Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον το λάθος υπάρχει στις επαφές σου.

Κάνεις συγχρονισμό με τις επαφές σου στο google και εκεί έχει εντολή για εύρεση διπλών επάφων και συγχώνευση,

ή δοκίμαζεις κανένα app όπως αυτό για να το κάνεις από το τηλέφωνο;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accaci&hl=el

Το κανει και χωρις να εχω περασει τις επαφες μεσα μονο δλδ με τα νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Το κανει και χωρις να εχω περασει τις επαφες μεσα μονο δλδ με τα νουμερα...

 

Άρα πάμε πάλι πίσω, στο ότι έχει θέμα με την cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας unbrick γίνετε καθαρή εγκατάσταση όπως με YGDP η όχι?

 

Λογικά ναι. Τώρα εγώ έχω γράψει τον unbrick guide αλλά πλέον έχω την εντύπωση ότι μπορείς να κάνεις unbrick με τα YGDP Tools και είναι πολύ πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

νε....:lol::lol:

 

Στο video εγώ έχω στο πάνω μέρος της λήψης (όπως και να γυρίσω το τηλ) μια γαλαζοπράσινη γραμμή 2-3 χιλιοστά προσπάθησα πειράζοντας όλες τις παραμέτρους του video αλλά τίποτα μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς ?

 

Είμαι με I New plus και με LG φυσικά 21 mp

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και χωρις να εχω περασει τις επαφες μεσα μονο δλδ με τα νουμερα...

 

Οχι γτ το κανει πριν καν περασω την σιμ μεσα

 

Πως γίνεται αυτό; φορτώνεις παλιό μπακαπ;

Κάποια κομμάτια του παζλ λείπουν, κάτι δεν μας έχεις ςξηγήσει ολοκληρωμένα.

Πες μας ακριβώς τι διαδικασία ακολουθείς, από τότε που φλασάρεις την εμουι και μετά, γιατί άκρη δεν θα βγει.

 

Τα παλιά μηνύματα δεν θα προσαρμοστούν ποτέ, αν το κατάλαβα καλά, μόνο τα νέα από τώρα και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; φορτώνεις παλιό μπακαπ;

Κάποια κομμάτια του παζλ λείπουν, κάτι δεν μας έχεις ςξηγήσει ολοκληρωμένα.

Πες μας ακριβώς τι διαδικασία ακολουθείς, από τότε που φλασάρεις την εμουι και μετά, γιατί άκρη δεν θα βγει.

 

Τα παλιά μηνύματα δεν θα προσαρμοστούν ποτέ, αν το κατάλαβα καλά, μόνο τα νέα από τώρα και μετά.

 

Νομιζω οτι το εχω αναφερει σε παλιοτερο ποστ. Κανω επαναφορα μηνυματων με το SMS Back up and Restore. Μονο σε αυτη την ρομ εχω προβλημα. Δεν το κανει μονο στα παλια αλλα και στα νεα. Δλδ εχω ηδη αλαξει δυο τρια μηνυματα στην ιδια συνομιλια και το επομενο μηνυμα ερχεται στην αλλη συνομιλια της ιδιας επαφης. Οτι να ναι δλδ.

 

Εχω αλλαξει διαφορους τροπους και τιποτα. Δλδ εχω βαλει πρωτα τις επαφες μετα τα μηνυματα, εχω βαλει πρωτα τα μηνυματα μετα τις επαφες, εχω βαλει σιμ, δεν εχω βαλει σιμ, παντα τα ιδια κανει...

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

Nibiru touch os 2 (δοκιμασμένη σε himax polymer octa)

http://pan.baidu.com/s/1bn75F0z

 

 

καλησπέρα πες μου και τον τροπο να την κατεβασω κατι εχει αλλάξει στο baidu μεχρι εχθες καταβαζα κανονικα........δεν εχω φτασει στο επιπεδο ακομα να μεταφράζω κινεζικα εάν και εχω κανει αρκετα μαθηματα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το εχω αναφερει σε παλιοτερο ποστ. Κανω επαναφορα μηνυματων με το SMS Back up and Restore. Μονο σε αυτη την ρομ εχω προβλημα. Δεν το κανει μονο στα παλια αλλα και στα νεα. Δλδ εχω ηδη αλαξει δυο τρια μηνυματα στην ιδια συνομιλια και το επομενο μηνυμα ερχεται στην αλλη συνομιλια της ιδιας επαφης. Οτι να ναι δλδ.

 

Εχω αλλαξει διαφορους τροπους και τιποτα. Δλδ εχω βαλει πρωτα τις επαφες μετα τα μηνυματα, εχω βαλει πρωτα τα μηνυματα μετα τις επαφες, εχω βαλει σιμ, δεν εχω βαλει σιμ, παντα τα ιδια κανει...

 

το χα παθει και γω παλια,απ οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα rom γιατι στις περισσοτερες δεν το κανει.Δεν ημουν ποτε cosmote.Xρησιμοποιω το sms backup n restore με επιτυχια.Δοκιμασε να βαλεις την τελευταια του εκδοση αν δεν την εχεις και επισης αν χρησιμοποιεις 3rd party sms app και κανεις σε αυτο restore τα sms μην τo ξανακανεις.Κανε πρωτα restore τα sms στo default sms app και μετα ξανακατεβασε την 3rd party εφαρμογη και θα ειναι ολα οπως πρεπει.Εμενα ας πουμε οταν εκανα restore την textra εμφανιζε διαφορα κουλα στα sms,λειπαν πολλα και διαφορα αλλα περιεργα,οταν ακολουθουσα τον τροπο που σου ειπα ηταν ολα καλα.Δεν ξερω αν σε βοηθησα,αλλα μπορεις να το δοκιμασεις.

 

Επισης τα sms που δεν στα ομαδοποιει σωστα αν βαλεις μια rom που δεν εχει προβλημα και κανεις restore τα sms οπως σου ειπα θα στα ξαναομαδοποιησει οπως πρεπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nibiru touch os 2 (δοκιμασμένη σε himax polymer octa)

 

 

ενδιαφερον,κανας εθελοντης δοκιμαστης?!

Link to comment
Share on other sites

το χα παθει και γω παλια,απ οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα rom γιατι στις περισσοτερες δεν το κανει.Δεν ημουν ποτε cosmote.Xρησιμοποιω το sms backup n restore με επιτυχια.Δοκιμασε να βαλεις την τελευταια του εκδοση αν δεν την εχεις και επισης αν χρησιμοποιεις 3rd party sms app και κανεις σε αυτο restore τα sms μην τo ξανακανεις.Κανε πρωτα restore τα sms στo default sms app και μετα ξανακατεβασε την 3rd party εφαρμογη και θα ειναι ολα οπως πρεπει.Εμενα ας πουμε οταν εκανα restore την textra εμφανιζε διαφορα κουλα στα sms,λειπαν πολλα και διαφορα αλλα περιεργα,οταν ακολουθουσα τον τροπο που σου ειπα ηταν ολα καλα.Δεν ξερω αν σε βοηθησα,αλλα μπορεις να το δοκιμασεις.

 

Επισης τα sms που δεν στα ομαδοποιει σωστα αν βαλεις μια rom που δεν εχει προβλημα και κανεις restore τα sms οπως σου ειπα θα στα ξαναομαδοποιησει οπως πρεπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

ενδιαφερον,κανας εθελοντης δοκιμαστης?!

 

Ειναι θεμα της ρομ σιγουρα, σε αλλες ειναι κανονικα. Σε default app κανω restore πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα της ρομ σιγουρα, σε αλλες ειναι κανονικα. Σε default app κανω restore πρωτα

 

Η γνώμη μου είναι ότι αν δεν δουλευει η αφαρμογή του μπακαπ σωστά, φταιει πρώτα η εφαρμογή, γιατι αυτός που τη φτιάχνει δεν ασχολείται ούτε με huawei ούτε με coolpad, μόνο samsung κλπ

 

Αν η ρομ περαστεί καθαρή δουλευουν όλα σωστά, εκτός και αν χωρίς το μπακάπ πάλι δεν σου δουλευει σωστά. Εμένα πάντως τα βάζει σωστά (μπακάπ δεν τα κάνω γιατί έχω λίγα και ασήμαντα sms).

 

Αν μία εφαρμογή δεν μπορεί να παναφέρει σωστό μπακάπ θα δοκίμαζα μία άλλη από τις πολλές που υπάρχουν και μου φαίνεται θέλουν την εσωτερική μνήμη για να δουλεψουν σωστά.

 

@CM11 περιμένουμε από το moihack μήπως βρει κάτι από αυτή και φτιάξει τη δική του, γιατί αυτή η ρομ είναι beta ακόμη

 

EDIT

το baidu θέλει εγγραφή πλέον (ζητάει email επιβεβαίωσης και τηλέφωνο για SMS επιβεβαίωσης) και την εφαρμογή του για να δουλέψει

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Την nibiru, την ειχα δοκιμάσει παλαιότερα.

Μου ειχε αφήσει πολυ καλές εντυπώσεις στο θέμα του ηχου.

 

Δεν θυμάμαι γιατί την έστειλα... Νομιζω ειχε θέμα με την κάμερα... Εως 8 μπιξελς..

Δεν ειμαι σίγουρος...

 

Την κατεβάζω (στο κινητο) και θα την ανεβασω στο μεγα drive, για όποιον ενδιαφέρεται

 

Εδιτ: το baidu κατεβάζει και χωρίς εγγραφη (από το γκρι βελάκι) αλλα με ταχύτητες..... Dialup modem... :)

Εχω κάνει εγγραφή και μεσω της εφαρμογης κατεβαζω και με 1mb/sec σε adsl και 2,5-3mb/sec σε vdsl.

Νταξ, παίζει ρόλο και η ώρα..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

@CM11 περιμένουμε από το moihack μήπως βρει κάτι από αυτή και φτιάξει τη δική του, γιατί αυτή η ρομ είναι beta ακόμη

 

EDIT

το baidu θέλει εγγραφή πλέον (ζητάει email επιβεβαίωσης και τηλέφωνο για SMS επιβεβαίωσης) και την εφαρμογή του για να δουλέψει

 

καλησπέρα μια ματια εριξα στην cm11 εχει ελληνικα δεν εχει playstore δουλευει με τα

gapps 4.4,εχει αρκετα κινεζικα θεωρητικα καθαριζουν ευκολα, δουλευουν οι 2 sim να το καλο νέο, δυστυχώς δεν δουλευει το gps,εκανα μερικες αλχιμιες τιποτα, ανέβασε και θερμοκρασια.

@οντως από το τηλ κατεβαζεις χωρις εγγραφη από το pc όμως τπτα μουλαρι

Edited by pavlospappas
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα της ρομ σιγουρα, σε αλλες ειναι κανονικα. Σε default app κανω restore πρωτα

Δοκίμασε το easy backup.

Link to comment
Share on other sites

Μεθοδος Root για εκδοση "OFFICIAL 036" :

 

Τελικα παιδια, μετα απο αρκετο ψαξιμο στις παρα πολλες σελιδες της συσκευης,

διαβασα ενα comment οτι με την 1.7.9 εκδοση του VRoot γινεται η δουλεια σωστα.

 

Καλο θα ηταν να μπει και αυτο ως sticky στην αρχικη σελιδα διοτι κι' αλλα

παιδια ειχαν το ιδιο θεμα (παρελαβαν αrootαριστη συσκευη) και ενδεχομενως στο μελλον να υπαρξουν κι' αλλα.

 

Εδω λοιπον το link για την 1.7.9 εκδοση του Vroot που δουλεψε στην Official 036: http://d-h.st/8gB

 

Χρειαζεται απλη εγκατασταση του .exe στον υπολογιστη μας και τρεξιμο της εφαρμογης.

Στη συνεχεια αφου τελειωσουν ολες οι αυτοματες διεργασιες, συνδεουμε τη συσκευη με το USB Cable και την αναγνωριζει.

Εν τελη παταμε "Root" και ολα τα υπολοιπα γινονται απο μονα τους.

Εμενα με αυτη την εκδοση δεν μου το κανει root. Ξερουμε πως αλλιως μπορω να το κανω?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με αυτη την εκδοση δεν μου το κανει root. Ξερουμε πως αλλιως μπορω να το κανω?

 

χθες έκανα με το kingroot.Ποια rom έχεις όμως?Εγώ το έκανα για την rom που έχει στον οδηγό για unbrick της 1ης σελίδας

Edited by Bin
:X
Link to comment
Share on other sites

χθες έκανα με το kingroot.Ποια rom έχεις όμως?Εγώ το έκανα για την rom που έχει στον οδηγό για unbrick της 1ης σελίδας

Ουτε με αυτο γινεται. Την 4.2.015.PΟ.140321.8297W

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

recovery έχεις την official;

Με πιο τρόπο πέρασες τη ρομ;

Δεν περασα τιποτα ακομα. Θελω να το κανω root για να περασω rom με cwm, αλλα δεν μπορω.

Οπως ηρθε απο το εργοστασιο ειναι το τηλεφωνο, με την ρομ που προανεφερα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...