Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς να το φλασάρω κανονικά στην Lollipop, όπως πέρασα και την EU αλλά να προσθέσω και το twrp recovery?

Έλεγα μήπως γλίτωνα τα αρχεία μου... αλλά δεν γα^%#@... θα το δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες και θα σας πω τα νέα...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου !

 

Εννοούσα να φλασάρεις μόνο την TWRP (χωρίς να χάσεις το παραμικρό) αλλά αφού πρόκειται να αλλάξεις ρομ αντικατέστησε το recovery.img της ρομ με αυτό της TWRP και θα είσαι ΟΚ αν και μόνο όσοι έχουν περάσει lollipop μπορούν να μας πουν με σιγουριά αν είναι συμβατή η συγκεκριμένη recovery.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα λιγο την lollipop να την δω,η καμερα επιτελους φοκουσαρει αμεσως και το θεμα με τις ειδοποιησεις που ειχα με messenger,viber κτλπ φαινεται να εφτιαξε.Μπαταρια μια απο τα ιδια.Δεν μπορεσα ομως να την ροοταρω οποτε ξαναγυρισα σε κιτ κατ για να εχω σημα.Οποτε τωρα αναμονη μεχρι να την βγαλει ο baralajbi.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα λιγο την lollipop να την δω,η καμερα επιτελους φοκουσαρει αμεσως και το θεμα με τις ειδοποιησεις που ειχα με messenger,viber κτλπ φαινεται να εφτιαξε.Μπαταρια μια απο τα ιδια.Δεν μπορεσα ομως να την ροοταρω οποτε ξαναγυρισα σε κιτ κατ για να εχω σημα.Οποτε τωρα αναμονη μεχρι να την βγαλει ο baralajbi.

 

root μόνο με το kingroot 4.0. Κι εγώ παιδεύτηκα και κατέληξα σε αυτό που λειτουργεί άψογα. Όπως έκανε κι ένας φίλος πιο πάνω αν πρόσεξες.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

root μόνο με το kingroot 4.0. Κι εγώ παιδεύτηκα και κατέληξα σε αυτό που λειτουργεί άψογα. Όπως έκανε κι ένας φίλος πιο πάνω αν πρόσεξες.

 

Δοκιμασα το κινεζικο εφτανε στο 17% κανει restart και μου βγαζει fail,βαζεις ενα λινκ να δοκιμασω παλι?Εκτος αν φταιει που περναω την ρομ με flash tool και δεν το κανω με update απο 4.4.2.

Edited by mitsospap
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και εγκατέστησε τον Kinguser.

Βάλε το Kingroot να τρέχει, βγες και άνοιξε τον Κinguser, ξαναμπές στο Kingroot και ξανατρέχτο αν έχει σταματήσει!

Κανονικά πρέπει από μόνο του το Kingroot να εγκαταστήσει το Kinguser αλλά κάπου εκεί κολλάει οπότε με λίγη βοήθεια τελικά τα καταφέρνει! ;)

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω στο 18% σταματαει.Το δοκιμασα και απο το Pc και παλι δεν τα καταφερε να ρουταρει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις που περασε lollipop δοκιμασε κανα τεστ vellamo η antutu η εστω εαν παρατησε εαν κανει καλυτερη διαχειριση με lollipop απο 4.4.2?
Link to comment
Share on other sites

EU ROM Android 5 απο το Ρωσικο φορουμ.

https://translate.yandex.com/translate?url=http%3A%2F%2Flenovo-forums.ru%2Ftalks%2F&lang=ru-en

Η σελιδα εχει γινει μεταφραση. Για να μπορει να κατεβει πρεπει να γινει εγγραφη στο φορουμ.

Εγω ψαχνω να βρω και την ΑΡ version αλλα τελικα δεν εχω βρει τιποτα εκτος απο αυτη που εχει κωδικο το RAR αρχειο

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

EU ROM Android 5 απο το Ρωσικο φορουμ.

https://translate.yandex.com/translate?url=http%3A%2F%2Flenovo-forums.ru%2Ftalks%2F&lang=ru-en

Η σελιδα εχει γινει μεταφραση. Για να μπορει να κατεβει πρεπει να γινει εγγραφη στο φορουμ.

Εγω ψαχνω να βρω και την ΑΡ version αλλα τελικα δεν εχω βρει τιποτα εκτος απο αυτη που εχει κωδικο το RAR αρχειο

 

Κι εγώ το ίδιο ψάχνω όπως και όλη η γη υποθέτω... :D

Τώρα ψάχνομαι στα Ινδικά forum, μιας και από εκεί προέρχεται αυτή η έκδοση αλλά καμία τύχη...:mad:

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια ειδα σε ενα τοπικ την >>>>>> Χ2-EU_S223_150528_ROW , για αυτη λετε ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη με το kingo δεν εβλεπα ασπρη μερα,τα καταφερα περνωντας twrp και μετα απο το recovery install το supersu..Επειδη πρωτη φορα ανεβαζω στο google drive ελπιζω να το πετυχα https://drive.google.com/folderview?id=0B9RZLgJ6qDWBfjVCYmt0dlA0VGxiWDZRSnJ6bmx1a3VHay16OThVLVlJUUVaYW5nUUJRNzA&usp=sharing

Πρωτα περνατε το twrp με το flash tool,μετα μεσα απο το twrp το supersu και στο τελος το modem για να εχουμε σημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλικαρια ειδα σε ενα τοπικ την >>>>>> Χ2-EU_S223_150528_ROW , για αυτη λετε ?

 

Ναι αυτη ειναι η lollipop

Edited by mitsospap
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι με τον proximity sensor κατά τη διάρκεια των κλήσεων και όχι μόνο, που μας κολαει η οθόνη και γενικά η συσκευή.

Οριστική λύση για μένα, επειδή δεν έχω χρονο να το διακινδυνεύσω για εργοστασικές ρυθμίσεις (άραγε σε τι κατάσταση γυρνάει με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις?), είναι:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ--?

και απενεργοποίησα την επιλογή:

Proximity sensor

Screen turns dark automatically when in call.

 

2 μέρες τώρα δεν εμφάνισε το πρόβλημα.

Το ίδιο πρόβλημα έχει αναφερθεί και σε πολλούς με το lenovo s820, που έβγαλαν την μαμά rom και έβαλαν την VIBE.

 

Δυστυχώς ακόμα και έτσι μου το έκανε πάλι... Οπότε έβαλα την ROM του baralajbi. Εδώ και 2 ημέρες δεν μου το ξαναέκανε... Ελπίζω να μην αλλάξει τώρα που το έγραψα :p:p:p

Vamos :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα και εγώ το λευκό από το happy hour του pandawill για να αντικαταστήσει το Red Rice μου.

Το έχει κανεις άλλος από pandawill?

Είναι καλή η ρομ τους ή να την αλλάξω?

Η συσκευασία είχε καμία ζελατίνα, θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα και εγώ το λευκό από το happy hour του pandawill για να αντικαταστήσει το Red Rice μου.

Το έχει κανεις άλλος από pandawill?

Είναι καλή η ρομ τους ή να την αλλάξω?

Η συσκευασία είχε καμία ζελατίνα, θήκη?

 

Το δικό μου ήρθε με την διάφανη θήκη, ακουστικά, φορτιστή κινέζικο αλλά με ευρωπαικό αντάπτορα.

Πολλοί από εμάς έχουμε βάλει είτε την ευρωπαική ρομ ή την κινέζικη του baralajbi

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την 5.0 Lollipop ROM στα EU και θέλετε μεγαλύτερη αυτονομία, να ρυθμίσετε το υπομενού "διαχείρηση ισχύος" όπου τα έχει όλα πράσινα και λειτουργούν στο υπόβαθρο. Όσες εφαρμογές δεν θέλετε να λειτουργούν στο υπόβαθρο και να καταναλώνουν ενέργεια να τις κοκκινήσετε. Σε συνδυασμό με το Greebify που λειτουργώ εγώ κατάφερα να έχω λειτουργία 2 ημέρες με το 4G ανοιχτό και το wifi ανοιχτό στην επιλογή "σκανάρισμα των γνωστών σημείων" που σημαίνει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το kitkat 4.4 που έτρεχα πριν!
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

215 $ εχει το χρυσο μοντελο στο geekbuying:

http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-Vibe-X2-4G-MTK6595-Octa-Core-2-0GHZ-5-0-inch-Smartphone-Android-4-4-OS-1920-1080P-FHD-2GB---32GB-13MP-GPS--Golden-334992.html

Εχει βρει κανεις καλυτερη τιμη για το χρυσο?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να του αλλαξω το Recovery μεσω Uncle tools και επειδη δεν δουλευε με πηγαινε στο recovery της Lenovo ειπα να το κανω με flashtool αλλα ουτε τοτε τα καταφερα (αλλα τα εκανα και χειροτερα γιατι δεν εχω τωρα ουτε το recovery της Lenovo)
Link to comment
Share on other sites

Εγινε η παραγγελια τελικα...

Θελω μια σταθερη λυση ρομ, λογω επαγγελματικης χρησης δεν θα πειραματιστω τωρα.

Να παραγγειλω του baralaji ή παιζει και αλλη λυση?

(για 2 sims, εχω διαβασει ολες τις σελιδες και εχω εμπειρια αλλαγων ρομς σε διαφορα lenovo κινητα).

 

Εχει παρει κανεις την εξτρα μπαταρια πλατη ή το ηχειο πλατη JBL?

Εχετε καποιο συμφερον λινκ γι'αυτα?

 

Επισης, ειδα τυχαια οτι υπαρχει θηκη original lenovo, δεν ξερω σιγουρα αν ειναι auto sleep (την ειχα στο P780 και ηταν σουπερ πρακτικη κ ομορφη), αλλα δεν μπορω να την βρω με τιποτε στο ebay. Την εχει ψαξει κανεις?

Προκειται για την

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3259&virtuemart_category_id=403&Itemid=71

Αλλη προταση για οικονομικοτερη αγορα αυτης της θηκης απο εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και συγνωμη φιλοι μου εαν επανερχομαι ,εχω το εν λογω κινητο στο κουτι του αγορασμενο απο pandawill στα μεσα μαη 196 ευρω το δινω σε οποιον το ενδιαφερεται 175ευρω δεν εχει χρησιμοποιηθει καθολου ,οποιον τον ενδιαφερει ας στειλει μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Εγινε η παραγγελια τελικα...

Θελω μια σταθερη λυση ρομ, λογω επαγγελματικης χρησης δεν θα πειραματιστω τωρα.

Να παραγγειλω του baralaji ή παιζει και αλλη λυση?

(για 2 sims, εχω διαβασει ολες τις σελιδες και εχω εμπειρια αλλαγων ρομς σε διαφορα lenovo κινητα).

 

Εχει παρει κανεις την εξτρα μπαταρια πλατη ή το ηχειο πλατη JBL?

Εχετε καποιο συμφερον λινκ γι'αυτα?

 

Επισης, ειδα τυχαια οτι υπαρχει θηκη original lenovo, δεν ξερω σιγουρα αν ειναι auto sleep (την ειχα στο P780 και ηταν σουπερ πρακτικη κ ομορφη), αλλα δεν μπορω να την βρω με τιποτε στο ebay. Την εχει ψαξει κανεις?

Προκειται για την

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3259&virtuemart_category_id=403&Itemid=71

Αλλη προταση για οικονομικοτερη αγορα αυτης της θηκης απο εξωτερικο?

 

Καλησπέρα,

η ρομ του Ινδού είναι η καλύτερη εφόσον θέλεις να κρατήσεις και τις 2 σιμ. Η ευρωπαική δεν υποστηρίζει και τις 2.

Πριν λίγες ημέρες πήρα τηλ στην Lenovo Ελλάς και με ενημέρωσαν ότι δεν θα εισάγουν ούτε την έξτρα μπαταρία αλλά ούτε το ηχείο της JBL. νομίζω ότι τα βρήκα στο Aliexpress αλλά είναι ακόμα ακριβά. (50 δολάρια)

Για την θήκη δεν έχω να σου προτείνω κάτι καθώς δεν χρησιμοποιώ ποτέ flip covers (δεν με βολεύουν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η ρομ του Ινδού είναι η καλύτερη εφόσον θέλεις να κρατήσεις και τις 2 σιμ. Η ευρωπαική δεν υποστηρίζει και τις 2.

Πριν λίγες ημέρες πήρα τηλ στην Lenovo Ελλάς και με ενημέρωσαν ότι δεν θα εισάγουν ούτε την έξτρα μπαταρία αλλά ούτε το ηχείο της JBL. νομίζω ότι τα βρήκα στο Aliexpress αλλά είναι ακόμα ακριβά. (50 δολάρια)

Για την θήκη δεν έχω να σου προτείνω κάτι καθώς δεν χρησιμοποιώ ποτέ flip covers (δεν με βολεύουν)

Θενκς μαν.

ΟΚ θα ενισχυσω τον Ινδο λοιπον.

(Αλλου διαβασα οτι ειναι Ελληνας και τον λενε Χαραλαμπη :p)

Για τα αξεσουαρ, θα ψαξω και για τυχον καλυτερες/φθηνοτερες επιλογες αγορας (δεν θελω να εμπλακω στις διαδικασιες χωρις paypal του aliexpress) και αν αξιζει κατι σαν κοστος, θα ενημερωσω το φιλοθεαμων κοινο εδω :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου απαντησει κανεις τι εχω κανει και δεν εμφανιζει το θεμα που εχω επιλεγμενο παρα μόνο μαυρο φόντο πισω από τα εικονιδια???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...