Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δεν ξερω τι λετε για την μπαταρια αλλα πρωτη μερα σημερα 10ωρες 59λεπτα 19δ με τα πρωινα φλασαρισματα να μπει η official rom να γινει δικαρτο και να μπει η νεα εκδοση + viber livescore tapatalk sport24 newsbeast κατεβασμα γρηγορο... σεταρισμα του tapatalk και μετα τηλεφωνα να φυγουμε για μπανιο 7 ατομα πεσαν αρκετα τηλεφωνα παραλια αναμονη μεν αλλα στα διαστηματα δεδομενα και ανοιγμα ταπατοκ σε φορουμ με αρκετα κατεβασματα λογω οτι το φορουμ εχει πολλες φωτο σε καθε του ποστ... φωτογραφιες ολη την ωρα στην παραλια για να δω πως ειναι η καμερα και ειναι μια χαρα... δεν ειμαι φωτογραφος ουτε εχω τρελες γνωσεις το κινητο ειναι στο 52%... και ειναι η πρωτη φορτηση!!! τωρα το σεταρω σιγα σιγα εχω κανενα 20λεπτο που το ρυθμιζω... κατεβαζω εφαρμογες κτλ που θελω μουσικες ακουω τι εχει ψαχνω τι εχει και οπως ειπα ειναι στο 52... δε το λες και ασχημα!! τωρα θα σβησω τα παιχνιδια και τα προγραμματα που εχει και δεν τα θελω... δε ξερω εγω εχω ενθουσιαστει! και δεν ειμαι κανενας τελειως ασχετος... μηχανικος δικτυων ειμαι και πιστευω οτι θα με καλυψει 100% το κινητο!! δυστυχως οσοι κραζουν το κινητο για μενα ειναι λαθος... και φυσικα η εταιρια δεν ειναι τυχαια... οι ειδικοι του χωρου την ξερουμε πολλα πολλα χρονια... :)

 

το μοναδικο που δεν εχω δοκιμασει ειναι το gps που μου ειναι απαραιτητο μιας και κανω extreme sport και γυριζω αρκετα... βεβαια το iGo στο neo v με ειχε βολεψει αψογα και φοβαμαι να το αλλαξω... και θα το ψαξω μηπως το βρω πουθενα σε πιο καινουργια εκδοση! αλλιως το here maps που ειπε ο φιλος θα δοκιμασω!!

 

αν θελει καποιος να μου πει δυο τρεις καλες χρησιμες εφαρμογες γιατι με το neo v δεν παρακολουθουσα και ειχα μεινει με τις ιδιες αρκετο καιρο... και κανενα παιχνιδακι για οταν και αν πηγαινω καμια γιαγια σε κανενα ικα να περιμενω ευχαριστα... παλια επαιζα το Defender Ι και II και κανενα ετσι με κουιζ δεν πολυ μαρεσουν τα καθαρα games (need for speed, πολεμικα 3περσον κτλ)

 

αυτα απο εμενα ελπιζω να μην σας κουρασα!! ευχαριστω ολους για την βοηθεια!! επισης να πω οτι το neo v το ειχα root αλλα τον τελευταιο καιρο δεν το πολυ χρησιμοποιουσα λετε να το κανω το p8 lite; αξιζει; εχει η 052 ρουτ; το εχουμε κανει εμεις; υπαρχει στο δικο μας φορουμ καμια αναφορα; για back up τα κανω κατευθειαν google μεσω email οποτε οκ μην χρειαστει σε κανενα root explorer... καμια αποψη περι root; και αν εχουμε κανενα link ευκαιρο για την διαδικασια;

 

υπαρχει αυτο αλλα δεν ξερω αμα ειναι οκ δε το εχω δοκιμασει

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζω φωτογραφία επαφής σε κάποιον , δεν μου την εμφανίζει όταν με καλεί ή όταν τον καλώ . Σας το κάνει και σας; επίσης στα μηνύματα με αυτήν την επαφή πότε μου εμφανίζει την φωτογραφία επαφής ( ένα κυκλάκι πάνω αριστερά ) , πότε όχι. Για τσεκάρετε σε σας γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

μπηκα και εφω στην παρεα... το εκανα δικαρτο και αναβαθμιση στην 052.. ολα καλα ως τωρα.. πρωτη μερα ακομα... 169 ευρω απο voda

 

Απο ποιό κατάστημα αν επιτρέπεται; :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε inferno master, μήπως τυχαίνει να είσαι πρόεδρος του ΠΑΕ Εδεσσαϊκού :) ;

 

οχι οχι οχι :lol::lol: παιδια το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στο viber ενω στο παλιο οταν ημουν wifi ηταν συνεχεια μεσα και οταν μου εστελνες πεταγοταν στην οθονη τωρα αμα δεν ανοιξω την εφαρμογη με δειχνει εκτος ενω ειμαι μεσα... ξερει κανεις πως λυνεται αυτο; λογικα ειναι ρυθμισει αλλα δεν βρισκω ποια...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

24 ωρες με το κινητο!

 

Όλες οι λειτουργιες δουλευουν τέλεια! Η αλήθεια ειναι ότι αρχικα φοβηθηκα να κανω ολα αυτα που αναφερει ο haki στη πρωτη σελίδα του Post(ναι το πηρα από vodafone single sim)!Αλλα φίλε μου το κατεχεις γιαυτο σου βγαζω το καπέλο!!

 

Το κινητο πάει σφαιρα,οι καρτες δουλευουν και οι δυο κανονικα όπως και στο προηγουμενο δικαρτο που ειχα και μαλιστα πιο καλα!Η μπαταρια ειναι πολύ καλή συμπληρωνει τωρα 20 ωρες με οχι καλη την πρωτη φορτιση,και ειναι στο 35% με φουλ χρηση!( Στον γερμανο δεν ξεραν που μπαινει η νανοσιμ,επειμεναν να βαλουν μικροσιμ,γελιοοο...επρεπ να ειχα μια καμερα να τραβηξω το βλεμμα του πωλητη)

 

Ένα παραπονο μπορω να διακρινω,αλλα μπορω να το διακιολογησω προς το παρων! Η οθόνη δεν ειναι τοσο..ας πουμε φωτεινη με το samsung που ειχα(ναι επαιξα με τις ρυθμισεις).Αλλα μπορει να φταιει και η ζελατινα που εχει το P8 από τη μανα του. Εν αναμονη της θηκης και της νεας ζελατινας που εχω παραγγειλει και το βλεπουε και αυτο!

 

Και μιε ερωτηση αν ξερεις καποιος,υπάρχει τροπος να τραβηξουμε στιγμιοτυπο με συνδυασμο πληκτρων και όχι με την επιλογη από το τηλέφωνο(από το μενου εννοω)?

Link to comment
Share on other sites

Να χαιρετίσω κι εγώ λοιπόν την παρέα, πρώτο ποστ στο myphone, μη βαράτε :lol:

 

Έχω κι εγώ το p8 lite εδώ και λίγες μέρες το οποίο μετέτρεψα σε δίκαρτο με τη βοήθεια των ποστ του haki. Απ΄οτι κατάλαβα το τηλέφωνο δεν είναι και τέρας μπαταρίας απ'ότι έχω δει εδώ και 2-3 φορτίσεις, αλλά οπωσδήποτε είναι σε καλύτερη μοίρα σε σχέση με τον γερόλυκο xiaomi που δεν μου έβγαζε μέρα χωρίς ενδιάμεση φόρτιση.

 

Το ζήτημα που έχω είναι ότι δεν βλέπω να είναι ούτε αυτή η μπαταρία του p8 πολύ αντοχής. Το δουλεύω με μία κάρτα της wind μέχρι να καταφέρω να πάω στην cosmote να πάρω μια nanosim και να το σετάρω μόνιμα. Ότι χρήση κάνω είναι στην ουσία (ελαφρύ) σκάλισμα καινούριου γκατζετακίου και 2-3 τηλεφωνήματα του δίλεπτου, τίποτα βαρύ. Μόνο data/wi-fi ανοιχτά και επιλογή μόνο για 3g. Παραθέτω screenshot από την διαχείρηση της μπαταρίας. Αυτό το έρμο το google services που απ΄οτι φαίνεται τραβάει ένα σκασμό, πώς μπορώ να το βελτιώσω; Άμα είναι να χρειάζεται να κουβαλάω power bank και μ'αυτό την κάναμε την πατατιά :rolleyes:

 

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ένας φίλος αφού του το υπέδειξα και δεν μπορώ να το κάνω δίκαρτο. Κάνει ανεπιτυχώς το πρώτο βήμα έφυγε το λόγκο της βόνταφον αλλά στο βήμα 2 όταν μπαίνω στο κρυφό μενού για αναβάθμιση και επιλέξω sd kart μου λέει warning no upgrade file, ενώ υπάρχει μέσα κανονικά ο φάκελος dload που έχει μέσα το συμπιεσμένο αρχείο που λέγεται update. Μήπως πρέπει να το αποσυμπιέσω πρώτα; Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε ένας φίλος αφού του το υπέδειξα και δεν μπορώ να το κάνω δίκαρτο. Κάνει ανεπιτυχώς το πρώτο βήμα έφυγε το λόγκο της βόνταφον αλλά στο βήμα 2 όταν μπαίνω στο κρυφό μενού για αναβάθμιση και επιλέξω sd kart μου λέει warning no upgrade file, ενώ υπάρχει μέσα κανονικά ο φάκελος dload που έχει μέσα το συμπιεσμένο αρχείο που λέγεται update. Μήπως πρέπει να το αποσυμπιέσω πρώτα;

 

να το αποσυμπιεσεις .Εχει μεσα 2 φακελους step 1 kai step 2 και οδηγιες για το φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα

 

περιμένω ένα δευτερο ίδιο τηλεφωνο απο την βονα και πάλι. θα ενημερώσω αν κάνει το ίδιο. αν δεν το κάνει θα αρχίσω να ψάχνομαι.

 

btw... περίμενα το νέο moto g μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το πρώτο αλλα μάλλον το lite είναι καλύτερο σχεδόν σε όλα και σε τιμή!

 

και το άλλο το κάνει. είναι η μαμα εφαρμογή που φταίει. οι άλλες εφαμογές για φωτο δεν το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση λογο οτι οταν μετακινουμε τις εφαρμογές στην καρτα μνημης δεν μετακινητε το obb προσπαθω να κανω partition στην καρτα μνημης μεσω του κινητου αλλα δεν γινετε αμα το κανω στο pc και μετα μεσω link2sd το κανω στο partition που λεει θα γίνετε; Τωρα δεν με αφηνει επειδει δεν ειμαι root
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν βάζω φωτογραφία επαφής σε κάποιον , δεν μου την εμφανίζει όταν με καλεί ή όταν τον καλώ . Σας το κάνει και σας; επίσης στα μηνύματα με αυτήν την επαφή πότε μου εμφανίζει την φωτογραφία επαφής ( ένα κυκλάκι πάνω αριστερά ) , πότε όχι. Για τσεκάρετε σε σας γίνεται;

 

Το ειχα παθει και εγω. Και τη μονη λύση που βρηκα ειναι οτι τη διέγραψα την επαφη απο τις καρτες σιμ και την αφισα μονο στο τηλεφωνο. Αλλη λύση δεν εχω βρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παθει και εγω. Και τη μονη λύση που βρηκα ειναι οτι τη διέγραψα την επαφη απο τις καρτες σιμ και την αφισα μονο στο τηλεφωνο. Αλλη λύση δεν εχω βρει ακόμα.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Μετά από ψάξιμο και γω εκεί κατέληξα. Εάν διαγράψεις την επαφή από sim κ την αφήσεις μόνο στην μνήμη τηλεφώνου τότε εμφανίζεται η φωτογραφία επαφής και στις κλήσεις και στα μηνύματα. Επίσης έχει να κανει και το προθεμα +30 69χχχχχχχχ . Εάν η επαφή που σε παίρνει εμφανίζεται με το +30 πρέπει έτσι να την αποθηκευσεις και στο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν μπορει καποιος κατοχος να με διαφωτισει:

1)Wi-Fi hotspot υποστηριζει?

2)Αν το κανω δικαρτο,θα μπορω να χρησιμοποιω (εναλλαξ) και την micro sd ή καταργηται αυτοματα?

3)Και καμια πληροφορια για τυχον διαθεσιμοτητα (στα 169) σε καποιο καταστημα θα ηταν ευπροσδεκτη(γιατι online τουλαχιστον δεν το βρηκα.Κρυμμενα τα εχουν μην τα ματιασουμε?).

Ευχαριστω.

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι οχι :lol::lol: παιδια το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στο viber ενω στο παλιο οταν ημουν wifi ηταν συνεχεια μεσα και οταν μου εστελνες πεταγοταν στην οθονη τωρα αμα δεν ανοιξω την εφαρμογη με δειχνει εκτος ενω ειμαι μεσα... ξερει κανεις πως λυνεται αυτο; λογικα ειναι ρυθμισει αλλα δεν βρισκω ποια...

 

Κι εμενα το ιδιο πρόβλημα εχει, μήπως βρήκες κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το ιδιο πρόβλημα εχει, μήπως βρήκες κάποια λύση?

Απο τις ρυθμισεις: την βαζεις στις προστατευομενες εφαρμογες, επιτρεπεις να ξεκινα μεσω του start up manager και απο τον notification manager την επιλεγεις να δειχνει dopzones.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έκανα και γω απλά το έκανα προστατευμένη εφαρμογή...

 

παιδια εχω το keepassdroid... ενταξει το keepass απλα τα σπαει η καλυτερη εφαρμογη για τους κωδικους σας αλλα τωρα παιρνω το αρχειο απο το pc μου pass.kdbx και φτιαχνω εναν φακελο keepass στην καρτα sd του κινητου και το βαζω μεσα... κατεβαζω την εφαρμογη keepassdroid παω να το ανοιξω και τιποτα... ξερεις κανεις τιποτα;

 

 

επισης κατεβασα και εβαλα το here maps δεν μου φαινεται κακο... σημερα θα το χρησιμοποιησω και στο αυτοκινητο να σας πω περισσοτερα!

Edited by Inf3rn0_MaSt3R
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έκανα και γω απλά το έκανα προστατευμένη εφαρμογή...

 

παιδια εχω το keepassdroid... ενταξει το keepass απλα τα σπαει η καλυτερη εφαρμογη για τους κωδικους σας αλλα τωρα παιρνω το αρχειο απο το pc μου pass.kdbx και φτιαχνω εναν φακελο keepass στην καρτα sd του κινητου και το βαζω μεσα... κατεβαζω την εφαρμογη keepassdroid παω να το ανοιξω και τιποτα... ξερεις κανεις τιποτα;

 

 

επισης κατεβασα και εβαλα το here maps δεν μου φαινεται κακο... σημερα θα το χρησιμοποιησω και στο αυτοκινητο να σας πω περισσοτερα!

Στην μπάρα ειδοποιήσεις σου βγάζει μόνιμα ένα εικονίδιο του viber?

Link to comment
Share on other sites

Όχι το βγάζεις από τις ρυθμίσεις
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν μπορει καποιος κατοχος να με διαφωτισει:

1)Wi-Fi hotspot υποστηριζει?

2)Αν το κανω δικαρτο,θα μπορω να χρησιμοποιω (εναλλαξ) και την micro sd ή καταργηται αυτοματα?

3)Και καμια πληροφορια για τυχον διαθεσιμοτητα (στα 169) σε καποιο καταστημα θα ηταν ευπροσδεκτη(γιατι online τουλαχιστον δεν το βρηκα.Κρυμμενα τα εχουν μην τα ματιασουμε?).

Ευχαριστω.

 

1) ναι ..εχει επιλογη

2) η micro sd παιζει κανονικα....αλλα πιανει το χωρο της nanosim! Άρα sto dual sim, ειτε βαζει 2 καρτες σιμ ειτε μια καρτα σιμ και την sd λειτουργει κανονικα!( δοκιμασμενο)

3) δυσκολο....αλλα εχεις μεγαλες πιθανοτητες να ο βρεις σε περιφερειακα μαγαζια. Καλό ψαξιμο και καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αν μπορει καποιος κατοχος να με διαφωτισει:

3)Και καμια πληροφορια για τυχον διαθεσιμοτητα (στα 169) σε καποιο καταστημα θα ηταν ευπροσδεκτη(γιατι online τουλαχιστον δεν το βρηκα.Κρυμμενα τα εχουν μην τα ματιασουμε?).

Ευχαριστω.

Χθες το αγόρασα απο το κατάστημα του Νέου Κόσμου! Πάρε τηλέφωνο όμως καλύτερα εκεί για να βεβαιωθείς οτι υπάρχουν κι άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...