Jump to content

Meizu M1 Note


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα είναι θέμα όντως οι ΡΟΜ στο lenovo ε? Από απόδοση κάμερας και βίντεο? "με 2000mhA μπαταρια δεν συνουσιασε κανεις" :lol:

 

αν πας στις προηγουμενες σελιδες θα βρεις photo samples απο μελη του φορουμ..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει root. Εγώ δεν το έχω κάνει.

Κακώς. Το θεωρώ must για όλους τους χρήστες που θέλουν να χρησιμοποιούν στο 100% το κινητό τους.

Και ειδικά όταν μιλάμε για μια διαδικασία που το Μ1 γίνεται πανεύκολα μέσα σε 2 λεπτά.

Δηλαδή τι να πούνε και άλλα κινητά που θέλουνε σύνδεση με PC και πέρασμα προγραμμάτων κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κακώς. Το θεωρώ must για όλους τους χρήστες που θέλουν να χρησιμοποιούν στο 100% το κινητό τους.

Και ειδικά όταν μιλάμε για μια διαδικασία που το Μ1 γίνεται πανεύκολα μέσα σε 2 λεπτά.

Δηλαδή τι να πούνε και άλλα κινητά που θέλουνε σύνδεση με PC και πέρασμα προγραμμάτων κλπ.

Sony Ericsson Neo V: Σε μία από τις τελευταίες του ROM, προκειμένου να γίνεις root, έπρεπε να ανοίξεις το τηλέφωνο, να το λύσεις μέχρι να φτάσεις στην πλακέτα, και να βραχυκυκλώσεις με συρματάκι 2 ποδαράκια από ένα ολοκληρωμένο!!!!!!!! :dizzy: :lost: :shock:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το go keyboard δεν μου αρεσει καθολου υπαρχει καμια προταση για αλλο λειτουργικο πληκτρολογιο , ειχα το swiftkey και ημουν ευχαριστημενος Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το go keyboard δεν μου αρεσει καθολου υπαρχει καμια προταση για αλλο λειτουργικο πληκτρολογιο , ειχα το swype και ημουν ευχαριστημενος

δεν μπαινει στο meizu to swype?\

δες swiftkey

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το go keyboard δεν μου αρεσει καθολου υπαρχει καμια προταση για αλλο λειτουργικο πληκτρολογιο , ειχα το swype και ημουν ευχαριστημενος

Δες SwiftKey και fleksy

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και προσπαθω να συνδεθω με το play store αλλα γραφει ασυνατη συνδεση με τους διακομιστες. Το wifi λειτουργει κανονικα και επισης παει να κανει update το play store και μενει στο 0%. Ξερει κανεις τι τρεχει?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει στο meizu to swype?\

δες swiftkey

 

Δες SwiftKey και fleksy

Τρέχει σφαίρα το Swype.

Μη σας πω καλύτερα και από το Nexus 4.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και προσπαθω να συνδεθω με το play store αλλα γραφει ασυνατη συνδεση με τους διακομιστες. Το wifi λειτουργει κανονικα και επισης παει να κανει update το play store και μενει στο 0%. Ξερει κανεις τι τρεχει?

 

Έκανες τη διαδικασία με το google installer από το app store της Meizu;

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τη διαδικασία με το google installer από το app store της Meizu;

 

Βασικα δεν ειναι δικο μου το κινητο, ειναι ενος φιλου οποτε δεν ξερω τι παιζει. Εγω ακομα το περιμενω να ερθει το δικο μου. Τι διαδικασια πρεπει να κανω γιατι δεν εχω παρακολουθησει το νημα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι δικο μου το κινητο, ειναι ενος φιλου οποτε δεν ξερω τι παιζει. Εγω ακομα το περιμενω να ερθει το δικο μου. Τι διαδικασια πρεπει να κανω γιατι δεν εχω παρακολουθησει το νημα ακομα.

 

Ξεκινάς αφιερώνοντας 5 λεπτά να διαβάσεις μερικά Posts πριν που έχει περιγραφεί η διαδικασία.

Τα υπόλοιπα είναι εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσα επιβεβαιωμένα προβλήματα έχουν βρεθεί λύσεις, θα ήταν καλό με τη βοήθεια ενός mod να περάσουν στην αρχή του topic.

Έτσι δε θα ταλαιπωρούμαστε!:)

Link to comment
Share on other sites

Στα 199 πλεον σε vickmall, 189 στο (σιγουρα χειροτερο) fastcardtech..Πέφτει η τιμή, χαλάει η ισοτιμία ευρώ-δολλάριο οπότε έρχεται η μια η αλλη...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το go keyboard δεν μου αρεσει καθολου υπαρχει καμια προταση για αλλο λειτουργικο πληκτρολογιο , ειχα το swype και ημουν ευχαριστημενος

 

TouchPal ! και free και πάρα πολύ καλό, εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει σφαίρα το Swype.

Μη σας πω καλύτερα και από το Nexus 4.

Το SwiftKey έτρεχε χάλια σε νεξους 4 με πολλά κολλήματα. Το SwiftKey εξαρχης έτρεχε σφαίρα σε moto g 1st gen της γυναίκας μου και τώρα στο meizu.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

TouchPal ! και free και πάρα πολύ καλό, εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

Πράγματι πολύ καλό και μου θυμίζει το google keyboard χωρις το σχετικό πρόβλημα που υπάρχει οταν το δουλεύεις με ορθογραφικό έλεγχο στο m1!

Άψογο!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο πώς να περάσουμε τα Google Contacts και τον Google Dialer στο κινητό μας.

 

1. Καταρχήν χρειάζεται να έχετε Root Access στο κινητό

2. Κατεβάστε το zip από εδώ:

directmirror.com/griji2bqgvjy/google apk.zip

3. Κάντε Unzip και θα έχετε τα 2 apk που χρειαζόμαστε

4. Αντιγράψτε και τα 2 zip στον φάκελο system/priv-app (εγώ χρησιμοποιώ τον Δωρεάν as explorer)

5. Βάλτε τα permission όπως στην εικόνα

http://s10.postimg.org/z3n422rop/7c4c0ad151ac98a333f84372fae3d9ae.jpg

6. Κάντε κλικ στο κάθε apk και επιλέξετε εγκατάσταση

7. (Προαιρετικά) Κάντε Restart

 

Τώρα θα βρείτε 2 Νέα apk στο συρτάρι εφαρμογών :

- Phone (με μπλε εικονίδιο ) και

- Kk contacts

 

Μπορείτε να κάνετε συντομεύσεις στην αρχική σας επιφάνεια για να τα χρησιμοποιείτε πιο εύκολα.

Edited by gerstavros2

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο πώς να περάσουμε τα Google Contacts και τον Google Dialer στο κινητό μας.

 

1. Καταρχήν χρειάζεται να έχετε Root Access στο κινητό

2. Κατεβάστε το zip από εδώ:

directmirror.com/griji2bqgvjy/google apk.zip

3. Κάντε Unzip και θα έχετε τα 2 apk που χρειαζόμαστε

4. Αντιγράψτε και τα 2 zip στον φάκελο system/priv-app (εγώ χρησιμοποιώ τον Δωρεάν as explorer)

5. Βάλτε τα permission όπως στην εικόνα

http://s10.postimg.org/z3n422rop/7c4c0ad151ac98a333f84372fae3d9ae.jpg

6. Κάντε κλικ στο κάθε apk και επιλέξετε εγκατάσταση

7. (Προαιρετικά) Κάντε Restart

 

Τώρα θα βρείτε 2 Νέα apk στο συρτάρι εφαρμογών :

- Phone (με μπλε εικονίδιο ) και

- Kk contacts

 

Μπορείτε να κάνετε συντομεύσεις στην αρχική σας επιφάνεια για να τα χρησιμοποιείτε πιο εύκολα.

Τι να πω μπράβο και μόνο που ασχολήθηκες

Edited by gerstavros2
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

@junglist μπορείς εν τάχει να απαριθμήσεις τα οφέλη από το ροοτ στο συγκεκριμένο κινητό? Ποιες εφαρμογές που απαιτούν ροοτ σου φάνηκαν χρήσιμες;
Link to comment
Share on other sites

@junglist μπορείς εν τάχει να απαριθμήσεις τα οφέλη από το ροοτ στο συγκεκριμένο κινητό? Ποιες εφαρμογές που απαιτούν ροοτ σου φάνηκαν χρήσιμες;

Νομίζω οποίες είναι χρήσιμες και σε όλες τις άλλες συσκευές.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

@junglist μπορείς εν τάχει να απαριθμήσεις τα οφέλη από το ροοτ στο συγκεκριμένο κινητό? Ποιες εφαρμογές που απαιτούν ροοτ σου φάνηκαν χρήσιμες;

Είναι δεκάδες οι λόγοι.

Θα σταθώ σε 2,3 μόνο:

- μπλοκάρισμα όλων των διαφημίσεων

- backup όλων των δεδομένων μέσω Titanium backup

- προσθήκη δυνατοτήτων και παραμετροποίηση όπως το παράδειγμα πιο πάνω, ότι μπόρεσα και πέρασα άλλον dialer κλπ

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ενταξει οτι μπορεις να πειραξεις στο τηλεφωνο καλο ειναι, εγω παντως αν και αρρωστος με φλασαρισματα κλπ με τα meizu και την flyme τεινω να γινω πρωην αρρωστος, εχω περασει απο παρα πολλες ρομ, custom και μη, πρωτη φορα πραγματικα δεν με νοιαζει αν θα βγουν custom recovery, roms κλπ η απολυτη ηρεμια :lol::p
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να περασεις την "Ι" αν εισαι με Α ή U

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι δεκάδες οι λόγοι.

Θα σταθώ σε 2,3 μόνο:

- μπλοκάρισμα όλων των διαφημίσεων

- backup όλων των δεδομένων μέσω Titanium backup

- προσθήκη δυνατοτήτων και παραμετροποίηση όπως το παράδειγμα πιο πάνω, ότι μπόρεσα και πέρασα άλλον dialer κλπ

Να προσθέσω οτι αν εισαι root υποστηρίζει exposed και σε συνδιασμο με το flyme tools μπορουμε να παραμετροποιησουμε ακομα περισσότερο τη flyme.

Μπλοκαρισμα των διαφημίσεων πως γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,επειδη ειμαι λιγο ασχετος .Αν περασω την Α ενω εχω U θα χασω τις εφαρμογες μου ή κατι τετοιο ;

Ευχαριστω

 

Παιδια για άλλη μια φορά είμαι ημι-οφτοπικ και χιλια συγγνώμη γι αυτο. Ειμαι ανάμεσα σε meizu m1 note και mx4...Προσπαθώ να καταλάβω αν τα 80-100$ που κοστίζει παραπάνω το mx4 (200$ το μειζου, 280+ το μχ4 στο FCT) τα αξίζει το mx4

 

Υπέρ του μχ4: "τετράγωνη οθόνη", μικρότερες διαστάσεις (ιδιαιτερα σε μηκος), μικροτερα frames, μεταλλικη σχεδίαση, καλυτερη καμερα κατα πολυ, καλύτερο antutu score

Υπερ του note: καλύτερη σελφι καμερα, 64bit (στο μελλον ισως φανει χρήσιμο), ενδεχομενως καλυτερη αυτονομία (ειδικα με lοllipop που θα "ενεργοποιεί το 64bit), dual sim (δε με αφορα, και 1 σιμ μου φτανει, προς το παρον τουλαχιστον)...

 

Άγνωστα: ποιότητα οθόνης (sharp ips η μια, igzo η αλλη).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...