Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως κανείς εγκατέστησε την 283 μέσω flashtool;

 

Έμενα που προσπάθησα χθες δεν με αφήνει να την περάσω μου βγάζει Error Flashing. Aborted.. ενώ όλες τις άλλες δεν είχα πρόβλημα με την 283 έχω κανει τα πάντα όσον αφορα το Error Flashing. Aborted άλλα τίποτα εκεί αυτή τον χαβά της… μήπως παίζει τίποτε με το αν έχει περασμένη Customized GR την 270 και τώρα στην 283 που δεν είναι Customized GR αλλα τις Cosmote πχ ..στο XperiFirm εχει μονο Cosmote 283

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

Έμενα που προσπάθησα χθες δεν με αφήνει να την περάσω μου βγάζει Error Flashing. Aborted.. ενώ όλες τις άλλες δεν είχα πρόβλημα με την 283 έχω κανει τα πάντα όσον αφορα το Error Flashing. Aborted άλλα τίποτα εκεί αυτή τον χαβά της… μήπως παίζει τίποτε με το αν έχει περασμένη Customized GR την 270 και τώρα στην 283 που δεν είναι Customized GR αλλα τις Cosmote πχ ..στο XperiFirm εχει μονο Cosmote 283

 

Περιμένω κι εγώ την 283 εκτός Cosmote :) .

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) περιμένουμε και άλλη αναβάθμιση;θα την πάρουμε οτα; Δώστε ινφο παιδιά να ξέρουμε τι αναμένεται :) τώρα έχω την 5.0.2

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) περιμένουμε και άλλη αναβάθμιση;θα την πάρουμε οτα; Δώστε ινφο παιδιά να ξέρουμε τι αναμένεται :) τώρα έχω την 5.0.2

 

Έχεις την τελευταία βρε φίλε! Μάλλον της Cosmote. Η επόμενη είναι τον Ιούλιο, η 5.1.1

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε faji :) πάντως το πρόβλημα της υπερθέρμανσης μετά την τελευταία έχει στρώσει :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε faji :) πάντως το πρόβλημα της υπερθέρμανσης μετά την τελευταία έχει στρώσει :)

 

Τυχερέ :)

 

Να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιποι ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα την καινούργια ressurection remix 5.1.1 και είναι πραγματικά απίστευτη. Κανένα bug, όλα πηγαίνουν σφαίρα και φοβερή μπαταρία. Ορίστε.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες ..Μετά χιλίων κόπων και βασάνων μιας και με το Flashtool δεν είδα προκοπη.. πειραματίζοντας για το τι φταίει ξαναγύρισα στην KK οπου και ήταν της Cosmote. Ξανα μπαίνοντας στο PC companion..μου έβγαλε την αναβάθμιση τις 283.. δεν ξέρω το τι θα γίνει και με την επομενη αναβάθμιση αλλά αυτή έχει σαν πρώτη εικόνα τα θετικά της σταθερότητας της μπαταριάς σε % πάει σαφέστατα πολύ πιο γρήγορα και με την θερμοκρασία τα πράγματα έστρωσαν παρα πολύ.. ΤΟ μονο που ειδα είναι όταν κλείνει το κινητό μικραίνει όλο το λογοτυπο και συνολικά η εικόνα του όλου κλεισίματος .. το έχει και άλλος αυτό το θέμα η έτσι είναι…. Επίσης διαπίστωσα την καλύτερη απόκριση τον εφαρμογών σε αρχικό άνοιγμα.
Link to comment
Share on other sites

@ ennio Χαίρετε. Θέλω να σε ρωτήσω εάν η 283 σου εμφανίζει το λογοτυπο της cosmote ή και κάποιες εφαρμογές που έχουν σχέση με την cosmote; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

@ ennio Χαίρετε. Θέλω να σε ρωτήσω εάν η 283 σου εμφανίζει το λογοτυπο της cosmote ή και κάποιες εφαρμογές που έχουν σχέση με την cosmote; Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλημέρα σου τα λογότυπα είναι στην αρχή που ξεκινά το τηλ και στο τέλος με το που κλείνει το τηλέφωνο.. το θέμα με την σμίκρυνση του στο κλείσιμο παραμένει..από εφαρμογές είχε κάποιες μέσα άλλα της αποκατέστησα.. θα περιμένω προς το παρόν για την επομένη αναβάθμιση και θα δω τότε το τι θα κάνω το αν παραμείνω σε αυτή η θα πάω σε Customized EURO-LTE

Link to comment
Share on other sites

@ennio Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Μου έχει κάνει θετική εντύπωση ότι από την έκδοση .242 και μετά (.270) , εμφανίζοντε κανονικά , οι πολυτονικοί χαρακτήρες στο διαδίκτυο. Μάλλον είναι από τα χαρακτηριστικά που προστέθηκαν στην Lollipop. Είχα διαβάσει πριν δύο χρόνια , για τα παράπονα πολλών ξένων επιστημόνων , που δεν μπορούσαν να διαβάσουν αρχαία ελληνικά κείμενα , μιας και ήταν κύριο αντικείμενο της δουλειάς τους.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν σας να κάνει αλλοίωση στον ήχο με την 5.0.2 όταν χρησιμοποιείτε Bluetooth ακουστικό. Κάνει αλλοίωση ακούγεται σαν μαστουρωμένος ο συνομιλητής και εμένα δεν με ακούει καθόλου, οπότε πρέπει να το γυρίσω στο ακουστικό της συσκευής ή να κλείσω και να ξανακαλέσω... Το δοκίμασα και με το SBH20 και με το SBH52.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν σας να κάνει αλλοίωση στον ήχο με την 5.0.2 όταν χρησιμοποιείτε Bluetooth ακουστικό. Κάνει αλλοίωση ακούγεται σαν μαστουρωμένος ο συνομιλητής και εμένα δεν με ακούει καθόλου, οπότε πρέπει να το γυρίσω στο ακουστικό της συσκευής ή να κλείσω και να ξανακαλέσω... Το δοκίμασα και με το SBH20 και με το SBH52.

 

Εμένα προχθές μου έλεγαν αν είμαι μέσα σε πηγάδι :lol::lol: με χρήση του sbh52.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχθές μου έλεγαν αν είμαι μέσα σε πηγάδι :lol::lol: με χρήση του sbh52.

Τελικά ήσουν; :lol::p

Τώρα έχω ψηθεί για το SBH70, φοβάμαι όμως μη μου κάνει τα ίδια και πάει πεταμένο το 70άρι... Είναι και αυτό που είμαι κολλημένος με τη Sony...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και μην μασάτε θα τους το φάμε το λαρύγγι… στο θέμα μας τώρα.. και έμενα μου έκανε κάτι τέτοια τερτίπια με τον ηχο.. και στο WIFI νόμιζα ότι μου έκανε αλλά τελικά ήταν το ρουτερ… όπου είχε αποδημήσει και δεν το είχα πάρει χαμπάρι… έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.. και το θέμα λύθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) ennio και γω μαζί σου, για το θέμα του ήχου τι λες να κάνω το sbh52 μια επαναφορά εργοστασιακων; το είχα κάνει πριν την δεύτερη αναβάθμιση και είχε στρώσει :rolleyes: τώρα πάλι τα ίδια :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) ennio και γω μαζί σου, για το θέμα του ήχου τι λες να κάνω το sbh52 μια επαναφορά εργοστασιακων; το είχα κάνει πριν την δεύτερη αναβάθμιση και είχε στρώσει :rolleyes: τώρα πάλι τα ίδια :(

 

 

Καλημέρα πατριώτες.. Αρχοντα.. και έχεις αργήσει κάνε επαναφορά.. το μονο κακό με την επαναφορά είναι ότι θέλει ξανά από την αρχή σεταρισμα. Και σε έμενα πριν κάνω την επαναφορά μου έκανε κατι χασίματα ο ήχος δεν με άκουγαν .. τους άκουγα από το υπέρ πέραν..τώρα όλα τζαμι και μην σου πω ότι όλα έγιναν πιο κρυστάλλινα.

Link to comment
Share on other sites

Το sbh52 είναι το τίμημα του να έχεις ένα τόσο μεγάλο κινητό.

Κοστίζει πολλά (το sbh52) αλλά είναι αναπόσπαστο κομμάτι του κινητού, τι να λέμε τώρα...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειμαι καινουριος στο φορουμ...θα ηθελα τη βοηθεια σας γιατι το θηριο μου εβγαλε καποια προβληματα ξαφνικα χωρις να εχω πειραξει κατι!! Οταν μπαινω στην καμερα ενω μπορω να βγαζω φωτο, οταν παταω να τραβηξω βιντεο μου γραφει σφαλμα η καμερα δεν ειναι διαθεσιμη!! Δεν μπορω γενικα να αναπαραγω βιντεο ειτε στο facebook, ειτε στο you tube, ειτε ταινια που εχω βαλει εγω στο κινητο!! Τελος, οταν με καλουν μαυριζει η οθονη και απλα αναβοσβηνει το led των ειδοποιησεων!! Ξεχασα να αναφερω οτι το ξυπνητηρι δεν ακουγεται!! Εχω ακομα το kit kat 4.4.4 (δε μου εχει βγαλει ακομα αναβαθμιση ουτε μεσω pc companion), το μοντελο ειναι το c6802, αριθμος εκδοσης 14.4.A.0.108!! H συσκευη δεν εχει γινει root και εχω δοκιμασει επαναφορα και repair μεσω του companion!! Ευχαριστω προκαταβολικα για την οποια βοηθεια!!

 

Επισης να αναφερω οτι σε διαγνωστικο τεστ που εκανα στι μικροφωνο και στο ακουστικο απετυχε και οταν εβαλα αυθεντικο hands free της sony μαυρισε η οθονη και μονο με soft reset μπορεσα να το επαναφερω!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Επισης να αναφερω οτι σε διαγνωστικο τεστ που εκανα στι μικροφωνο και στο ακουστικο απετυχε και οταν εβαλα αυθεντικο hands free της sony μαυρισε η οθονη και μονο με soft reset μπορεσα να το επαναφερω!!

 

Καλησπέρα,

 

καλύτερα να το πας σε εξουσιοδοτημένο service της Sony.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Το sbh52 είναι το τίμημα του να έχεις ένα τόσο μεγάλο κινητό.

Κοστίζει πολλά (το sbh52) αλλά είναι αναπόσπαστο κομμάτι του κινητού, τι να λέμε τώρα...

 

θα το ειχα παρει αν δεν ηταν ενα ξεχειλωμενο sbh50.δηλ ειναι διπλασιο σχεδον σε μηκος -οσο το πλατος του ultra- κ εχει την ιδια μινι οθονιτσα που πανω του φαινεται αστεια.οκ εχει ανοιχτη ακροαση κ μιλας αλλα δεν ειναι θεμα να μιλας ακομα κ με το ultra.

 

τελικα κατεληξα με ενα sbh20 που τοχε το eshop τσαμπα κ το σκεφτομαι για το 50.

 

στο 52 σε ακουνε καλα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...