Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες βράδυ κατέβασα αναβάθμιση σε lollipop (Cosmote).Έγινε σφαιράτο αλλά κατάλαβα ότι η μπαταρία κατεβαίνει τώρα πιο γρήγορα. Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας. Εχει κάποιος θέμα με τη κάμερα του; μου κανει το θεμα οταν την ανοιγω να είναι μαυρη και μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν δουλευει και πρεπει να το σβησω και να το αναψω ξανα για να δουλέψει . Που πηρα τηλ μου ειπαν οτι ειναι θεμα λογισμικού. Ευχαριστω
From N9
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό μου έκανε και σε εμένα και μόλις άλλαξα κάρτα μνήμης έφτιαξε. Πήρα την Samsung Evo 64GB, αλλά γενικώς τα έχουν κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό μου έκανε και σε εμένα και μόλις άλλαξα κάρτα μνήμης έφτιαξε. Πήρα την Samsung Evo 64GB, αλλά γενικώς τα έχουν κάνει...

Σε ευχαριστω . Να σου πω ομως . Στο δικο μ τηλεφωνο Νοte4 εχω καινουργια 32αρα. Στης γυναικας μ ειναι η παλια μ 16αρα που ειχα παλια στο S3 και ποτε δεν εκανε αυτο το θεμα. Τωρα η γυναικα εχει το S5 και της κανει το ιδιο. Ελπιζω να ειναι θεμα λογισμικού.

From N9
Link to comment
Share on other sites

Εμενα είχε αρχίσει να μου το κάνει αρκετά συχνά τον τελευταίο μήνα, από τότε που έβαλα να γίνεται η αποθήκευση των εικόνων στο κινητο δεν μου κολλάει! !!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα είχε αρχίσει να μου το κάνει αρκετά συχνά τον τελευταίο μήνα, από τότε που έβαλα να γίνεται η αποθήκευση των εικόνων στο κινητο δεν μου κολλάει! !!

Περιμενε λιγο ακομα. Της γυναικας εχει καιρο που αποθηκευονται στο κινητο λογο τπυ οτι γέμισε αλλα και παλι το κανει.

From N9
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγο ακομα. Της γυναικας εχει καιρο που αποθηκευονται στο κινητο λογο τπυ οτι γέμισε αλλα και παλι το κανει.

Μετά ξανά αποθήκευση στην κάρτα μέχρι να αρχίσει πάλι τα κολλήματα....και πάει λέγοντας.....:)

Πέρα της πλάκας είναι ντροπη να τρώει τέτοια κολλήματα !!!!

 

..μάλλον πάμε για samsung sd...αν το ηξερα εξ αρχής θα πήγαινα κατευθειαν..

Link to comment
Share on other sites

Μετά ξανά αποθήκευση στην κάρτα μέχρι να αρχίσει πάλι τα κολλήματα....και πάει λέγοντας.....:)

Πέρα της πλάκας είναι ντροπη να τρώει τέτοια κολλήματα !!!!

 

..μάλλον πάμε για samsung sd...αν το ηξερα εξ αρχής θα πήγαινα κατευθειαν..

Μακάρι το πρόβλημα να είναι ένα απ τα δυο και τίποτε παραπάνω. Και φυσικά είναι ντροπή

From N9
Link to comment
Share on other sites

lollipop =απαγοητευση. μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα, κολλήματα συχνα με διαφορα προγράμματα (swiftkey,καμερα, quizdom και αλλα) καθυστερηση στο ανοιγμα . καρτα sd Samsung evo 32 gb και μου κολλαει και η καμερα αλλα και όταν βλεπω της φωτογραφιες. και εχω παρατηρησει ότι πλεον αν χρησιμοποιείς την καμερα για αρκετη συνεχομενη ωρα το κινητο ζεστενεται αρκετα και η μπαταρια πεφτει απίστευτα γρηγορα . να πω ότι ολοι οι συγχρονισμοι είναι κλειστοι και το 4g παντα ανοιχτο

 

edit και να πω και κατι άλλο που μου το κανει δευτερη φορα. ενώ η μπαταρια δειχνει 2ή 3% και βλέπεις κατι στο κινητο κλεινει αμεσα χωρις να παει στο 1% . πολύ χαλια

Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

lollipop =απαγοητευση. μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα, κολλήματα συχνα με διαφορα προγράμματα (swiftkey,καμερα, quizdom και αλλα) καθυστερηση στο ανοιγμα . καρτα sd Samsung evo 32 gb και μου κολλαει και η καμερα αλλα και όταν βλεπω της φωτογραφιες. και εχω παρατηρησει ότι πλεον αν χρησιμοποιείς την καμερα για αρκετη συνεχομενη ωρα το κινητο ζεστενεται αρκετα και η μπαταρια πεφτει απίστευτα γρηγορα . να πω ότι ολοι οι συγχρονισμοι είναι κλειστοι και το 4g παντα ανοιχτο

Μάλλον δεν σου έκατσε καλά φίλε. Διαγραφή όλων και εγκατάσταση από την αρχή.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε θεμα με την καμερα, και battery drain κοιταξτε στην καταναλωση μπαταριας αν υπάρχει το mm-qcamera-daemon.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος που υπαρχουν οι αγγελιες στο site γιατι δεν μπορω να τις βρω????ευχαριστω

Πρεπει βεβαια να πληρεις τις προϋποθεσεις για να σου εχει ενεργοποιηθει η δυνατοτητα να τα βλεπεις, αλλα δοκιμασε. Δυο κλικ υποθεση ειναι.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιες μερες με στοκ rom.ενα εχω να πω μακρια απο μενα οι στοκ.custom και παλι custom.εχω πλεον ενα full λειτουργικο τηλ.και 2.15 giga rom συστηματος αδεια.και πλεον το τηλ.κανει παπαδες
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου λείπει από τη συσκευή (πέρα από το ραδιόφωνο που δεν το έχω χρειαστεί ακόμα βέβαια) είναι το double tap to wake. Έχουμε δύο hardware buttons για να το ξυπνάμε αλλά δεν θέλω να τα "καταπονώ"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου λείπει από τη συσκευή (πέρα από το ραδιόφωνο που δεν το έχω χρειαστεί ακόμα βέβαια) είναι το double tap to wake. Έχουμε δύο hardware buttons για να το ξυπνάμε αλλά δεν θέλω να τα "καταπονώ"

 

Βάλε το Gravity απο το store και τέλος.αφου το ρυθμίσω,το βγάζω απο την θήκη ανοίγει το τηλ,δακτυλικό αποτύπωμα και ξεκλείδωμα.Το βάζω στην θήκη και κλειδωμα και μάλιστα με δόνηση για επιβεβαίωση.ολα αυτά χωρις πάτημα κανενός πλήκτρου και χρηση στα στατιστικά της μπαταρίας 1-2%.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείς να το ανοίξεις περνώντας το χέρι σου πάνω από τον αισθητήρα εγγύτητας. Πρέπει απλά να το ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις-προσβασιμότητα-κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση-αφύπνιση χωρίς επαφή.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείς να το ανοίξεις περνώντας το χέρι σου πάνω από τον αισθητήρα εγγύτητας. Πρέπει απλά να το ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις-προσβασιμότητα-κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση-αφύπνιση χωρίς επαφή.

 

Με αυτήν την κίνηση απλά ανοίγει η εικόνα για αναπάντητες,μπαταρία και μυνημα τα αν δεν κανω λάθος.με το Gravity κλείνει και αυτόματα οταν μπει στην θήκη,η κλείσε το καπάκι μιας flip θήκης.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την κίνηση απλά ανοίγει η εικόνα για αναπάντητες,μπαταρία και μυνημα τα αν δεν κανω λάθος.με το Gravity κλείνει και αυτόματα οταν μπει στην θήκη,η κλείσε το καπάκι μιας flip θήκης.

Αυτό ίσχυε μέχρι το note 3. Πλέον με αυτήν την κίνηση ενεργοποιείται το κινητό κανονικά. Δεν χρειάζεται απαραίτητα τρίτη εφαρμογή, εκτός βέβαια και αν βολεύεται κάποιος με άλλη εφαρμογή, γούστα είναι αυτά.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει βεβαια να πληρεις τις προϋποθεσεις για να σου εχει ενεργοποιηθει η δυνατοτητα να τα βλεπεις, αλλα δοκιμασε. Δυο κλικ υποθεση ειναι.

 

Το βρήκα.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσχυε μέχρι το note 3. Πλέον με αυτήν την κίνηση ενεργοποιείται το κινητό κανονικά. Δεν χρειάζεται απαραίτητα τρίτη εφαρμογή, εκτός βέβαια και αν βολεύεται κάποιος με άλλη εφαρμογή, γούστα είναι αυτά.

 

Οκ.Εχεις δίκιο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...