Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αριστερα, εργαλεια> εξερευνητής root> ON

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

kandilak, τι να πω, είσαι απίστευτος. Αν και στο σετάρισμα που προσπάθησα μου έβγαζε failed, ωστόσο ο αισθητήρας δουλεύει ποια και το τηλ. είναι οκ. Σε ευχαριστώ, η βοήθεια που δίνεις σε όλους μας είναι απίστευτη.

Link to comment
Share on other sites

kandilak, τι να πω, είσαι απίστευτος. Αν και στο σετάρισμα που προσπάθησα μου έβγαζε failed, ωστόσο ο αισθητήρας δουλεύει ποια και το τηλ. είναι οκ. Σε ευχαριστώ, η βοήθεια που δίνεις σε όλους μας είναι απίστευτη.
ωραία...αυτό το χάρηκα και γω!
Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπερασεις την rom και να μην ξανασχοληθεις με μεταφορά εφαρμογων σε εξωτερική microsd.

 

edit: Άσε , μάλλον το βρήκα. Πήγαινε στο link2sd, πάτα τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, επέλεξε "Ρυθμίσεις" , βρες και επέλεξε το "Τοποθεσία εγκατάστασης" και από τις επιλογές επέλεξε "Αυτόματα".

 

απιστευτος.......σ ευχαριστω πολυ .αυτο με την επιλογη στο link2sd ηταν. εχεις δωσει λυση σε παρα πολλα που ειλικρινα θα με ειχαν κανει να εχω αλλη γνωμη για το τηλ.

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Θα ήθελα να ρωτήσω τι προβλήματα αντιμετωπίσατε με την miui v6;Θέλει ένας φίλος να του την περάσω στο τηλέφωνο με την ελπίδα να έχει πιο φωτεινή οθόνη.Ισχύει;Αν ναι δημιουργεί άλλα προβλήματα στο τηλέφωνο;Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Θα ήθελα να ρωτήσω τι προβλήματα αντιμετωπίσατε με την miui v6;Θέλει ένας φίλος να του την περάσω στο τηλέφωνο με την ελπίδα να έχει πιο φωτεινή οθόνη.Ισχύει;Αν ναι δημιουργεί άλλα προβλήματα στο τηλέφωνο;Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση!!!

 

Την είχα για μερικές ημέρες (5.2.13 multi) και είναι μια χαρά. Το πιο φωτεινή οθόνη που λες εγώ δεν το είδα. Κυκλοφορούν η 5.2.13, 5.5.8, και 5.5.23. Ειδικά η τελευταία πιθανόν να μη σου δουλέψει με τη "μια". Θέλει ξαναπέρασμα, χωρίς wipe να τρέξει. Αξιόλογες rom, αλλά εγώ ξαναγύρισα στην αγαπημένη μου 1447 που και πιο όμορφη είναι αλλά και πιο γρήγορη από όσες έχω δοκιμάσει. Ωστόσο έχω κρατήσει ένα backup της 5.2.13. Δοκίμασέ τες δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται πιο φωτεινη δυστυχως..

Επισης η MIUI δεν υποστηριζει τη black screen λειτουργια, double tap, συντομευσεις κλπ, πραγμα βασικο για μενα, σα να υποβιβαζεις το κινητο σε παλιοτερα μοντελα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται πιο φωτεινη δυστυχως..

Επισης η MIUI δεν υποστηριζει τη black screen λειτουργια, double tap, συντομευσεις κλπ.

Σωστό.

Δοκίμασε την πρόταση του kandilak για τον αισθητήρα εγγύτητας. Σε εμένα δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Oχι, τελικα σε μενα δεν εχει προβλημα, οταν απομακρυνω αναβει, γι`αυτο δεν ειχα εντωπισει "προβλημα" μεχρι στιγμης..

 

Κατι αλλο, οταν ανανεωνω σελιδα, κανει ενα κοκκινο πλαισιο στο περιγραμμα της οθονης, στιγμιαια βεβαια, αλλα ειναι λιγο ενοχλητικο. Πρεπει να ειναι ο chrome, αλλα δεν ξερω αν το κανει σε κανεναν αλλο...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, να κανω μια ερωτηση? Θελω να ενεργοποιησω το 4g και δεν βρισκω πουθενα την επιλογη δικτυου στις ρυθμισεις του κινητου. Θελω επισης να εχω τη δυνατοτητα να αλλαζω ευκολα το σημα π.χ 2g/3g/4g .Οτι εχω βρει ειναι δικτυα αλλων χωρων π.χ vodafone IT 2g/3g. Να πω οτι βρηκα γκουγκλαροντας, οτι μπορω να επιλεξω δικτυο μεσω mobileuncle και το εκανα. Για να μην κουρασω αλλο, η απορια μου ειναι αν τελικα η επιλογη δικτυου γινεται απο το μενου του κινητου η οχι, χωρις αναγκαστικα να εχω το mobileuncle tools η χωρις να χρειαζεται να κανω manual αναζητηση καθε φορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου...

 

Από σήμερα το πρωί και ανοίγοντας το viber, ξεκινώντας να συνομιλώ, αλλού πατούσα και αλλού πληκτρολογούσε η συσκευή...

Σημειώνω πως το κινητό το έχω από το Δεκέμβριο με την ζελατίνα όπως το παρέλαβα χωρίς να την έχω πειράξει και φοράω την 1501 multi...

Το μόνο που προηγήθηκε πριν ανοίξω το viber και ακολουθήσει το αναφερθέν πρόβλημα, ήταν πως το βράδυ πριν την πέσω, άνοιξα το master clean για να το "καθαρίσω" και αμέσως μετά και ύστερα πολύ καιρό απενεργοποίησα το τηλέφωνο για περίπου τρεις ώρες...

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; μήπως θέλει κάνα calibration η οθόνη;

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, να κανω μια ερωτηση? Θελω να ενεργοποιησω το 4g και δεν βρισκω πουθενα την επιλογη δικτυου στις ρυθμισεις του κινητου. Θελω επισης να εχω τη δυνατοτητα να αλλαζω ευκολα το σημα π.χ 2g/3g/4g .Οτι εχω βρει ειναι δικτυα αλλων χωρων π.χ vodafone IT 2g/3g. Να πω οτι βρηκα γκουγκλαροντας, οτι μπορω να επιλεξω δικτυο μεσω mobileuncle και το εκανα. Για να μην κουρασω αλλο, η απορια μου ειναι αν τελικα η επιλογη δικτυου γινεται απο το μενου του κινητου η οχι, χωρις αναγκαστικα να εχω το mobileuncle tools η χωρις να χρειαζεται να κανω manual αναζητηση καθε φορα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5934480#post5934480

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω kandilak για την αμεση απαντηση, αλλα και γενικοτερα για την τεραστια βοηθεια που μας δινεις!:clap: Λυθηκε λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα εχω προβλημα με το κηνιτο μου δεν λειτουργει το power manager και πολα πραγματα τα εχει στα κινεζικα οπως το security η μπαταρια τελειωνει γρηγορα και δεν κανει αναβαθμιση λογισμικου δεν βρισκω τιποτα για το κινητο πανω σε αυτα υπαρχουν καποια link για να φτιαξω αυτα τα θεματα ? επισης το pc suite ειναι στα κινεζικα υπαρχει τιποτα στα ελληνικα ?? το κινητο το πηρα απο το aliexpress καποιο αστερι να ξερει καλα το κινητο ! help me
Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τιποτα για το κινητο πανω σε αυτα υπαρχουν καποια link για να φτιαξω αυτα τα θεματα ?

 

Κάποιο λάθος κάνεις.. Το παρόν θέμα το βρήκες εσύ ή ο άλλος σου εαυτός;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα εχω προβλημα με το κηνιτο μου δεν λειτουργει το power manager και πολα πραγματα τα εχει στα κινεζικα οπως το security η μπαταρια τελειωνει γρηγορα και δεν κανει αναβαθμιση λογισμικου δεν βρισκω τιποτα για το κινητο πανω σε αυτα υπαρχουν καποια link για να φτιαξω αυτα τα θεματα ? επισης το pc suite ειναι στα κινεζικα υπαρχει τιποτα στα ελληνικα ?? το κινητο το πηρα απο το aliexpress καποιο αστερι να ξερει καλα το κινητο ! help me
Για αρχή,δώσε μας το link από εκεί που το πήρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου...

 

Από σήμερα το πρωί και ανοίγοντας το viber, ξεκινώντας να συνομιλώ, αλλού πατούσα και αλλού πληκτρολογούσε η συσκευή...

Σημειώνω πως το κινητό το έχω από το Δεκέμβριο με την ζελατίνα όπως το παρέλαβα χωρίς να την έχω πειράξει και φοράω την 1501 multi...

Το μόνο που προηγήθηκε πριν ανοίξω το viber και ακολουθήσει το αναφερθέν πρόβλημα, ήταν πως το βράδυ πριν την πέσω, άνοιξα το master clean για να το "καθαρίσω" και αμέσως μετά και ύστερα πολύ καιρό απενεργοποίησα το τηλέφωνο για περίπου τρεις ώρες...

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; μήπως θέλει κάνα calibration η οθόνη;

Ξέρει κανείς ρε παίδες γιατί συμβαίνει αυτό;

Δυστυχώς δεν συμβαίνει μόνο στο viber από όσο είδα αλλά σε αυτό είναι πιο διακριτό λόγο περισσότερων πληκτρολογήσεων...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Google Keep? Δεν μου δουλεύουν οι υπενθυμισεις! Έκανα επανεγκατασταση της εφαρμογής, έσβησα cache και data εφαρμογής, αλλά τίποτα!

 

Τρέχω την 1516 rom του kandilak

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι εκνευριστικό αυτό που συμβαίνει (ανεξήγητα) από σήμερα το πρωί στο κινητό μου, σε βαθμό που δυσκολεύομαι να το χρησιμοποιήσω ειδικά στο viber...:(

Το πράγμα δε, γίνεται χειρότερο όταν τα κλικ που κάνω είναι γρήγορα... εκεί μπερδεύεται το τηλέφωνο και πατιέται ότι να ναι με αποτέλεσμα να βγαίνουν και άλλα παράθυρα...:wacko:

 

λέτε να είναι πρόβλημα στην οθόνη της συσκευής ή να κρασάρει το σύστημα;

έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πράγμα;

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι θεμα μπαταριας. Εσυ ειχες παρει εξτρα μπαταρία ή κανω λαθος;

Αν οχι, το κανει πάντα ή μήπως την ώρα που φορτίζει;

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Google Keep? Δεν μου δουλεύουν οι υπενθυμισεις! Έκανα επανεγκατασταση της εφαρμογής, έσβησα cache και data εφαρμογής, αλλά τίποτα!

 

Τρέχω την 1516 rom του kandilak

 

Το δοκίμασα και δουλεύουν. Πρόσεξε να προστατέψεις την εφαρμογή από τύπου task killer, memory optimizer , autostart blocking λειτουργίες άλλων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι θεμα μπαταριας. Εσυ ειχες παρει εξτρα μπαταρία ή κανω λαθος;

Αν οχι, το κανει πάντα ή μήπως την ώρα που φορτίζει;

καμιά σχέση... με άλλον με μπερδεύεις, εγώ μια μπαταρία έχω... αυτή που το παρέλαβα με την συσκευή...

 

από σήμερα το κάνει αλλά τι σχέση έχει με το να φορτίζει... δεν το έχω κοιτάξει αυτό το ενδεχόμενο αλλά μου φαίνεται και πάλι κουλό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...