Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια! Χθες οπως σας είπα δοκίμασα να περασω κ εγω το lolli το οποιο απέτυχε! Για 2 ωρες ηταν στο 0% στην εγκατάσταση στο κινητό κ ετσι το άφησα ολο το βράδυ κ το πρωί ηταν ακομα στο 0% ετσι έκλεισα το pc suite και εκανα επανεκκίνηση το κινητο.. το θετικό είναι ότι τι κινητό λειτουργεί κανονικά στο kit Kat! Τρ δε ξερω τι να κανω.. να ξαναπροσπαθησω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια! Χθες οπως σας είπα δοκίμασα να περασω κ εγω το lolli το οποιο απέτυχε! Για 2 ωρες ηταν στο 0% στην εγκατάσταση στο κινητό κ ετσι το άφησα ολο το βράδυ κ το πρωί ηταν ακομα στο 0% ετσι έκλεισα το pc suite και εκανα επανεκκίνηση το κινητο.. το θετικό είναι ότι τι κινητό λειτουργεί κανονικά στο kit Kat! Τρ δε ξερω τι να κανω.. να ξαναπροσπαθησω?

 

Κι άλλοι είχαν αναφέρει κολληματάκια στις πρώτες προσπάθειες και μετά έκατσε χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Χθες οπως σας είπα δοκίμασα να περασω κ εγω το lolli το οποιο απέτυχε! Για 2 ωρες ηταν στο 0% στην εγκατάσταση στο κινητό κ ετσι το άφησα ολο το βράδυ κ το πρωί ηταν ακομα στο 0% ετσι έκλεισα το pc suite και εκανα επανεκκίνηση το κινητο.. το θετικό είναι ότι τι κινητό λειτουργεί κανονικά στο kit Kat! Τρ δε ξερω τι να κανω.. να ξαναπροσπαθησω?

Μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση και μέσω LG Μobile Support Tool ,και με flashtool 2014 απο xda .Εγώ είχα κατεβάσει το Support Tool απο το site της LG το άνοιξα σύνδεσα το τηλ. στο pc έκανα την σύνδεση ,βρήκε την αναβάθμιση v30b την κατέβασε και την έβαλε ,όλο το πανηγύρι κανα 45΄

http://www.lg.com/gr/support/software-manuals

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει τρεις φορες την lollipop μετα απο factory reset και το τηλεφωνο ειναι τραγικο.μπαταρια δεν κραταει ουτε για ζητω,λαγκαρει και προβληματικο σημα δικτυου.το εκανα και μεσω lg update tool αλλα και μεσω pc suite αλλα το ιδιο χαλι.το τηλ ειναι εντελως stock,δεν εχω κανει ποτε root κτλ.τι φταιει?και ποιος ειναι τροπος να γυρισω πισω στην κιτκατ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην lollipop εχει καταργηθει η εφαρμογη lg on-screen phone?

 

Ναι και αυτό μπήκε στη λίστα με το κούρεμα:lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Περασα lollipop χωρις επαναφορα. Ολα τελεια αλλα εχω ενα θεματακι με το wifi.

Εχω την επιλογη να παραμενει ανοιχτο οταν ειναι συνδεδεμενο αλλα δεν ανοιγει καθε φορα που αναβει η οθονη. Πρεπει να μπω στις ρυθμισεις στη σελιδα του wifi και συνδεεται μονο του χωρις να πατησω κατι εγω. Εχει συμβει σε κανενα αλλον η δεν τον γλυτωνω το format....;

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει να κλείνει το wifi όταν το κινητό είναι σε αναμονή με κλειστή την οθόνη αλλά δεν βλέπω να κλείνει ποτέ. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Το αντίθετο από το παιδί πιο πάνω.

Κ εγώ με λολιποπ 5.0.2 είμαι. Στοκ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω αν αγορασω αυθεντικη οθονη και την βαλω πανω αν μετα θα εχω εγγυηση?Στην procordia μου τα μασανε.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω επαναφορα τα αρχεια backup και απο το pc suite δε το κανει.. καλαει στην επανεκινηση συσκευεις.. υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω αν αγορασω αυθεντικη οθονη και την βαλω πανω αν μετα θα εχω εγγυηση?Στην procordia μου τα μασανε.

 

Αν σου την βάλει η procordia την οθόνη τοτε θα έχεις εγγύηση, αν την βάλεις μόνος σου η σε άλλο service τότε προφανώς και χάνεις την εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω επιλέξει να κλείνει το wifi όταν το κινητό είναι σε αναμονή με κλειστή την οθόνη αλλά δεν βλέπω να κλείνει ποτέ. Συμβαίνει και σε εσάς?

 

Το αντίθετο από το παιδί πιο πάνω.

Κ εγώ με λολιποπ 5.0.2 είμαι. Στοκ.

 

Πώς το βλέπεις αφού είναι κλειστή η οθόνη..?? (Πλάκα κάνω) :lol:

Δοκίμασε με την λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πώς κάνατε αναβάθμιση; κάνω έλεγχο για ενημερώσεις μέσα απο τις ρυθμίσεις αλλά δε μου βγάζει τίποτα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πώς κάνατε αναβάθμιση; κάνω έλεγχο για ενημερώσεις μέσα απο τις ρυθμίσεις αλλά δε μου βγάζει τίποτα ακόμα.

Η λολιποπ δεν θα σου έρθει στο κινητό. Μπες να δεις από pc suite Αν ήρθε για την συσκευή σου.

Μέσω pc την περάσαμε ολοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σου την βάλει η procordia την οθόνη τοτε θα έχεις εγγύηση, αν την βάλεις μόνος σου η σε άλλο service τότε προφανώς και χάνεις την εγγύηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πώς το βλέπεις αφού είναι κλειστή η οθόνη..?? (Πλάκα κάνω) :lol:

Δοκίμασε με την λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας.

Εξοικονόμηση μπαταρίας? ΔηλαδΗ ?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το τηλέφωνο σε τηλεόραση με καλώδιο microusb to HDMI και να βλέπει π.χ. τις ταινίες του σε αυτή? δουλεύει ?

Η τηλεόρασή μου είναι επίσης Lg plasma με HDMI είσοδο. Να το πάρω το καλώδιο θα παίξει?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχω παρατηρήσει έναν εκνευριστικό θόρυβο που κάνει το καπάκι στο πίσω μέρος όταν του ασκώ πολύ μικρή πίεση, ακόμα και όταν το σηκώνω από υο τραπέζι. Ο θόρυβος επικρατεί κυριως κάτω από τα πίσω πλήκτρα και αριστερά από αυτά. Ο θόρυβος θυμιζει σαν να πιεζεις πλαστικό, ενα μικρό τρίξιμο. Το κάνει και σε εσάς? Το κινητό το έχω μια εβδομάδα ακριβώς, αλλά δεν κατάφερα να παρω θήκη ακόμα. Γενικά, το προσεχω παρα πολύ και με ενοχλεί που εμφανίζει αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το τηλέφωνο σε τηλεόραση με καλώδιο microusb to HDMI και να βλέπει π.χ. τις ταινίες του σε αυτή? δουλεύει ?

Η τηλεόρασή μου είναι επίσης Lg plasma με HDMI είσοδο. Να το πάρω το καλώδιο θα παίξει?

 

Παναγιώτης

Για να παίξει θες καλώδιο slimport... Γκουγκλαρε το κ θα το δεις... Στο ebay κάνει 7-10€...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Για να παίξει θες καλώδιο slimport... Γκουγκλαρε το κ θα το δεις... Στο ebay κάνει 7-10€...

 

Καί εγώ που το έχω δεν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση σε lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω εγώ κάτι λάθος. Με κιτ κατ πάντως με το που το έβαζα έβλεπα την αρχική μου οθόνη στη τηλεόραση η στο βιντεοπροβολεα. Τώρα τζίφος...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί παιδιά ότι με την lollipop η μπαταρία αδειάζει πολύ ποιο γρήγορα; Σε λίγο καιρό πιθανό να το πάω στο Service για αλλαγή οθόνης, λέτε να αλλάξω και μπαταρία; η δεν αξίζει; το έχω ενάμιση χρόνο

 

Αλλαγή οθόνης? Εγώ την άλλαξα τον Ιανουάριο γιατί είχε βγάλει μιά κιτρινίλα στην πάνω δεξιά γωνία και δεν ανταποκρινόταν στις εντολές και τώρα πάλι τα ίδια. Εσυ γιατί?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια θελω να κανω επαναφορα τα αρχεια backup και απο το pc suite δε το κανει.. καλαει στην επανεκινηση συσκευεις.. υπαρχει αλλος τροπος?

 

Βρες που είναι αποθηκευμένο στον υπολογιστή κανε το copy paste στον φάκελλο back up του τηλεφώνου και τρέξτο από κεί. Εγώ έτσι κάνω κάθε φορά μετά από hard reset

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αντε καλα, καταλαβα, μακρια απο λολι :D

 

:scared:

Θα περιμένω κανά μήνα πριν την βάλω γιατί έτσι όπως τα λέτε κάποιο patch θα βγει σύντομα. Καλύτερα να αποφύγω τους μπελάδες, άλλωστε είμαι λίγο πριν την αγορά νέας συσκευής και αυτή θα μέινει για back up

Link to comment
Share on other sites

Καί εγώ που το έχω δεν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση σε lollipop.

 

στο κρυφο μενου νομιζω οτι εχει καποια ενδειξη slimport test,δοκιμαστε το μηπως και στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχω παρατηρήσει έναν εκνευριστικό θόρυβο που κάνει το καπάκι στο πίσω μέρος όταν του ασκώ πολύ μικρή πίεση, ακόμα και όταν το σηκώνω από υο τραπέζι. Ο θόρυβος επικρατεί κυριως κάτω από τα πίσω πλήκτρα και αριστερά από αυτά. Ο θόρυβος θυμιζει σαν να πιεζεις πλαστικό, ενα μικρό τρίξιμο. Το κάνει και σε εσάς? Το κινητό το έχω μια εβδομάδα ακριβώς, αλλά δεν κατάφερα να παρω θήκη ακόμα. Γενικά, το προσεχω παρα πολύ και με ενοχλεί που εμφανίζει αυτό το θέμα.

 

Κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις καμια ιδεα?

Το βλέπουμε το μυνημα σου αλλά Περίμενε λιγο μη βγιαζεσαι. Όταν δει το μυνημα σου κάποιος που έχει παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα με σενα ή γνωρίζει την λύση του θα σου απαντήσει. Λίγη υπομονη κάνε. :)

Δεν ξέρω γιατί στο κάνει αλλά Άμα του βάλεις θήκη δεν θα σου τρίζει νομίζω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχω παρατηρήσει έναν εκνευριστικό θόρυβο που κάνει το καπάκι στο πίσω μέρος όταν του ασκώ πολύ μικρή πίεση, ακόμα και όταν το σηκώνω από υο τραπέζι. Ο θόρυβος επικρατεί κυριως κάτω από τα πίσω πλήκτρα και αριστερά από αυτά. Ο θόρυβος θυμιζει σαν να πιεζεις πλαστικό, ενα μικρό τρίξιμο. Το κάνει και σε εσάς? Το κινητό το έχω μια εβδομάδα ακριβώς, αλλά δεν κατάφερα να παρω θήκη ακόμα. Γενικά, το προσεχω παρα πολύ και με ενοχλεί που εμφανίζει αυτό το θέμα.

 

Δυστυχώς το "θεματάκι" αυτό έχει εμφανιστεί σε αρκετά παιδιά παλαιότερα!

Η αλήθεια είναι πως είχα πολύ καιρό να ακούσω κάποιον να το αναφέρει! Δε ξέρω τι μπορεί να διαφέρει σε μερικές συσκευές και το κάνουν. Το δικό για παράδειγμα το έχω 1.5 χρόνο και δεν ακούγεται το παραμικρό! Νομίζω κάποια παιδιά άνοιξαν το πίσω καπάκι και έβαλαν κάτι από κάτω για να εξαληψουν το κενό και κάποιοι είχαν δοκιμάσει λίγο σπρέι σιλικόνης! Αν πάλι θέλεις, αφού είναι καινούργιο, μίλησε με την procordia, έχω την εντύπωση πως το αναγνωρίζουν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...