Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Πόσες μέρες θέλει φορητότητα από κοσμοκάρτα? Πήγα την δευτέρα, άφησα φωτοτυπία ταυτότητας σε κατάστημα vodafone για φορτητότητα 2 αριθμων από κοσμοκάρτα σε cu κι ακόμα τίποτα. Πήρα τηλ το κατάστημα και μου είπαν ότι αργεί γιατί έχει προβλημα γενικά η κοσμοτέ. Τι ισχύει? :(

 

1 εως 2 εργασιμες μερες.Τα προβληματα κτλ κτλ που σου λενε ειναι παραμυθια της χαλιμας.Διαβασε εδω και πραξε αναλογα.

Διαβασε την τελευταια παραγραφο (ε) . Στο επομενο τηλεφωνημα που θα σου πουνε να μα μου... διαβασε τους ζητα το ονοματεπωνυμο της υπαλληλου και πες οτι θα προχωρησεις σε καταγγελια και να δεις ποσο μαγικα λυνεται το προβλημα. (Ολα αυτα φυσικα εφοσον εισαι ενταξει και δεν εχεις δωσει καποιο λαθος προσωπικο στοιχειο κατα την αιτηση της φορητοτητας)

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην q και σκέφτομαι να μεταφερθώ στο cu. Είναι το δεύτερο τηλέφωνό μου και θα χρησιμοποιώ μόνο mobile internet. Ο λόγος που θέλω να το μεταφέρω είναι το πολύ κακό σήμα στην περιοχή που κινούμαι. Πιστεύετε ότι είναι σωστή επιλογή ή να πάω σε κάποιο άλλο δίκτυο;

 

Αν η Vodafone έχει καλό σήμα στην περιοχή σου και οι ταχύτητες είναι τουλάχιστον αξιοπρεπείς τότε θα είναι καλή κίνηση. Κι εγώ έχω ενα F2G που μου είχαν κάνει δώρο με το σταθερό και μου δίνει 120' προς όλους αλλά δεν πιάνει σήμα μες το σπίτι μου οπότε έβαλα και το CU που πιάνει φουλ 3G και ξέγνοιασα. Βέβαια κράτησα και το F2G για τα δωρεάν λεπτά μιας και έχω δίκαρτο κινητό και όποτε έχω σήμα το χρησιμοποιώ κι αυτό...

Αν πιάνει τουλάχιστον 3G ή/και 4G εκεί που σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτητικό CU δίνεται η δυνατότητα 4g;

Αν ναι, ισχύει και στα δωρεάν Mb που δίνει κάθε μήνα;

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

1 εως 2 εργασιμες μερες.Τα προβληματα κτλ κτλ που σου λενε ειναι παραμυθια της χαλιμας.Διαβασε εδω και πραξε αναλογα.

Διαβασε την τελευταια παραγραφο (ε) . Στο επομενο τηλεφωνημα που θα σου πουνε να μα μου... διαβασε τους ζητα το ονοματεπωνυμο της υπαλληλου και πες οτι θα προχωρησεις σε καταγγελια και να δεις ποσο μαγικα λυνεται το προβλημα. (Ολα αυτα φυσικα εφοσον εισαι ενταξει και δεν εχεις δωσει καποιο λαθος προσωπικο στοιχειο κατα την αιτηση της φορητοτητας)

 

Εχθες πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν καν αιτημα. Αρα μαλλον με κοροιδευαν. Γιατι το εκαναν αυτο; Πηγα σημερα και τους το ειπα καταμουτρα και ως εκ θαυματος μου εδωσαν καρτες σιμ και υπεβληθη το αιτημα. Με πηραν μαλιστα και απ τη κοσμοτε για αντιπροσφορα. Πιστευω δευτερα μεσημερι να εχει ενεργοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν καν αιτημα. Αρα μαλλον με κοροιδευαν. Γιατι το εκαναν αυτο; Πηγα σημερα και τους το ειπα καταμουτρα και ως εκ θαυματος μου εδωσαν καρτες σιμ και υπεβληθη το αιτημα. Με πηραν μαλιστα και απ τη κοσμοτε για αντιπροσφορα. Πιστευω δευτερα μεσημερι να εχει ενεργοποιηθει.

 

Ειδες πως αλλαζουν τα πραγματα αν εισαι σωστος και δουνε οτι δεν τρως κουτοχορτο ολα δια μαγειας φτιαχνουν.Ουτε προβληματα στο συστημα ουτε τιποτα μια χαρα ολα.Εγω στην θεση σου θα εστελνα ενα mail στο καταστημα με CC του μειλ και στην εξ πελατων της βονταφον αναλυτικα με το συμβαν ετσι να για δουνε οτι δεν ειναι ολοι οι πελατες τους μοσχαρια.

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλινη προσφορα 1GB mobile internet για CU & καρτοκινητο!

Μολις μου ηρθε στο CU η προσφορα για1GB internet απο 6/4 εως 12/4

Εστειλα μηνυμα στο 1252 το γραμμα Ν και πηρα την προσφορα.Το εκανα και στο καρτοκινητο και το πηρα και εκει.Δεν μας χαλασε :D

Link to comment
Share on other sites

Για όσους μπορεί να ενδιαφέρονται, κάθε Παρασκευή κατά τις 12 στο Μαθηματικό Αθήνας υπάρχει κοπέλα που δίνει φοιτητικά. αρκεί να έχεις μαζί σου ταυτότητα.. Δεν χρειάζεται να είσαι φοιτητής,από ότι μου είπε ισχύουν μέχρι το 2020.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους μπορεί να ενδιαφέρονται, κάθε Παρασκευή κατά τις 12 στο Μαθηματικό Αθήνας υπάρχει κοπέλα που δίνει φοιτητικά. αρκεί να έχεις μαζί σου ταυτότητα.. Δεν χρειάζεται να είσαι φοιτητής,από ότι μου είπε ισχύουν μέχρι το 2020.

 

Μην τρέξετε...Τις επόμενες δύο παρασκευές δυστυχώς θα είναι κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους μπορεί να ενδιαφέρονται, κάθε Παρασκευή κατά τις 12 στο Μαθηματικό Αθήνας υπάρχει κοπέλα που δίνει φοιτητικά. αρκεί να έχεις μαζί σου ταυτότητα.. Δεν χρειάζεται να είσαι φοιτητής,από ότι μου είπε ισχύουν μέχρι το 2020.

 

Aυτά είναι νέα... Ειδικά το 2ο που αναφέρεις για μέχρι 2020 για εμάς που έχουμε ήδη, οι υπόλοιποι μετά τις γιορτές τρέξτε! :D Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, μακάρι να είναι έτσι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έληξε η προσφορά από την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων, εάν ανανεώσω την κάρτα μπορώ να ξαναγραφτώ στην προσφορά;

Ρώτησα σε ένα κατάστημα αλλά δεν ήξεραν καν για την προσφορά:X

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έληξε η προσφορά από την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων, εάν ανανεώσω την κάρτα μπορώ να ξαναγραφτώ στην προσφορά;

Ρώτησα σε ένα κατάστημα αλλά δεν ήξεραν καν για την προσφορά:X

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς... Εφόσον έχεις ήδη CU με φοιτητικά πακέτα (υποθέτω το είχες ενεργοποιήσει όσο η κάρτα σου ήταν ενεργή), δεν στο κόβουν επειδή έληξε η κάρτα/πάσο σου... Κοινώς δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι...

 

Εdit: Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα καλά και αναφέρεσαι σε άλλη προσφορά... Sorry... :D

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έληξε η προσφορά από την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων, εάν ανανεώσω την κάρτα μπορώ να ξαναγραφτώ στην προσφορά;

Ρώτησα σε ένα κατάστημα αλλά δεν ήξεραν καν για την προσφορά:X

 

Μέχρι να κλείσεις τα 30 μπορείς να βγάλεις την κάρτα ξανά και ξανά κάθε χρόνο. Δεν το κάνεις από την vodafone, αλλά από την σελίδα για την ευρωπαϊκή κάρτα νέων.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έληξε η προσφορά από την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων, εάν ανανεώσω την κάρτα μπορώ να ξαναγραφτώ στην προσφορά;

Ρώτησα σε ένα κατάστημα αλλά δεν ήξεραν καν για την προσφορά:X

 

τι προσφορα σου δίνει?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να κλείσεις τα 30 μπορείς να βγάλεις την κάρτα ξανά και ξανά κάθε χρόνο. Δεν το κάνεις από την vodafone, αλλά από την σελίδα για την ευρωπαϊκή κάρτα νέων.

 

Για την κάρτα το ξέρω, απλά δεν ξέρω αν η Voadfone δίνει πάλι την προσφορά γι'αυτό και ρώτησα μήπως έχει ανανεώσει κανένας.

 

τι προσφορα σου δίνει?

 

Στην πρώτη ανανέωση από 10€ και πάνω σου δίνει άλλα 10€ για ένα μήνα να τα χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει ήδη ενημερώσει ο zerokill (μήνυμα #15089).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει, τι πρέπει να πληρώσει κάποιος για να διακόψει την σύνδεση στην vodafone και να το κάνει cu?

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και 10€ για την μετατροπή! Είχα πληρώσει 10€ για την μετατροπή αλλά μετά έγινε κάτι σαν επιστροφή στον λογαριασμό της Voda.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για την επέκταση υπολοίπου, καθώς δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μέχρι σήμερα:

Όταν έχω κάνει την επέκταση των 5€, καταναλώσω το ποσό της επέκτασης και μείνω με υπόλοιπο μηδέν και κάνω ανανέωση 5€, τότε πόσο υπόλοιπο θα έχω; Γιατί στο μηδέν θα προστεθούν 4,46€ από την ανανέωση, αλλά θα πρέπει από αυτά να αφαιρεθούν 5,80€. Θα έχω πάλι μηδέν υπόλοιπο ή θα πάει στο μείον;

Αν αυτήν την sim που έχω κάνει την επέκταση την αφήσω να λήξει, θα λήξει ή θα έρθει η Vodafone να μου ζητάει πίσω τα λεφτά της επέκτασης; :lol:

(Γιατί μια κάρτα με αρνητικό υπόλοιπο που είχα, αντί να λήξει και να καταργηθεί στους 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση, συνέχισε να ισχύει για περίπου έναν χρόνο ακόμα, και τελικά έληξε χωρίς να μου ζητήσει τίποτα η Vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 10 ευρώ για μετατροπή δεν μπορώ να το καταλάβω... υπάρχει κάποια λογική εξήγηση?

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί γίνεται με την ώρα της ημέρας λήξης, αγορασμένων ή δωρεάν, πακέτων λεπτών/sms/MB;

 

Στην cosmote από ό,τι είδα, γράφει ακριβώς την ώρα στο ενημερωτικό sms.

Στη vodafone πώς δουλεύει;

Edited by PUK
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 10 ευρώ για μετατροπή δεν μπορώ να το καταλάβω... υπάρχει κάποια λογική εξήγηση?

 

Αποφασίσανε κάποια στιγμή πέρυσι πως επειδή δεν πάνε καλά τα οικονομικά τους μιας και οι περισσότεροι το γυρίσανε σε καρτοκινητό, να επιβάλουν τέλος αποσύνδεσης 10€. Το βάλανε και στους λογαριασμούς σαν ανακοίνωση με μικρά γραμματάκια ώστε να είναι βέβαιο πως δεν θα το προσέξεις. Και λέγανε πως αν διαφωνείς μπορείς να καταγγείλεις το συμβόλαιό σου, ωστόσο αν είχες πάρει επιδότηση ή έκπτωση έπρεπε να τα επιστρέψεις επιτόπου. Αλήτες...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...