Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται αυτο??

Δεν έχει νόημα να το συζητάμε αυτό, γιατί Δεν φταίει αυτό

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο??

 

Δεν έχω ιδέα. Επίσης άλλο που παρατήρησα είναι ότι αφαίρεσα την παλιά κάρτα από το paypal (Πειραιώς) προσθεσα μια άλλη (παλιά αγροτική δηλαδή Πειραιώς) την πήρε κανονικά και μου είπε για να την επικυρωσω να κάνω αυτό με την χρέωση του 1.5 ευρώ αλλά δεν το έκανα. Στο τέλος έβαλα την παλιά χωρίς να θέλει πάλι επικύρωση αλλά δεν γίνεται πάλι καμία πληρωμή... Τι γίνεται ρε παιδιά?? Θα μας τρελάνει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω κάποιο λόγο γιατί να θέλει να μας τρολαρει το παιδί...Όπως έγραψα και εγώ σε προηγούμενο ποστ, έκανα χτες αγορά από το ίδιο κατάστημα απευθείας με τη κάρτα, οχι με PayPal όπου έλεγε ότι χρειάζεται να κάνω verified την καρτα, και τη δέχτηκε κανονικά. Σήμερα έγινε και shipped. Σε gearbest, play store που έχω προσπαθήσει έφαγα πορτα...

 

μου θυμιζεις τι καρτα εχεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

μου θυμιζεις τι καρτα εχεις εσυ?

Χρησιμοποίησα virtual prepaid της eurobank. Μάλλον έτυχε και έκατσε η συναλλαγή, τι να πω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα κ εγω να κανω αγορα απο ebay με προπληρωμενη η πιστωτικη της πειραιως και εφαγα πορτα. Εκανα μια αλλη παραγγελεια απο αλλο site που ηθελα κατευθειαν μεσω της καρτας χωρις paypal και περασε κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site αν επιτρεπεται;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το πόσταρα και στο thread των πιστωτικών καρτών, αλλά είναι σημαντικό, γι' αυτό το βάζω κι εδώ, ζητώ λίγη ανοχή από mods:

 

Σας ενημερώνω επίσημα ότι μόλις υπήρξε επιτυχής επεξεργασία της συνδρομής μου στο GOOGLE STORAGE με ελληνική πιστωτική κάρτα. Την πρώτη φορά είχε αποτύχει, προ 1 εβδομάδας, τώρα όμως βλέπω κανονικά τη χρέωση στο statement της πιστωτικής κάρτας (EUROBANK VISA).

 

Κάτι καλό γίνεται μάγκες!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια στο playstore για αγορα εφαρμογης με eurobank...
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πριν απο μια εβδομαδα πηγαινα να πληρωσω μεσω paypal

την ασφαλεια αυτοκινητου (κυπριακη εταιρεια) και δε δεχοταν τη καρτα

σημερα εγινε η πληρωμη με επιτυχια :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τελικα ρε παιδια, υπαρχουν συγκεκριμενες μερες αγορων και αναλογα την ημερα, παιζει ρολο και η καρτα? Πχ visa, Δευτερα και Παρασκευη και mastercard Τριτη και Πεμπτη? Ισως να λεω και κοτσανα, αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνει κάποιος από το εξωτερικό (που έχει και αυτός Paypal) μεταφορά στο balance το δικό μου? Εννοώ, ποια είναι η διαδικασία. (του δίνω το e-mail μου και κάνει πληρωμή στο e-mail και τα λεφτά πάνε στο balance ????)
Link to comment
Share on other sites

Το πόσταρα και στο thread των πιστωτικών καρτών, αλλά είναι σημαντικό, γι' αυτό το βάζω κι εδώ, ζητώ λίγη ανοχή από mods:

 

Σας ενημερώνω επίσημα ότι μόλις υπήρξε επιτυχής επεξεργασία της συνδρομής μου στο GOOGLE STORAGE με ελληνική πιστωτική κάρτα. Την πρώτη φορά είχε αποτύχει, προ 1 εβδομάδας, τώρα όμως βλέπω κανονικά τη χρέωση στο statement της πιστωτικής κάρτας (EUROBANK VISA).

 

Κάτι καλό γίνεται μάγκες!!

 

Ιδού και η απόδειξη για τους άπιστους θωμάδες:

 

http://s23.postimg.org/enh7a9p6j/eurob.jpg

imageupload

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνει κάποιος από το εξωτερικό (που έχει και αυτός Paypal) μεταφορά στο balance το δικό μου? Εννοώ, ποια είναι η διαδικασία. (του δίνω το e-mail μου και κάνει πληρωμή στο e-mail και τα λεφτά πάνε στο balance ????)

 

Θα πατήσει send money και μετά θα βάλει το ποσό και τo e-mail

θα επιλέξει "send money to friends " για να μην πληρώσεις έξοδα .

Αν Δεν έχει balance και χρεώσει πιστωτική , θα πληρώσει αυτός τα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσει send money και μετά θα βάλει το ποσό και τo e-mail

θα επιλέξει "send money to friends " για να μην πληρώσεις έξοδα .

Αν Δεν έχει balance και χρεώσει πιστωτική , θα πληρώσει αυτός τα έξοδα.

 

OK, ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσει send money και μετά θα βάλει το ποσό και τo e-mail

θα επιλέξει "send money to friends " για να μην πληρώσεις έξοδα .

Αν Δεν έχει balance και χρεώσει πιστωτική , θα πληρώσει αυτός τα έξοδα.

Το έκανα με γνωστό μου παιδί.

Του έστειλα 50€ και ήθελε 2€ προμήθεια το PayPal.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αγορα απο banggood πριν λιγο,προιοντος μικρης αξιας,με προπληρωμενη της πειραιως,οχι μεσω paypal αλλα σαν mastercard.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αρχιζω να πιστευω αυτο που ειπε ενα φιλος παραπανω.Καποιες μερες γινονται αγορες με Visa και καποιες με Mastercard.Εγω προσπαθω με τη prepaid visa που εχω απο Eurobank απο χθες να αγορασω απο το Banggood ενα ταμπλετ αξιας 100 ευρω και τρωω πορτα ενα την περασμενη Πεμπτη εκανα αγορα απο το ιδιο καταστημα αξια 3 ευρω και εκανε κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος...

Μπορει φιλος μου να παραγγειλει καποιο προιον μεσω PayPal απο π.χ Ολλανδια-Γερμανια με διευθυνση παραδοσης στην Ελλαδα;

Ευχαριστω προκαταβολικα...

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Οι αγορές με πιστωτικές κάρτες στο Internet με το εξωτερικό έχουν ανοίξει αλλά υπάρχει ημερήσιο όριο για κάθε τράπεζα, το οποίο είναι μικρό και εξαντλείται γρήγορα. Ψάξτε λίγο στο Internet και θα βρείτε τα σχετικά άρθρα, ενδεικτικά αναφέρω: http://www.huffingtonpost.gr/2015/07/28/agores-kartes-ekswteriko_n_7884628.html

Επίσης να έχετε υπόψη σας ότι το Paypal είναι διαφορετική περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος...

Μπορει φιλος μου να παραγγειλει καποιο προιον μεσω PayPal απο π.χ Ολλανδια-Γερμανια με διευθυνση παραδοσης στην Ελλαδα;

Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

 

Μπορεί κανονικά .

Για εξασφάλιση του Πωλητή , πρέπει να προσθέσει την διεύθυνση σου στις διευθύνσεις του , και όταν θα κάνει check out να επιλέξει την διεύθυνση σου.

Αλλιώς ο πωλητής μπορει να αρνηθεί διότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση του PAYPAL αν ταχυδρομήσει σε άλλη διεύθηνση

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανονικά .

Για εξασφάλιση του Πωλητή , πρέπει να προσθέσει την διεύθυνση σου στις διευθύνσεις του , και όταν θα κάνει check out να επιλέξει την διεύθυνση σου.

Αλλιώς ο πωλητής μπορει να αρνηθεί διότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση του PAYPAL αν ταχυδρομήσει σε άλλη διεύθηνση

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση...

Πιστευω οτι ειναι ο μονος τροπος που θα "σωσει" κοσμο και κοσμακι με τις αγορες μεσω PayPal αυτον τον καιρο μεχρι να κοπασει ολο αυτο το νταβαντουρι με τις τράπεζες...

Edited by impreza_sti
rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποσταρα και στο θέμα με τις κάρτες. Εγώ αγόρασα πριν λίγο τραγούδια ένα Ελληνικό και ένα ξένο από google play και google wallet. Έχω πιστωτική eurobank visa. Όμως με paypal έλεγε να ελεγξω τον τρόπο πληρωμής και έφαγα άκυρο. Επίσης βιβλίο και εφαρμογές πόρτα και με τους 2 τρόπους για ταινίες δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...