Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να μην είναι χαζή η ερώτηση άλλα υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να λύσω?

 

και εγω ψάχνω να βάλω μόνο 2g αλλά δεν έχει αυτήν την επιλογή έχει μόνο 3g ή αυτόματη επιλογή 3g / 2g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλησπερα , εχω ενα προβλημα .

Δεν μπορω να μπω σε recovery mode , ουτε με vol+και power , ουτε με mobileuncletools και μου κανει επανεκιννηση .

Ειναι ρουταρισμενο με Kinguser και φοραει την μαμα ρομ 4.2.036 , οπως μου ηρθε δηλαδη .

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εχω ενα προβλημα .

Δεν μπορω να μπω σε recovery mode , ουτε με vol+και power , ουτε με mobileuncletools και μου κανει επανεκιννηση .

Ειναι ρουταρισμενο με Kinguser και φοραει την μαμα ρομ 4.2.036 , οπως μου ηρθε δηλαδη .

Καμια ιδεα ?

Εχεις αλλαξει recovery?αν οχι βαλε cwm 6.0.5.0.μεσω mobileungletools.το λινκ ειναι στην πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Η aosp maucat 11/01 που μου ζητήσατε σε Google Drive.

https://drive.google.com/open?id=0B6brgIhgMXFWRWdTeEN6N2JFWms&authuser=0

 

ειναι αυτη με το διορθωμενο dialer?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα από τα τελευταία κομμάτια του Vickmall για ένα φίλο. Του πέρασα emuiUNICOM και κάνει το εξής κουφό. Όταν πας να το φορτίσεις σβηστό ενεργοποιείται η συσκευή....
Link to comment
Share on other sites

και εγω ψάχνω να βάλω μόνο 2g αλλά δεν έχει αυτήν την επιλογή έχει μόνο 3g ή αυτόματη επιλογή 3g / 2g

 

αν εχεις gravity μπορεις να το κανεις.πας στη ενεργοποιεις το εικονιδιο στη γραμμη καταστασης που σου δινει 3 επιλογες.μονο 2g,μονο 3g,και 2g/3g.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα από τα τελευταία κομμάτια του Vickmall για ένα φίλο. Του πέρασα emuiUNICOM και κάνει το εξής κουφό. Όταν πας να το φορτίσεις σβηστό ενεργοποιείται η συσκευή....

και εμενα μου το κανει τελευταια μετα απο αλλαγη ρομ δεν το εκανε παλια

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα από τα τελευταία κομμάτια του Vickmall για ένα φίλο. Του πέρασα emuiUNICOM και κάνει το εξής κουφό. Όταν πας να το φορτίσεις σβηστό ενεργοποιείται η συσκευή....

 

Την ξαναπέρασα και κάνει το ίδιο, άρα δεν υφίσταται θέμα να μην έκατσε καλά η rom.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το κανει τελευταια μετα απο αλλαγη ρομ δεν το εκανε παλια

 

Την πέρασα και τρίτη φορά μετά από 10 wipes, το ίδιο αποτέλεσμα. Θα δοκιμάσω αύριο από περιέργεια με άλλη rom.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνουν τα Rockchip συνήθως. Νομίζω ρυθμίζεται από τον Kernel.

 

Βαθιά νερά.

Link to comment
Share on other sites

... Στην Ελλάδα νομίζω έχει το service η Αρβατο στην Αθήνα.

Την αλλαγή οθόνης+digitizer (κάπου πιο πίσω έχει λινκ για αγορά) αν θα το κάνεις μόνος σου.

Ευχαριστώ για τη πληροφορία...Δεν έχω καταλάβει αν αυτά τα 3 πλήκτρα είναι στο digitizer η εκτός. Αλλά λέω αυτό έγινε όταν με πληροφόρησε το τηλέφωνο ότι έχει ιό. Από κάποια εφαρμογή που είχα; δεν ξέρω...Το όλο σκηνικό είναι πολύ κουλό τελικά.

Τη Δευτέρα το τσουβαλιάζω πίσω στη to2c.com...

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις gravity μπορεις να το κανεις.πας στη ενεργοποιεις το εικονιδιο στη γραμμη καταστασης που σου δινει 3 επιλογες.μονο 2g,μονο 3g,και 2g/3g.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως περνάμε και που το βρίσκουμε το gravity box.

Απ'οτι κατάλαβα δεν μπαίνει σε όλες τις rom.Να θυμίσω ότι είμαι με την AOSP_KitKat_4.4.2_1101

Edited by danorfias
Link to comment
Share on other sites

και εγω ψάχνω να βάλω μόνο 2g αλλά δεν έχει αυτήν την επιλογή έχει μόνο 3g ή αυτόματη επιλογή 3g / 2g

 

μπορεις σε οποιαδηποτε rom απο το phone info menu

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μία ερώτηση.

αν έχει κανείς samsung galaxy s2, μπορεί να δεί αν ταιριάζει η μπαταρία στο δικό μας?

Βασικά, αν ταιριάζουν οι επαφές..

 

Δεν κοίταξα οι επαφες αν ταιριάζουν αλλά σε μέγεθος είναι τελείως διαφορετικές. Του f1 είναι σχεδόν διπλάσια απο του s2

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα από τα τελευταία κομμάτια του Vickmall για ένα φίλο. Του πέρασα emuiUNICOM και κάνει το εξής κουφό. Όταν πας να το φορτίσεις σβηστό ενεργοποιείται η συσκευή....

 

και εμενα μου το κανει τελευταια μετα απο αλλαγη ρομ δεν το εκανε παλια

 

Την ξαναπέρασα και κάνει το ίδιο, άρα δεν υφίσταται θέμα να μην έκατσε καλά η rom.

 

Την πέρασα και τρίτη φορά μετά από 10 wipes, το ίδιο αποτέλεσμα. Θα δοκιμάσω αύριο από περιέργεια με άλλη rom.

 

Μόλις του πέρασα την τελευταία miui από Needrom. Ξανά τα ίδια, μάλλον είναι ιδιοτροπία της συσκευής, δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω ακριβώς ελάττωμα.

Link to comment
Share on other sites

πάντως οι χρήστες v2 που έβαλαν v3, δεν ξαναγύρισαν πίσω

δες στο modaco

 

θέλει ρυθμίσεις η ρομ; λειτουργούν όλα;

σήμερα την περνάω που είναι και ΣΚ

μαζί με lenovo super camera να ρωτήσω για να πάρω backup την εφαρμογή στην demo version του titanium γίνεται ή πρέπει να την αγοράσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπαρχει ελειψη του τηλεφωνου σε ολα τα Κινεζομαγαζα ρε παιδια,η coolpad σταματησε την παραγωγη του f1?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπαρχει ελειψη του τηλεφωνου σε ολα τα Κινεζομαγαζα ρε παιδια,η coolpad σταματησε την παραγωγη του f1?

Και εγώ το παρατήρησα γιατί ψάχνω για μια φίλη που το θέλει.

υπάρχει εδώ http://www.1949deal.com/coolpad-f1-8297-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-2-2-smartphone-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-silver.html αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το κατάστημα.

 

μπορεις σε οποιαδηποτε rom απο το phone info menu

Πως πάω στο phone info menu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...