Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας φίλοι. Δεν μπορώ να περάσω το αρχείο FangZhengLTXH στο κινητό μου αλλά ούτε να αλλάξω και τα permissions σε 0644 για το Notification Pulldown. Βοηθείστε γιατί είμαι άσχετος!!! Ευχαριστώ.

 

 

" post 774 "

 

Με "ES File Explorer" (στα Αγγλικά παραθέτω την ορολογία):

1.Προφανώς, το κινητό πρέπει να είναι root.

2.Με ES File Explorer, πατάμε αριστερά πάνω το μενού (στις 3 παράλληλες γραμμές).

3.Επιλέγουμε "Tools" > "Root Explorer ON" (δεξιά) (είναι στο "OFF").

4.Επιλέγουμε "Tools" > "Root Explorer" (θα ανοίξει παράθυρο) και > "Mount R/W" > (θα ανοίξει παράθυρο) και > "/" & "/system" τα κάνουμε "RW" (από "RO") > "OK".

Υ.Γ. Επειδή, παρατηρώ ότι πολλοί δεν ξέρουν τι κάνουν...καλύτερα (αφού κάνετε τη δουλειά σας με προσοχή) να τα ξανακάνετε "RO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειτα απο μακροχρονες προσπαθειες παρελαβα τελικα το x2 μου με καλη μπαταρια.... αφου πηγε μια κινα και γυρισε για το καλο! και δειχνει να λειτουργει κανονικα....ερωτηση.... πως μπορω να παρω ενα full backup της ρομ πρωτου κανω δοκιμες για να βαλω λολιποπ;; δεν με ενδιαφερουν τα δεδομενα (αφου μολις ηρθε πισω μετα απο reset) απλα επειδη αυτη η ρομ ειναι καλυτερη απο του pandawill λεω να την εχω ενα backup καλου κακου...ευχαριστω εκ των προταιρων!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κανενας τροπος να βελτιωθει η ταχυτητα στα βιντεακια στο youtube.γιατι θελω να παω απο ενα σημειο του κομματιου στο αλλο και αργει χαρακτηριστικα?
Link to comment
Share on other sites

επειτα απο μακροχρονες προσπαθειες παρελαβα τελικα το x2 μου με καλη μπαταρια.... αφου πηγε μια κινα και γυρισε για το καλο! και δειχνει να λειτουργει κανονικα....ερωτηση.... πως μπορω να παρω ενα full backup της ρομ πρωτου κανω δοκιμες για να βαλω λολιποπ;; δεν με ενδιαφερουν τα δεδομενα (αφου μολις ηρθε πισω μετα απο reset) απλα επειδη αυτη η ρομ ειναι καλυτερη απο του pandawill λεω να την εχω ενα backup καλου κακου...ευχαριστω εκ των προταιρων!

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να εγκαταστήσεις TWRP και να κάνεις backup. Θα κρατήσεις αυτό το αρχείο έξω από το κινητό και όποτε θελήσεις ξανακάνεις το κινητό όπως είναι αυτή τη στιγμή!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω το Lenovo Vibe x2 την EU Έκδοση, έχω κάνει την αναβάθμιση σε lollipop και θέλω να κάνω ROOT αλλά έχω δοκιμάσει πολλές εφαρμογές στο pc αλλά και από το store και πάλι τίποτα....

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να το ροοταρω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κανενας τροπος να βελτιωθει η ταχυτητα στα βιντεακια στο youtube.γιατι θελω να παω απο ενα σημειο του κομματιου στο αλλο και αργει χαρακτηριστικα?

 

Σταμάτας το βίντεο, πατάς το γραναζάκι και μειώνει την ποιότητα του βίντεο. Λογικό είναι μέχρι να φορτώσει στα 1080p αργεί

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχω και εγω τοvibe x2 θελω να το ροοταρο κ μου βγαζει αυτο που εχω ανεβασμενο στην εικονα κανεις καμια ιδεα/βοηθεια ?view?usp=sharing kingroot 3 4 k 4.1 τιποτα ολα απετυχαν (εκανα επναφορα το τηλ κ η εκδοση ειναι χ2-eu-s223_150528_row) Edited by popay7
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

απο τη στιγμη που εβαλα pattern για το lock screen από τα settings δεν με αφήνει να επιλέξω άλλο τύπο κλειδώματος..

και γραφει "disabled by administrator,encryption policy or credential storage"

μόνο στο pin και στο password με αφήνει..

εχω τη cu όπως ήρθε από vickmall

γνωρίζει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσταρα προ ημερών αλλά δεν βρήκα ανταπόκριση, οπότε θα ποστάρω ξανά λεπτομερώς.

 

Το κινητό ήρθε με CU Multillang rooted.

Όμως υπήρχε τρελό ολικό drain μέσα σε 6-7 ώρες, το οποίο γινόταν ακόμα και όταν το κινητό ήταν εντελώς κλειστό.

Φλασάροντας EU και AP το πρόβλημα παρέμεινε, οπότε πέραν πάσης αμφιβολίας η μπαταρία είναι ελαττωματική.

Τέλος πάντων, κανόνισα επιστροφή με το vickmall.

 

Αλλά τρελαίνομαι που δεν βρίσκω λύση για recovey.

Λοιπόν, σε CU, όταν έκανα reboot to recovery έμπαινε μόνο στην Κινέζικη.

Φλάσαρα EU και όλα τέλεια. Ρούταρα, πήρα και το backup μου με twrp.

Όμως, η συγκεκριμένη τρώει άκυρο λόγω single sim.

 

Μετά, φλασάρω την AP και δεν μπορώ να μπω σε recovery με τίποτα.

Φλάσαρα μόνο την TWRP-v2.8.6.0_X2-EU-AP_Lollipop_5.0 και τίποτα.

Δοκίμασα την TWRP-v2.8.6.0-X2-EU_Kitkat, πάλι τίποτα.

Ξαναφλασάρω την EU όπου δούλευε η twrp. Όλα καλά ξανά.

Κατά το δεύτερο φλασάρισμα της AP, αποεπιλέγω την stock recovery της ώστε να παραμείνει η twrp από την EU.

Πάω να μπω και τίποτα.

 

Εννοείται πως όλα γίνονται μέσω Flash tools (Download Only, επιλεγμένα USB Checksum-EMMC Checksum. Δοκίμασα και Firmware Upgrade όταν πέρασα την AP).

(Μην μου πείτε κάτι για drivers παιδιά, γιατί είναι όλα οκ καρατσεκαρισμένα)

 

Μήπως κάνω λάθος στον συνδυασμό hard keys;

Volume Up+Volume Down+Power ---> release Power μπαίνει σε Lenovo-Recovery.

Volume Up+Power μπαίνει σε κινέζικη ή META MODE που είναι και το πιο εκνευριστικό.

 

Τι φλάσαρα μεμονωμένες τις recovery, τι μαζί με τις rom, δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Μόνο στην EU δουλεύει.

 

Θέλω να ρουτάρω την AP αλλά δεν γίνεται χωρίς twrp recovery, αφού δοκιμάζοντας με το apk Κingroot συνεχώς αποτυγχάνει στο 18%.

 

Έχω κάψει.

Περιμένω προτάσεις.

 

Υ.Γ. Ναι, δοκίμασα ΚΑΙ αυτό το κολπάκι από το ποστ του lazaros_nexus

Εγώ έκανα ένα κολπάκι το οποίο έπιασε. Πριν κάνω εγκατάσταση τη ROM άλλαξα το recovery.img που είχε μέσα με αυτό που έχω κατεβάσει. Έτσι κατά την εγκατάσταση έβαλε το TWRP.

Τίποτα πάλι.

 

Υ.Γ.2 Δεν μπορώ να γυρίσω σε CU αφού λόγω capital control δεν μπορώ να κάνω donation τα 2 δολάρια που ζητάει ο dev.

Άσε που δεν θέλω κιόλας.

Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση μιας και διάβασα ΟΛΕΣ τις σελίδες... Το αγόρασα σε CU KitKat και το αναβάθμισα χθες σε lolipop ακολουθώντας τις οδηγίες στον οδηγό επιβίωσης για Win8 (ψηφιακές υπογραφές) και ακολουθώντας το λινκ από το Needrom κατέβασα την lolipop με το αντίστοιχο Flash Tool. Φυσικά και έκανα τα απαραίτητα και η ρομ περάστηκε κανονικότατα. Δουλεύει μόνο η πρώτη SIM και δυστυχώς δεν βρίσκω πουθενά 4G ενώ στην ΚιτΚατ είχα κανονικά.

 

Το ερώτημά μου είναι: Ποιο modem.img πρέπει να βάλω... Της CU από το KitKat ή από την Lolipop;; Και σε ποιο path;; ΜΗΝ με παραπέμψετε στο 1ο ποστ ΔΕΝ το γράφει. Τελικά V41; Ποιο ψηφίζετε; (Vodafone nano με adaptora για να μπει στην πρώτη θέση).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή καμμιά φορά το site είναι "κάτω" και μιας και η έκδοση 4.0 είναι αυτή που όντως root-άρει (μόλις το έκανα σε lolipop) σας παραθέτω το link

 

KingRoot V4.0

 

Πατήστε ως free user και κατεβάστε την αντί να ψάχνετε :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση μιας και διάβασα ΟΛΕΣ τις σελίδες... Το αγόρασα σε CU KitKat και το αναβάθμισα χθες σε lolipop ακολουθώντας τις οδηγίες στον οδηγό επιβίωσης για Win8 (ψηφιακές υπογραφές) και ακολουθώντας το λινκ από το Needrom κατέβασα την lolipop με το αντίστοιχο Flash Tool. Φυσικά και έκανα τα απαραίτητα και η ρομ περάστηκε κανονικότατα. Δουλεύει μόνο η πρώτη SIM και δυστυχώς δεν βρίσκω πουθενά 4G ενώ στην ΚιτΚατ είχα κανονικά.

 

Το ερώτημά μου είναι: Ποιο modem.img πρέπει να βάλω... Της CU από το KitKat ή από την Lolipop;; Και σε ποιο path;; ΜΗΝ με παραπέμψετε στο 1ο ποστ ΔΕΝ το γράφει. Τελικά V41; Ποιο ψηφίζετε; (Vodafone nano με adaptora για να μπει στην πρώτη θέση).

 

Ευχαριστώ!

 

Το γράφει μια χαρά όλοι από εκεί το είδαμε....

http://www.androidrookies.com/2015/03/lenovo-s930-change-or-replace-modem.html#.Va1L4uLtlBc

Ναι βάζεις το modem.img της CU kit kat.

Manual Installation

Install Root Explorer on your device, this program needed ROOT to be run

Copy the downloaded file to your device, the name must be modem.img so just rename it

Open Root Explorer and navigate to /etc/firmware

Move modem.img from downloaded modem file to /etc/firmware then set permission to RW--R--R.

Ελληνιστί πάρε το αρχείο Modem_ και κάτι άλλα που γράφει από την έκδοση CU kit kat, ονόμασε το modem.img και βάλε το με το ES file explorer στον φάκελο /etc/firmware αντικαθιστώντας το παλιό (καλό είναι να κάνεις ένα backup το αρχικό να το έχεις) και τέλος αλλάζεις τα permissions σε RW-R-R

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ dimitris2004 αλλά όταν προσπαθώ να αλλάξω το root από off σε on δεν με αφήνει. Λέει ότι η δοκιμή απέτυχε και ότι αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να εκτελεστεί στην συσκευή μου. Μπορεί παρακαλώ κάποιος να βοηθήσει να λυθεί το πρόβλημα αυτό με τα γράμματα που δεν εμφανίζονται (αυτά που έχουν τόνους); Διαφορετικά θα αναγκαστώ να αλλάξω από X2 Cu σε X2 Eu κάτι το οποίο το φοβάμαι!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το γράφει μια χαρά όλοι από εκεί το είδαμε....

http://www.androidrookies.com/2015/03/lenovo-s930-change-or-replace-modem.html#.Va1L4uLtlBc

Ναι βάζεις το modem.img της CU kit kat.

Manual Installation

Install Root Explorer on your device, this program needed ROOT to be run

Copy the downloaded file to your device, the name must be modem.img so just rename it

Open Root Explorer and navigate to /etc/firmware

Move modem.img from downloaded modem file to /etc/firmware then set permission to RW--R--R.

Ελληνιστί πάρε το αρχείο Modem_ και κάτι άλλα που γράφει από την έκδοση CU kit kat, ονόμασε το modem.img και βάλε το με το ES file explorer στον φάκελο /etc/firmware αντικαθιστώντας το παλιό (καλό είναι να κάνεις ένα backup το αρχικό να το έχεις) και τέλος αλλάζεις τα permissions σε RW-R-R

 

Thanks το είδα απλά νόμιζα ότι αυτό είνα ένα παράδειγμα και όχι κάτι συγκεκριμένο :rolleyes: Ευχαριστώ πάντως, αυτό ήταν! Διαπίστωσα ότι είναι η V40 τελικά, αν έχει κάποιος καλύτερη άποψη για την V41 ας το αναφέρει, διάβασα ότι υπήρχαν κάποια θέματα...

 

Ευχαριστώ και πάλι bro!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς που βρίσκονται τα permissions 0644 για να τα αλλάξω;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν το έχεις κάνει Root, άνοιξε τον Root Explorer, βρες το αρχείο που θέλεις, κράτησέ το πατημένο και θα σου βγάλει ένα μενού. Εκεί, θα έχει την επιλογή permissions. Έχω την εντύπωση όμως ότι το Free δεν την έχει την επιλογή.. Οπότε θα πρέπει να το αγοράσεις ή να βρεις το apk για την επι πληρωμή έκδοση, να το εγκαταστήσεις και έπειτα... :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά τρελαίνομαι που δεν βρίσκω λύση για recovey.

Λοιπόν, σε CU, όταν έκανα reboot to recovery έμπαινε μόνο στην Κινέζικη.

Φλάσαρα EU και όλα τέλεια. Ρούταρα, πήρα και το backup μου με twrp.

Όμως, η συγκεκριμένη τρώει άκυρο λόγω single sim.

 

Μετά, φλασάρω την AP και δεν μπορώ να μπω σε recovery με τίποτα.

Φλάσαρα μόνο την TWRP-v2.8.6.0_X2-EU-AP_Lollipop_5.0 και τίποτα.

Δοκίμασα την TWRP-v2.8.6.0-X2-EU_Kitkat, πάλι τίποτα.

Ξαναφλασάρω την EU όπου δούλευε η twrp. Όλα καλά ξανά.

Κατά το δεύτερο φλασάρισμα της AP, αποεπιλέγω την stock recovery της ώστε να παραμείνει η twrp από την EU.

Πάω να μπω και τίποτα.

 

Εννοείται πως όλα γίνονται μέσω Flash tools (Download Only, επιλεγμένα USB Checksum-EMMC Checksum. Δοκίμασα και Firmware Upgrade όταν πέρασα την AP).

(Μην μου πείτε κάτι για drivers παιδιά, γιατί είναι όλα οκ καρατσεκαρισμένα)

 

Μήπως κάνω λάθος στον συνδυασμό hard keys;

Volume Up+Volume Down+Power ---> release Power μπαίνει σε Lenovo-Recovery.

Volume Up+Power μπαίνει σε κινέζικη ή META MODE που είναι και το πιο εκνευριστικό.

Λοιπόν..., η ΑΡ lollipop έχει μια ιδιομορφία, σύμφωνα με το παλικάρι που την ανέβασε!

Με απλά λόγια, τη φλασάρεις με flashtool και ΔΕΝ ανάβεις το κινητό κανονικά.

Πατάς ταυτόχρονα Vol up + Vol down + power button μέχρι να νοιώσεις δόνηση.

Μόλις δονηθεί απελευθερώνεις ΜΟΝΟ το power button.

Κρατάς τα Vol up + down πατημένα.

Ανάβει κάποια στιγμή το λογότυπο της Lenovo στην οθόνη... συνεχίζεις να τα κρατάς πατημένα!

Αμέσως μετά συμβαίνει ένα από τα δύο:

α/ μπαίνει σε recovery mode (στην TWRP δηλαδή) ή

β/ξανασβήνει και αρχίζει τη διαδικασία από την αρχή (δόνηση - λογότυπο). Απλά δεν δίνεις σημασία και κρατάς τα Vol πατημένα όσπου μπαίνει σε recovery.

 

ΑΝ μετά το φλασάρισμα ΔΕΝ κάνει κάποιος αυτή τη διαδικασία και απλά ανάψει κανονικά το κιν., τότε η TWRP σβήνεται και επανέρχεται το εργοστασιακό recovery.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα Led notifications...

Όταν έχω κάποια αναπάντητη ή κάποιο μήνυμα, τέλος πάντων κάποια ειδοποίηση που δεν έχω δει, ανάβει μια φορά και σβήνει....

Υπάρχει τρόπος να αναβοσβήνει διαρκώς μέχρι να δω τη ειδοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ολα καλα με την rom! την κρατησα και την 4.4 και τωρα παμε στο δυσκολο.... γιατι πιανει μονο 3g και με 4.4 παλι το ιδιο γινοταν. το εστειλα πισω για την μπαταρια με την υποσημειωση να το δουν και αυτο και μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ. καμια ιδεα τι μπορω να κανω;; τωρα εχω 5ap χωρις root (γιατι δεν μπορω με κανενα προγραμμα να το ρουταρω). εχει κανενας τα αρχεια modem ωστε να δοκιμασω καποιο αλλο που ισως να λειτουργησει το 4g μολις το rootαρω;; Edited by Nikoz1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει καποιος τροπος να βρισκει πιο γρηγορα τους δορυφορους?σημερα που το χρειαστηκα χωρις ιντερνετ εκανε 10 λεπτα να κλειδωσει το στιγμα μου Edited by vladim
Link to comment
Share on other sites

Στην Lollipop AP υπάρχει update ΟΤΑ. Το έκανα, αλλά κόλλησε το κινητό στο logo. Το έφτιαξα εύκολα φλασάροντας μόνο το system.img, βέβαια έχασα το root και δεν έμπαινε στο twrp recovery χωρίς root.

Το έκανα root μέσω Windows με το Kingroot και όλα καλά.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι για να γίνει το update πρέπει να έχετε το official recovery.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..., η ΑΡ lollipop έχει μια ιδιομορφία, σύμφωνα με το παλικάρι που την ανέβασε!

Με απλά λόγια, τη φλασάρεις με flashtool και ΔΕΝ ανάβεις το κινητό κανονικά.

Πατάς ταυτόχρονα Vol up + Vol down + power button μέχρι να νοιώσεις δόνηση.

Μόλις δονηθεί απελευθερώνεις ΜΟΝΟ το power button.

Κρατάς τα Vol up + down πατημένα.

Ανάβει κάποια στιγμή το λογότυπο της Lenovo στην οθόνη... συνεχίζεις να τα κρατάς πατημένα!

Αμέσως μετά συμβαίνει ένα από τα δύο:

α/ μπαίνει σε recovery mode (στην TWRP δηλαδή) ή

β/ξανασβήνει και αρχίζει τη διαδικασία από την αρχή (δόνηση - λογότυπο). Απλά δεν δίνεις σημασία και κρατάς τα Vol πατημένα όσπου μπαίνει σε recovery.

 

ΑΝ μετά το φλασάρισμα ΔΕΝ κάνει κάποιος αυτή τη διαδικασία και απλά ανάψει κανονικά το κιν., τότε η TWRP σβήνεται και επανέρχεται το εργοστασιακό recovery.

 

Άντε ρε φίλε!

Επιτέλους κάποιος απάντησε!

Μπήκα.

Να 'σαι καλά.:up::dance:

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε OTA Update στην AP-lollipop. Τι θα πρέπει να προσέξω πριν το ξεκινήσει; πχ. Να αφαιρέσω το root;

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα υπαρχει καποιος τροπος να βρισκει πιο γρηγορα τους δορυφορους?σημερα που το χρειαστηκα χωρις ιντερνετ εκανε 10 λεπτα να κλειδωσει το στιγμα μου

 

Βάλε την AP-LOLLIPOP να βρεις την υγειά σου. Θα σου λυθούν πολλές παραξενιές της CU.

Link to comment
Share on other sites

Στην Lollipop AP υπάρχει update ΟΤΑ. Το έκανα, αλλά κόλλησε το κινητό στο logo. Το έφτιαξα εύκολα φλασάροντας μόνο το system.img, βέβαια έχασα το root και δεν έμπαινε στο twrp recovery χωρίς root.

Το έκανα root μέσω Windows με το Kingroot και όλα καλά.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι για να γίνει το update πρέπει να έχετε το official recovery.

 

Και με την official recovery ακριβώς το ίδιο συμβαίνει. Φλάσαρα κι εγώ το system.img και έμεινα στην 223 μέχρι να βρω μια λύση να πάει στην 224 χωρίς απώλειες...

Εντελώς περιέργως όμως δουλεύει σωστά το modem.img της ΑΡ και δεν χρειάστηκε να το αλλάξω με της CU!!

Τι να πω...:lol::lol:

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που έβαλα τη AP, δεν είχα θέμα με τις SIM και δεν άλλαξα το modem.

 

Πάντως όλα καλά πέρασα το update αφού επανέφερα το system.img και δεν έχασα τα δεδομένα.

 

Τρελάθηκα όταν κόλλησε, λέω θα χάσω και τα πάντα από την ενσωματωμένη SD.

 

Απλά ****το δεν μπορώ με τίποτα να περάσω το supersu. Το 'χω και πληρωμένο.

 

Ξέρεις κανείς κάναν εύκολο τρόπο να αντικαταστήσω το KingRoot;

 

Όχι ότι με χαλάει.

 

Μου φαίνεται ότι με το update κάνει καλύτερη διαχείριση της ενέργειας.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...