Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γίνεται και απο ένα πρόγραμμα απο το Play

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.androidsensorbox&hl=el

 

Οκ ευχαριστώ! Δεν βρήκα κάποια επιλογή για calibration αλλά λεει ότι λειτουργεί στο 1cm οπότε φαντάζομαι απλώς πρέπει να τρέχει στο background! Χρονια πολλά παιδιά!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ και λίγες μέρες έχω ενα σπαστικό θαυμαστικό στο εικονίδιο του wifi..... Επειδή δεν είναι ώρα να ξανα περνάω ρομ, υπάρχει τρόπος να το ξεφορτωθώ ?

Το κινητό έχει ιντερνετ κανονικά παρόλου το θαυμαστικό

Έχω δοκιμάσει rstart σε ρουτερ και τηλέφωνο αλλά τίποτα ...:cry:

 

http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=153685&d=1428770329

Link to comment
Share on other sites

Φίλος με inew του ξεκολλησε η οθόνη. Αφου του την κόλλησαν το κινητό δεν μπαίνει στο android πάρα σε αφήνει στην πρώτη οθόνη που διαλέγεις αν θα κάνεις κανονική εκκίνηση reset κοκ. Επειδή είναι στα κινέζικα τι να διαλέξει για να προχωρήσει; Αν γίνεται χωρίς factory reset. Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

...ειχα και γω προβλημα με ξεκολληματα της οθονης που ειχε ως συνεπεια να μην μπορω να πατησω το κοκκινο για να τερματισω τις κλησεις.Μετα απο προσπαθειες να την κολλησω μου κρατουσε κανα μηνα και μετα παλι τα ιδια. Ωσπου διαπιστωσα οτι το προβλημα ξεκινουσε απο το οτι ειχε στραβωσει το σωμα του κινητου (τυπου iphone6).Στην τελευταια μου αποπειρα αφου κολλησα την οθονη οπως και τις προηγουμενες φορες ηρθε μια στιγμη που το εβγαλα απο την τσεπη μου με με ραγισμενο το τζαμι, προφανως απο την ανομοιομορφη κατανομη της πιεσης :cry::cry:....Οποτε εληξε αδοξα η συμβιωση μου με το v3...Να πω τελος οτι το κιν. πωλειται με τα παρελκομενα του οπως το αγορασα και με 2 μπαταριες και με σπασμενο το digitizer βεβαια.Για οποιον ενδιαφερεται π.μ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την ρομ του batsilos που είναι βασισμένο σε ρομ της HTC και έχω να πω μου αρέσει πολύ! Μπράβο και πάλι! Όλα φαίνονται να λειτουργούν κομπλέ!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τα θέματα που υπήρχαν με την μπαταρία του κινητου, να έχουν λυθεί... Απο την τελευταία φορά που αφησα αυτό το νήμα.. (πριν 7 μήνες... Και 750 ποστς λιγότερα:lol: ). Αυτό ειναι πολυ ευχάριστη εξέλιξη Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τα θέματα που υπήρχαν με την μπαταρία του κινητου, να έχουν λυθεί... Απο την τελευταία φορά που αφησα αυτό το νήμα.. (πριν 7 μήνες... Και 750 ποστς λιγότερα:lol: ). Αυτό ειναι πολυ ευχάριστη εξέλιξη

 

Σίγουρα έχει υπάρξει μια βελτίωση στην αυτονομία. Βέβαια, αυτό είναι ιδιαίτερα εμφανές όταν δεν πολυχρησιμοποιείται το gps & wi-fi (δεν ασχολούμαι με παιχνἰδια). Το 2800 mah εννοείται πως το ξεχνάμε. Με την ευκαιρία, έχω επιστρέψει στην 1.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει υπάρξει μια βελτίωση στην αυτονομία. Βέβαια, αυτό είναι ιδιαίτερα εμφανές όταν δεν πολυχρησιμοποιείται το gps & wi-fi (δεν ασχολούμαι με παιχνἰδια). Το 2800 mah εννοείται πως το ξεχνάμε. Με την ευκαιρία, έχω επιστρέψει στην 1.0.4.

 

Γιατί τόσο πίσω ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την ρομ του batsilos που είναι βασισμένο σε ρομ της HTC και έχω να πω μου αρέσει πολύ! Μπράβο και πάλι! Όλα φαίνονται να λειτουργούν κομπλέ!

 

:up: Τα HTC ήταν και είναι τα αγαπημένα μου κινητά!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο πίσω ?

 

Διότι μετά από σκληρά tests (>1 μήνα), όλες οι ΚΚ που δοκίμασα (και ήταν αρκετές) είχαν το πρόβλημα με τη φόρτιση και ακόμα περισσότερο με την απόδοση του gps. To gps για εμένα είναι εξαιρετικά σημαντική παράμετρος και μόνο με την 1.0.4 έχω μείνει ικανοποιημένος (με αυτή τη ρομ το gps μου έχει άριστη συμπεριφορά, χωρίς πολλά-πολλά..μόνο με το gps.conf). Μακάρι να μπορούσαν να λυθούν τα προβλήματα, γιατί πραγματικά θα ήθελα να μεταβώ στην ΚΚ, αλλά φαίνεται να είναι θέμα φουρνιάς V3.

Link to comment
Share on other sites

Διότι μετά από σκληρά tests (>1 μήνα), όλες οι ΚΚ που δοκίμασα (και ήταν αρκετές) είχαν το πρόβλημα με τη φόρτιση και ακόμα περισσότερο με την απόδοση του gps. To gps για εμένα είναι εξαιρετικά σημαντική παράμετρος και μόνο με την 1.0.4 έχω μείνει ικανοποιημένος (με αυτή τη ρομ το gps μου έχει άριστη συμπεριφορά, χωρίς πολλά-πολλά..μόνο με το gps.conf). Μακάρι να μπορούσαν να λυθούν τα προβλήματα, γιατί πραγματικά θα ήθελα να μεταβώ στην ΚΚ, αλλά φαίνεται να είναι θέμα φουρνιάς V3.

 

Καλά για KK η φόρτιση είναι δεδομένο ότι έχει θέμα, γιατί δεν έβαλες ποιο φρέσκια JB ? Στο δικό μου έχω περάσει την 1.1.3 (JB Πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω Q καρτα και σε οποια θεση και να την λειτουργησω δεν εχω ιντερνετ 3G ενω εχω data καμια λυση??

 

Έχεις ενεργοποιήση το roaming? :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά για KK η φόρτιση είναι δεδομένο ότι έχει θέμα, γιατί δεν έβαλες ποιο φρέσκια JB ? Στο δικό μου έχω περάσει την 1.1.3 (JB Πάντα)

 

Διότι την εμπιστεύομαι. Δοκιμασμένη 1 χρόνο. Ήταν η εργοστασιακή του. Δείξε μου ποια ακριβώς έχεις, γιατί τώρα με προκαλείς για νέες περιπέτειες :D.

Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακή δεν σημαίνει πάντα καλύτερη. Συνήθως έχει πάντα Bugs λόγω βιασύνης να σπρώξουν την πώληση.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακή δεν σημαίνει πάντα καλύτερη. Συνήθως έχει πάντα Bugs λόγω βιασύνης να σπρώξουν την πώληση.

 

Προφανώς και όχι. Δεν είπα κάτι τέτοιο, αλλά το ότι μου λειτουργεί άψογα σε σχέση με τις KK (σε αυτά που ορίζω, προσωπικά, ως "βασικά").

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι, η 104 ηταν η πιο σωστή απ όλες.

Ολα λειτουργουσαν άψογα.

Βέβαια, είχε το γνωστό θεμα που εχουν ολες οι 422, με τις 4- ωρες οθόνης.

Με αυτήν, μου το "ψειρησαν"..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Διότι την εμπιστεύομαι. Δοκιμασμένη 1 χρόνο. Ήταν η εργοστασιακή του. Δείξε μου ποια ακριβώς έχεις, γιατί τώρα με προκαλείς για νέες περιπέτειες :D.

 

Αυτή http://www.needrom.com/download/inew-v3-v1-1-3/

 

αλλά βλέπω βγήκε και 1.1.4 http://www.needrom.com/download/official-v1-1-4-software/

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ. Βλέπω αναφορές ότι έχει φτιάξει το θέμα με τη μπαταρία (σκαλοπάτι ; ). Ισχύει; Κάτι άλλο σημαντικό;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Βλέπω αναφορές ότι έχει φτιάξει το θέμα με τη μπαταρία (σκαλοπάτι ; ). Ισχύει; Κάτι άλλο σημαντικό;

 

Ναι δεν υπάρχει έντονο σκαλοπάτι..... η κάθοδος είναι πολύ ομαλή.

 

η λειτουργία όλης της συσκευήςς ειναι ποιο smooth

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω η μπαταρια του inew v1 μπορει να ταιριαζει στο δικο μασ κινητο ειναι 2100 mh σιγουρα καλυτερη απο την δικη μασ . αν συγκρινουμε τισ διαστασεισ βλεπουμε οτι το v1 εινα ψηλοτερο και παχυτερο αλωστε φαινετε απο τισ φωτογραφιεσ του κινητου ....αλλα ιδωμεν .
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω παρατηρήσει ότι κάποιοι ενδιαφέρονται για root (σε διάφορες ROMS που δεν είναι), και παλαιότερες μέθοδοι ίσως να μη δουλεύουν, ένας πανεύκολος τρόπος που έχω να προτείνω για το V3 (αλλά και για άπειρα άλλα κινητά) είναι το KingoRoot. Το κατεβάζουμε και το εγκαθιστούμε στον υπολογιστή (Windows με internet σύνδεση) και συνδέουμε το κινητό με usb. Πιθανόν να ήταν συνετό να μπει στην πρώτη σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...