Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάω γι αυτή πού είναι σαν ύφασμα.

 

Φίλε μου γι αυτή λες? Σήμερα παρέλαβα κινητό και αξεσουάρ και ένα από αυτά είναι η θήκη του λινκ.

Ακόμα δεν έβαλα το glass screen protector x-one που πήρα και τρέμω στην ιδέα ότι μπορεί έστω να γίνει υποψία γρατζουνιας..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Προσοχή! Το έχω αυτό και είναι film, όχι γυαλί. Το γράφει κιόλας στην περιγραφή του προϊόντος (protective film).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ποιό γυαλί έχεις βάλει? Για το απλό s6 ε?

Αν σου είναι εύκολο βαλς ένα link.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S6-G920-X-One-Premium-tempered-Glass-9H-0-2mm-cerved-Oleophobic-Ver-2-Screen-Protector.1171473.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω σου ποιανει ολο το μπροστινό μέρος η μεμβράνη γυαλι?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Το έχω αυτό και είναι film, όχι γυαλί. Το γράφει κιόλας στην περιγραφή του προϊόντος (protective film).

 

Το εκανα παραγγελια σημερα.Ειναι καλο τουλαχιστον;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα παραγγελια σημερα.Ειναι καλο τουλαχιστον;

Το έχω εδώ και κάνα μήνα, αλλά ακόμη περιμένω το 128άρι gold edge, οπότε δε το έχω δοκιμάσει...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΉ μακριά από την original θήκη clear view της Samsung γρατζουαναει την οθονη. Ευτυχώς εγώ το πρόλαβα, δεν πρόλαβα να την χρησημοποιησω μισή μέρα και διάβασα το thread. Έχω νευριασει αφάνταστα έδωσα 50 euro τζάμπα . απαράδεκτο.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/accessories/samsung-view-case-scratched-screen-t3107467

 

http://www.sammobile.com/2015/05/13/samsungs-clear-view-case-for-galaxy-s6-and-s6-edge-responsible-for-scratches-on-the-screen/

 

Εγώ έχω την υφασματινη flip cover και είναι μία χαρά. Η crear όντως έχει θεμα.

 

Είσαι τυχερός εγώ κλαίω τώρα 50 ευρώ

 

Κάτι μου λέει ότι το Edge δεν έχει το Gorilla Glass 4! Εκτός και αν είναι γενικότερα μούφα τα Gorilla glasses...

Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις και εύκολα screen protector (και δεν υπάρχει και tempered glass).

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μια ερώτηση γιατί έχω κολλησει ... Έχω έναν αριθμό στο call log που με έχει καλέσει πχ. Θέλω να τον κάνω copy και paste κάπου αλλού.. Πως; κρατώντας το πατημένο βγάζει μόνο delete! Mήπως είναι bug του νέου tw Dialer;

Καλησπερα.Το εχω αναφερει μερικες σελιδες ποιο πισω μακρια απο την clear view την πατησα εδωσα 60 ευρω και αποκομισα και 4-5 σημαδακια οπως στις φωτογραφιες που εχει ανεβασει ο τυπος στο xDa.Υπαρχει περιπτωση αν το αναφερω στην Samsung να γινει τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

20150514_101844

20150514_101849

20150508_132331

Αν πραγματικά θέλετε original flip cover τότε αυτή η υφασματινη είναι πολύ καλή και δεν παρουσιάζει τα προβλήματα που αναφέρετε με την οθόνη. Την έχω εδώ και μια εβδομάδα.

Edit.

Λάθος thread.

Ας το μεταφέρει κάποιος mod στο σωστό thread.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το εχω αναφερει μερικες σελιδες ποιο πισω μακρια απο την clear view την πατησα εδωσα 60 ευρω και αποκομισα και 4-5 σημαδακια οπως στις φωτογραφιες που εχει ανεβασει ο τυπος στο xDa.Υπαρχει περιπτωση αν το αναφερω στην Samsung να γινει τιποτα;

Να το αναφέρεις φυσικά εγώ ήδη έχω στείλει email

Link to comment
Share on other sites

Να το αναφέρεις φυσικά εγώ ήδη έχω στείλει email

 

Αυριο θα τους παρω τηλεφωνο.Δεν γινεται να δινουμε 950+ για κινητο μαζι με θηκη και να συμβαινει αυτο το πραγμα εχω ξενερωσει αφανταστα.:(

Link to comment
Share on other sites

20150514_101844

20150514_101849

20150508_132331

Αν πραγματικά θέλετε original flip cover τότε αυτή η υφασματινη είναι πολύ καλή και δεν παρουσιάζει τα προβλήματα που αναφέρετε με την οθόνη. Την έχω εδώ και μια εβδομάδα.

Edit.

Λάθος thread.

Ας το μεταφέρει κάποιος mod στο σωστό thread.

Ναι ωραια η θηκη αλλα και η αλλη ειναι η original την Samsung η Clear View Cover και εβγαλε τετοιο θεμα κανει σημαδια στην οθονη.Πρεπει να δωσει μια απαντηση η samsung δεν γινεται να δινουμε 950+ ευρω και να γινεται αυτο το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω σου ποιανει ολο το μπροστινό μέρος η μεμβράνη γυαλι?

 

μολις το τοποθετησα και φαινετε χαλια.εχει κενο δεξια αριστερα πανω κατω.εχει παρει κανενας γυαλι που να πιανει ολοκλιρη την οθονη?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

μολις το τοποθετησα και φαινετε χαλια.εχει κενο δεξια αριστερα πανω κατω.εχει παρει κανενας γυαλι που να πιανει ολοκλιρη την οθονη?

 

Παίδες έτσι είναι σε όλα τα σύγχρονα κινητα. Note 4, iPhone 6/plus κλπ. Αυτό γιατί στο τελείωμα η οθόνη κάνει ελαφριά κουρμπα. Δε θα βρείτε protector να πιάνει 100% της οθόνης (γυάλινο). Αν το τοποθετήσετε σωστά δεν ενοχλεί καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν Wireless charger....όταν γίνει πλήρης φόρτιση ο ασυμαρτος φορτιστής σταματάει να φορτίζει....η συνεχίζει μέχρι να πάρουμε το τηλ από επάνω???

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν Wireless charger....όταν γίνει πλήρης φόρτιση ο ασυμαρτος φορτιστής σταματάει να φορτίζει....η συνεχίζει μέχρι να πάρουμε το τηλ από επάνω???

 

Μα πως να συνεχισει βρε, τοτε θα ειχες υπερφορτωση κι ενδεχομενως... μπουμ...

Μην ανησυχεις, υπαρχει και στους φτηνους φορτιστες πλεον κυκλωμα που διακοπτει τη φορτιση μολις αυτο απαιτηθει... πολλω δε μαλλον σε ενα εξελιγμενο ασυρματο επαγωγικο φορτιστη....

Link to comment
Share on other sites

Μα πως να συνεχισει βρε, τοτε θα ειχες υπερφορτωση κι ενδεχομενως... μπουμ...

Μην ανησυχεις, υπαρχει και στους φτηνους φορτιστες πλεον κυκλωμα που διακοπτει τη φορτιση μολις αυτο απαιτηθει... πολλω δε μαλλον σε ενα εξελιγμενο ασυρματο επαγωγικο φορτιστη....

Το λεω διότι το έβαλα το βράδυ και το πρωί ήταν ζεστό και στο 100% μπαταρία.....ενώ στο nexus 6 δεν συμβαίνει αυτό. ..σταματάει ή φόρτιση με τον ίδιο φορτιστή. ..

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Το λεω διότι το έβαλα το βράδυ και το πρωί ήταν ζεστό και στο 100% μπαταρία.....ενώ στο nexus 6 δεν συμβαίνει αυτό. ..σταματάει ή φόρτιση με τον ίδιο φορτιστή. ..

 

Ζεστο, δηλαδή? Καλό θα είναι αν το ξαναδεις, να παρατηρήσεις την θερμοκρασία.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το λεω διότι το έβαλα το βράδυ και το πρωί ήταν ζεστό και στο 100% μπαταρία.....ενώ στο nexus 6 δεν συμβαίνει αυτό. ..σταματάει ή φόρτιση με τον ίδιο φορτιστή. ..

 

Το ειχες ανοιχτο? Αν ναι, και καθως θα ειχες μια μικρη καταναλωση κατα τη διαρκεια της νυχτα, θα ενεργοποιηθηκε η φορτιση καποια στιγμη και το βρηκες ζεστο. Αν δεν ηταν πραγματικα πολυ ζεστο μην ανησυχεις...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχες ανοιχτο? Αν ναι, και καθως θα ειχες μια μικρη καταναλωση κατα τη διαρκεια της νυχτα, θα ενεργοποιηθηκε η φορτιση καποια στιγμη και το βρηκες ζεστο. Αν δεν ηταν πραγματικα πολυ ζεστο μην ανησυχεις...

 

Ναι ηταν ανοιχτο..........λογικα ειναι αυτο που ειπες....thanks!!!! :)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει το post του geovass, η slickwrap αλλά και η dbrand έχουν κορυφαία σκινς για το edge και το απλό, για όσους θέλουν να δώσουν ένα ξεχωριστό τόνο στην συσκευή τους :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και μία εβδομάδα αυτή εδώ τη θήκη στο άσπρο S6 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Το πίσω μέρος διάφανο, αίσθηση ωραία και δεν χοντραίνει πολύ το κινητό. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/616m3C8OwnL._SL1000_.jpg

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UMDPENS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το εχω αναφερει μερικες σελιδες ποιο πισω μακρια απο την clear view την πατησα εδωσα 60 ευρω και αποκομισα και 4-5 σημαδακια οπως στις φωτογραφιες που εχει ανεβασει ο τυπος στο xDa.Υπαρχει περιπτωση αν το αναφερω στην Samsung να γινει τιποτα;

 

αγαπητε φιλε και φιλοι

αν καταλαβα καλα μιλας για το clear view cover ...εγω εχω δει το s view cover f το οποιο ειναι υφασματινο και εχει ενα

παραθυρο για πρωτη ενδειξη . δεν μιλας για αυτο υποθετω ? και εχει κανεις σας δοκιμασει αυτο ? και βεβαια να ρωτησω

αν κανει για το s6 edge διοτι το ανεφερει για το s6 !!

Edited by Megalos
προσθηκη σχολιου
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε και φιλοι

αν καταλαβα καλα μιλας για το clear view cover ...εγω εχω δει το s view cover f το οποιο ειναι υφασματινο και εχει ενα

παραθυρο για πρωτη ενδειξη . δεν μιλας για αυτο υποθετω ? και εχει κανεις σας δοκιμασει αυτο ?

Ναι για αυτην την ριμαδα εδωσα 60ε στα Public και ποιο το αποτελεσμα να μου κανει 3-4 σημαδακια ευτηχως που το πηρα χαμπαρι σχετικα νωρις μακρια απο αυτη την θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και μία εβδομάδα αυτή εδώ τη θήκη στο άσπρο S6 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Το πίσω μέρος διάφανο, αίσθηση ωραία και δεν χοντραίνει πολύ το κινητό. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/616m3C8OwnL._SL1000_.jpg

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00UMDPENS

 

Μπορεις να μας δειξεις μια φωτο του κινητου σου με αυτη τη θηκη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...