Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσους κύκλους χρειάζεται περίπου για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα? Μήπως να γυρίσω στην EMUI 2.3 με την οποία ήρθε το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις τελευταιες δυο τρεις μερες εγω εχω προβλημα με τις "υπηρεσιες google play" που τρωνε αρκετη μπαταρια. Το αναφερω μηπως ειναι αυτο το θεμα με την μπαταρια οσον αφορα τα τελευταια posts. Προς το παρων πηγαινω απο τις ρυθμισεις κ τις απενεργοποιω αυτες τις υπηρεσιες , εκτος κ αν χρειαζεται να μπω στο youtube η στο google play.
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγράφω, αν η μπαταρία είναι φρέσκια χρειάζεται κάποιους κύκλους φόρτισης για να δούμε πραγματικά αποτελέσματα.

Εμένα το βράδυ με όλα κλειστά, ακόμη και το wifi, δεν κατεβαίνει καθόλου. Αλλά όχι από το 100%, στο 40% ήμουν.

 

Σε airplane mode;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

VirusPlus τελικά δεν κατάφερα να κάνω downgrade σε 4.11 ουτε με 3 κουμπιά ούτε με fastboot που πέρασα τα recovery και system μου έβγαζε σφάλμα. Μήπως πρέπει να περάσω και κάτι άλλο?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

VirusPlus τελικά δεν κατάφερα να κάνω downgrade σε 4.11 ουτε με 3 κουμπιά ούτε με fastboot που πέρασα τα recovery και system μου έβγαζε σφάλμα. Μήπως πρέπει να περάσω και κάτι άλλο?

 

Μετά το fastboot τα 3κουμπιά σου βγάζουν σφάλμα εννοείς?

Δοκίμασε να περάσεις και το cust.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν η δεύτερη sim έχει τον ίδιο μηχανισμό με την πρώτη. Δηλαδή αν όταν την τοποθετείται κάνει το χαρακτηριστικό κλικ ή απλά την τοποθετείται μέσα? Γιατί σε μένα η δεύτερη σιμ δεν έχει τέτοιον μηχανισμό.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κλεινεισ εφαρμογές από το δεξί κουμπί δεν κλείνουν τελείως... Πχ Facebook και messenger πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις... Εγώ που κλείνω αυτά το βράδυ στις 8 ώρες καίει 1%

Τι ακριβώς να κάνω στις ρυθμίσεις;

Έχω όλες τις εφαρμογές δηλωμενες ως προστατευόμενες που σημαίνει πως απενεργοποιούνται μετά το σβήσιμο της οθόνης.

Κάνω και ένα καθάρισμα της μνήμης και το αφήνω.

Κλειστά wifi κτλ και παρ'όλα αυτά η μπαταρία πέφτει.

Έχω διαβάσει και από άλλους ότι δεν έχουν απώλειες άλλα δεν μπορώ να το εξηγήσω

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πράσινο όπως λένε τα παιδιά στο 90% επειδή αυτές οι μπαταρίες είναι το καλύτερο να δουλεύουν ανάμεσα σε 25-90%(χωρισ να σημαίνει ότι αν την φορτίσεις πλήρως θα χαλάσει.)

 

Υ. Γ. Κάτι ετοιμάζει για αύριο η Huawei για να δούμε..

 

Τι ετοίμασε τελικά;;;

Link to comment
Share on other sites

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά το fastboot τα 3κουμπιά σου βγάζουν σφάλμα εννοείς?

Δοκίμασε να περάσεις και το cust.

Όχι , μετά το fastboot με recovery και system όταν ανοίγω το τηλ μου λέει κάτι για αρχική σελίδα και άλλο ένα. Τα 3 κουμπιά δέν προχωρά η διαδικασία ούτε με fastboot ούτε χωρίς.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς να κάνω στις ρυθμίσεις;

Έχω όλες τις εφαρμογές δηλωμενες ως προστατευόμενες που σημαίνει πως απενεργοποιούνται μετά το σβήσιμο της οθόνης.

Κάνω και ένα καθάρισμα της μνήμης και το αφήνω.

Κλειστά wifi κτλ και παρ'όλα αυτά η μπαταρία πέφτει.

Έχω διαβάσει και από άλλους ότι δεν έχουν απώλειες άλλα δεν μπορώ να το εξηγήσω

 

Το οτι δήλωσες τις εφαρμογές προστατευμένες σημαίνει το ακριβώς αντίθετο,(δεν κλείνουν μετάτην απενεργοποίηση της οθόνης).

Μόλις βρήκες τι φταίει για την κατανάλωση που έχεις.;)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και εγώ αυτό το λάθος έκανα.Είχα 16 εφαρμογές protected! Για να δούμε πως θα πάει σήμερα και βλέπουμε. Το θέμα με την δεύτερη σιμ ειναι φυσιολογικό? Δηλαδή το ότι απλά την βάζεις χωρίς να ακούγεται το χαρακτηριστικό κλικ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Όχι , μετά το fastboot με recovery και system όταν ανοίγω το τηλ μου λέει κάτι για αρχική σελίδα και άλλο ένα. Τα 3 κουμπιά δέν προχωρά η διαδικασία ούτε με fastboot ούτε χωρίς.

Από fastboot πώς βγαινουμε?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και εγώ αυτό το λάθος έκανα.Είχα 16 εφαρμογές protected! Για να δούμε πως θα πάει σήμερα και βλέπουμε. Το θέμα με την δεύτερη σιμ ειναι φυσιολογικό? Δηλαδή το ότι απλά την βάζεις χωρίς να ακούγεται το χαρακτηριστικό κλικ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Φυσιολογικό μάλλον δεν είναι.Αλλά όταν την τοποθετείς κάθεται καλά στην εγκοπή.Εννοώ σου έχει προκαλέσει ποτέ διακοπή στο σήμα;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει προκαλέσει καμία διακοπή ή δυσλειτουργία.Απλά στην πρώτη σιμ , την βασική ακούγεται ένα κλικ όταν κουμπώνει και για να την βγάλεις θα πρέπει να την πατήσεις προς τα μέσα. Στην δεύτερη δεν έχει αυτό τον μηχανισμό και για να την βγάλεις θέλει κάτι αιχμηρό για να την τραβήξεις. Ξέρεις κάποιος που μπορώ να ελέγξω το serial number και το imei του κινητού? Λέτε να μου στείλανε κανένα refurbished?
Link to comment
Share on other sites

Από fastboot πώς βγαινουμε?

 

fastboot reboot

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ειχα γραψει σε προηγουμενο ποστ οτι μου εβγαλε update απο την b116 σε b119 και το εκανα...τωρα δεν θα επρεπε να βγαλει ξανα αλλη?παω στις ενημερωσεις και δεν δειχνει κατι για νεο update...τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ειχα γραψει σε προηγουμενο ποστ οτι μου εβγαλε update απο την b116 σε b119 και το εκανα...τωρα δεν θα επρεπε να βγαλει ξανα αλλη?παω στις ενημερωσεις και δεν δειχνει κατι για νεο update...τι κανω τωρα?

 

 

Καλημέρα... θα πας λοιπον στο πρωτο post του κου Romanos στις πληροφορίες και θα διαβάσεις προσεκτικά το θέμα που σε αφορα.ΟΤΑ προφανώς δε σου κανει οποτε θα χρησιμοποιησεις τις οδηγιες για τοπική ενημέρωση ή την τοποθέτηση με 3Κ.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα δεν κατεβαίνει στην 4.11 αλλά και σε 5.1 με cust κολλάει στο boot προσπάθησα και με patch για την 2.3 και πάλι τίποτα. Τώρα τι φταίει δεν ξέρω.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εξέλιξη από το Huawei Carnival γι'αυτό μπορεις να δεις μία ή δύο σελίδες πίσω καθώς πόσταρα το αποτέλεσμα.

 

http://i.imgur.com/QBNI1Fs.jpg

 

Με OCR και Google Translate το Android L θα έρθει στις συσκεύες μας γύρω στα μέσα Ιουνίου. Που δεν είναι και πολύ μακρία μιας και περιμέναμε τόσο καιρό. Φήμες λένε πως και στις 15 ή 16 του μηνός ίσως έχουμε μία beta μαζί με την παρουσίαση του Huawei Ascend P8.

 

Φυσικά όλα αυτά τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη. Αν και μου αρέσει να βρίσκω και να ερευνώ πληροφορίες εις βάθος, οι μηδενικές γνώσεις μου στα κινέζικα δεν μου επιτρέπουν να μεταφέρω πάντα τις πληροφορίες με 100% σιγουρία όπως έγινε για την 1η Απριλίου.

 

Μετάφραση μέσα σε αγκύλες δικά μου σχόλια

 

Dear pollen:

Pollen thank our consistent support for the glory of the phone!

 

Our engineers are open Android L morning meal test version [beta?] of the development, from the beginning of June, the

L are carrying out the beta version of the experience on some models, welcome to the pollen off with Wang and SHE.

Smelly body [wtf!] models are as follows:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aπο ποια σελίδα είναι τα απο πάνω Romanos? Για να δω αν γράφει τίποτα και για το p7

:)

 

Έχεις δίκιο ξέχασα να δώσω πηγή. Από ότι βλέπω το P7 πάει για Ιούλιο. Έβαλα την εικόνα από κάτω για να σε βγάλω από το κόπω διότι για να τις δεις πρέπει να έχεις λογαριασμό στο Huawei Forum ή Weibo.

 

http://cn.club.vmall.com/thread-3644452-1-1.html

 

http://i.imgur.com/Uq0q9Dt.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...