Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DonLekout σ ευχαριστώ! την κατεβαζω τωρα για test.

ειμαι τωρα με την τελευταια του ιταλου.δεν εχω παραπονο κανενα ειναι εκρηκτικη σε επιδοσεις αλλα κανα δυο φορες με τη ζέστη κολλησε,και θελω να δω πως συμπεριφερεται η ινδικη σε παρομοιες συνθηκες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή παίζω και εγω ενα πολύ βαρύ παιχνίδι, (injustice: gods among us) και το τρέχει τέλεια, νομίζω οτικάτι άλλο σου φταίει. Τι ROM έχεις?

 

Δεν το έχω ακόμα το κινητό, οτι έχω δει από youtube. Κάτι διάβασα ότι παίζει throttling.

Link to comment
Share on other sites

Κατα λάθος ακύρωσα την εφαρμογή com.lenovo.fm δηλαδή το ραδόφωνο. Μπορεί κάποιος να μου τη δώσει δεδομένου ότι δεν μπορώ να την ξαναβρώ να την κατεβάσω απο πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

Κατα λάθος ακύρωσα την εφαρμογή com.lenovo.fm δηλαδή το ραδόφωνο. Μπορεί κάποιος να μου τη δώσει δεδομένου ότι δεν μπορώ να την ξαναβρώ να την κατεβάσω απο πουθενά;
αν εχεις κανει backup τις εφαρμογες στο titanium κανε restore αυτες που λειπουν,δηλαδη αυτη του ραδιοφωνου.

αν δεν εχεις κανει,κανε τωρα ενα backup ολες τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις τους στο titanium,και στην συνεχεια κανε factory reset για να επανελθει και η εφαρμογη που εσβησες,και μετα επαναφορα των εφαρμογων σου απο titanium.

μεμονωμενη την εφαρμογη δυσκολο να την βρεις΄

αν δεν θελεις να κανεις αυτη την διαδικασια,βαλε το spirit fm και εισαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε χαμηλη ενταση του ηχειου εννοουμε στον ηχο κλησης.

στα βιντεο,στο ραδιοφωνο κ.κ.π. σε ολους μας εχει δυνατο ηχο.

 

σαν ηχο κλησης λεω και γω,,,ειναι πολλυ δυνατο..το δικο μου :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 'Εχω βάλει την τελευταία rom του Ιταλού, έκανα τις δύο αναβαθμίσεις (1,8 και 1,9) και όλα καλά εκτός από ένα.Δεν μπορώ να αλλάξω ήχους μέσα από τις Ρυθμίσεις-ήχοι κλήσης και έντ. ήχου. Μου βγάζει μνμ αυτό που βλέπετε στο screenshot. Υπάρχει τρόπος επίλυσης ή είναι bug της rom;

 

[ATTACH]63230[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια,

λοιπον εχω το εξης προβλημα,

Ειχα περασμενη την 1522 του ιταλου και αποφασισα να κανω OTA update,

το αποτελεσμα ηταν αν περασει μια 5.1 λογικα Official δεν εχει Ελληνικα κ δεν μου ανοιγει το Playstore.

τι μπορω να κανω για να το διορθωσω η ποια Rom θα προτεινατε;

παρακαλω αν υπαρχει καποιο λινκ τις Rom γιατι εχω χασει την μπαλα κ δεν μπορω να βρω ακρω με τα τοσα Posts.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 'Εχω βάλει την τελευταία rom του Ιταλού, έκανα τις δύο αναβαθμίσεις (1,8 και 1,9) και όλα καλά εκτός από ένα.Δεν μπορώ να αλλάξω ήχους μέσα από τις Ρυθμίσεις-ήχοι κλήσης και έντ. ήχου. Μου βγάζει μνμ αυτό που βλέπετε στο screenshot. Υπάρχει τρόπος επίλυσης ή είναι bug της rom;

 

[ATTACH]63230[/ATTACH]

Δεν υπάρχει κανενα μπαγκ στην ραμ αυτη...ολα δουλευουν τελεια, καποιο λαθος εκανες στην εγκατασταση η κατι πηγε στραβα...:)

Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες με Επίσημη ROW S117 μπορώ να πω ότι το κινητό με λίγο ζόρισμα υπερθερμένεται υπερβολικά και μάλιστα όλη η πίσω πλάτη μέχρι και το κάτω μέρος της μπαταρίας και η μπροστινή πλευρά κάτω από το ακουστικό. Το αποτέλεσμα είναι εκείνη την ώρα να μην ανταποκρίνεται η αφή του τηλεφώνου σχεδόν καθόλου, άλλα πρέπει να το αφήσεις να κρυώσει κανά 5λεπτο και μετά είναι οκ. Ελπίζω να βγει σύντομα αναβάθμιση διότι η ρομ έχει και καλά στοιχεία που δεν έχουν οι κινέζικες (στις οποίες μετά την 1520 έχει λυθεί το πρόβλημα υπερθέρμανσης) και δεν θα ήθελα να πάω σε αυτές.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

εχεις το λινκ για αυτη την ρομ?

 

Περνάς την S112 με ένα γκουγκλάρισμα τη βρίσκεις και μετά θα κάνει δύο ΟΤΑ αναβαθμίσεις σε 114 και 117 στη συνέχεια.

 

 

ΥΓ

Φίλε χωρίς παρεξήγηση άλλα και λίγο ψάξιμο στο φόρουμ δε βλάπτει, το λινκ της S112 υπάρχει στο ποστ #3464 και δουλεύει άψογα.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό ποια rom μου προτείνεται να βάλω ως καλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Περνάς την S112 με ένα γκουγκλάρισμα τη βρίσκεις και μετά θα κάνει δύο ΟΤΑ αναβαθμίσεις σε 114 και 117 στη συνέχεια.

 

 

ΥΓ

Φίλε χωρίς παρεξήγηση άλλα και λίγο ψάξιμο στο φόρουμ δε βλάπτει, το λινκ της S112 υπάρχει στο ποστ #3464 και δουλεύει άψογα.

οπως το ειπες φιλε μου 3464 ποστ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από επικοινωνία μου με το Minideal έβγαλα ακρη το πως θα κάνω πραγγελία. Και μου πρότειναν το Κ3 και μου άρεσε. Είχα ένα thl w100(σκυλί) και θέλω ξανα ένα αξιόπιστο. Επειδή μου είναι αρκετά δύσκολο να διαβάσω 250+/- σελίδες για το κινητό.... Μπορείτε να πείτε αν αξίζει τα χρήματα(150ευρώ) το gps του είναι οκ? ή αργεί όπως του thl? όσο για ρομ κλπ θα ψαχτώ αργότερα διαβάζοντας αλλά σε πρώτη φάση επειδή έσπασα την οθόνη απο το παλιό μου θέλω να πραγγείλω άμεσα οπότε μια βοήθεια παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Το link2sd μου βγάζει το παρακάτω μύνημα...πώς λύνεται;

 

WARNING: linker: could not load library "libsigchain.so" from LD_PRELOAD for "/system/bin/sh"; caused by "libsigchain.so" is 32-bit instead of 64-bit CANNOT LINK EXECUTABLE:....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από επικοινωνία μου με το Minideal έβγαλα ακρη το πως θα κάνω πραγγελία. Και μου πρότειναν το Κ3 και μου άρεσε. Είχα ένα thl w100(σκυλί) και θέλω ξανα ένα αξιόπιστο. Επειδή μου είναι αρκετά δύσκολο να διαβάσω 250+/- σελίδες για το κινητό.... Μπορείτε να πείτε αν αξίζει τα χρήματα(150ευρώ) το gps του είναι οκ? ή αργεί όπως του thl? όσο για ρομ κλπ θα ψαχτώ αργότερα διαβάζοντας αλλά σε πρώτη φάση επειδή έσπασα την οθόνη απο το παλιό μου θέλω να πραγγείλω άμεσα οπότε μια βοήθεια παρακαλώ
ειναι πολυ αξιοπιστο σε ολα.gps,camera,wifi και σαν τηλεφωνο αψογο!

πιστευω θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σαν ηχο κλησης λεω και γω,,,ειναι πολλυ δυνατο..το δικο μου :shifty:

Με ποια Ρομ είσαι;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω βάλει την S112 και μετά από 2 ΟΤΑ πήγα στην 117. Το κινητό αν και στην αρχή έδειχνε οτι πηγαινε σφαίρα τωρα τρωει πολυ γερά κολλήματα. Λαγκάρει συνεχώς, οταν ανοιγω καποιες εφαρμογές αργεί παρα πολύ να τις ανοίξει, και η αφή έχει τρομερό πρόβλημα, ώρες ωρες δεν πιάνει καθόλου. Παίζει να φταίει η rom? Να δοκιμάσω κάποια άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από T_assos >

Διαβάζοντας τις προδιαγραφές του τηλεφώνου σε διάφορα sites, είδα ότι έχει wifi direct. Όσο κι αν το έψαξα, δεν το βρήκα. Τελικά έχει ή δεν έχει; Κι αν όχι, υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσει; Ή άλλη μέθοδος για p2p μεταφορά αρχείων;

Πηγαίνεις ρυθμισεις-wlan-πανω τερμα δεξια στις 3 τελιτσες και το βρίσκεις.

Το έχω κοιτάξει αυτό φίλε μου, αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί. Όταν το κάνω αυτό με τις τελίτσες, μου βγάζει τις εξής επιλογές: Add network, Saved networks, Refresh και Advanced. Μπαίνοντας μέσα σε αυτές τις επιλογές, δεν έχει πάλι wifi direct. Μήπως είναι θέμα λογισμικού που που έχει περάσει το vickmall;

 

Νομίζω ότι σε όλες τις άλλες Ρομ υπάρχει. Φταίει μάλλον ή Ρομ σου

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από επικοινωνία μου με το Minideal έβγαλα ακρη το πως θα κάνω πραγγελία.

Πως θα κανεις παραγγελια δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1520 του vickmall και δε μου αρέσει. Απο αυτές που κυκλοφορούν ποιά θα μπορούσα να βάλω αλλά κυρίως να μπορεί να μπει μέ το TWRP; Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να το αποκτησω το Lenovo K note ?και αν υπαρχει καποια αλλη αξιολογη προταση σε αθτα τα χρηματα απο τουσ ψαγμενους του sait

 

Σας ευχαριστω εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανεις παραγγελια δηλαδη?

 

Στο chat που μίλησα μου είπε ότι στο Minideal.net δεν δεχεται paypal ενώ στο mindeal.net/gr μπορώ να κάνω παραγγελία με visa όπου και την δέχεται από Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Στο chat που μίλησα μου είπε ότι στο Minideal.net δεν δεχεται paypal ενώ στο mindeal.net/gr μπορώ να κάνω παραγγελία με visa όπου και την δέχεται από Ελλάδα

Πως γίνεται αυτό; Έχουν κάποιον Ελλάδα να τραβήξει τα χρήματα; Δεν θα εμπιστευόμουν εύκολα.

 

Ψάχνω και εγώ εδω και 3-4 μέρες να δω από που μπορώ να πάρω το κινητό. Έχω έναν φίλο απο την γερμανία και ψάχνουμε να το πάρουμε από ευρωπαϊκό warehouse άλλα τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Έχουν κάποιον Ελλάδα να τραβήξει τα χρήματα; Δεν θα εμπιστευόμουν εύκολα.

Ψάχνω και εγώ εδω και 3-4 μέρες να δω από που μπορώ να πάρω το κινητό. Έχω έναν φίλο απο την γερμανία και ψάχνουμε να το πάρουμε από ευρωπαϊκό warehouse άλλα τίποτα..

Αν εχεις φιλο στην Γερμανια, σου περναει ενα ποσο στο paypal και ψωνιζεις με το υπολοιπο σου απο οπου θελεις.

Δοκιμασμενο ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...