Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτη την φορα προσπαθησα να περασω την ρομ απο την Αυστρια κ παλι μου βγαζει fail (size)...Τι να φταιει;;

 

Ως συνηθως οταν προσπαθω να ξαναπερασω αυτη που φοραω τελευταια δηλ την ελληνικη EUR I9506XXUDOAA την περναει χωρις προβλημα

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασε να κανεις hard reset πριν την περασεις..volume up+menu+power..μηπως δεν εχει κατεβει ολη η ρομ?αλλαξε θυρα usb
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις hard reset πριν την περασεις..volume up+menu+power..μηπως δεν εχει κατεβει ολη η ρομ?αλλαξε θυρα usb

 

Κ hard reset έκανα κ την ξανακατεβασα κ θύρες άλλαξα. ..

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αξίζει να πάρω το S4 μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση με 100 ευρώ από γνωστό μου; Για πόσο καιρό νομίζετε ότι θα με καλύψει η απόδοσή του; Κάνω απλή καθημερινή χρήση mail, youtube και τα συνηθισμένα apps.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις? εχω κανει κανει με το odin πολλες φορες φλασ ενα recovery tar και σε ολες τις περιπτωσεις ενω λεει ολα οκ και pass οταν προσπαθω να κανω boot στο κινητο σε recovery mode μου βγαζει το εργοστασιακο ..τι γινεται? παταω home volume up kai power μαζι. οποιος ξερει τιποτα ας μιλησει θα τον ευγνωμωνω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο κανει bootloop.

Ανοιγει στο σημα S4 κλεινει και ξανα τα ιδια.

Πατησα power και volume-up μαζι και μπαινει στο μενου επιλογων.

Κανοντας wipe data-factory reset θα χαθουνε φωτο και βιντεο?

Υπαρχει τροπος επαναφορας αλλα να σωθουνε τα αρχεια μου?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο κανει bootloop.

Ανοιγει στο σημα S4 κλεινει και ξανα τα ιδια.

Πατησα power και volume-up μαζι και μπαινει στο μενου επιλογων.

Κανοντας wipe data-factory reset θα χαθουνε φωτο και βιντεο?

Υπαρχει τροπος επαναφορας αλλα να σωθουνε τα αρχεια μου?

Με wipe data/factory reset μέσα από το recovery δεν γίνεται format της εσωτερικής μνήμης, οπότε φωτό και βίντεο θα τα γλυτώσεις, οι εφαρμογές σου όμως και τα δεδομένα τους θα χαθούν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το samsung galaxy GT-I9506 και έχω περάσει εδώ και 2 μήνες το android lollipop 5.0.1 και κάποιες φορες μου παρουσίαζε μύνημα "ασφαλής λειτουργία" και δεν εμφάνιζε τις εφαρμογές που είχα στην extSDcard.το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λύθηκε το πρόβλημα.τώρα τελευταία εβδομάδα ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία η οθόνη,μπαταρία και ο επεξεργαστης! Έχω βάλει προγράμματα και μετράω θερμοκρασία και ανεβαίνει γρήγορα με ανοιχτή οθόνη.Είναι πρόβλημα software ή hardware???? Ευχαριστώ!!!
b.t.
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω ακριβης οδηγειες.

Το κινητο κολαει στο logo.Δεν ξερω καν τι firmware φορουσε,ειναι της κοπελας μου.

Δεν με νοιαζει kox-knox,η samsung για X λογο δεν το αναλαμβανει,οχι δεν το φταχνει,λειπει το χαρτακι κατω απο την μπαταρια.

Παλευω με το odin αλλα τιποτα.FAIL γραφει συνεχεια.

Ενοειτε δεν ανοιγει να επιλεξω usb debug........

Ενας οδηγος να το επαναφερω?Ουτε αρχεια μας ενδιαφερει να σωθουν.total recal

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες σας αποχαιρετω για παντα και πουλαω το κινητο μου. Ξαναεπιστρεφω αλλου. Απο εκει που εκανα την αρχη το 2008
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία θήκη της προκοπής που να ταιριάζει απόλυτα στο i9506 έχετε να προτείνετε; Εχω παρει μια με sview απο ebay αλλά δεν κάθεται ακριβώς. Ίσως να είναι μόνο για το i9500.

Κατά προτίμηση κάποια που να μην χρειάζεται να βγει το καπακι της μπαταρίας και να μην το κάνει πολύ ογκώδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή ψάχνωμαι αρκετά στον χώρο πολύ φίλοι μου ζητάνε να κάνω διάφορες αγορές για λογαριασμό τους. Ένας λοιπόν πριν μερικές εβδομάδες μου ζήτησε να του βρω για το i9506 του μια μπαταρία με μεγάλη χωρητικότητα που να χωράει στο κανονικό καπάκι αλλά να δουλεύει και το NFC. Έψαξα λοιπόν και βρήκα αυτήν

http://www.ebay.com/itm/171500841929?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

την δοκιμάζω μερικές ημέρες πριν του την δώσω και πραγματικά έχω πάθει την πλάκα μου.

Η αυτονομία της συσκευή αυξήθηκε κατά πολύ και όπως θα δείτε στα screenshots πολύ παραπάνω από την χρυσή γιαπωνέζικια που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα.

Το αποτέλεσμα αυτό επιτεύχθηκε χωρίς καμιά ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας και χωρίς κανένα ανάλογο πρόγραμμα. Όλες οι ασύρματες επικοινωνίες ήτανε κλειστές και το κινητό έπαιζε ασταμάτητα ματριόσκα στα 720p. Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο.

Δεν έχω ξαναδεί τόσο μεγάλη απόδοση σε μπαταρία με φυσιολογικές διαστάσεις στο i9506 και έχω δοκιμάσει 5 μέχρι τώρα.

Ιδού και τα screenshots

 

http://oi61.tinypic.com/10xexad.jpg

 

http://oi57.tinypic.com/3009ys5.jpg

 

Η μπαταρία είναι λίγο ακριβή μεν αλλά προσωπικά ήδη παρήγγειλα μία για μένα καθώς πιστεύω πως η απόδοσή της κυριολεκτικά αναβαθμίζει την χρηστικότητα της συσκευής. Βγάζει χαλαρά δυο ημέρες συνηθισμένης χρήσης και μια ημέρα απαιτητικής χρήσης χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Το μόνο που πρέπει να ξέρετε για τις μη γνήσιες μπαταρίες που φορούν τα i9506 είναι ότι κάποιες φορές παθαίνουν ένα είδος βραχυκυκλώματος που τα κάνει να καταναλώνουν την μπαταρία πολύ ποιο γρήγορα από το συνηθισμένο. Όταν συμβεί αυτό δεν σταματούν να καταναλώνουν ούτε αν η συσκευή τερματίσει τελείως την λειτουργία της. Όταν συμβαίνει ο μόνος τρόπος να σταματήσει είναι να αφαιρέσεις την μπαταρία για μερικά δευτερόλεπτα και μετά να την ξανατοποθετήσεις. Δεν μπόρεσα με τίποτα να βρω σε τι οφείλετε αυτό και πως ξεκινάει στην συσκευή αυτός ο ενεργειακός βρόγχος. Απλά συμβαίνει και όταν συμβαίνει η μόνη λύση είναι η ποιο πάνω. Και συμβαίνει σε όλες τις μη αυθεντικές μπαταρίες ενώ κάποιες φορές ποιο σπάνια μου έχει τύχει και με τις αυθεντικές. Στην αρχή νόμιζα πως οφείλετε σε κάποια μολυσμένη εφαρμογή αλλά τώρα τελευταία πιστεύω πως οφείλετε σε δυσλειτουργία των διεργασιών συνδεσιμότητος της συσκευής. Έχω κάποιες λύσεις με τις οποίες πειραματίζομαι. Εάν κάποια από αυτές αποδώσει θα την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω το Antutu και με την Lollipop, απογοήτευση...αποτέλεσμα μόλις 32000 μονάδες, 10000 κάτω σε σχέση με την 4.4.2. Ευτυχώς που το lag δεν είναι τόσο εμφανές στην πραγματικότητα.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω το Antutu και με την Lollipop, απογοήτευση...αποτέλεσμα μόλις 32000 μονάδες, 10000 κάτω σε σχέση με την 4.4.2. Ευτυχώς που το lag δεν είναι τόσο εμφανές στην πραγματικότητα.

 

Με ποια ROM έκανες το τεστ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία θήκη της προκοπής που να ταιριάζει απόλυτα στο i9506 έχετε να προτείνετε; Εχω παρει μια με sview απο ebay αλλά δεν κάθεται ακριβώς. Ίσως να είναι μόνο για το i9500.

Κατά προτίμηση κάποια που να μην χρειάζεται να βγει το καπακι της μπαταρίας και να μην το κάνει πολύ ογκώδες.

ολες η θηκες για s4 i9500,i9505,i9506 ειναι ακριβως ιδιες..κανουν για ολα τα μοντελα,οπως και τα back cover,tempered glass και οτιδηποτε ανταλλακτικο!!!μηπως εχεις καμια κλωνο θηκη?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με ποια ROM έκανες το τεστ;

Την επίσημη της Samsung. Vodafone Gr.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ολες η θηκες για s4 i9500,i9505,i9506 ειναι ακριβως ιδιες..κανουν για ολα τα μοντελα,οπως και τα back cover,tempered glass και οτιδηποτε ανταλλακτικο!!!μηπως εχεις καμια κλωνο θηκη?

Είχα την εντύπωση ότι το 9506 είναι ελαφρώς πιο παχύ λόγω του διαφορετικού πίσω καλύμματος. Δεν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι στο φορουμ. Μολις σημερα διαπιστωσα πως η δονηση στο κινητο εχει χαλασει και δεν δουλευει. Δεν ειναι θεμα ρυθμισεων καθως τις εχω τριπλοτσεκαρει (ετσι νομιζω βεβαια!!) ουτε εξοικονομησης ενεργειας, ουτε επανεκκινησης συσκευης την οποια εκανα. Επισης δοκιμασα το vibration στο test menu με *#0*# και καμια επαφη. Στο ζουμι ομως, εχει κανεις αντιμετωπισει καποιο παρομοιο προβλημα; Τι ειναι παλι τουτο;;; Edited by blackdog812
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι στο φορουμ. Μολις σημερα διαπιστωσα πως η δονηση στο κινητο εχει χαλασει και δεν δουλευει. Δεν ειναι θεμα ρυθμισεων καθως τις εχω τριπλοτσεκαρει (ετσι νομιζω βεβαια!!) ουτε εξοικονομησης ενεργειας, ουτε επανεκκινησης συσκευης την οποια εκανα. Επισης δοκιμασα το vibration στο test menu με *#0*# και καμια επαφη. Στο ζουμι ομως, εχει κανεις αντιμετωπισει καποιο παρομοιο προβλημα; Τι ειναι παλι τουτο;;;

Εφόσον τα δοκίμασες όλα αυτά χωρίς αποτέλεσμα δυστυχώς όλα δείχνουν πως πρόκειται για hardware πρόβλημα και θα χρειαστεί service αν είσαι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κάρτα της Q και όταν την έβαλα στο κινητό (Ι9506) μου άναψε το roaming. Το κινητό το είχα πάρει από την Πορτογαλία αλλά είναι unlocked . Δοκίμασα την vodafone από το άλλο μου κινητό και δουλεύει κανονικά χωρίς να δείχνει roaming.

 

Καμιά ιδέα? Μου τη σπάει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...