Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο aliexpress μπορείς να βρεις την οθόνη γύρω στα 38 δολλάρια.

Αν νομίζεις οτι σε συμφέρει η τιμή, την αγοράζεις και την αλλάζεις.

Αλλιώς δίνεις περισσότερα και παίρνεις άλλη συσκευή.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους!Πήρα το cubot S200 ενός φίλου,που του έσπασε την οθόνη,μήπως καταφέρω να βρω άκρη...γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να προμηθευτούμε μόνο την οθόνη ως ανταλλακτικό κι αν αξίζει η διαδικασία να την αλλάξω?Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Κάνε μια ερώτηση και στο Vickmall. Μου έχουν βρει αρκετές φορές ανταλλακτικά, σε καλή τιμή και πάντοτε γνήσια.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως άλλαξα κάρτα microSD. Επώνυμη αυτή την φορά.

Δυστυχώς το γνωστό πρόβλημα με τα παγώματα μετά από καθυστερημένα boot παραμένουν.

Έχουμε λοιπόν επιβεβαιώσει 1000% οτι δεν φταίει η SD.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Για οσα παιδια εχουν προβλημα με το GPS.Κατεβαστε απο το google play το Κατάσταση GPS - Test & Fix,βγείτε στην ταρατσα σας ή τελος παντων σε υπαιθριο χωρο να βλεπει ουρανο το κινητο,πατηστε reset GPS και μετα Get Xtra Data και καθιστε εκει περιπου 4'.Το κινητο κλειδωνει πλεον κανονικα και χρησιμοποιησα πρωτη φορα το Sygic στην πολη.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Για οσα παιδια εχουν προβλημα με το GPS.Κατεβαστε απο το google play το Κατάσταση GPS - Test & Fix,βγείτε στην ταρατσα σας ή τελος παντων σε υπαιθριο χωρο να βλεπει ουρανο το κινητο,πατηστε reset GPS και μετα Get Xtra Data και καθιστε εκει περιπου 4'.Το κινητο κλειδωνει πλεον κανονικα και χρησιμοποιησα πρωτη φορα το Sygic στην πολη.

 

Αυτό λες? GPS Status Test & Fix - No Ads

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως άλλαξα κάρτα microSD. Επώνυμη αυτή την φορά.

Δυστυχώς το γνωστό πρόβλημα με τα παγώματα μετά από καθυστερημένα boot παραμένουν.

Έχουμε λοιπόν επιβεβαιώσει 1000% οτι δεν φταίει η SD.

 

Διάολε! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για οσα παιδια εχουν προβλημα με το GPS.Κατεβαστε απο το google play το Κατάσταση GPS - Test & Fix,βγείτε στην ταρατσα σας ή τελος παντων σε υπαιθριο χωρο να βλεπει ουρανο το κινητο,πατηστε reset GPS και μετα Get Xtra Data και καθιστε εκει περιπου 4'.Το κινητο κλειδωνει πλεον κανονικα και χρησιμοποιησα πρωτη φορα το Sygic στην πολη.

 

πολυ καλο για να ειναι αληθινο......:(

Ημουν στην ταραρτσα σαν μ...ς με το 200 στο χερι και το σημα μου εκανε βολτες γυρω γυρω στην γειτονια!

Δεν ξερω αν ειμαι λαθος, αλλα μια συσκευη η το εχει η δεν το εχει! Οτι ματζουνια και να σκεφτεις να εφαρμοσεις, εχω διαπιστωσει οτι αν η συσκευη δεν το εχει... τοτε τζαμπα παιδευεσε! Και το 200 , το συσγκεκριμενο θεμα, ΔΕΝ το εχει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο για να ειναι αληθινο......:(

Ημουν στην ταραρτσα σαν μ...ς με το 200 στο χερι και το σημα μου εκανε βολτες γυρω γυρω στην γειτονια!

Δεν ξερω αν ειμαι λαθος, αλλα μια συσκευη η το εχει η δεν το εχει! Οτι ματζουνια και να σκεφτεις να εφαρμοσεις, εχω διαπιστωσει οτι αν η συσκευη δεν το εχει... τοτε τζαμπα παιδευεσε! Και το 200 , το συσγκεκριμενο θεμα, ΔΕΝ το εχει.

 

Λέω να πάω κι εγώ για ηλιοθεραπεία αύριο! Κάνω και γυμναστική το χέρι :D

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω κι εγώ για ηλιοθεραπεία αύριο! Κάνω και γυμναστική το χέρι :D

Για δοκιμασε την ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ME ANOIKTO το wi-fi

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε την ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ME ANOIKTO το wi-fi

 

Να το ανοίξω αλλά δε φτάνει του σπιτιού τόσο μακρυά!! Γενικά με δίκτυο με βρίσκει στην απεναντι γωνία του απέναντι τετραγώνου...το θέμα είναι το gps που έχει στραβωμάρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Να το ανοίξω αλλά δε φτάνει του σπιτιού τόσο μακρυά!! Γενικά με δίκτυο με βρίσκει στην απεναντι γωνία του απέναντι τετραγώνου...το θέμα είναι το gps που έχει στραβωμάρα... ;)

Καλο μεσημερι Ελληνικο αστερι.Για να ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ σου γραφω παλι.Εγω με GPS δεν ειχα ασχοληθει καθολου.Δεν ηταν στα ενδιαφεροντα μου,αλλα τωρα λογω καποιων διαδρομων που επρεπε να κανω με καποιον γνωστο,αναγκαστηκα να ασχοληθω.Εβαζε το Gps στο LENOVO k210 και κλειδωνε αστραπιαια.Δοκιμασα να κανω το ιδιο στο s200 αλλα τιποτα.Μεχρι που εβαλα το προγραμμα που εγραψα παραπανω,αφησα το κινητο περιπου 5' σε ανοικτο μερος να βλεπει ουρανο με ανοικτο το WI-FI και απο τοτε κλειδωνει super.Τωρα μολις το ανοιξα, εβαλα το GPS, βρηκε 10 δορυφορους και κλειδωσε τους 7.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι Ελληνικο αστερι.Για να ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ σου γραφω παλι.Εγω με GPS δεν ειχα ασχοληθει καθολου.Δεν ηταν στα ενδιαφεροντα μου,αλλα τωρα λογω καποιων διαδρομων που επρεπε να κανω με καποιον γνωστο,αναγκαστηκα να ασχοληθω.Εβαζε το Gps στο LENOVO k210 και κλειδωνε αστραπιαια.Δοκιμασα να κανω το ιδιο στο s200 αλλα τιποτα.Μεχρι που εβαλα το προγραμμα που εγραψα παραπανω,αφησα το κινητο περιπου 5' σε ανοικτο μερος να βλεπει ουρανο με ανοικτο το WI-FI και απο τοτε κλειδωνει super.Τωρα μολις το ανοιξα, εβαλα το GPS, βρηκε 10 δορυφορους και κλειδωσε τους 7.

 

Φιλε μου δεν νομιζω οτι αμφιβάλει κανεις οτι σε εσενα δουλεψε. Και μπραβο σου που θελησες να μοιρασεις την λυση σου με τους υπολοιπους.

Εγω ομως ειμαι ενας απο αυτους που δεν δουλεψε. Και επειδη επισης ειμαι απ αυτους που χρησιμοποιουν πολυ το GPS, εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα πολες συσκευες και εχω δοκιμασει πολλα ματζουνια, μπορω να πω οτι το s200, ΔΕΝ το εχει!

Αν θελεις σε παρακαλω επιβεβαιωσε μου οτι δεν κλειδωνει απλα δορυφορους αλλα εκανες διαδρομη και το στιγμα παραμενει συνεχεια σταθερο και ακριβες.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

to να κανεις μια διαδρομη, φυσικα θα σε δειχνει το προγραμμα(here, sygic κλπ) οτι εισαι μεσα στο δρομο. αυτο το κανουν αυτοματα, δε θα δειξουν ποτε οτι πας πανω απο κτηρια ή χωραφια.

εμεις αναφερουμε οτι η συσκευη αργει να κλειδωσει, ιδιαιτερα χωρις ιντερνετ, εχει ασταθεια και δειχνει μεταβολες στη κινηση με αρκετα μετρα.

και το προγραμμα να βαλεις, και το gps test και το κατασταση gps, δεν αλλαζουν την κατασταση αυτη. καθε μερα το χρησιμοποιω σε τρεξιμο και στο αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

to να κανεις μια διαδρομη, φυσικα θα σε δειχνει το προγραμμα(here, sygic κλπ) οτι εισαι μεσα στο δρομο. αυτο το κανουν αυτοματα, δε θα δειξουν ποτε οτι πας πανω απο κτηρια ή χωραφια.

εμεις αναφερουμε οτι η συσκευη αργει να κλειδωσει, ιδιαιτερα χωρις ιντερνετ, εχει ασταθεια και δειχνει μεταβολες στη κινηση με αρκετα μετρα.

και το προγραμμα να βαλεις, και το gps test και το κατασταση gps, δεν αλλαζουν την κατασταση αυτη. καθε μερα το χρησιμοποιω σε τρεξιμο και στο αμαξι.

 

Στο δρομο, ναι, θα σε δειχνει.... Αλλα ποιο δρομο? Σε αυτον που ακολουθεις η στο διπλα στενο? Γιατι σε εμενα ετσι κανει (οχι παντα).

Κατα τα αλλα συμφωνω με οσα αναφερεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

to να κανεις μια διαδρομη, φυσικα θα σε δειχνει το προγραμμα(here, sygic κλπ) οτι εισαι μεσα στο δρομο. αυτο το κανουν αυτοματα, δε θα δειξουν ποτε οτι πας πανω απο κτηρια ή χωραφια.

εμεις αναφερουμε οτι η συσκευη αργει να κλειδωσει, ιδιαιτερα χωρις ιντερνετ, εχει ασταθεια και δειχνει μεταβολες στη κινηση με αρκετα μετρα.

και το προγραμμα να βαλεις, και το gps test και το κατασταση gps, δεν αλλαζουν την κατασταση αυτη. καθε μερα το χρησιμοποιω σε τρεξιμο και στο αμαξι.

Εχθες το τεσταρα για 50 χιλιομετρα και η αληθεια ειναι οτι εχασε σε 2 σημεια το στιγμα του,αλλα επανηλθε σχεδον αμεσως.Με το gps test δειχνει 10-12 δορυφορους και κλειδωνει τους μισους σχεδον απο 30'' εως 50''.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Zκαλησπερα τελοςτου μηναθαπαραγγειλω 2 cubot s200 ενα γιαεμεναεναγιατον αντρα μου απο cubot Ελλάδας. Επειδηωειμαι ασχετη ξαγρηπνησα χθες νασας διαβαζω θα με βοηθησετε μαυταψπου λετε για ρουτ αναβάθμιση κλπ; μια ερωτηση σοσ για εμενα

Εχει επιλογη για black list στις κλησεις;

Link to comment
Share on other sites

Zκαλησπερα τελοςτου μηναθαπαραγγειλω 2 cubot s200 ενα γιαεμεναεναγιατον αντρα μου απο cubot Ελλάδας. Επειδηωειμαι ασχετη ξαγρηπνησα χθες νασας διαβαζω θα με βοηθησετε μαυταψπου λετε για ρουτ αναβάθμιση κλπ; μια ερωτηση σοσ για εμενα

Εχει επιλογη για black list στις κλησεις;

 

Σε κάθε επαφή,μέσα απο τις ρυθμίσεις έχεις την επιλογή να κάνεις "φραγή εισερχόμενη κλήσης ".

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς εξασθένιση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας?

Είναι ένας μήνας τώρα που βλέπω αισθητή πτώση στη διάρκεια ζωής της (6 μηνών η μπαταρία μου).

Σήμερα μου το είπε κι'άλλος ότι έχει χειροτερέψει και το δικό του (5 μηνών το δικό του).

Το βλέπω και στο gsam battery monitor.

Όταν είχα εγκαταστήσει την εφαρμογή στις αρχές, μου έδειχνε 4 ώρες οθόνη και σιγά σιγά μειωνόταν και τώρα έχουμε φτάσει 3h&16m

Μάλλον η μπαταρία άρχισε να την ακούει.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολουσ σκεφτομαι 1η φορα για κινεζικο κ μαρεσουν το σ200 κ το χ9???τ λετε οι κατοχοι αξιζει???ευχαριστω....

Το πρωτο ανεπιφυλακτα!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Χθες υπερθερμανθηκε στην παραλία και έκτοτε δεν φορτίζει με τίποτα, μόνο όταν είναι κλειστό.

Ανοιχτό δείχνει ότι φορτίζει για 1-2 λεπτά και μετά σταματάει. Θέμα μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Κινητό και υπερθέρμανση = θάνατος. Αν δεν αρχίσουν να ξεκολάν οι κόλες και οι οθόνες όλο και κάτι θα πάθει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...