την βαλεις... Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το μηνυμα που δεν μας αφηνει να κανουμε αναβαθμιση πρεπει να φτιαξουμε καινουργιο scatter file με το mtk androind tools διαβασα μετα απο ψαξιμο σε φορουμς αλλα δεν λενε τι πρεπει να αλλαξουμε στο scatter file και εχουνε μονο την διαδικασια πως δουλευει το προγραμμα....και η διαδικασια ειναι ιστορια για το πως δουλευει το προγραμμα αλλα το κυριοτερο ειναι οτι δεν λεει κανεις τι τροποποιηση θελει το scatter file,,,οποτε καλα χαιρετισματα.....

 

Μήπως μπορείς να γράψεις το λίνκ της ιστοσελίδας που το αναφέρει για να του ρίξω μια ματιά ?

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να γράψεις το λίνκ της ιστοσελίδας που το αναφέρει για να του ρίξω μια ματιά ?
επειδη δεν θυμαμαι το σαιτ γκουγκλαρε γραψε blackview breezee and pmt table error και θα σου βγαλει 5-6 αποτελεσματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χάνει την ώρα περίεργο μου φαίνεται, δύο που έχω πάρει δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις έχεις κάνει;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χάνει την ώρα περίεργο μου φαίνεται, δύο που έχω πάρει δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις έχεις κάνει;

του ξαναπερασα την lolipop με flashtools το αρχειο 20/6/2015 και εκανα και ota update 18mb...και ειπα στην πεθερα μου να το παρακολουθησει και να μου πει,,παντως εχθες δεν μου ειπε κατι...ειδομεν θα φανει σε κανα 3ημερο,,,αν δεν μου πει τιποτα τοτε ολα καλα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μένα η μπαταρία πέφτει πάρα πολύ γρήγορα. Του έχω κάνει την πρώτη φόρτιση για 5 ώρες, το άφησα να κλείσει μόνο του από μπαταρία και μετά το φόρτισα μέχρι να πάει 100%. Δηλαδή την πρώτη φόρτιση και την δεύτερη. Φοβάμαι μην συνεχίσει έτσι η απόδοση της μπαταρίας. Επίσης δεν μου ήρθε η ενημέρωση για lollipop. Το κινητό το πήρα από GearBest. Τι μπορεί να παίζει με αυτά τα δύο προβλήματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης στο youtube με αφήνει να ανεβάσω την ποιότητα μέχρι 360p. Όχι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με μπαταρία και για youtube έχω το og youtube που παίζουν τα βίντεο και με κλειδωμένη οθόνη. Μπες στο nedrom.com κατέβασε lollipop και πέρασε την από το pc σου.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα με την δικιά σου μπαταρία ή ότι απλώς η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα σε αυτό το μοντέλο;

Εσύ στο δικό σου έτσι πέρασες το lollipop;

Γιατί δεν ήρθε απλώς ενημέρωση για αναβάθμιση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου και με το OGYoutube που μου πρότεινε πάλι μέχρι 360p με αφήνει στο Youtube. Κάποιο πρόβλημα έχει το κινητό

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως ευχαριστώ γιατί είναι χρήσιμο που παίζει ακόμα και με κλειστή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου ήρθε με lollipop. Οι επόμενες δύο συσκευές που παρήγγειλα αν και με πιο πρόσφατη ημερομηνία κατασκευής είχαν κιτκατ και πέρασα την λολιποπ από το πισι ναι. Όχι η μπαταρία κάθε άλλο παρά λίγο κρατάει! Πρόβλημα κανένα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η blackview τι λεει στον τομέα ποιότητα κλήσεων; Ακους και ακούγεσαι καθαρά; Με ενδοιαφέρει πολυ μόνο αυτό. Σας ευχαριστώ. Περιμένω απόψεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η blackview τι λεει στον τομέα ποιότητα κλήσεων; Ακους και ακούγεσαι καθαρά; Με ενδοιαφέρει πολυ μόνο αυτό. Σας ευχαριστώ. Περιμένω απόψεις.

 

μετα απο αρκετο καιρο με αυτο το κινητο, η ποιοτητα κλησεων ειναι παρα πολυ καλη χωρις το παραμικρο προβλημα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο καιρο με αυτο το κινητο, η ποιοτητα κλησεων ειναι παρα πολυ καλη χωρις το παραμικρο προβλημα

 

grazie padrone. Ωραίο ονομα, να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι βλέπω ότι εάν το κάνω μπορεί να γίνει κάτι με τα IMEI. Γνωρίζεις τίποτα για αυτό;

Αυτό με τα ΙΜΕΙ εγώ το είχα το πρόβλημα και το είχα πει για πιο λόγο έγινε αυτό. Έγινε γιατί επέλεξα στο tool που κατέβασα από το needrom και download+format και όχι σκέτο download και μου διέγραψε τα ΙΜΕΙ και κάτι τέτοιο να γίνει η διαδικασία για να τα περάσεις πάλι είναι πανεύκολη!

 

Παιδια η blackview τι λεει στον τομέα ποιότητα κλήσεων; Ακους και ακούγεσαι καθαρά; Με ενδοιαφέρει πολυ μόνο αυτό. Σας ευχαριστώ. Περιμένω απόψεις.

 

Για το συγκεκριμένο μοντέλο έχουμε ξανά γράψει για τις κλήσεις! Εμένα μου έκανε εντύπωση η άριστη απομόνωση θορύβων! Για τους θορύβους από το δίκτυο εννοώ κάτι παράσιτα και τέτοια τα έχω ξεχάσει πια! (Και από ότι θυμάμαι εκεί προς έδεσσα είναι ακόμα χειρότερα το σήμα και στα κινητά και τηλεόραση άστα να πάνε! :P )

Link to comment
Share on other sites

Κάτι βλέπω ότι εάν το κάνω μπορεί να γίνει κάτι με τα IMEI. Γνωρίζεις τίποτα για αυτό;

 

Θα κατεβάσεις αυτό το αρχείο Firmware

http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/06/30/blackview-breeze-mtk6582m-smartphone-upgrade-to-android-5-0-firmware-185666-20150629/

και θα το τρέξεις με το FlashTool απο αυτή την σελίδα

http://www.needrom.com/download/blackview-breeze-5-0/

Αφού ολοκληρωθεί το φλασάρισμα θα κάνεις update το σύστημα μέσω Wifi και έπειτα το κάνεις και Root εάν θέλεις.

Το δοκίμασα σήμερα και όλα πήγαν καλά χωρίς να χάσω τα IME !!! (εχθές το φλασαρα με το Firmware του Needrom και τα έχασα τα ΙΜΕ για αυτό σου γράφω να κατεβάσεις αυτό απο το λίνκ που σου γράφω)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία από που θα κατεβάσεις την ρομ αλλά τι επιλογή θα βάλεις στο flash tool. Με την επιλογή download δεν χάνεις ΙΜΕΙ αν επιλέξεις Format all+Download τότε πρέπει να περάσεις τα ΙΜΕΙ πάλι
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία από που θα κατεβάσεις την ρομ αλλά τι επιλογή θα βάλεις στο flash tool. Με την επιλογή download δεν χάνεις ΙΜΕΙ αν επιλέξεις Format all+Download τότε πρέπει να περάσεις τα ΙΜΕΙ πάλι

 

Το συγκεκριμένο Firmware του NeedRm πρέπει να έχει πρόβλημα , 2 φορές μου σταμάτησε το φλασάρισμα στο 97% με επιλογή Download μόνο !

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και τα δυο firmware σε 3 συσκευές και ήταν οκ όλα. Μπορεί στο κατέβασμα να έγινε κάτι και να μην κατέβηκε σωστά. Πάντως είναι το ίδιο από όπου και αν το κατεβάσεις! ;)
Link to comment
Share on other sites

To καλό είναι πως έκατσε και το τελευταίο update χωρίς προβλήματα !

Άντε να παίρνει σειρά το Custom Recovery για να δούμε μια "xposed" μέρα !!!:D:D:D

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...