Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αυτήν.

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-13-02-33-18_zpsked8y9ev.jpeg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-13-02-33-45_zpsuxfejwpy.jpeg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-13-02-32-54_zpsigurtjbe.jpeg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-13-09-55-41_zpsnpdcu9xd.jpeg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω μηδενική κατανάλωση με ultra επιλογή στην διαχείριση ενέργειας.

Εχω τεστάρει πολλές, ανάλογες, εφαρμογές απο το μαγαζακι, αλλά αυτη, κυριολεκτικά.... Τα σπάει....

 

Επίσης, εντυπωσιακό αποτέλεσμα δίνει και η αλλαγή θερμοκρασίας χρώματος οθόνης, όπου ρυθμιζοντας cold, παραπέμπει σε... Ακριβότερο τηλέφωνο :happy:

 

Υ. Γ. : εφ εξής, βανίλιες, υποβρύχια και λοιπά μαγειρεματα.. Τέλος...

Μόνο επώνυμες πορταρισμενες ρομ ή ρομ εργοστασιακές (ρομ "πρωτης τοποθετησης" κατά το "ελαστικα πρώτης τοποθέτησης" :))

Είτε s5, emui, α310, HTC, lenovo κτλ κτλ

 

Δεν δικαιολογείται σε καθαρο Android, σε 8χ1,7ghz με 2γιγα ραμ να εχω λαγκαρισμα...:mad:

 

δεν γίνεται να περάσουμε με κάποιο τρόπο την app κάμερας συστήματος που έχει η s5 στην emui 3.0 ?

μπορείς να μου πρωτείνεις ένα καλό tempered glass μέχρι 5euro.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με τον τρόπο που εχω αναπτυξει σε προηγουμενες σελίδες τόσο εδω οσο και στο modaco.

Για προστατευτικο, εχω το μανισιο. Αν θες κανε μια αναζήτηση στο νήμα. Κάπου ενας φίλος ειχε προτείνει ενα πολύ καλό

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με τον τρόπο που εχω αναπτυξει σε προηγουμενες σελίδες τόσο εδω οσο και στο modaco.

Για προστατευτικο, εχω το μανισιο. Αν θες κανε μια αναζήτηση στο νήμα. Κάπου ενας φίλος ειχε προτείνει ενα πολύ καλό

 

είναι εύκολο;να κάτσω να το δουλέψω πόση ώρα θέλει μπορείς να μου δώσεις ένα link; για το που ακριβώς ξεκινάνε οι οδηγίες αν παίζουν ελληνικά ακόμα καλύτερα.

μου έφτιαξες την μέρα

εννοώ την βασική app που έχει η s5 για camera

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια-δυο ερωτήσεις προς όσους την χρησιμοποιούν.

- Ο launcher αλλάζει; (τελευταία χρησιμοποιώ παντού τον Aviate και θέλω να κάνω το ίδιο και μ' αυτή, όταν την δοκιμάσω).

- Το θέμα με την μη εμφάνιση του PASTE που είχε αναφέρει ο Jpower73 στο post#13260, αφορά όλες τις εφαρμογές ή μόνο μια συγκεκριμένη;

Υ.Γ.

Όταν ο mixanikosgr την προτείνει εδώ και μήνες και ο Jpower73 δηλώνει πολύ ευχαριστημένος, τότε αξίζει τουλάχιστον η δοκιμή!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Μια-δυο ερωτήσεις προς όσους την χρησιμοποιούν.

- Ο launcher αλλάζει; (τελευταία χρησιμοποιώ παντού τον Aviate και θέλω να κάνω το ίδιο και μ' αυτή, όταν την δοκιμάσω).

- Το θέμα με την μη εμφάνιση του PASTE που είχε αναφέρει ο Jpower73 στο post#13260, αφορά όλες τις εφαρμογές ή μόνο μια συγκεκριμένη;

Υ.Γ.

Όταν ο mixanikosgr την προτείνει εδώ και μήνες και ο Jpower73 δηλώνει πολύ ευχαριστημένος, τότε αξίζει τουλάχιστον η δοκιμή!

 

o launcher σου δεν δουλεύει δεν ξέρω γιατί ίσως κάνω κάτι λάθος... ο nova δούλεψε αλλά χρησιμοποιώ τον launcher της ρομ

το paste σε αρχεία όπως φωτό,apk,ktl έχει ωραίο file explorer ... λειτουργεί μια χαρά

πάντως μπορεί το περιβάλλον της ρομ να σου αρέσει και να μείνεις σε αυτό εννοώ τον Launcher

πάντως οι apps που είναι εγκατεστημένες στην sd λειτουργούν μια χαρά.. αν ρωτάς αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για την EMUI3.0_B262_7TO

o launcher σου δεν δουλεύει δεν ξέρω γιατί ίσως κάνω κάτι λάθος... ο nova δούλεψε αλλά χρησιμοποιώ τον launcher της ρομ

το paste σε αρχεία όπως φωτό,apk,ktl έχει ωραίο file explorer ... λειτουργεί μια χαρά

πάντως μπορεί το περιβάλλον της ρομ να σου αρέσει και να μείνεις σε αυτό εννοώ τον Launcher

πάντως οι apps που είναι εγκατεστημένες στην sd λειτουργούν μια χαρά.. αν ρωτάς αυτό

O Jpower73 στο post #13260 είχε γράψει:

"...

Και κάτι ακόμα....

Οταν γράφω εδω, δεν μου βγάζει επιλογή paste σε παρατεταμένο πάτημα..."

Προφανώς έγραφε κείμενο απαντώντας στο forum και δεν μπορούσε να εμφανίσει την επιλογή "PASTE".

 

Για τον launcher ...τι να πω! αν δεν δουλέψει ο Aviate, θα είναι ένα μείον για μένα (προσωπικά), όταν την δοκιμάσω.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αυτό εννοω. Σήμερα διαπίστωσα πως οταν γραφω σε portrait δεν εμφανίζει επιλογή paste. Οταν όμως ωυρισω το τηλέφωνο σε landscape, δλδ στο πλάι, τότε την εμφανίζει.. Τεσπα..

 

Πάρτε και μια λήψη στα 20 mpixel (file size :11,61mb) ;)

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/2015_04_13__11_30_09_zpsdqqa977i.jpg

 

Original shot:https://www.dropbox.com/s/pih0wobuu4f9rzj/2015_04_13__11_30_09.jpg?dl=0

 

(Στο Original αρχείο, ζουμάρετε στις φουσκαλες του φραπε, μέσα από το καπάκι, αριστερά απο το καλαμάκι..

Στο, οποίο, καπάκι αντικατοπτριζεται μια εκκλησία, πισω μου.. :) :)

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ με απεναντι ήλιο, μερικώς υπο σκιά και εστίαση - δειγματοληψια φωτεινότητας στο λουλούδι)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

για την EMUI3.0_B262_7TO

 

O Jpower73 στο post #13260 είχε γράψει:

"...

Και κάτι ακόμα....

Οταν γράφω εδω, δεν μου βγάζει επιλογή paste σε παρατεταμένο πάτημα..."

Προφανώς έγραφε κείμενο απαντώντας στο forum και δεν μπορούσε νε εμφανίσει την επιλογή "PASTE".

 

χμ οκ το έχω συναντήσει και γω σε άλλα κιν σε ρομ και όχι μόνο στο forum myphone και αλλού μου χει κάνει εντύπωση δεν ξέρω καθόλου

νόμιζω ότι μιλάω για το ίδιο θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά, αυτό εννοω. Σήμερα διαπίστωσα πως οταν γραφω σε portrait δεν εμφανίζει επιλογή paste. Οταν όμως ωυρισω το τηλέφωνο σε landscape, δλδ στο πλάι, τότε την εμφανίζει.. Τεσπα..

 

Πάρτε και μια λήψη στα 20 mpixel

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/2015_04_13__11_30_09_zpsdqqa977i.jpg

 

αυτό είναι από lgcamera; ωραία φωτό αλλά στο κιν δεν μου αποτυπώνετε έτσι έχει διαφορά από κιν σε laptop;

ξέρεις γιατί επιμένω στην εφαρμογή κάμερα της s5; γιατί η lg της θόλωνε στην οθόνη του κιν ενώ η μαμίσια app της s5 ήταν εξαιρετική αλλά κι αυτή η φωτό που έχεις ανεβάσει είναι super.δλδ η lg αποτυπώνει πιο καλά σε pc ή tv;

θα το ελέγξω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

αυτα τα εξτρα στο status bar ειναι απο xposed modules?

Link to comment
Share on other sites

Είναι της ρομ, έχει και μερικά ακόμη. Αν εννοείς αυτά αριστερά είναι έξτρα. Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

χμ οκ το έχω συναντήσει και γω σε άλλα κιν σε ρομ και όχι μόνο στο forum myphone και αλλού μου χει κάνει εντύπωση δεν ξέρω καθόλου

νόμιζω ότι μιλάω για το ίδιο θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτό είναι από lgcamera; ωραία φωτό αλλά στο κιν δεν μου αποτυπώνετε έτσι έχει διαφορά από κιν σε laptop;

ξέρεις γιατί επιμένω στην εφαρμογή κάμερα της s5; γιατί η lg της θόλωνε στην οθόνη του κιν ενώ η μαμίσια app της s5 ήταν εξαιρετική αλλά κι αυτή η φωτό που έχεις ανεβάσει είναι super.δλδ η lg αποτυπώνει πιο καλά σε pc ή tv;

θα το ελέγξω..

 

Μόλις ανέβασα και το Original αρχείο της κάμερας σε Dropbox . Το Photo bucket υποβαθμίζει πολυ την ποιότητα της εικονας στο preview.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτα τα εξτρα στο status bar ειναι απο xposed modules?

 

Απο την ρομ είναι...

Εκτός από αυτά τα 2 αριστερα απο τα οποια, το 1ο είναι η λήψη screenshot και το 2ο ειναι το lux autobrightness

Δεν χρειάζεται xposed. Τα εχει, σχεδόν, όλα η ρομ. Ακόμη και δικο της greenify....ακομη και δικο της antivirus...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ROM νέες

 

Infocus by liutao 12-04-15

http://pan.baidu.com/s/1qWzCmg0

 

usermau (maucat) Infocus rom 13-04-15

https://yadi.sk/d/OB18XOpWdKRM3

(προτιμήστε αυτή)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα η EMUI3.0_B262_7TO ειναι ρουτ ?

Εχει GAPPS ????Και πως τα περναμε ?

Αυτη εχει την καλυτερη αυτονομια η η α310 ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

-ναι.

-οχι, τα Φλασαρεις, στο καπάκι, μετά το φλασαρισμα της ρομ.

-η α310 ειναι κορυφή σ' αυτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι εύκολο;να κάτσω να το δουλέψω πόση ώρα θέλει μπορείς να μου δώσεις ένα link; για το που ακριβώς ξεκινάνε οι οδηγίες αν παίζουν ελληνικά ακόμα καλύτερα.

μου έφτιαξες την μέρα

εννοώ την βασική app που έχει η s5 για camera

 

Χρησιμοποιώ lgcamera 7.0. Είναι πολύ καλύτερη...

Ποστ #12615

 

Και μια κατανάλωσης.. (μετά απο καλιμπραρισμα)

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-13-18-19-11_zps4z5htuya.jpeg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

παιρνει pa gapps η θελει αλλα συγκεκριμενα?

Τα Παίρνει ολα..

Αν θες μπορείς να Φλασαρεις και ενα πιο "λιτό" πακέτο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Χρησιμοποιώ lgcamera 7.0. Είναι πολύ καλύτερη...

Ποστ #12615

 

το είχα δοκιμάσει σε άλλες app αλλά δεν αποθήκευε τα 21mpixels

ποια επιλογή πατάω στο titanium για να αποθηκεύσω γιατί δεν είμαι σίγουρος αν το έκανα σωστά θα το δοκιμάσω σε άλλο coolpad μετά από μέρες μόλις το φτιάξω

θα δοκιμάσω και την lgcamera 7.0. λογικά είναι το zip αρχείο ή όχι;νομίζω ότι έχεις δίκιο η lg έχει καλύτερη ποιότητα

απλώς πως το εξηγείς οι φωτό από lg στην οθόνη του coolpad να φαίνονται θολές και της s5 να φαίνονται αριστούργημα

και στο pc να γίνεται το αντίθετο...

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Backup with data

Η πρωτη επιλογη.

 

Ειναι θεμα ρύθμισης. Μπες στις ρυθμίσεις της εφαρμογης και βάλε jpeg quality 100.

Πάντως, προβολή που τις έκανα σε tv sony 40" με οθόνη full hd φαινοταν παρα πολυ καλά..!

~10mb αρχείο φωτογραφίας που θα τυπωθει σε χαρτι 15χ10, ε, οσο να ναι, το απιυελεσμα θα είναι καλο... ;)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Backup with data

Η πρωτη επιλογη.

 

Ειναι θεμα ρύθμισης. Μπες στις ρυθμίσεις της εφαρμογης και βάλε jpeg quality 100.

Πάντως, προβολή που τις έκανα σε tv sony 40" με οθόνη full hd φαινοταν παρα πολυ καλά..!

~10mb αρχείο φωτογραφίας που θα τυπωθει σε χαρτι 15χ10, ε, οσο να ναι, το απιυελεσμα θα είναι καλο... ;)

 

μήπως τυχαίνει να έχεις την app της s5 ή είναι κάποιος με s5 να μου δώσει την app camera του συστήματος;

θα το ρυθμίσω να δω

σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και την βοήθειά σου.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μια κατανάλωσης.. (μετά απο καλιμπραρισμα)

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-13-18-19-11_zps4z5htuya.jpeg

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-13-21-53-00_zpsvjyr4phb.jpeg

Συνεπώς, 25%μπαταρια => 1ωρα+30' οθόνη. Σύνολο 6ωρες οθόνη (περίπου :))

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και μερικες μερες εχω προβλημα με τον proximity sensor. Eιμαι σε jonzalvo v.2 και δεν μπορω να κανω calibration ουτε μεσα απο mobileuncle. Eψαξα στο διαδικτυο και βρηκα ενα patch που το εγκαθιστεις απο recovery. Ξερει κανεις πως διορθωνεται το προβλημα η αν κανω αλλαγη της rom ποια να βαλω για να διορθωθει; Kαλω καποιον και η οθονη μαυρη μερικες φορες χωρις να μου δινει τη δυνατοτητα να την τερματισω απο το κοκκινο κουμπι.

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για το παραπανω προβλημα; Να δοκιμασω την a 310 v.3;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για το παραπανω προβλημα; Να δοκιμασω την a 310 v.3;

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί παιδεύεστε με τόσες ROM ενώ υπάρχει η Α310 που είναι stock (υποτίθεται) και το μόνο bug της είναι ότι ανάβει μόνο κόκκινο και πράσινο LED. Καλά τα πειράματα αλλά για κάποιον που θέλει να αράξει νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για το παραπανω προβλημα; Να δοκιμασω την a 310 v.3;

 

Άλλαξε ρομ. Βάλε την A310 ή την EMUI.

Καλό είναι να βάζετε τις καινούργιες ρομ που δουλευουν καλύτερα, μην χάνετε το χρόνο σας με τις παλιές ρομ πλέον δεν τις έχει σχεδόν κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί παιδεύεστε με τόσες ROM ενώ υπάρχει η Α310 που είναι stock (υποτίθεται) και το μόνο bug της είναι ότι ανάβει μόνο κόκκινο και πράσινο LED. Καλά τα πειράματα αλλά για κάποιον που θέλει να αράξει νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο.

 

Συμφωνω,ειναι κορυφη η ρομ.στο led εχει και κιτρινο αν φλασαρεις το ζιπακι για το led.

επισης οποιος θελει ας δοκιμασει απ το playstore το gravity screen,κλειδωνει το τηλεφωνο και απενεργοποιει την οθονη οταν το ακουμπας οριζοντια και οταν το σηκωνεις αναβει η οθονη χωρις να χρειαζεται πατημα πληκτρων

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...