Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως το προβλημα συνεχιζεται... Δεν μπορω να εξολοθρευσω το lenovo security.

Εχω χρησιμοποιησει το link2sd , titanium backup pro για να κανω freeze η απεγκατασταση ΑΛΛΑ στην επαννεκινηση αναιρει αυτοματα την αλλαγη και το επανεγκαθιστα. Αν κανω freeze το κανει αυτοματα unfreeze , αν κανω uninstall στην επανεκιννηση γραφει "upgrading android" και το @#$@%# υπαρχει ξανα .

Ευχαριστω kandilak

ωραία τότε θα χρειαστεί να ξαναφλασαρεις την 1447 μέσω του TWRP από το link που υπάρχει στο 1ο post.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που παραγγελνω μεσω ιντερνετ και θελω να παραγγειλω το συγκεκριμενο smartphone θελω να κανω καποιοες ερωτησεις.

1) Ποιο site μου προτεινετε να παραγγειλω που να συνδιαζει αξιοπιστια και ελαχιστο χρονο αποστολης

2) Να παραγγειλω απο europe warehouse ή απο Κινα? και ποια η διαφορα?

3) Ποια μεθοδο μου προτεινετε αγορας (paypal κλπ)

4) Πως γινεται να ζητησω να μου στειλουν δωρο καμια θηκη η τιποτα τετοιο

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που παραγγελνω μεσω ιντερνετ και θελω να παραγγειλω το συγκεκριμενο smartphone θελω να κανω καποιοες ερωτησεις.

1) Ποιο site μου προτεινετε να παραγγειλω που να συνδιαζει αξιοπιστια και ελαχιστο χρονο αποστολης

2) Να παραγγειλω απο europe warehouse ή απο Κινα? και ποια η διαφορα?

3) Ποια μεθοδο μου προτεινετε αγορας (paypal κλπ)

4) Πως γινεται να ζητησω να μου στειλουν δωρο καμια θηκη η τιποτα τετοιο

Ευχαριστω

 

1. To2c - Vickmall ειναι αρκετα αξιοπιστα καταστηματα + minideal

2. Αν παραγγειλεις απο αποθηκη στην Ευρωπη ενδεχομενως να το παρεις 20-40 ευρω ακριβοτερα για το λογο του οτι θα το παραλαβεις το αργοτερο σε μια βδομαδα. Ενω η συσκευη απο Κινα θα σου ερθει σε ενα διαστημα 20 με 35 μερες. Αν ειναι να μπεις σε τετοια διαδικασια (αγορα απο Ευρωπη) θα το βρεις και στο σκρουτζ με 190 ευρω αρχικη τιμη.

3. Μεσω paypal εννοειται

4. Θηκες θα δεις στο σαιτ στο οποιο θα κανεις την αγορα. Μια jelly και μια frosted θα της χρειαστεις οπως και δηποτε. Στην αγορα θα δεις οτι περιλαμβανεται δωρο μια θηκη σηλικονης

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Χiaomi 10400, δεν υπαρχει αλλο Power bank (στο αντιστοιχο θεμα). Οι ηλιακοι θα φορτισουν του αγιου ποτέ.

Ευχαριστω! Δεν υπάρχει άλλο power bank εκτός από τον xiaomi 10400?ποια είναι η γνώμη σας αξίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα παιδιά, μη σκίσετε το θέμα

Παιδες επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που παραγγελνω μεσω ιντερνετ

Ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Ευχαριστω! Δεν υπάρχει άλλο power bank εκτός από τον xiaomi 10400?ποια είναι η γνώμη σας αξίζουν?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374699

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το προβλημα συνεχιζεται... Δεν μπορω να εξολοθρευσω το lenovo security.

Βασικα αν σε χαλαει απο το security οι ειδοποιησεις μπορεις να τις απενεργοποιησεις, εγω πλεον δεν το εχω παγωμενο και απλα εχω βγαλει τις ειδοποιησεις.

Πας ρυθμισεις/ εφαρμογες/ Ολα/ Security/ Ξεκλικαρεις το "Εμφαν. ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

ωραία τότε θα χρειαστεί να ξαναφλασαρεις την 1447 μέσω του TWRP από το link που υπάρχει στο 1ο post.

 

Μολις το εκανα και αυτο αλλα δεν αλλαξε κατι...

 

Βασικα αν σε χαλαει απο το security οι ειδοποιησεις μπορεις να τις απενεργοποιησεις, εγω πλεον δεν το εχω παγωμενο και απλα εχω βγαλει τις ειδοποιησεις.

Πας ρυθμισεις/ εφαρμογες/ Ολα/ Security/ Ξεκλικαρεις το "Εμφαν. ειδοποιησεων

 

Βασικα βαρεθηκα , οποτε θα κανω μαλλον αυτο...

 

Ευχαριστω πολυ παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ειναι η πρωτη μου φορα που παραγγελνω μεσω ιντερνετ και θελω να παραγγειλω το συγκεκριμενο smartphone θελω να κανω καποιοες ερωτησεις.

1) Ποιο site μου προτεινετε να παραγγειλω που να συνδιαζει αξιοπιστια και ελαχιστο χρονο αποστολης

2) Να παραγγειλω απο europe warehouse ή απο Κινα? και ποια η διαφορα?

3) Ποια μεθοδο μου προτεινετε αγορας (paypal κλπ)

4) Πως γινεται να ζητησω να μου στειλουν δωρο καμια θηκη η τιποτα τετοιο

Ευχαριστω

1.Vickmall-to2c-minideal-coollicool-gearbest είναι τα πιο γνωστά.

2.Οι διαφορές τους είναι 3.Χρόνος παράδοσης,αποφυγή τελωνείου,τιμή.

Με ~20Ε περισσότερα,η Ευρωπαϊκή αποθήκη στο στέλνει σε 3-5 μέρες (από 15-25 από Κίνα),δεν έχεις το φόβο τελωνείου(αν και ξέρουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τη δουλειά τους οι Κινέζοι).

Αν το πάρεις κι από το Vickmall,σε 2 μέρες το έχεις στα χέρια σου μέσω ΕΛΤΑ κούριερ(Θεσσαλονίκη είναι η αποθήκη!).

3. Εννοείται ΜΟΝΟ μέσω paypal !!!!

4.Θήκη σιλικόνης (απλή) όλοι στέλνουν δωρεάν(gift το αναφέρουν).Ζητιάνεψε καμμιά άλλη δερμάτινη,κανα φορτιστή αυτοκινήτου,κανα tempered glass......:p:p:p

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμια ωρα περασα την 1501. Μου φαινεται πιο γρηγορη και πιο λαιτ απο την 1447 ασχετως που δεν εχει ελληνικα.

 

Τα λαγκ της τα εχει στο scroll αλλα οκ... Τι να κανουμε. Ειπαμε σαν την μαμα 9432 καμια...

 

Δυο βοηθειες θελω.

 

1. κλεισιμο ηχου στο restart, πασχιζω αλλα δεν το βρισκω με τιποτα

 

2. ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ... Τι μπορω να κλεισω απο το startup του συστηματος, περα απο browser ημερολογια και παει λεγοντας.

 

3. Τι μπορω να κανω freeze και τι δεν μπορω η τι δεν επιτρεπεται να κανω freeze

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Δυο βοηθειες θελω.

 

1. κλεισιμο ηχου στο restart, πασχιζω αλλα δεν το βρισκω με τιποτα

Λογικά settings/ringotes and volumes/Lenovo Tone ή κάτι εκεί κοντά τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα

 

Power Audio Playback

 

Σε ευχαριστω

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καμια ωρα περασα την 1501. Μου φαινεται πιο γρηγορη και πιο λαιτ απο την 1447 ασχετως που δεν εχει ελληνικα.

 

Τα λαγκ της τα εχει στο scroll αλλα οκ... Τι να κανουμε. Ειπαμε σαν την μαμα 9432 καμια...

 

Δυο βοηθειες θελω.

 

1. κλεισιμο ηχου στο restart, πασχιζω αλλα δεν το βρισκω με τιποτα

 

2. ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ... Τι μπορω να κλεισω απο το startup του συστηματος, περα απο browser ημερολογια και παει λεγοντας.

 

3. Τι μπορω να κανω freeze και τι δεν μπορω η τι δεν επιτρεπεται να κανω freeze

 

1. Σου απάντησαν ήδη

2. και 3. Βάζεις το τηλέφωνο σε Emergency mode όποτε δεν το χρησιμοποιείς για να παίζεις - σερφάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το 2 γιατι ? ειναι απαγορευτικο ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Το 2 γιατι ? ειναι απαγορευτικο ?

Μπες στο Security --> Speed-up --> Auto start Apps και από την λίστα που θα δεις διάλεξε ότι θες ή δεν θες να ξεκινάει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Του συστηματος εννοω οχι των εφαρμογων

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Του συστηματος εννοω οχι των εφαρμογων

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για να ελέγχεις το autostart των εφαρμογών? Όταν λες startup προφανώς εννοείς τις εφαρμογές που εκκινούν κατά το boot τις συσκευής. Υπάρχουν εφαρμογές όμως που εκτός από το boot εκκινούν αυτόματα και σε άλλες περιπτώσεις, όπως όταν ανοίγεις τα δεδομένα ή το wifi τον συγχρονισμό κ.ά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το all in one

 

Εννοω τα services στην ουσια.

 

Ημερολογιο

usim toolkit

hotspot

music

καιρος lenovo

 

και παει λεγοντας.

 

Στην 1447 τα ειχα πειραξει λιγο ψαχνοντας και απο το google τι κανει το καθενα και το κατα ποσο ειναι χρησιμα.

Απλα θελω την γνωμη σου.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Εχω το all in one

 

Εννοω τα services στην ουσια.

 

Ημερολογιο

usim toolkit

hotspot

music

καιρος lenovo

 

και παει λεγοντας.

 

Στην 1447 τα ειχα πειραξει λιγο ψαχνοντας και απο το google τι κανει το καθενα και το κατα ποσο ειναι χρησιμα.

Απλα θελω την γνωμη σου.

Αυτά μπορείς να τα έχεις κλειστά, αλλά μην νομίζεις ότι κερδίζεις τίποτα ουσιαστικό από άποψη κατανάλωσης μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα κατι κερδιζω εστω και μερικα ΚΒ μνημης οχι απαραιτητα μπαταρια...

 

Γνωριζεις αν υπαρχει οδηγος του κιτκατ με επεξηγησεις για ολα τα services και τι λειτουργια κανει το καθενα απο αυτα.

Διασπαρτα τα βρισκω αλλα ολα μαζι συγκεντρωμενα δεν τα βρηκα πουθενα.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Γενικα κατι κερδιζω εστω και μερικα ΚΒ μνημης οχι απαραιτητα μπαταρια...

 

Γνωριζεις αν υπαρχει οδηγος του κιτκατ με επεξηγησεις για ολα τα services και τι λειτουργια κανει το καθενα απο αυτα.

Διασπαρτα τα βρισκω αλλα ολα μαζι συγκεντρωμενα δεν τα βρηκα πουθενα.

 

Έχεις καταλάβει ότι έχεις ένα τηλέφωνο με 2GB RAM? Το smartphone είναι για να εξυπηρετεί κάποιες ανάγκες μας και όχι εμείς τις δικές του. Αν γίνεται το δεύτερο τότε έχουμε επιλέξει λάθος συσκευή. Δεν λέω να μην ψαχνόμαστε για να βελτιώνουμε κάποιες λειτουργίες αλλά όταν αφιερώνουμε περισσότερο χρόνο στο να υπηρετούμε την συσκευή από το να μας υπηρετεί αυτή , ε τότε προσωπικά θα άλλαζα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ ενταξει.

 

Πειραζουμε μαθαινουμε ενημερωνομαστε .

 

Για την επομενη διετια δεν νομιζω να αλλαξω τηλεφωνο...

 

Απλα οπως θελουμε να πετανε τα desktop & laptop ετσι θελουμε να ειναι και τα κινητα μας.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και κατι μέρες δεν μπορω να μπω στο super power εκανα εκκαθαριση την εφαρμογη διαχειρηση ενεργειας αλλα τζιφος..Δεν θελω να κανω επαναφορα επιδη εχω κατι παιχνιδια που δεν θελω να χαθουν..Υπαρχει καμια λυση??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και κατι μέρες δεν μπορω να μπω στο super power εκανα εκκαθαριση την εφαρμογη διαχειρηση ενεργειας αλλα τζιφος..Δεν θελω να κανω επαναφορα επιδη εχω κατι παιχνιδια που δεν θελω να χαθουν..Υπαρχει καμια λυση??

:Υποθέτοντας ότι έχεις την 1447 multilanguage, θα απαντήσω....πήγαινε στο Διαχείριση ενέργειας στο κεντρικό μενού ρυθμίσεων και επέλεξε το Κατάσταση απόλυτης εξοικονόμησης ενέργειας (ή κάπως έτσι) και πες μου αν μπαίνει στην super power κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω την 1501

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι παλι δεν μπενει μου λεει δεν ηταν δυνατον!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...