Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα αποθαρυνσης,ουτε εχω διάθεση να την πω σε κανέναν αλλα,οταν βλεπεις τοσα πόστ σε ενα νήμα και βλεπεις σε κάποιο σημείο ερώτηση : αν αξίζει το κινητο,ή τι προβλήματα εχει τοτε τι λες;οτι η κουβέντα που κάνουμε ολοι εδω τι ρόλο εχει;να μιλήσουμε για την ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ που κατασκευάζουν την μητρική του κινητού αν ειναι 6,7,8 στρωμάτων και αν τα smd που χρησιμοποιούν ειδική κατασκευή ( τυχαία παραδείγματα εξειδικευμένων χαρακτηριστικών ) ή για τα χαρακτηριστικά τις rom και πιθανές βελτιώσεις;ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ η όλη υπόθεση σε αυτούς που προτείνουν,συζητούν,ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.Συγνωμη αν ειναι επιθετικός ο τρόπος μου αλλα ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΙΑ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..

 

Φαντασου εγω ρώτησα πριν καποια posts αν υποστηρίζει rds ο ραδιοφωνικός του δέκτης και δεν μου απάντησε κανεις ,λες και ηταν δύσκολο σε κάποιον να βάλει τα ακουστικά και να το τσεκάρει.τι θα επρεπε να κανω δηλαδη,να μην ξαναψαξω για τιποτα ή να πάψω να προσφέρω πιθανές γνώσεις;ή να ρωτάω το ιδιο πράγμα κάθε δεύτερη σελίδα;

Edited by br492

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα εχθές από minideal και φοράει vibeui_v2.5_2511_5.444.1_st_k50-t5.

Να φανταστω οτι δεν ειναι ροοτ?

Δεν είναι θέμα αποθαρυνσης,ουτε εχω διάθεση να την πω σε κανέναν αλλα,οταν βλεπεις τοσα πόστ σε ενα νήμα και βλεπεις σε κάποιο σημείο ερώτηση : αν αξίζει το κινητο,ή τι προβλήματα εχει τοτε τι λες;οτι η κουβέντα που κάνουμε ολοι εδω τι ρόλο εχει;

Σε ολα τα θεματα κιν ητων γινεται αυτο. :p Ποσο μαλλον σε αυτο το θεμα που κανενας admin δεεν εχει ανεβασει στο πρωτο ποστ καποια σημαντικα πραγματα οπως πως περναμε ροοτ ή gapps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να μου εξηγησετε κατι με τις Roms...πριν καιρο ειχα παρει απο το Vickmall για εναν φιλο μου το Lenovo A806 που μου ειχε φανει πολυ δυνατο...τοτε οπως το ζητησα το εστειλαν prerooted με εγκατεστημενα τα gapps και φυσικα το τηλεφωνο ηταν multilanguage...ειχε καποια θεματακια βεβαια η αρχικη Rom και ο φιλος μου ζητησε να του κανω update, πραγμα που δεν εκανα γιατι διαβασα οτι θα εμενε μονο με Αγγλικα και Κινεζικα...

Τωρα λοιπον θελω να παρω το Lenovo K3 note...απο οτι διαβασα στο thread η αρχικη rom που στελνει το Vickmall (απο εδω σκοπευω να το παρω...αν εχετε κατι καλυτερο στο μυαλο παρακαλω προτεινετε μου) εχει και παλι τα θεματακια της... αν ειναι ευκολο βοηθηστε με με τις παρακατω ερωτησεις:

1) Απο οτι καταλαβα το Vickmall στελνει με rom 1511 που ειναι multilanguage αλλα εχει καποια προβληματακια (π.χ ασυγχρονιστο flash στην camera)...επισης καταλαβα οτι με αυτην την πειραγμενη rom δεν μπορει να παρει OTA updates...σωστα?

2) Αν περασω καποια νεοτερη rom στο κινητο θα εχω τα OTA updates αλλα χανω τα ελληνικα και το playstore...σωστα?

3) Γινεται να περασω καποια πιο καινουρια rom στο κινητο που θα λειτουργει απροβληματιστα να εχει playstore και να εχει και Ελληνικα...ή αν δεν υπαρχει κατι τετοιο αυτη τη στιγμη ξερετε αν θα υπαρχει στο συντομο μελλον?

4) Αν εχω rom που δεν εχει ελληνικα, τις επαφες θα μπορει να μου τις βγαζει με ελληνικους χαρακτηρες ή θα δειχνει οτι να 'ναι?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για καθε απαντηση παιδια!!!

 

Καλησπέρα φίλε. Οσον αφορα τις τιμές SAR, τώρα που διαβάζω το βιβλιαράκι, βλέπω οτι αναφέρει την τιμή 0,290W/kg.

 

Σοβαρά μειονεκτήματα δεν έχει. Θεωρώντας πάντα οτι ενας ηλικιωμένος δεν πρόκειται να φτάσει το κινητό στα άκρα, να κάνει update συνέχεια κτλ. Απλώς πρόσεξε απο ποιο μαγαζί θα το πάρεις γιατι βλέπω οτι κάποια μαγαζιά φορτώνουν την ROM με διαφημίσεις κτλ.

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια, εψαχνα στο ιντερνετ να βρω το pdf απο Lenovo αλλα δεν υπηρχε πουθενα...ισως επειδη το κινητο προοριζεται για Κινα. Η τιμη SAR που γραφεις αναφερεται στο κεφαλι (head) ή στο σωμα (body); Αν τις εχει το βιβλιαρακι και τις 2 κανε ενα κοπο να τις γραψεις αν μπορεις.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αποθαρυνσης,ουτε εχω διάθεση να την πω σε κανέναν αλλα,οταν βλεπεις τοσα πόστ σε ενα νήμα και βλεπεις σε κάποιο σημείο ερώτηση : αν αξίζει το κινητο,ή τι προβλήματα εχει τοτε τι λες;οτι η κουβέντα που κάνουμε ολοι εδω τι ρόλο εχει;να μιλήσουμε για την ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ που κατασκευάζουν την μητρική του κινητού αν ειναι 6,7,8 στρωμάτων και αν τα smd που χρησιμοποιούν ειδική κατασκευή ( τυχαία παραδείγματα εξειδικευμένων χαρακτηριστικών ) ή για τα χαρακτηριστικά τις rom και πιθανές βελτιώσεις;ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ η όλη υπόθεση σε αυτούς που προτείνουν,συζητούν,ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.Συγνωμη αν ειναι επιθετικός ο τρόπος μου αλλα ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΙΑ Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..

 

Φαντασου εγω ρώτησα πριν καποια posts αν υποστηρίζει rds ο ραδιοφωνικός του δέκτης και δεν μου απάντησε κανεις ,λες και ηταν δύσκολο σε κάποιον να βάλει τα ακουστικά και να το τσεκάρει.τι θα επρεπε να κανω δηλαδη,να μην ξαναψαξω για τιποτα ή να πάψω να προσφέρω πιθανές γνώσεις;ή να ρωτάω το ιδιο πράγμα κάθε δεύτερη σελίδα;

 

Δεν έχει rds φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 20άρα και άρχισα να κάνω freeze πολλά και διάφορα

απο βιασίνη όμως αντί να κάνω freeze διέγραψα το ireader

Τώρα θα έχω πρόβλημα σε μελλόντικό OTA update σωστά;

 

Τι κάνω;

Αν κάποιος το κάνει backup με το titanium και μου στείλει τα αρχεία να το κάνω

restore την σώζω την κατάσταση; Θα πρέπει μετά να το μετατρέψω σε system app

ή θα το κάνει απο μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να μου εξηγησετε κατι με τις Roms...πριν καιρο ειχα παρει απο το Vickmall για εναν φιλο μου το Lenovo A806 που μου ειχε φανει πολυ δυνατο...τοτε οπως το ζητησα το εστειλαν prerooted με εγκατεστημενα τα gapps και φυσικα το τηλεφωνο ηταν multilanguage...ειχε καποια θεματακια βεβαια η αρχικη Rom και ο φιλος μου ζητησε να του κανω update, πραγμα που δεν εκανα γιατι διαβασα οτι θα εμενε μονο με Αγγλικα και Κινεζικα...

Τωρα λοιπον θελω να παρω το Lenovo K3 note...απο οτι διαβασα στο thread η αρχικη rom που στελνει το Vickmall (απο εδω σκοπευω να το παρω...αν εχετε κατι καλυτερο στο μυαλο παρακαλω προτεινετε μου) εχει και παλι τα θεματακια της... αν ειναι ευκολο βοηθηστε με με τις παρακατω ερωτησεις:

1) Απο οτι καταλαβα το Vickmall στελνει με rom 1511 που ειναι multilanguage αλλα εχει καποια προβληματακια (π.χ ασυγχρονιστο flash στην camera)...επισης καταλαβα οτι με αυτην την πειραγμενη rom δεν μπορει να παρει OTA updates...σωστα?

2) Αν περασω καποια νεοτερη rom στο κινητο θα εχω τα OTA updates αλλα χανω τα ελληνικα και το playstore...σωστα?

3) Γινεται να περασω καποια πιο καινουρια rom στο κινητο που θα λειτουργει απροβληματιστα να εχει playstore και να εχει και Ελληνικα...ή αν δεν υπαρχει κατι τετοιο αυτη τη στιγμη ξερετε αν θα υπαρχει στο συντομο μελλον?

4) Αν εχω rom που δεν εχει ελληνικα, τις επαφες θα μπορει να μου τις βγαζει με ελληνικους χαρακτηρες ή θα δειχνει οτι να 'ναι?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για καθε απαντηση παιδια!!!

 

 

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια, εψαχνα στο ιντερνετ να βρω το pdf απο Lenovo αλλα δεν υπηρχε πουθενα...ισως επειδη το κινητο προοριζεται για Κινα. Η τιμη SAR που γραφεις αναφερεται στο κεφαλι (head) ή στο σωμα (body); Αν τις εχει το βιβλιαρακι και τις 2 κανε ενα κοπο να τις γραψεις αν μπορεις.

 

Λοιπόν φιλε μου, αυτό που αναγράφει στο βιβλιαράκι ειναι:

 

-τσιν τσον τσιν τσαν SAR 0,290W/kg τσιν τσαν ααα ιιιι τσον-

 

Πολλά κινέζικα φίλε μου πριν και μετα την τιμή SAR.... Επίσης αναγράφει μία μόνο τιμή και όχι δύο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε από to2c σε 3 εβδομάδες, είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό, έχει multilanguage rom vibe_v2.5_2511_5.444.1_ST_K50_T5 το έχω εδώ και 2,5 εβδομάδες και δεν μ έχει πετάξει καμία διαφήμιση στο notification bar ή κάπου αλλού, το μόνο θέμα που μου τη σπάει είναι ότι έχει κάποια τηλέφωνα κινέζικα σε ένα κατάλογο και άμα πληκτρολογώ ένα αριθμό μου πετάει την επαφή τη κινέζικη px γράφω 282 και μου βγάζει κάτι κινέζικα, το 4g δουλεύει μια χαρά , επίσης μπορώ να απεγκαταστήσω το mobile assistance και άλλη μία κινεζιά πράσινη που δε ξέρω τι είναι , αλλά δε τα πειράζω προς το παρόν. Η διαδικασία του root είναι ίδια με αυτούς που έχουν την official rom?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχει εναν μηνα που το παρήγγειλα απο vickmall και ακομα δεν εχει ερθει.Αν το ψαξω στα ελ τα λεει οτι ειναι στο local post.Περιμένω να ρθει απο την επόμενη εβδομάδα. Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 ημέρες σκαλισματος καταθέτω κάποιες εντυπώσεις. Το κινητό είναι πολύ ποιοτικό κατασκευαστικά. Η οθόνη του φοβερή. Υπεργρηγορο ίντερνετ με 3g, με 4g θα δω αύριο μεθαύριο που θα το ενεργοποιήσω. Η μπαταρία δεν κρατάει πολύ ακόμη αλλά θα του κάνω ένα καλιμπραρισμα σήμερα με την εφαρμογή power manager της Lenovo. Παιχνίδια δεν δοκίμασα ακόμη αλλά σίγουρα θα πάει σφαίρα. Η φωτογραφική του αρκετά καλή και η μπρος και η πίσω. Βίντεο που τράβηξα μου φάνηκε ικανοποιητικό. Αρκετά καλός ο Lenovo launcher με αρκετή παραμετροποιηση σαν τον Nova launcher. Ποιότητα κλήσεων πολύ καλή και με ακούνε άψογα και τους ακούω πολύ καλά. Το ηχείο του βγάζει πολύ καλό και καθαρό ήχο. Αρκετά καλή η ένταση του. Όλα αυτά με την 1520 stable official με gapps k root.
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα επιτυχώς το xposed

 

αυτά που χρειάζεστε είναι τα

xposedinstaller_3.0-alpha2.apk

xposed-sdk21-arm64.zip

 

με ένα google search βρίσκουμε και τα 2 αμέσως στο XDA

 

πρώτα εγκαθιστούμε το apk και μετά το zip από τον custom loader μας.

 

τη πρώτη φορά που θα κάνει boot μετά την εγκατάσταση του zip θα κάνει κάνα 10λεπτό για να ανοίξει μην αγχωθείτε :)

 

κλασικά καμιά ευθύνη δεν φέρω αν πάθει κάτι το κινητό σας.

όπως άμα δεν ξέρετε τι είναι το xposed καν μην μπείτε στην διαδικασία για experimental version ;)

Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα επιτυχώς το xposed

 

αυτά που χρειάζεστε είναι τα

xposedinstaller_3.0-alpha2.apk

xposed-sdk21-arm64.zip

 

με ένα google search βρίσκουμε και τα 2 αμέσως στο XDA

 

πρώτα εγκαθιστούμε το apk και μετά το zip από τον custom loader μας.

 

τη πρώτη φορά που θα κάνει boot μετά την εγκατάσταση του zip θα κάνει κάνα 10λεπτό για να ανοίξει μην αγχωθείτε :)

 

κλασικά καμιά ευθύνη δεν φέρω αν πάθει κάτι το κινητό σας.

όπως άμα δεν ξέρετε τι είναι το xposed καν μην μπείτε στην διαδικασία για experimental version ;)

 

Δουλεύει το gravity box ;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω να σου πω γιατί για τα youtube modules το θέλω.

πάντως στο gravitybox lollipop έχει πολλές προειδοποιήσεις για boot loop και δεν πρόκειται να το δοκιμάσω :P

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζοντας τα παραπάνω ποστ έχω λίγο μπερδευτεί... Η σκέψη μου να το παραγγείλω με official rom, να το αφήσω να κάνει ΟΤΑ updates και μετά να το ρουτάρω και να εγκαταστήσω gapps, είναι σωστή?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζοντας τα παραπάνω ποστ έχω λίγο μπερδευτεί... Η σκέψη μου να το παραγγείλω με official rom, να το αφήσω να κάνει ΟΤΑ updates και μετά να το ρουτάρω και να εγκαταστήσω gapps, είναι σωστή?

 

Πιστεύω πως για την ώρα είναι η καλύτερη λύση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια.!

Λοιπον αυριο τελικα παραλαμβανω το κινητο...

Απο το πρωι καθομαι και διαβαζω 60 σελιδες Post και τελικα δεν κατεληξα τι να περασω στο κινητο

μπορει καποιος να με βοηθησει;

Με ενδιαφερει να λειτουργει

  1. η αναγνωριση κλησεων
  2. να μην εχει κινεζικες εφαρμογες
  3. να εχει Ελληνικα
  4. κ γενικα να ειναι λειτουργικο 100% το κινητο

ευχαριστω.

ο λογος που το γραφω αυτο ειναι γιατι δεν ειμαι κ πολυ μεσα στα πραγματα κ πολλα δεν τα καταλαβαινω

θα εκτιμουσα καποια περαιτερω βοηθεια με καποιον που πετυχε ολα τα παραπανω κ με καποιον οδηγο για να το κανω βημα βημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια.!

Λοιπον αυριο τελικα παραλαμβανω το κινητο...

Απο το πρωι καθομαι και διαβαζω 60 σελιδες Post και τελικα δεν κατεληξα τι να περασω στο κινητο

μπορει καποιος να με βοηθησει;

Με ενδιαφερει να λειτουργει

  1. η αναγνωριση κλησεων
  2. να μην εχει κινεζικες εφαρμογες
  3. να εχει Ελληνικα
  4. κ γενικα να ειναι λειτουργικο 100% το κινητο

ευχαριστω.

ο λογος που το γραφω αυτο ειναι γιατι δεν ειμαι κ πολυ μεσα στα πραγματα κ πολλα δεν τα καταλαβαινω

θα εκτιμουσα καποια περαιτερω βοηθεια με καποιον που πετυχε ολα τα παραπανω κ με καποιον οδηγο για να το κανω βημα βημα

 

  1. Δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα με την αναγνώριση κλήσεων με την επιλογή number match bits by 7
  2. Οι κινέζικες εφαρμογές βγαίνουν πολύ εύκολα με ένα root αλλά και χωρίς root στο δικό μου από minideal ήταν 3-4 κινεζιές μόνο
  3. Ελληνικά μόνο με την 1511 αυτή που έρχεται από το μαγαζί δηλαδή και είναι και ο μόνος λόγος που δεν πάω σε άλλη rom
  4. Λειτουργικό φαίνεται μετά από μερικές ημέρες χρήσης αλλά στην πορεία δεν ξέρεις τι θα εμφανιστεί...

Link to comment
Share on other sites

  1. Δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα με την αναγνώριση κλήσεων με την επιλογή number match bits by 7
  2. Οι κινέζικες εφαρμογές βγαίνουν πολύ εύκολα με ένα root αλλά και χωρίς root στο δικό μου από minideal ήταν 3-4 κινεζιές μόνο
  3. Ελληνικά μόνο με την 1511 αυτή που έρχεται από το μαγαζί δηλαδή και είναι και ο μόνος λόγος που δεν πάω σε άλλη rom
  4. Λειτουργικό φαίνεται μετά από μερικές ημέρες χρήσης αλλά στην πορεία δεν ξέρεις τι θα εμφανιστεί...

Φίλε μου μιας και εμένα σε 2-3 μέρες θα είναι στα ελτά χθες έφτασε ελλάδα. Με την έκδοση του minideal έχεις κανένα έτσι σημαντικό θέμα στη καθημερινή χρήση; Το φλας συγχρονίζει κανονικά σε σένα; γιατι πολλοί γράφουν για θέματακι με τη 1511.

Το led ειδοποιήσεων σε σένα ανάβει κανονικά σε αναπάντητες και sms? γιατί και εκεί λένε οτι από vickmall υπάρχει θέμα.

Και από μπαταρία πως τα πάει με τη 1511?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιας και εμένα σε 2-3 μέρες θα είναι στα ελτά χθες έφτασε ελλάδα. Με την έκδοση του minideal έχεις κανένα έτσι σημαντικό θέμα στη καθημερινή χρήση; Το φλας συγχρονίζει κανονικά σε σένα; γιατι πολλοί γράφουν για θέματακι με τη 1511.

Το led ειδοποιήσεων σε σένα ανάβει κανονικά σε αναπάντητες και sms? γιατί και εκεί λένε οτι από vickmall υπάρχει θέμα.

Και από μπαταρία πως τα πάει με τη 1511?

 

δεν το έχω εντοπίσει αυτό το θέμα με το φλας. Τράβηξα φωτογραφία σε απόλυτο σκοτάδι και βγήκε αρκετά φωτεινή, ίσως θα μπορούσε να βγει κ φωτεινότερη αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα συγχρονισμού φλας ή ρυθμίσεων μιας και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τις φωτογραφίες. Το led σε εμένα λειτουργεί κανονικά, από μπαταρία είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα παραγγελια χθες για το κινητο απο το Vickmall...

Αν τους πω να το στειλουν με την official και οχι την multilanguage rom, συμφωνα με την εμπειρια σας λετε να αργησει να βγει μια σωστη rom με ελληνικα...;

Επισης ισχυει αυτο που εχει γραφει σε παλιοτερα post...οτι δηλαδη αν περασεις απο 1516 rom και πανω μετα δε μπορεις να κανεις downgrade σε παλιοτερη;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 40+ μέρες , έφτασε και το δικό μου από vickmall με 1511 αλλά αμέσως την άλλαξα σε Official 1516 και OTA update σε 1520 stable … καπάκι έγινε root και έπεσε το ανάλογο 64bit gapps και CWM! Ξήλωσα και ότι μπορούσα να βγάλω και μπορώ να πω όλα κομπλέ!! Να πω μερικά πολύ θετικά σχόλια πάντα για την 1520 stable version :D

1. Εναλλαγή μέσα από το software του κινητού 3G/4G σε οποια κάρτα θέλουμε.

2. Στην φωτογραφική μηχανή όταν βγάζεις βίντεο μπορείς να βγάλεις και φωτογραφία κατά την διάρκεια του βίντεο. Βγάζει και Selfie κλείνοντας τα μάτια και αρχίζει να μετράει για 3 δευτερόλεπτα.

3. Κανένα πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων με τον τρόπο που έχει αναφερθεί ( 7 ψηφία, έχω Wind & Vodafone ).

4. Εντυπωσιακό πραγματικά GPS , έπιασε μέσα στο σπίτι 10 δορυφόρους σε 15 δευτερόλεπτα και μόλις πήγα έξω έγινε χαμός , ήρθαν και 4 κινεζικοί. Το GPS Test έβγαλε ακρίβεια 1 μέτρου.Sygic 14.7.4 δουλευει κανονικά!

5. Antutu 64bit επιασε 45201 σκορ , μια χαρά!

6. Ειναι και αρκετά ελαφρύ :lol:

7. Το notification light δουλευει σιγουρα για αναπάντητες κλησεις και ειναι χρωμα πράσινο!!

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

1. Εναλλαγή μέσα από το software του κινητού 3G/4G σε οποια κάρτα θέλουμε.

 

Tι εννοείς με αυτό;; Είσαι σίγουρος; Γιατί αναγράφει ξεκάθαρα ότι η sim 1 πιάνει 3G/4G και η sim 2 μόνο GPRS. Μήπως μπορείς απλά να πάρεις δεδομένα από τη δεύτερη σιμ από gprs ή όντως μπορείς να αλλάξεις το 3G και να το βάλεις σε όποια κάρτα θες; Γιατί από πολλούς έχει αναφερθεί ότι αυτό δε γίνεται και ήταν και ο μόνος λόγος που σκεφτόμουν για την αγορά του μιας και στο jiayu που έχω αλλάζει μέσα από το μενού όντως

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος με 1520? Πολύ καλό αν ισχύει πάντως

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 40+ μέρες , έφτασε και το δικό μου από vickmall με 1511 αλλά αμέσως την άλλαξα σε Official 1516 και OTA update σε 1520 stable … καπάκι έγινε root και έπεσε το ανάλογο 64bit gapps και CWM! Ξήλωσα και ότι μπορούσα να βγάλω και μπορώ να πω όλα κομπλέ!! Να πω μερικά πολύ θετικά σχόλια πάντα για την 1520 stable version :D

1. Εναλλαγή μέσα από το software του κινητού 3G/4G σε οποια κάρτα θέλουμε.

2. Στην φωτογραφική μηχανή όταν βγάζεις βίντεο μπορείς να βγάλεις και φωτογραφία κατά την διάρκεια του βίντεο. Βγάζει και Selfie κλείνοντας τα μάτια και αρχίζει να μετράει για 3 δευτερόλεπτα.

3. Κανένα πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων με τον τρόπο που έχει αναφερθεί ( 7 ψηφία, έχω Wind & Vodafone ).

4. Εντυπωσιακό πραγματικά GPS , έπιασε μέσα στο σπίτι 10 δορυφόρους σε 15 δευτερόλεπτα και μόλις πήγα έξω έγινε χαμός , ήρθαν και 4 κινεζικοί. Το GPS Test έβγαλε ακρίβεια 1 μέτρου

5. Antutu 64bit επιασε 45201 σκορ , μια χαρά!

6. Ειναι και αρκετά ελαφρύ :lol:

7. Το notification light δουλευει σιγουρα για αναπάντητες κλησεις και ειναι χρωμα πράσινο!!

Τωρα εχεις μονο Αγγλικα;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα μολις... απλα επειδη η 2η καρτα μου δεν ειναι 4G ακομα , οταν εκανα την εναλλαγη μεσα απο το software επιασε μεχρι 3G και data H+

Θεωρω θα ειναι το ιδιο και για 4G γιατι τα εχει μαζί!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα εχεις μονο Αγγλικα;

 

Αγγλικά και φυσικα κινέζικα!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα μολις... απλα επειδη η 2η καρτα μου δεν ειναι 4G ακομα , οταν εκανα την εναλλαγη μεσα απο το software επιασε μεχρι 3G και data H+

Θεωρω θα ειναι το ιδιο και για 4G γιατι τα εχει μαζί!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αγγλικά και φυσικα κινέζικα!!

 

Tέλεια φίλε μου!!! Το μόνο πρόβλημα που είχε στη δίκαρτη λειτουργία λύθηκε τότε, περίεργο που έχουν γράψει στις υποδοχές πάνω μόνο gprs στη sim 2 πολλοί θα το απορρίψουν μόνο και μόνο γι αυτό.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...