Jump to content

Redmi Note 3G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία έκδοση (MIUI 5.7.2) κρύβει μια νέα έκπληξη. Ένα νέο bug εμφανίστηκε στην έκδοση MIUI 5.6.29 και παρέμεινε. Δεν λειτουργεί η δόνηση. Πόσο θέλουν να μας τρελάνουν οι developers; :!: Είναι τελικά τόσο άσχετοι;!

 

Βγήκε νέα έκδοση MIUI 5.7.3 την οποία τελικά και θα ανεβάσω.

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχει ρυθμιση κανεις αυτην εδω το θηκη ? http://www.nillkin.com/eng...id=4153&page=1

 

Σου λέει να κατεβάσεις ενα πρόγραμμα μετα βάζεις εναν κωδικό που έχει απο μια κάρτα μεσα η θηκη για να σου άνοιξη το πρόγραμμα και μετα κατι ρυθμίσεις που δεν μπορώ να βρω σας παρακαλώ αν ξέρει κάποιος!!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα φορεμενη στο κινητο απο τοτε που το πηρα για χρονο+..Οντως ισχυει αυτο που λες με την καρτουλα μπλα μπλα αλλα την εβγαλα και ησυχασα χαχα. Ετρωγε αρκετα σκαλωματα η εφαρμογουλα με τα ανοιξε κλεισε σε σημειο που γινοταν κουραστικο. Ασε που το παραθυρακι στην θηκη δεν εχει καποιο τζαμακι οπως στα samsung πχ, ειναι απλα ενα κενο. Βρηκα την υγεια μου με tempered και θηκη σιληκονης. Για να δουλεψει μπαινεις εφαρμογες αφου την εγκαταστησεις, την επιλεγεις και ενεργοποιεις τα αναδυομενα παραθυρα αλλιως δε δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

Την ειχα φορεμενη στο κινητο απο τοτε που το πηρα για χρονο+..Οντως ισχυει αυτο που λες με την καρτουλα μπλα μπλα αλλα την εβγαλα και ησυχασα χαχα. Ετρωγε αρκετα σκαλωματα η εφαρμογουλα με τα ανοιξε κλεισε σε σημειο που γινοταν κουραστικο. Ασε που το παραθυρακι στην θηκη δεν εχει καποιο τζαμακι οπως στα samsung πχ, ειναι απλα ενα κενο. Βρηκα την υγεια μου με tempered και θηκη σιληκονης. Για να δουλεψει μπαινεις εφαρμογες αφου την εγκαταστησεις, την επιλεγεις και ενεργοποιεις τα αναδυομενα παραθυρα αλλιως δε δουλευει.

 

να σε καλα!!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το bug με την δόνηση διορθώθηκε.

Σε αυτή την έκδοση έχω προσθέσει μια νέα επιλογή όσο αφορά την επανεκκίνηση.

http://i.imgur.com/yBtFc9gm.png

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δούμε ποτέ official multilanguage?

Νομίζω οτι το έχουν αφήσει γενικά, παρόλο που το τλφ είναι άψογο απο άποψη ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δούμε ποτέ official multilanguage?

Νομίζω οτι το έχουν αφήσει γενικά, παρόλο που το τλφ είναι άψογο απο άποψη ταχύτητας.

Official Global βγαίνει σχεδόν κάθε βδομάδα, πάντα στα κινέζικα forum, αλλά μέχρι στιγμής οι μόνες αλλαγές αφορούν την προσθήκη περισσοτέρων ασιατικών γλωσσών.

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που αναρωτιομουν να το γυρισω σε stock οπως μου το εστειλε ο vickmall και να ρωτησω αν μπορω η θα εχω θεμα μετα απο την ρομ του deliopoulos που ειχα περασει.....εκανα update μετα απο καιρο σε 4.42 kot49h muiu 5.7.3 και συνεχως σφαλματα η διαδικασια android.process.media εχει σταματησει...

Ουτε γκαλερι δεν με αφηνει να ανοιξω Ελεος...ολο προβληματα απο τοτε που την εχω βαλει αυτη την ρομ!!!

Το update εγινε ολοσωστα!!!

 

 

Τι κανω τωρα?Μπορω να παω τελικα πισω σε στοκ multi?

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

φίλε deliopoulos κάτι έκανες λάθος και στο τελευταίο αυτό update σου που μόλις έβαλα, βγάζει διαρκώς το μήνυμα "η διαδικασια android.process.media εχει σταματησει" και δεν μπορώ να δουλέψω τίποτα, μιας και πρέπει να πατάω κάθε λίγο και λιγάκι το Οκ στο μήνυμα αυτό!

 

Please δες το ASAP και βγάλε νέο διορθωτικό update!!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από ποια έκδοση έγινε το update; Από την 5.6.25;

Ναι, από την αμέσως προηγούμενη σου... Κάθε εβδομάδα την δική σου κάνω update, εδώ και μήνες.....

 

Δεν μπορώ ούτε να ανεβάσω το screenshot !!!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα κάντε το εξής.

Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Όλες, Λήψεις, πατάτε καθαρισμός δεδομένων και μετά, τέλος. Το ίδιο κάνουμε και με την εφαρμογή Πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων. Μετά κάνουμε restart.

 

@deliopoulos. Από την προηγούμενη έκδοση.

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα κάντε το εξής.

Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Όλες, Λήψεις, πατάτε καθαρισμός δεδομένων και μετά, τέλος. Το ίδιο κάνουμε και με την εφαρμογή Πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων. Μετά κάνουμε restart.

 

@deliopoulos. Από την προηγούμενη έκδοση.

 

Είχες και εσύ το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα και εγώ πρόβλημα. Δεν έδωσα σημασία, νόμιζα ότι έτυχε μόνο σε μένα.

 

@kflabouris.

Είναι ή πρώτη φορά (τουλάχιστον σε μένα) που υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την Ρομ του deliopoulos. Την έχω πολύ καιρό και τον ευχαριστώ για την καταπληκτική δουλειά.

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Θα ελέγξω όλα τα αρχεία να δω εάν μπορώ να αναπαράγω το σφάλμα.

Επίσης θα κοιτάξω να δω μήπως φταίει η χρήση των αρχείων από Open GApps Project.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα κάντε το εξής.

Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Όλες, Λήψεις, πατάτε καθαρισμός δεδομένων και μετά, τέλος. Το ίδιο κάνουμε και με την εφαρμογή Πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων. Μετά κάνουμε restart.

 

@deliopoulos. Από την προηγούμενη έκδοση.

 

Σε μενα δειχνει να ειναι οκ...ευχαριστω....

 

Να ξανα ρωτησω αν κ ισως ειναι χαζη η ερωτηση....Μπορω να γυρισω σε παλια ρομ???την multi που μου ειχει στειλει ο vickmall η υπαρχει καποιο θεμα αν παω σε παλαιοτερη?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα κάντε το εξής.

Ρυθμίσεις, Εφαρμογές, Όλες, Λήψεις, πατάτε καθαρισμός δεδομένων και μετά, τέλος. Το ίδιο κάνουμε και με την εφαρμογή Πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων. Μετά κάνουμε restart.

 

@deliopoulos. Από την προηγούμενη έκδοση.

Δεν το βρίσκω αυτό ρε φίλε.... Στα αγγλικά το έχω.... Για βοήθα λίγο.. .

 

Edit: Το βρήκα και μόλις έκανα το restart..... Για να δούμε τι θα γίνει....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όντως δούλεψε.... Ευχαριστώ πολύ Nirvana1979!!

 

Πάρε και το screenshot deliopoulos...

 

[ATTACH]62781[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα και εγώ πρόβλημα. Δεν έδωσα σημασία, νόμιζα ότι έτυχε μόνο σε μένα.

 

@kflabouris.

Είναι ή πρώτη φορά (τουλάχιστον σε μένα) που υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την Ρομ του deliopoulos. Την έχω πολύ καιρό και τον ευχαριστώ για την καταπληκτική δουλειά.

 

Δεν λεω οχι απλα εχω καποια θεματα που δεν τα ειχα στην multi του vickmall οπως

1)Μετα απο restart μου βγαζει 1% μπαταρια

2)Μεγαλη καθυστερηση στο κλικ της φωτογραφιας σε σχεση με την παλια ρομ

Γενικα δεν εχω πολλα θεματα με την ρομ απλα τηνν βλεπω λιγο πιο βαρια,ισως να ειναι κ ιδεα μου

 

Να ξαναρωτησω για αλλη μια φορα,θα υπαρχει καποιο θεμα στο κινητο αν γυρισω σε παλια ρομ?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Θα ελέγξω όλα τα αρχεία να δω εάν μπορώ να αναπαράγω το σφάλμα.

Επίσης θα κοιτάξω να δω μήπως φταίει η χρήση των αρχείων από Open GApps Project.

Καλησπέρα.έκανα καθαρή εγκατάσταση της 5.7.2 και δε μπορούσα με τίποτε να συνδεθώ με το gmail μου.εβγαζε μήνυμα "πρόβλημα επικοινωνίας με τους google servers" ενώ έβαζα σωστά τον κωδικό μου

edit

Εχει κανείς πρόβλημα με κάρτες μνήμης στο κινητό; Εχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο και μου κατέστρεψε 3 κάρτες μνήμης.1 sandisk κόκκινη-γκρι 64αρα που μου την έκανε μόνο ανάγνωσης,μια verbatim 32αρα που δεν μου την διαβάζει καθόλου καμμία συσκευή και αυτές τις ημέρες μια kingston 16αρα class10 που μετά απο λιγα λεπτά χρήσης,μου παγώνει το κινητό.Ενω και οι 3 αρχικά λειτουργούσαν κανονικά

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οχι απλα εχω καποια θεματα που δεν τα ειχα στην multi του vickmall οπως

1)Μετα απο restart μου βγαζει 1% μπαταρια

2)Μεγαλη καθυστερηση στο κλικ της φωτογραφιας σε σχεση με την παλια ρομ

Γενικα δεν εχω πολλα θεματα με την ρομ απλα τηνν βλεπω λιγο πιο βαρια,ισως να ειναι κ ιδεα μου

 

Να ξαναρωτησω για αλλη μια φορα,θα υπαρχει καποιο θεμα στο κινητο αν γυρισω σε παλια ρομ?

1. Είναι ένα θέμα που συνεχίζει να μας ταλαιπωρεί όταν μείνει σβηστό το κινητό για πολύ ώρα ή βγει η μπαταρία.

2. Απενεργοποίησε το HDR

 

Μπορείς να γυρίσεις σε όποια έκδοση πιστεύεις ότι σου δουλεύει καλύτερα απλά όταν μιλάς για προηγούμενες εκδόσεις μάλλον θα πρέπει να γίνει με full wipe.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.έκανα καθαρή εγκατάσταση της 5.7.2 και δε μπορούσα με τίποτε να συνδεθώ με το gmail μου.εβγαζε μήνυμα "πρόβλημα επικοινωνίας με τους google servers" ενώ έβαζα σωστά τον κωδικό μου

edit

Εχει κανείς πρόβλημα με κάρτες μνήμης στο κινητό; Εχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο και μου κατέστρεψε 3 κάρτες μνήμης.1 sandisk κόκκινη-γκρι 64αρα που μου την έκανε μόνο ανάγνωσης,μια verbatim 32αρα που δεν μου την διαβάζει καθόλου καμμία συσκευή και αυτές τις ημέρες μια kingston 16αρα class10 που μετά απο λιγα λεπτά χρήσης,μου παγώνει το κινητό.Ενω και οι 3 αρχικά λειτουργούσαν κανονικά

 

Μιλάς για την 5.7.2, έκδοση από την MIUI Hellas;

Κανονικά οι κάρτες SD δεν χαλάνε τόσο απλά.

Η κάρτα που σου δουλεύει μόνο για ανάγνωση, στο κάνει μόνο στο κινητό ή και αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα Τετάρτη 8/7 στη Θεσσαλονίκη θα συναντηθούμε για καφέ και κουβέντα όσοι έχουμε ή θέλουμε να έχουμε XIAOMI συσκευές. Η συνάντηση θα γίνει στις 19:00 στο καφέ MARLON στην Καμαρα (Εγνατίας με Ιασωνιδου). Σας περιμένουμε.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

1. Είναι ένα θέμα που συνεχίζει να μας ταλαιπωρεί όταν μείνει σβηστό το κινητό για πολύ ώρα ή βγει η μπαταρία.

2. Απενεργοποίησε το HDR

 

Μπορείς να γυρίσεις σε όποια έκδοση πιστεύεις ότι σου δουλεύει καλύτερα απλά όταν μιλάς για προηγούμενες εκδόσεις μάλλον θα πρέπει να γίνει με full wipe.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μιλάς για την 5.7.2, έκδοση από την MIUI Hellas;

Κανονικά οι κάρτες SD δεν χαλάνε τόσο απλά.

Η κάρτα που σου δουλεύει μόνο για ανάγνωση, στο κάνει μόνο στο κινητό ή και αλλού;

Οχι λέω για την δική σου 5.7.2 απο το basket σου

.Ναι η 64αρα μου,παντού μου βγάζει το πρόβλημα.Η verbatim επίσης παντού "νεκρή".

Δυστυχώς η τελευταία μου sd δεν χάλασε... Πήρα χθες για δοκιμή μια sandisk κόκκινη-γκρι class10 8αρα και την έβαλα στο κινητό.Συμπέρασμα; Πάνω στο 5λεπτο χρήσης το κινητό παγωσε εντελώς,χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία και μετά δεν επανεκκινούσε με τίποτε.Εβγαλα την sd και ξεκίνησε κανονικά.Απο προχθες το βράδυ όταν το δουλεύω χωρίς sd,λειτουργεί κανονικά.Ανεξαρτήτως ρομ.Οταν έχω μέσα την sd,μετά απο λίγο το κινητό παγώνει.Ανεξάρτητα αν κάνω κάτι που επιβαρύνει ή όχι την sd...Προφανώς έχει "φρικάρει" το sd slot που βρισκεται στο σημείο που έτσι και αλλιώς το κινητό ζεσταίνεται..Να πω τέλος ότι άμα συνδέσω οποιαδήποτε sd με usb otg card reader,λειτουργεί κανονικά χωρίς πρόβλημα.Οταν είναι μέσα στο κινητό,τότε μετα απο ολιγόλεπτη χρήση,παγώνουν τα πάντα.

Μετά λοιπόν την κιτρινίλα στην οθόνη που δεν είμαι ο μοναδικός που του έτυχε,ήρθε και αυτό το πρόβλημα..

Τελος απο μένα η xiaomi λοιπόν..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακά μαντάτα. Δυστυχώς για μια εταιρία που έχτισε όνομα πάνω στην καλή ποιότητα....

Κρίμα....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...