Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω κανει 4 αγορες απο το καιζερ και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος σε ολα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι έτοιμος να παραγγειλω ενα g2 απο skoutzomagazo και θέλω να ρωτήσω επειδή είναι ηη πρώτη μου αγορά απο skroutz το kaizerstore είναι αξιόπιστο ή υπάρχει καποιο άλλο καλύτερο?

Προχώρα!

 

.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...και εγω απο kaizerstore πηρα το G2 μου ..το εχω 6μηνες ,μια χαρα Edited by petros06
λαθος
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το γυρισα σπιτι, εχει κωδικο 502. Φρέσκο φρεσκο ελπιζω να μην παρουσιαστει καποιο προβλημα :D

παντως δεν θα το κυκλοφορήσω ακομα περιμένω πρωτα θηκη και tempered glass μην εχουμε κανα απροοπτο μιας και απο τη φυση μου ειμαι γκαντεμης!

 

Πάντως εντυπωση μου εκανε ο τροπος με τον οποίο ήταν σφραγισμένο... Μπορεί να ειναι και φυσιολογικο δεν ξέρω.

Ήταν απλά μια άσπρη ταινία σε ένα σημείο.

Την ταινία την έκοψα εγω δεν ηταν κομμενη.

 

http://i.imgur.com/DGTbmff.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το γυρισα σπιτι, εχει κωδικο 502. Φρέσκο φρεσκο ελπιζω να μην παρουσιαστει καποιο προβλημα :D

παντως δεν θα το κυκλοφορήσω ακομα περιμένω πρωτα θηκη και tempered glass μην εχουμε κανα απροοπτο μιας και απο τη φυση μου ειμαι γκαντεμης!

 

Πάντως εντυπωση μου εκανε ο τροπος με τον οποίο ήταν σφραγισμένο... Μπορεί να ειναι και φυσιολογικο δεν ξέρω.

Ήταν απλά μια άσπρη ταινία σε ένα σημείο.

Την ταινία την έκοψα εγω δεν ηταν κομμενη.

 

http://i.imgur.com/DGTbmff.jpg?1

Καλορίζικο φίλε μου!!

Για την ταινία ασφαλειας μην αγχώνεσαι, το έχουμε αναφέρει πολλές φορές παλαιότερα οτι η LG δεν βάζει απ' το εργοστάσιο ταινίες ασφαλείας!! Όλες μπαίνουν στην πορεία, από εισαγωγείς ή εμπόρους. Αν το κινητό έχει ζελατίνες και φαίνεται εντάξει, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!!

Για την ταινία ασφαλειας μην αγχώνεσαι, το έχουμε αναφέρει πολλές φορές παλαιότερα οτι η LG δεν βάζει απ' το εργοστάσιο ταινίες ασφαλείας!! Όλες μπαίνουν στην πορεία, από εισαγωγείς ή εμπόρους. Αν το κινητό έχει ζελατίνες και φαίνεται εντάξει, όλα καλά!

 

εσωτερικα δεν φαίνεται "παραβιασμένο" και το κινητο ζελατινάτο μπρος πισω :p

Άρα πιστευω ειναι μια χαρα.

 

Να 'σαι καλα και πιθανοτατα συντομα θα επιστρεψω με καποια απορια να μου λυσετε :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει απόφαση να το αγοράσω αλλά με καθυστερεί μια απάντηση που περιμένω για άλλο λόγο. Και όλο βλέπω να ανεβαίνουν οι τιμές...... Στα τριακόσια και με βλέπω να το παίρνω.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ωραιος, καλοριζικος "συναδελφε", 501 εγω :D

 

κι εμενα ζελατινατο ηταν, αλλα μονο την μπροστινη εβγαλα γιατι δεν εβλεπα την τυφλα μου (την εβγαλα μετα γιατι εβαλα κανονικη ζελατινα),

οι πισω και οι πανω/κατω κλπ υπαρχουν ακομα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει απόφαση να το αγοράσω αλλά με καθυστερεί μια απάντηση που περιμένω για άλλο λόγο. Και όλο βλέπω να ανεβαίνουν οι τιμές...... Στα τριακόσια και με βλέπω να το παίρνω.....

Τέλειωσαν τα στοκ μάλλον

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ!!!! Αν καταλαβαίνω καλά είναι γερμανικό του Μαρτίου. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ!!!! Αν καταλαβαίνω καλά είναι γερμανικό του Μαρτίου ?

Oh yes!!! Με γεία! Θα το χαρείς είμαι σίγουρος...

Edited by athanaso77
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ!!!! Αν καταλαβαίνω καλά είναι γερμανικό του Μαρτίου ?https://imeidata.net/warranty/lg?imei=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

 

Δεν υπάρχει λόγος να κοινοποιείς το ΙΜΕΙ σου, δεδομένου ότι είναι μόνιμο χαρακτηριστικό της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να κοινοποιείς το ΙΜΕΙ σου, δεδομένου ότι είναι μόνιμο χαρακτηριστικό της συσκευής σου.

Σε ευχαριστώ. Δεν το ήξερα το σβήνω....αν μπορεί κάποιος ας σβήσει και τις παράθέσεις.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λεω σμρ να το αγορασω απο το smarties.gr ξερει κανεις γ το σαιτ αυτο?να το ποαρω κανονικα?

 

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=358&category_id=12

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

λεω σμρ να το αγορασω απο το smarties.gr ξερει κανεις γ το σαιτ αυτο?να το ποαρω κανονικα?

 

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=358&category_id=12

 

Μπορείς να δείς εδώ κριτικές για το κατάστημα. https://www.skroutz.gr/m/1628/Smarties#js_shop_reviews

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

βρισκω την εκδοση d802 απο 190ε το 16gb στο ebay. Εχει αγορασει κανεις κινητο απο εκει; Εχω βρει κ πιο φτηνα σε εκδοση d800 η d801 αλλα δε εχω κοιταξει αν θα λειτουργουν εδω βασει δικτυου. για παραδειγμα απο εδω http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=221750796502&alt=web . Τι λετε να το τολμησω;
Link to comment
Share on other sites

βρισκω την εκδοση d802 απο 190ε το 16gb στο ebay. Εχει αγορασει κανεις κινητο απο εκει; Εχω βρει κ πιο φτηνα σε εκδοση d800 η d801 αλλα δε εχω κοιταξει αν θα λειτουργουν εδω βασει δικτυου. για παραδειγμα απο εδω http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=221750796502&alt=web . Τι λετε να το τολμησω;

Το θέμα όμως ειναι η εγγύηση!!

Τα μοντέλα D800 και D801 δεν έχουν σίγουρα εγγύηση στην Ελλάδα!

Αλλά και το μοντέλο D802 θα πρέπει να προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα για να το δεχτούν στην εγγύηση!! Αν παραγγείλεις π.χ. από eday, από Χονγκ Κονγκ ενδεχομένως δε θα έχεις εγγύηση. Αν θες τη δική μου γνώμη, δεν αξίζει για 50€ να μην έχεις εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όμως ειναι η εγγύηση!!

Τα μοντέλα D800 και D801 δεν έχουν σίγουρα εγγύηση στην Ελλάδα!

Αλλά και το μοντέλο D802 θα πρέπει να προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα για να το δεχτούν στην εγγύηση!! Αν παραγγείλεις π.χ. από eday, από Χονγκ Κονγκ ενδεχομένως δε θα έχεις εγγύηση. Αν θες τη δική μου γνώμη, δεν αξίζει για 50€ να μην έχεις εγγύηση!

Αυτο ακριβως. Αξιζουν τα εξτρα 50€ για εγγυηση ειδικα για το G2 μιας και υπαρχει πιθανοτητα να σου κιτρινισει η οθονη σε καποιο σημειο της λογω θερμοκρασιας. Μην τρομαζεις, περιπου 1 στους 20 με 30 το εχουν παθει απο ό,τι μπορω να διαπιστωσω. Ειναι ομως μια πολυ υπολογισιμη πιθανοτητα αν οντως την υπολογισα σωστα.

Ή μπορει να προκυψει κατι αλλο. Γιατι να μην εχεις την ασφαλεια της εγγυησης;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λετε ναι. Θα κανω απλα μια ερωτηση για την εγγυηση αλλα μαλλον θ το παρω απο καποιο σκρουτζομαγαζο να μαι ησυχη

Προσεχε, και ερωτηση να κανεις, και ναι να σου πουν μπορουν να κανουν ό,τι θελουν μετα. Δηλαδη να τους το στειλεις πισω για να το φτιαξουν και μετα να σου πουν δε φτιαχνεται και αλλα πολλα. Δεν μπορεις να βρεις το δικιο σου και δεν μπορεις να του κανεις τιποτα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά καλημέρα, απο Ελλάδα ποιο κατάστημα το έχει πιο φτηνά; Στο σκρουτζ μου φαίνεται πανάκριβο!

Απο skroutz ειναι πιο φθηνα.

Ετσι κι αλλιως οι διαφορες ειναι μικρες οπότε να κοιτας ποιο ειναι πιο αξιοπιστο μαγαζι κι ας ειναι πιο ακριβο.

Διαβασε τις προηγουμενες σελιδες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το G2 δεν είναι πιο τόσο ευρέως διαθέσιμο και έχει ανέβει η τιμή του σε σχέση με το παρελθόν. Δυστυχώς θέλει περισσότερο ψάξιμο, και έχει φτάσει η ώρα να κοιτάμε και προς άλλες κατευθύνσεις...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως γινεται το g2 και το g3 να εχουν μονο 20 ευρω διαφορα στη τιμη; Κανω λαθος η το g2 καποτε ειχε φτασει κοντα στα 200 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...