Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία αντιμετωπίζω το εξής:

1. Οταν κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή ,αρχικά δεν την κάνει λέγοντας " unfortunatly security has stopped" .Αμέσως μετά κάνω εγκατάσταση

και όλα κανονικά. Υπ όψιν και απο Google store γίνεται αυτο αλλά όχι πάντα.

2. Στη Notification bar μου βγάζει πότε έχει νέο θέμα κ.λ.π, όταν πάω να το δω βγάζει " unfortunatly Τheme center has stopped" και κλείνει.

ROM η 1516 του kandilak. Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αντιμετωπίζω το εξής:

1. Οταν κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή ,αρχικά δεν την κάνει λέγοντας " unfortunatly security has stopped" .Αμέσως μετά κάνω εγκατάσταση

και όλα κανονικά. Υπ όψιν και απο Google store γίνεται αυτο αλλά όχι πάντα.

2. Στη Notification bar μου βγάζει πότε έχει νέο θέμα κ.λ.π, όταν πάω να το δω βγάζει " unfortunatly Τheme center has stopped" και κλείνει.

ROM η 1516 του kandilak. Καμμιά ιδέα?

Το Security και το Theme center δουλεύουν στο τηλέφωνο σου ή τα έχεις παγώσει?

Link to comment
Share on other sites

θελω να το αγορασω αλλα δεν ξερω απο φλασαρισματα και τετοια... αν το αγορασω και δεν το πειραξω καθολου και κανω μονο τα update που μου βγαζει αυτο θα εχω καποιο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Kantilak αυτην εχω περασει με twrp

VibeUI_1447_Dev_Multilanguage+Root+Gapps να την περασω λες και με flashtool

στο Spflashtoll ποια να τικαρω; ολα; και preloader και ebr ?

αυτην που εχεις εσυ να την δοκιμασω; απο εδω την περνω ετσι http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/

Θα κατεβάσεις την https://mega.co.nz/#F!fMRiBQJK!liawKHGrtyMLIYgvdqGUZQ θα κατεβάσεις και την έκδοση 5.1352.01 του sp flash tool (ή νεότερη) θα φορτώσεις το scatter file από την rom που θα κατεβάσεις και στα options του sp flash tool μην ξεχάσεις να τσεκάρεις το DA DL All with checksum (πας Options-->Option-->Download).

 

Αυτή που έχω εγώ θα την βρείς στην υπογραφή μου, αλλά κάνε πρώτα το φλασάρισμα της 1447 απο το sp flash tool να δεις αν διορθωθεί το πρόβλημα και μετά πας παρακάτω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να το αγορασω αλλα δεν ξερω απο φλασαρισματα και τετοια... αν το αγορασω και δεν το πειραξω καθολου και κανω μονο τα update που μου βγαζει αυτο θα εχω καποιο προβλημα???

Τα update με το τρόπο που εννοείς ξέχασέ τα. Αν δεν θες να μπλέξεις με πειράγματα δεν στο προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Το Security και το Theme center δουλεύουν στο τηλέφωνο σου ή τα έχεις παγώσει?

 

Δεν τα έχω παγώσει .Δεν έχω παγώσει τπτ στο τηλέφωνο, το Security δουλεύει κανονικά το Theme όχι, μόλις το ανοίγω κάνει αυτό που περιγράφω και γενικά δεν ανοίγει σαν εφαρμογή.

Edited by teo100
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Τα update με το τρόπο που εννοείς ξέχασέ τα. Αν δεν θες να μπλέξεις με πειράγματα δεν στο προτείνω.

συγνωμη για το offtopic αλλα υπαρχει καποιο κινεζικο κινητο με αυτα τα λεφτα που να μην θελει ''πειραγμα''??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Στην εφαρμογη καμερασ που εχει η 1501 οταν παταω για την αλλαγη απο την πισω καμερα στην μπροστα η εφαρμογη κλινει.Μηπως εχει καποιοσ να προτεινει καμια λυσει.Ευχαριστω

 

κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... εχω αγορασει εδω κ λιγες μερες το lennovo A806 αλλα βλεπω οτι δεν μου βγαζει κ πλ καλες φωτο... εννοω οτι με 13mp καμερα που εχει θα μπορουσε να βγαλει πλ καλυτερες... εχω δοκιμασει μερικες εφαρμογες απο το playstore αλλα κ παλι τπτ...!!! τι μπορει να φταει??? (*κινητο για παραδειγμα με 5mp βγαζει πιο καθαρες φωτο)
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχω παγώσει .Δεν έχω παγώσει τπτ στο τηλέφωνο, το Security δουλεύει κανονικά το Theme όχι, μόλις το ανοίγω κάνει αυτό που περιγράφω και γενικά δεν ανοίγει σαν εφαρμογή.
Μπες TWRP και κάνε wipe cache/dalvik και δες αν διορθώθηκε. Αν κάνει το ίδιο ξαναφλασαρε την rom (clean install).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το τηλέφωνο εδώ και 2 μήνες περίπου.Έχω βάλει τη version του kandilak μετά απο οδηγίες από το forum.Είχα κάποια προβλήματα τα οποιά μετά απο οδηγίες που μου δώσαν τα παιδιά εδώ μέσα λύθηκαν.Το τηλέφωνο είναι άριστο.Επειδή είμαι σε πόλη της περιφέρειας και δεν έχει καλό σήμα η vodafone έκανα τη συγκεκριμένη ρύθμιση ώστε να έχω πάντα 2 G :https://www.youtube.com/watch?v=6QyUNd0T57c.Tις τελευταίες μέρες ,ενώ μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα,το τηλέφωνο μου δείχνει κλειστό σε διάφορες φάσεις λόγω σήματος .Κάποιες φόρες όταν ανοίγω την οθόνη παρατηρώ ότι το σήμα είναι πολύ χαμηλό και αυτομάτως με το που ανοίξω την οθόνη ανεβαίνει (το σήμα).Μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο ή οφείλεται αποκλειστικά στη vodafone;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την https://mega.co.nz/#F!fMRiBQJK!liawKHGrtyMLIYgvdqGUZQ θα κατεβάσεις και την έκδοση 5.1352.01 του sp flash tool (ή νεότερη) θα φορτώσεις το scatter file από την rom που θα κατεβάσεις και στα options του sp flash tool μην ξεχάσεις να τσεκάρεις το DA DL All with checksum (πας Options-->Option-->Download).

 

Αυτή που έχω εγώ θα την βρείς στην υπογραφή μου, αλλά κάνε πρώτα το φλασάρισμα της 1447 απο το sp flash tool να δεις αν διορθωθεί το πρόβλημα και μετά πας παρακάτω.

.

ουτε και με το dlash tool εγινε κατι... τελευταια προσπαιθεια με την δικη σου ρομ//// πριν κανει το ταξιδι για κινα... εχει κανεις εμπειρια απο αυτο με τις επιστροφες; κοστος διαρκεια τι να προσεξω;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Kandilak εχω την 1516 την δική σου, σήμερα εμφανίστηκε η παρακατω εφαρμογή, να την αφησω... παγωσω... αφαιρεσω..? Τι κάνει αυτη...

Υπηρεσία συστήματος της lenovo. Τώρα το τι κάνει είναι ένα πολύ καλό ερώτημα στο οποίο δεν έχω απάντηση.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορούμε να κάνουμε extract τα notification toggles της rom του φίλου kandilak και να δημιουργήσουμε flashable zip για να το περάσουμε σε άλλη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Της 1516? παντως καπου υπαρχει αμα ψαξεις (της 1508 σιγουρα)

 

https://www.dropbox.com/s/n7m2kirhsyfpopu/NotificationCenter1516DEV.zip?dl=0

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Της 1516? παντως καπου υπαρχει αμα ψαξεις (της 1508 σιγουρα)

 

https://www.dropbox.com/s/n7m2kirhsyfpopu/NotificationCenter1516DEV.zip?dl=0

Εγώ κατάλαβα οτί θέλει να το περάσει σε άλλο μοντέλο . Αν εννοεί σε άλλη συσκευή Α806, τότε μπορεί να περάσει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εδω και καιρό βλέπω αυτο το κινητό και έχω μπει επιτέλους στον πειρασμό να το πάρω.Πιστέυω ότι για τα χρήματά του αξίζει ακόμα η αγορα.

Το βρηκα εδω http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html και επίσης γραφει ότι υπαρχει στοκ ευρωπαικο http://www.minideal.net/stock-in-greece-original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html σχεδον στα ιδια λεφτα..

 

1)Τι απο τα δύο να επιλέξω.

2)Στον τρόπο αποστολης ems και στα δυο γράφει ιδια τιμή παρόλο που το ένα ερχεταο απο Κίνα.Παίζει κάποιο ρόλο?Τι να επιλεξω εδω?

3)Προτείνετε άλλο site για την αγορα του κινητού ώστε σχεδον στα ιδια λεφτα να υπάρχουν και άλλα δώρα?

4)Γνωρίζετε αν υπάρχει απαγόρευση για αγορές paypal λόγω capital control?

 

Ευχαριστώ πολύ..

Edited by thanasiss1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Μη σκέφτεσαι αγορές από εξωτερικό για τώρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εδω και καιρό βλέπω αυτο το κινητό και έχω μπει επιτέλους στον πειρασμό να το πάρω.Πιστέυω ότι για τα χρήματά του αξίζει ακόμα η αγορα.

Το βρηκα εδω http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html και επίσης γραφει ότι υπαρχει στοκ ευρωπαικο http://www.minideal.net/stock-in-greece-original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html σχεδον στα ιδια λεφτα..

 

1)Τι απο τα δύο να επιλέξω.

2)Στον τρόπο αποστολης ems και στα δυο γράφει ιδια τιμή παρόλο που το ένα ερχεταο απο Κίνα.Παίζει κάποιο ρόλο?Τι να επιλεξω εδω?

3)Προτείνετε άλλο site για την αγορα του κινητού ώστε σχεδον στα ιδια λεφτα να υπάρχουν και άλλα δώρα?

4)Γνωρίζετε αν υπάρχει απαγόρευση για αγορές paypal λόγω capital control?

 

Ευχαριστώ πολύ..

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις αγορά από εξωτερικό λόγω capital control. Ωστόσο με λίγα χρήματα παραπάνω, θα μπορούσες να κοιτάξεις και το Lenovo K3 Note k50 - t5 Phablet που είναι καλύτερο (64μπιτο) αλλά 5,5".

Link to comment
Share on other sites

Μπες TWRP και κάνε wipe cache/dalvik και δες αν διορθώθηκε. Αν κάνει το ίδιο ξαναφλασαρε την rom (clean install).

 

Το έκανα αλλά μια απο τα ίδια. Τελικά έκανα απεγκατάσταση το Theme center και ξανα εγκατάσταση ως apk.Παραδόξως δουλεύει μέχρι τώρα.

Το Security center εξακολουθεί τα ίδια. Υπάρχει περίπτωση να τα βρω σε .apk kai zip μορφή για εγκατάσταση η εκ νέου φλασάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά μια απο τα ίδια. Τελικά έκανα απεγκατάσταση το Theme center και ξανα εγκατάσταση ως apk.Παραδόξως δουλεύει μέχρι τώρα.

Το Security center εξακολουθεί τα ίδια. Υπάρχει περίπτωση να τα βρω σε .apk kai zip μορφή για εγκατάσταση η εκ νέου φλασάρισμα?

Κανε clean install.

Link to comment
Share on other sites

Κανε clean install.

 

Εκανα αλλά όπως είπα και πιο πάνω τπτ. Αν βοηθάει πριν την δική σου ρομ είχα κάνει εγκατάσταση τη τελευταία MUI για να τη δω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...