Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μετα απο 4 μήνες πιστεύω οτι πρέπει να αλλάξω την ζελατίνα έχετε βρει κανένα μαγαζί στην Ελλάδα που να έχει για το συγκεκριμένο κινητό ή κάποιο άλλο κινητό που να έχει τις ίδιες διαστάσεις;;; ευχαριστώ!!!

Ρίξε μια ματιά στην Wind ,είχα δει ένα. διδυμάκι (Δεν θυμάμαι μοντέλο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγκατέστησα το exdialer και πάγωσα τη στοκ εφαρμογή "Προγραμμα διαχείρισης επαφων". Πολύ καλό στην εμφάνιση, πολύ γρήγορο, πολύ βολικό...Επίσης όταν σείρω αριστερά στο όνομα της επαφής για να στείλει sms μου ανοίγει το handcent, πράγμα που δεν έκανε η στοκ εφαρμογή. Υπάρχει όμως ένα βασικό πρόβλημα με το exdialer...Δε με αφήνει ούτε να επεξεργαστώ τις επαφές ούτε να καταχωρήσω νέα.... Υπάρχει λύση ή θέλουμε αναγκαστικά το πρόγραμμα διαχείρισης επαφων;

Ξε πάγωσε την στοκ εφαρμογή για τις κλίσεις,και εγώ αυτή δουλεύω είναι τέλεια αλλά αν θέλεις να προσθέσεις κάποιον νέο άρθρο μπορείς μόνο σε υπάρχουσα επαφή

Link to comment
Share on other sites

Μήπως καμιά εφαρμογή έχει πάρει δικαιώματα να ανοίγει τη σύνδεση?

 

Έχω την 1447 rom και την πέρασα σύμφωνα με τις οδηγίες του kandilak.. Εκτός από τις εφαρμογές αυτής της rom έβαλα το viber, greenify, sygic και greek radios... Τίποτα άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν. Μετα απο 5 μηνες, ο ανταπτορας του φορτιστη διαλυθηκε τελειως (και πολυ κρατησε). Πουλανε τετοια σε μαγαζια με ηλεκτρολογικα ειδη??

2€ από Κινέζικο μαγαζί και χωρίς αντάπτορα :-)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1447 rom και την πέρασα σύμφωνα με τις οδηγίες του kandilak.. Εκτός από τις εφαρμογές αυτής της rom έβαλα το viber, greenify, sygic και greek radios... Τίποτα άλλο..

 

Μπες στο security της Lenovo > charge guard> enable mobile network secretly και αφαίρεσε τις εφαρμογές που το ανοίγουν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας γνώμη σχετικά με το αν είναι καλύτερο αυτό ή το lenovo vibe z2?

Εδώ και 3-4 βδομάδες προσπαθώ να αποφασίσω ποιο κινητό να διαλέξω και όντας άσχετη δεν ξέρω τι να προτιμήσω...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να βγάζει από αμερικάνικο σε ευρωπαϊκό; Ναι, δεν είναι κάτι δύσκολο...

 

Αυτο ηταν. Μετα απο 5 μηνες, ο ανταπτορας του φορτιστη διαλυθηκε τελειως (και πολυ κρατησε). Πουλανε τετοια σε μαγαζια με ηλεκτρολογικα ειδη??

 

Βασικά, απο Κινεζικο σε Ευρωπαικο χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο security της Lenovo > charge guard> enable mobile network secretly και αφαίρεσε τις εφαρμογές που το ανοίγουν

 

Έγινε! Ελπίζω να σταματήσει... Εκεί υπήρχε το viber και το απέκλεισα.. Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου,μενω σε χωριο και ετυχε για ολη την μεγαλη εβδομαδα να ειμαι στην θεσσαλονικη και ειπα να δω το 4g αλλα δεν δουλευει :( διαπυστωσε κανεις το ιδιο προβλημα??

 

Eχω την 1501 multilanguage

 

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου,μενω σε χωριο και ετυχε για ολη την μεγαλη εβδομαδα να ειμαι στην θεσσαλονικη και ειπα να δω το 4g αλλα δεν δουλευει :( διαπυστωσε κανεις το ιδιο προβλημα??

 

Eχω την 1501 multilanguage

 

Eυχαριστω

Έχεις τις προϋποθέσεις για να πιάνεις 4G?

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις?

Να έχεις επικοινωνήσει με τον πάροχο κινητής να σου ενεργοποιήσουν το 4G, η κάρτα sim να υποστηρίζει 4G, να είσαι σε περιοχή που ό πάροχος σου να παρέχει 4G κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε ερθει παλια ενα μυνημα οτι πλεον εχω προσβαση στο 4g. η σιμ ειναι κομεννη και την εχω με τον ανταπτορα,Στην περιοχη που βρησκομασταν η παρεα μου ειχε προσβαση :(
Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε ερθει παλια ενα μυνημα οτι πλεον εχω προσβαση στο 4g. η σιμ ειναι κομεννη και την εχω με τον ανταπτορα,Στην περιοχη που βρησκομασταν η παρεα μου ειχε προσβαση :(

Δεν έχουν όλοι οι πάροχοι την ίδια κάλυψη σε 4G. Τι έχεις εσύ , τί έχουν οι άλλοι που πιάνουν 4G?. Το πρωί πάλι τα λέγαμε με άλλο συμφορουμίτη.

Link to comment
Share on other sites

3-4 χρονια περιπου!

Αν έχεις ενεργοποιημένο το 4G στο τηλέφωνο σου (στις ρυθμίσεις - δίκτυα κινητής) πάρε τηλέφωνο την cosmote να ρωτήσεις άν έιναι ενεργοποιημένο το 4G στον αριθμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν ειναι τι μπορω να κανω?Θα εχω καπια χρεωση?

Αν δεν είναι θα τους πεις να στο ενεργοποιήσουν. Όχι δεν θα έχεις καμιά χρέωση, αλλά καλού-κακού κάνε μια ερώτηση μήπως έχει αλλάξει κάτι απ' αυτά που ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας γνώμη σχετικά με το αν είναι καλύτερο αυτό ή το lenovo vibe z2?

Εδώ και 3-4 βδομάδες προσπαθώ να αποφασίσω ποιο κινητό να διαλέξω και όντας άσχετη δεν ξέρω τι να προτιμήσω...

Το ότι έχουν μια διαφορά 100+ ευρώ,κάτι σημαίνει...

;)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, απο Κινεζικο σε Ευρωπαικο χρειαζομαι.

Παντού θα βρεις, μισό με ένα ευρώ τα πουλάνε

Link to comment
Share on other sites

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ CAMERA ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ? ΓΙΑ 13MP ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ! ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ 5MP KAI EINAI ΜΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΦΩΤΟ... ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΗΨΕΙΣ?
Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν ειναι τι μπορω να κανω?Θα εχω καπια χρεωση?

 

είναι παλιά η sim σου θα χρειαστεί αλλαγή

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ CAMERA ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ? ΓΙΑ 13MP ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ! ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ 5MP KAI EINAI ΜΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΦΩΤΟ... ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΗΨΕΙΣ?

 

Σχετικά με τα κεφαλαία πρώτα... μην φωνάζεις, υπάρχουν διαφορές με τα 5mp αλλά μην περιμένεις να δείς χαοτικές διαφορές, η stock εφαρμογή της lenovo camera υπάρχει και ως ανεξάρτητη app και υπάρχει και σε custom roms για άλλες συσκευές γιατί θεωρείται απο τις καλύτερες και πιο σταθερές.

Παίξε με τα settings της κάμερας, με το hdr κάνε συγκρίσεις και αν δεν σε βολέψει την αλλάζεις

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το κινητο χτες ξαφνικα αρχισε να μην δουλευει η αφη σε ολη την δεξια πλευρα(μιλαμε για περιπου μισο εκατοστο)..τι θα πρεπει να κανω κ ποσο περιπου θα κοστισει ?

Επικοινωνησε με το site που το αγορασες.

Εμενα μου καηκε η μητρικη,το εστειλα Κινα για service και το πηρα πισω φτιαγμενο την προηγουμενη εβδομαδα.

Το κοστος αποστολης ειναι καπου στα 18€ και η διαδικασια κραταει περιπου 3 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...