Jump to content

Blackview Breeze


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανένας τι είναι αυτό? [ATTACH]63118[/ATTACH]

Μου το βγάζει από χθες κάθε φορά που πάω να ξεκλειδώσω το κινητό και μετά πρέπει να πατήσω τα κουμπιά που λέει και ανοίγει..

Μαλλον εχεις βαλει απο τις ρυθμισεις προστασια ωστε να μην ανοιγει οταν το εχεις στην τσεπη ή τσαντακι. Touch disable mode ή καπως ετσι το εχει στις ρυθμισεις, δεν θυμαμαι ακριβως γιατι το εχω δωσει το κινητο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το βρήκα ήταν στο προβολή το prevent pocket deals η επιλογή δεν ξέρω πως ενεργοποιήθηκε μάλλον κατά λάθος.. Το βρήκα πριν δω την απάντηση ευχαριστώ πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω για τον πατέρα μου, απ ότι διάβασα εδώ, τα μειονέκτηματα του είναι μόνο το χαμηλό ηχείο στην ουσία και τίποτα άλλο? Επίσης το βλέπω στο gearbest 64 €. Υπάρχει κάποιο άλλο κατάστημα που προτείνετε? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω για τον πατέρα μου, απ ότι διάβασα εδώ, τα μειονέκτηματα του είναι μόνο το χαμηλό ηχείο στην ουσία και τίποτα άλλο? Επίσης το βλέπω στο gearbest 64 €. Υπάρχει κάποιο άλλο κατάστημα που προτείνετε? Ευχαριστώ!

Μια χαρα ειναι το κινητο για τα λεφτα του. Οι πιο πολλοι εδω απο gearbest το πηραμε, αλλα μαλλον εξαιτιας των τελευταιων εξελιξεων το εχει παρατησει τελειως το νημα του εδω. Αν εχεις τη δυνατοτητα να παραγγειλεις απο εξωτερικο, μιλα μαζι τους στο live chat να σου δωσουν κουπονι ή κοιτα εδω για κουπονι 10% http://www.savingstory.com/coupons/gearbest/ . εναλλακτικα κοιτα και στο banggood, και ζητα κουπονι στο live chat.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το κινητο για τα λεφτα του. Οι πιο πολλοι εδω απο gearbest το πηραμε, αλλα μαλλον εξαιτιας των τελευταιων εξελιξεων το εχει παρατησει τελειως το νημα του εδω. Αν εχεις τη δυνατοτητα να παραγγειλεις απο εξωτερικο, μιλα μαζι τους στο live chat να σου δωσουν κουπονι ή κοιτα εδω για κουπονι 10% http://www.savingstory.com/coupons/gearbest/ . εναλλακτικα κοιτα και στο banggood, και ζητα κουπονι στο live chat.

 

Δηλαδή δεν Μπορούμε να παραγγείλουμε από εξωτερικό? Δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ πάντως. Θα το ψάξω. Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Για τον χαμηλό ήχο στο ηχείο δεν μπορώ να πω πως έχω κάποιο πρόβλημα καθώς η ποιότητα κλήσεων είναι απίστευτη γιατί δεν υπάρχει καθόλου θόρυβος! Σχετικά με τις αγορές από εξωτερικό αν έχεις χρήματα στο Paypal λογαριασμό σου μπορείς να κάνεις αγορά κανονικά αλλά αν στο Paypal δεν έχεις χρήματα και τραβούσες από την συνδεμένη κάρτα σου ή έκανες κατάθεση από την τράπεζα σου στο Paypal δεν μπορείς. Εγώ από gearbest έκανα την πρώτη παραγγελία και μετά έκανα άλλη μια παραγγελία με 2 συσκευές από το gearbest πάλι και έκανε 6 μέρες να γίνει η αποστολή ρώτησα και στο θέμα που έχει στο φόρουμ το gearbest αλλά δεν πήρα απάντηση όπως και όλοι οι χρήστες που ρώτησαν κάτι.. Εν τέλη τα παρέλαβα τα κινητά και τα παρέδωσα κιόλας και θα το σκεφτώ πολύ ακόμα και όταν θα μπορούμε στο να πάρω κάτι από το gb. Γιατί όπως έγραψε και ένας χρήστης στο θέμα εκεί: No money from Greece, no posts from GB!
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλη τα παρέλαβα τα κινητά και τα παρέδωσα κιόλας και θα το σκεφτώ πολύ ακόμα και όταν θα μπορούμε στο να πάρω κάτι από το gb. Γιατί όπως έγραψε και ένας χρήστης στο θέμα εκεί: No money from Greece, no posts from GB!

Off topic

Αν το εχουν κανει γι αυτον τον λογο τοτε η συμπεριφορα τους δεν ειναι καθολου επαγγελματικη και ολοι μας θα πρεπει να πραξουμε αναλογως αν και οταν με το καλο ξανα επιτραπουν οι αγορες απο εξω. Παντως μεχρι και πριν μερικες μερες το gearbest ποσταριζε προσφορες σε διπλανο φορουμ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Off topic

Αν το εχουν κανει γι αυτον τον λογο τοτε η συμπεριφορα τους δεν ειναι καθολου επαγγελματικη και ολοι μας θα πρεπει να πραξουμε αναλογως αν και οταν με το καλο ξανα επιτραπουν οι αγορες απο εξω. Παντως μεχρι και πριν μερικες μερες το gearbest ποσταριζε προσφορες σε διπλανο φορουμ.

Αν και έχω δει θέματα του GB σε άλλα φόρουμ δεν έχω δει αν ποσταρουν εκεί ή όχι. Εδώ θα έπρεπε να έχουν προτεραιότητα στα ποστ τους υποτίθεται είμαστε φόρουμ που ασχολούμαστε μόνο με το κομμάτι της τεχνολογίας τον κινητών κατά 90% ας πούμε! Και δεν υπάρχει κανένα νέο από το GB τα άλλα καταστήματα πως συνεχίζουν κανονικά? Τέλος πάντων το πάμε πολύ αλλού το θέμα της συζήτησης και ας το αφήσουμε καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθές το έχω στα χέρια μου , πρώτες εντυπώσεις , VFM κινητό σχετικά γρήγορο ήρθε με Lollipop και έγινε Root και έπειτα ΟΤΑ το update , xposed πρέπει να βρω πως θα περάσω και όλα κομπλέ . Ευχαριστώ τους φίλους που με την βοήθεια τους έγινε η αγορά !
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθές το έχω στα χέρια μου , πρώτες εντυπώσεις , VFM κινητό σχετικά γρήγορο ήρθε με Lollipop και έγινε Root και έπειτα ΟΤΑ το update , xposed πρέπει να βρω πως θα περάσω και όλα κομπλέ . Ευχαριστώ τους φίλους που με την βοήθεια τους έγινε η αγορά !

Καλορίζικο! Για το xposed ότι και να δοκίμασα με το stock recovery δεν δουλεύει τίποτα. Αν βρεις κάτι πες μας!

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθές το έχω στα χέρια μου , πρώτες εντυπώσεις , VFM κινητό σχετικά γρήγορο ήρθε με Lollipop και έγινε Root και έπειτα ΟΤΑ το update , xposed πρέπει να βρω πως θα περάσω και όλα κομπλέ . Ευχαριστώ τους φίλους που με την βοήθεια τους έγινε η αγορά !

 

Τελικα μονο εγω δεν εχω καταφερει να το κανω Root ??

 

με ποιο προγραμμα το εκανες ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιησα ως κυριο GPS σε προσφατο ταξιδι μου στο εξωτερικο, τοσο μεσα σε πολη οσο και στην υπαιθρο.

Με λιγα λογια αψογο!!! Δεν με πουλησε πουθενα. Και η μπαταρια του, παρολο μικρη, με καλυψε απολυτα.

Ειμαι απολυτα αυχαριστημενος.:D

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μονο εγω δεν εχω καταφερει να το κανω Root ??

 

με ποιο προγραμμα το εκανες ;

 

KingRoot 4.1.0.524.apk εγκατάσταση από το κινητό , αργεί λίγο αλλά όλα ΟΚ (θα πρέπει να είσαι με wifi όταν το τρέξεις) .

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις το αρχειο εδω για να το κατεβασω ;

 

**

 

Ακυρο , το κατεβασα οκ, θα το δοκιμασω σε λιγο να δω

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν κανεις ροοτ αναβαθμισεις τελος να ξερεις

 

Γιατί το λες αυτό ? Πρώτα το έκανα Root και μετά OTA (μου έβγαλε οτι το σύστημα είναι κατεστραμμένο αλλά μετά απο το restart έτρεξε το update κανονικότατα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς Custom Recovery exposed δεν έχει :mad:

Ότι και να προσπάθησα δεν δουλεύει , μάλλον θα το φλασάρω στην 4.4.2 να τελειώνω !!

Έχει κανείς προβλήματα με την 4.4.2 ?

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν κανεις ροοτ αναβαθμισεις τελος να ξερεις

 

δεν θελω αναβαθμισεις αφου το κινητο λειτουργει μια χαρα δεν υπαρχει και λογος αναβαθμισης.

 

εβαλα το Kingroot καπου στο 17% εκανε επανεκινηση και μετα μου εβγαλε αποτυχια ... λεω παλι τα ιδια ... το ξανακανω 2η φορα στο 23% περιπου ξανα επανεκινηση ... ανοιγει το κινητο ... και ειναι Root ... επιτελους ξεκινησα να μεταφερω τις εφαρμογες στην SD

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω αναβαθμισεις αφου το κινητο λειτουργει μια χαρα δεν υπαρχει και λογος αναβαθμισης.

 

εβαλα το Kingroot καπου στο 17% εκανε επανεκινηση και μετα μου εβγαλε αποτυχια ... λεω παλι τα ιδια ... το ξανακανω 2η φορα στο 23% περιπου ξανα επανεκινηση ... ανοιγει το κινητο ... και ειναι Root ... επιτελους ξεκινησα να μεταφερω τις εφαρμογες στην SD

 

Ωραίος !!! Σε παίδεψε αρκετά ;)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έκανα root με Kingroot δεν έκανε πάνω από 2 λεπτά η όλη διαδικασία και ούτε επανεκκίνηση ούτε τίποτα. Το μόνο θέμα μου ήταν αυτό όταν είχε update δεν έστρωσε με restart του κινητού και συνέχισε να λέει κατεστραμμένο σύστημα οπότε πέρασα από το Pc την τελευταία έκδοση που είχε στο needrom έκανα update από ΟΤΑ και μετά ξανά root. Επίσης κάθε φορά που το συνδέω στο pc χάνετε το root και πρέπει να τρέξω πάλι το Kingroot αλλά δεν με πειράζει αφού το κάνει σε λιγότερο από 2 λεπτά και συνεχίζουν όλα και λειτουργούν σωστά!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάθε φορά που το συνδέω στο pc χάνετε το root και πρέπει να τρέξω πάλι το Kingroot αλλά δεν με πειράζει αφού το κάνει σε λιγότερο από 2 λεπτά και συνεχίζουν όλα και λειτουργούν σωστά!

 

Εάν έχεις wifi ενεργοποιημένο στο κινητό μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων κτλπ με το

 

WiFi File Explorer PRO

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorerPRO&hl=en

 

με έχει σώσει , ούτε καλώδια ούτε τπτ.

 

 

Υ.Γ

Το lollipop θεωρώ πως το "χαντακώνει" το κινητό , με KitKat θα έχει πολύ μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα (κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω).

Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις wifi ενεργοποιημένο στο κινητό μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων κτλπ με το

 

WiFi File Explorer PRO

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorerPRO&hl=en

 

με έχει σώσει , ούτε καλώδια ούτε τπτ.

 

 

Υ.Γ

Το lollipop θεωρώ πως το "χαντακώνει" το κινητό , με KitKat θα έχει πολύ μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα (κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω).

 

Θέλω και εγώ να δοκιμάσω την ΚΚ από περιέργεια.. Για το wifi explorer που λες θα τον δοκιμάσω και αυτόν κάποια στιγμή, πιο παλιά στο μαγαζί που δούλευα δεν είχε σήμα και έβαζα το κινητό στην βιτρίνα που ήταν μπροστά και μόνο εκεί είχε σήμα και έστελνα sms από το pc στο ταμείο με airdroid και μερικές φορές το δούλευα και για μεταφορά αρχείων αλλά είχε περιορισμό στα mb. Αν θυμάμαι καλά 200mb για τους free user/μήνα. Έχω να το χρησιμοποιήσω όμως από τον φεβρουάριο όπου και το τελείωσε το πρόγραμμα που εργαζόμουν στο κατάστημα πληροφορικής χωρίς το σήμα! :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το ShareIT

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις...εχω το κινητο με λολιποπ ετσι ειχε ερθει,,, λοιπον βλεπω οτι χανει την ωρα και παει πισω μια ωρα ,,,ειτε το βαλω να παιρνει την ωρα απο το δικτυο,ειτε χειροκινητα την βαλω,,, ξανα παει μια ωρα πισω...σας εχει τυχει αυτο???.......και επισης πηγα να του περασω την κιτ κατ με flash tools και ενω συνδεεται κανονικα παταω download και μου βγαζει μηνυμα PMT changed for the ROM; it must be downloaded....δεν το εχω ρουταρει....και τζιφος τιποτα μηπως πρεπει να ειναι ρουτ για να αναβαθμιστει??....εχετε καμια λυση?? Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις...εχω το κινητο με λολιποπ ετσι ειχε ερθει,,, λοιπον βλεπω οτι χανει την ωρα και παει πισω μια ωρα ,,,ειτε το βαλω να παιρνει την ωρα απο το δικτυο,ειτε χειροκινητα την βαλω,,, ξανα παει μια ωρα πισω...σας εχει τυχει αυτο???.......και επισης πηγα να του περασω την κιτ κατ με flash tools και ενω συνδεεται κανονικα παταω download και μου βγαζει μηνυμα PMT changed for the ROM; it must be downloaded....δεν το εχω ρουταρει....και τζιφος τιποτα μηπως πρεπει να ειναι ρουτ για να αναβαθμιστει??....εχετε καμια λυση??

 

Αυτό με την ώρα που λες το έχω και εγώ το θέμα αλλά για λίγο γίνεται όταν δεν έχει σήμα πάει μια ώρα πίσω αν και το έχω βάλει πάρα πολλές φορές και χειροκίνητα και τα πάντα αλλά συνεχίζει να το κάνει και μετά από λίγο πάει μόνο του πάλι μια ώρα μπροστά. Για την ακρίβεια το παρατηρώ στην lock screen και μόλις ξεκλειδώσω αλλάζει και πάει στην σωστή ώρα. Για το άλλο που λες δεν γνωρίζω ακριβώς τι είναι αυτό που σου βγάζει και δεν έτυχε να δοκιμάσω χωρίς root να κάνω update από το Pc. Δοκίμασε και με root, κατέβασε το Kingroot και σε 2 λεπτά είσαι rooted.

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις...εχω το κινητο με λολιποπ ετσι ειχε ερθει,,, λοιπον βλεπω οτι χανει την ωρα και παει πισω μια ωρα ,,,ειτε το βαλω να παιρνει την ωρα απο το δικτυο,ειτε χειροκινητα την βαλω,,, ξανα παει μια ωρα πισω...σας εχει τυχει αυτο???.......και επισης πηγα να του περασω την κιτ κατ με flash tools και ενω συνδεεται κανονικα παταω download και μου βγαζει μηνυμα PMT changed for the ROM; it must be downloaded....δεν το εχω ρουταρει....και τζιφος τιποτα μηπως πρεπει να ειναι ρουτ για να αναβαθμιστει??....εχετε καμια λυση??

 

Στο δικό μου έχω στην Επιλογή ζώνης ώρας : GMT +03:00 Θερινή ώρα Ανατολικής Ευρώπης.

Με Root μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα όταν πήγα να περάσω το KitKat και βαριέμαι να το ψάξω προς το παρών!

 

Στον Nova Launcher πως αλλάζετε Lockscreen ?

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...