Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες όσοι παραγγείλατε από vickmall μετά από πόσες ημέρες από την ημέρα της παραγγελίας το έστειλαν;

Ευχαριστώ!!!

 

 

 

 

ΥΓ

Εννοώ από Κίνα όχι από EU Warehouse.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες όσοι παραγγείλατε από vickmall μετά από πόσες ημέρες από την ημέρα της παραγγελίας το έστειλαν;

Ευχαριστώ!!!

 

Απο EU Warehouse το παρήγγειλα το πρωι και την επόμενη μέρα το απόγευμα είχε φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Απο EU Warehouse το παρήγγειλα το πρωι και την επόμενη μέρα το απόγευμα είχε φτάσει.

 

το ΕU warehouse που ειναι?:!:

Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι παραγγείλατε από vickmall μετά από πόσες ημέρες από την ημέρα της παραγγελίας το έστειλαν;

Ευχαριστώ!!!

 

 

 

 

ΥΓ

Εννοώ από Κίνα όχι από EU Warehouse.

 

Το έστελαν την επομένη μαζί με φωτογραφίες στο email . Πήρε 9 ημέρες για την Αγγλία όμως με τα Ολλανδικά Ταχυδρομεία (σαν δώρο για λόγους τελωνείου)

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω την official rom VIBEUI_V2.5_1518_7.98.1_DEV_K50-T απο

Εδω οι Ρωσοι http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=160 εχουν και link για gapps, γραφουν για διαδικασια με TWRP αλλα και με CWM. Αν βγαλεις ακρη πες και σε μας.

 

Κι αλλο ενα site εδω: http://www.htcmania.com/showpost.php?p=18475075&postcount=4

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Το έστελαν την επομένη μαζί με φωτογραφίες στο email . Πήρε 9 ημέρες για την Αγγλία όμως με τα Ολλανδικά Ταχυδρομεία (σαν δώρο για λόγους τελωνείου)

 

κίνα και πάλι κίνα!!μπορεί κανεις να αναφερει πως τα πάει με τις κάμερες?? βγάζει γρήγορα photo?? από εστιαση? η μπροστινή είναι φωτεινή ?? σε περίπτωση πολλών κλικ θα κολλήσει όπως πχ και στο A806 που καθυστερούσε?

Link to comment
Share on other sites

το ΕU warehouse που ειναι?:!:

 

Σε ενα comment αναφέρει οτι είναι στην Ελλάδα.

 

Το δικό μου Tracking number ηταν της μορφής PS123xxxx93GR και στα Ελτα αναφέρει οτι

 

ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ 29-04-2015 17:38 ΝΕΑΠΟΛΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΝΕΑΠΟΛΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 29-04-2015 17:47 ΝΕΑΠΟΛΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 30-04-2015 06:15 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

...

..

 

Τωρά δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει οτι ξεκίνησε απο Θεσσαλονίκη ή εφτασε στα Ελτα στην Θεσσαλονίκη απο το εξωτερικό..

Πάντως στο φάκελο επειδή ήρθε με ΕΛΤΑ ταχυμεταφορά στο χαρτάκι που είχε απομείνει πάνω στο φάκελο(επειδή το παραλάβανε στην πυλή στην εταιρεία που δουλεύω) δεν ανέφερε τιποτα και το άλλο χαρτι είχε ήδη αφαιρεθεί και προφανως το πήρε πισω ο courier.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω οι Ρωσοι http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=160 εχουν και link για gapps, γραφουν για διαδικασια με TWRP αλλα και με CWM. Αν βγαλεις ακρη πες και σε μας.

 

 

Λέω να δοκιμάσω τις οδηγίες όπως αναφέρονται σε αυτό το post μέσα στο forum.

 

Το ανησυχιτκό είναι οτι πολλά Post αναφέρονται σε ΙΜΕΙ backup κλπ και δεν ξέρω αν αυτό γίνεται αν φλασσαρεις τη rom μεσω του flashtool. Καλου κακού το έχω κάνει backup το ΙΜΕΙ με το MobileUncle.

Link to comment
Share on other sites

Το ανησυχιτκό είναι οτι πολλά Post αναφέρονται σε ΙΜΕΙ backup κλπ και δεν ξέρω αν αυτό γίνεται αν φλασσαρεις τη rom μεσω του flashtool. Καλου κακού το έχω κάνει backup το ΙΜΕΙ με το MobileUncle.

Για το δικο μου (Α806) ο kandilak εκανε αυτον το οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5787490#post5787490. Στειλε του pm μηπως ξερει περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρακολουθησα αυτο το νημα κ ενδιαφερομαι να παρω το κινητακι αλλα εχω δυο τρεις ερωτησουλες να κανω για καποιους που εχουν το κινητο στα χερια τους.

 

Η οθονη ειναι καλη απο αποψη χρωματων, μαυρου ασπρου κτλ?

Τα bugs με τον αριθμο που καλει κ στις εφαρμογες λυθηκαν?

Υπαρχει δοκιμασμενη μεθοδος να ρουταρεις κ να βγαλεις τις αηδιες?

Το λειτουργικο ειναι δοκιμασμενο κ καλο η εμφανιζει συνεχεια bugs?

Ποιοτητα κατασκευης πλαστικων κ εφαρμογης τους?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

https://docviewer.yandex.com/?url=ya-disk-public%3A%2F%2F%2FGRZmwNd%2Fs9ibfpCIhEGhnN1SlEehSe39bZUKJgU0vE%3D&name=k3note.rar&c=554a1388f13b

εδώ μπορείτε να δείτε και μερικά δείγματα φώτο από τη κάμερα του και ένα βίντεο από Ρώσικα χέρια. συμπαθητικά εώς αρκετά καλές θα έλεγα τις φώτο πάντως αλλά για το βίντεο πολύ κούνημα και αυτό το πρόσεξα και στο youtube σε όσα έχουν ανέβει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για το δικο μου (Α806) ο kandilak εκανε αυτον το οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5787490#post5787490. Στειλε του pm μηπως ξερει περισσοτερα.

 

To Γεγονός όμως οτι χάθηκε το IMEI εξαρχής οφείλεται σε λάθος χειρισμό ή γίνεται πάντα όταν κάνεις flash τη rom με τη χρήση του FlashTool?

 

Ξέρει κανείς αν φλασάρεις μέσω CWM υπάρχει το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρακολουθησα αυτο το νημα κ ενδιαφερομαι να παρω το κινητακι αλλα εχω δυο τρεις ερωτησουλες να κανω για καποιους που εχουν το κινητο στα χερια τους.

 

Η οθονη ειναι καλη απο αποψη χρωματων, μαυρου ασπρου κτλ?

Τα bugs με τον αριθμο που καλει κ στις εφαρμογες λυθηκαν?

Υπαρχει δοκιμασμενη μεθοδος να ρουταρεις κ να βγαλεις τις αηδιες?

Το λειτουργικο ειναι δοκιμασμενο κ καλο η εμφανιζει συνεχεια bugs?

Ποιοτητα κατασκευης πλαστικων κ εφαρμογης τους?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Εγω ακολούθησα τον οδηγό απο εδώγια να βάλω τη custom rom.

 

Mέσα απο το clockwork mod εκανα intall to zip που κατέβσα απο εδω και rootara το κινητό.

 

Καλό είναι να κάνεις ένα full backup μεσα απο το CWM πριν προχωρησεις και κατεβασεις απο το play store κάποιο root uninstaller για να αφαιρέσεις τι κινεζιές έτσι ωστε αν αφαιρέσεις καποια εφαρμογη που χρειάζεται να μπορεις να το επαναφέρεις.

 

Το bug που έχω βρει με τη rom to vickmall ειναι ότι επειδή δεν μου άρεσε ο luncher που είχε, δοκίμασα 2 -3 Nova, Apex και όταν πάω να βαλω κάποιο widget κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έκανα το root. Στο root όλα πήγαν καλά. Πήγα να εγκαταστήσω και τα google apps και εκει στην επανεκίνηση έχοντας βάλει πισω και τη κάρτα sim και την sd card μου βγάζει σε λευκό φόντο την ένδειξη '' Unfortunatelly, Set up Wizard has stopped oK -Try to solve''. Πατώντας το ΟΚ επανεμφανιζεται. Μπαίνοντας στο Try to solve μου βγάζει ΄τεσσερις επιλογές

Feadback

Unistall Update,

Crear date

Exti

 

Μπαίνοντας σε οποιαδήποτε απο ττις τρεις πρώτες επλιογές μπαίνω στο app info- setup wizard Η μόνη δυνατή επολογή που μου δίνει εδώ είναι το Force stop.

 

Αυτό τώρα πώς το λύνω;

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έκανα το root. Στο root όλα πήγαν καλά. Πήγα να εγκαταστήσω και τα google apps και εκει στην επανεκίνηση έχοντας βάλει πισω και τη κάρτα sim και την sd card μου βγάζει σε λευκό φόντο την ένδειξη '' Unfortunatelly, Set up Wizard has stopped oK -Try to solve''. Πατώντας το ΟΚ επανεμφανιζεται. Μπαίνοντας στο Try to solve μου βγάζει ΄τεσσερις επιλογές

Feadback

Unistall Update,

Crear date

Exti

 

Μπαίνοντας σε οποιαδήποτε απο ττις τρεις πρώτες επλιογές μπαίνω στο app info- setup wizard Η μόνη δυνατή επολογή που μου δίνει εδώ είναι το Force stop.

 

Αυτό τώρα πώς το λύνω;

 

 

Το Google apps πως το έβαλες και από που;

Link to comment
Share on other sites

Το Google apps πως το έβαλες και από που;

 

Ακολούθησα πιστά τον οδηγο που αναφέρετε σε προηγούμενη σελίδα στο νήμα http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/ .Εκεί βρήκα και Το Google apps . Το Google apps το έβαλα με το install zip ή κάτι τετοιο όπως το έλεγε στο CWM.....

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα πιστά τον οδηγο που αναφέρετε σε προηγούμενη σελίδα στο νήμα http://www.chinasmartphonereview.com/lenovo-lemo-k3-note-recovery-google-service/ .Εκεί βρήκα και Το Google apps . Το Google apps το έβαλα με το install zip ή κάτι τετοιο όπως το έλεγε στο CWM.....

 

Μπαίνει κανονικά στο λειτουργικό το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει κανονικά στο λειτουργικό το κινητό;

 

Ναι μπαίνει. Στο ενδιάμεσο ανάμεσα στη δική σου απάντηση και σε αυτήν την ανάρτηση βρήκα κάτι άλλα gapps lollipop 5 .Το φλάσαρα και στην επανακίνηση πάγωσε για ένα δυο λέπτο στο λογκο του λενόβο η οθόνη. Εκεί τα χρειάστικα λίγο.Καινούργιο τηλέφωνο είναι αλλά μετά μπήκα κανονικά .Το πρόβλημα δεν έφυγε όμως....Είναι εκεί σε λευκό πλαίσιο:p

Αν δεν υπάρχε άλλη λυση σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοσταριακών ρυθμύσεων. Το root θα το χάσω όμως σε αυτή την περίπτωση γιατί όλη η φασαρία για αυτό έγινε ;

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει. Στο ενδιάμεσο ανάμεσα στη δική σου απάντηση και σε αυτήν την ανάρτηση βρήκα κάτι άλλα gapps lollipop 5 .Το φλάσαρα και στην επανακίνηση πάγωσε για ένα δυο λέπτο στο λογκο του λενόβο η οθόνη. Εκεί τα χρειάστικα λίγο.Καινούργιο τηλέφωνο είναι αλλά μετά μπήκα κανονικά .Το πρόβλημα δεν έφυγε όμως....Είναι εκεί σε λευκό πλαίσιο:p

Αν δεν υπάρχε άλλη λυση σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοσταριακών ρυθμύσεων. Το root θα το χάσω όμως σε αυτή την περίπτωση γιατί όλη η φασαρία για αυτό έγινε ;

 

Μηπως, αν κανεις επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων χαθεί και η ελληνική γλώσσα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει. Στο ενδιάμεσο ανάμεσα στη δική σου απάντηση και σε αυτήν την ανάρτηση βρήκα κάτι άλλα gapps lollipop 5 .Το φλάσαρα και στην επανακίνηση πάγωσε για ένα δυο λέπτο στο λογκο του λενόβο η οθόνη. Εκεί τα χρειάστικα λίγο.Καινούργιο τηλέφωνο είναι αλλά μετά μπήκα κανονικά .Το πρόβλημα δεν έφυγε όμως....Είναι εκεί σε λευκό πλαίσιο:p

Αν δεν υπάρχε άλλη λυση σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοσταριακών ρυθμύσεων. Το root θα το χάσω όμως σε αυτή την περίπτωση γιατί όλη η φασαρία για αυτό έγινε ;

 

Δεν είχε google apps το κινητό; Περασμένο από το vickmall?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ότι και να με ρωτάτε έγινε .Πώς το λύνω είναι το θέμα......

 

Απο vickmall το ειχες αγορασει? Δηλαδη φοραγε τη multinational rom την πειραγμενη? Η original? Και αν μπορεις να μας πεις εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Τη multinational rom .Τώρα να κάνω επαναφορά ή όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τη multinational rom .Τώρα να κάνω επαναφορά ή όχι;

 

 

 

Έκανα επαναφορά και εξακολουθεί να μου βγάζει το ίδιο μήνυμα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...