Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερες!

Οταν συνδεεται μεσω δικτυου στο ιντερνετ δεν βγαζει σε τι δικτυο εισαι; Πχ Ε ή H;

 

Μολις το διαβασα, στο lollipop οταν εισαι σε περιαγωγη (οπως με την Q) δεν σου δειχνει τι δικτυο εχεις.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα, δε μπορω από ενα νήμα να επιλεξω για διαγραφή μερικά μηνύματα και να κρατήσω τα υπολοιπα;

Στο textra μπορείς να το κάνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ...το πηρα μεταχειρισμενο απο stock house eshop ...εχει Lolli

αξηζει να το κατεβασω σε 4.4 η να το αφησω ετσι ?ροταω οσους ειχαν δουλεψει και 4,4 ηταν καλυτερα?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες μπορω να πω οτι το κινητο ειναι δυναμη! Το μονο αρνητικο μεχρι τωρα ειναι τα πλαινα κουμπια που ειναι χαμηλης ποιοτητας.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή μου έχει τύχει μερικές φορές να μην πιέζεται σωστά το power, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως φταίει το πως έχει κάτσει το πίσω κάλυμμα. Όσες φορές μου συνέβη, μετά το βγάλσιμο και επανατοποθέτηση δούλευαν τα πλήκτρα όπως πρέπει. Όταν μάλιστα στην αρχή είχα δοκιμάσει την (αυθεντική) flip shell για λίγο καθώς δε με βόλεψε, εκεί ήταν που έπρεπε να παιδευτείς πολύ μέχρι να εφαρμόσεις πίσω μέρος της με τέτοιο τρόπο ώστε να μην εμποδίζει τη λειτουργία των πλήκτρων. Μου είχε τύχει μέχρι και να μην πατιέται το πλήκτρο. Σε κάθε περίπτωση, αν έχετε πρόβλημα με τα πλήκτρα, δοκιμάστε να βγάλετε το καπάκι και αν πιέζεται σωστά, τότε αυτό φταίει. Δοκιμάστε να το τοποθετήσετε ξεκινώντας από διαφορετικό σημείο.
Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα, δε μπορω από ενα νήμα να επιλεξω για διαγραφή μερικά μηνύματα και να κρατήσω τα υπολοιπα;

 

Μπαίνεις μέσα στο νήμα και πιέζεις παρατεταμένα στο μήνυμα που θέλεις να διαγράψεις. Στο μενού που σου εμφανίζει επιλέγεις "διαγραφή" και σου σβήνει μόνο το μήνυμα που έχεις επιλέξει και όχι όλο το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena, το Moto G1 (το google play edition) άρχισε να παίρνει την 5.1, νομίζω ότι σιγά σιγά πρέπει να ετοιμαζόμαστε κι εμείς... :D

 

http://www.gsmarena.com/moto_g_google_play_edition_getting_the_android_51_ota_update-news-11761.php

There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena, το Moto G1 (το google play edition) άρχισε να παίρνει την 5.1, νομίζω ότι σιγά σιγά πρέπει να ετοιμαζόμαστε κι εμείς... :D

 

http://www.gsmarena.com/moto_g_google_play_edition_getting_the_android_51_ota_update-news-11761.php

 

Μη στο χαλάσω αλλά το G GPE είναι πολύ διαφορετικό σε σχέση με το moto G σε επίπεδο αντιμετώπισης updates...

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις μέσα στο νήμα και πιέζεις παρατεταμένα στο μήνυμα που θέλεις να διαγράψεις. Στο μενού που σου εμφανίζει επιλέγεις "διαγραφή" και σου σβήνει μόνο το μήνυμα που έχεις επιλέξει και όχι όλο το νήμα.

 

Μπαίνεις μέσα στο νήμα και πιέζεις παρατεταμένα στο μήνυμα που θέλεις να διαγράψεις. Στο μενού που σου εμφανίζει επιλέγεις "διαγραφή" και σου σβήνει μόνο το μήνυμα που έχεις επιλέξει και όχι όλο το νήμα.

Σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το gsmarena, το Moto G1 (το google play edition) άρχισε να παίρνει την 5.1, νομίζω ότι σιγά σιγά πρέπει να ετοιμαζόμαστε κι εμείς... :D

 

http://www.gsmarena.com/moto_g_google_play_edition_getting_the_android_51_ota_update-news-11761.php

 

Πόσα moto g έχουν βγει;

Δεν το ξέρα ότι υπάρχει και gpe έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βγάλω την sim1 (κομμένη Q)από το ρημ@δι το g ? Ενώ η sim2 (έτοιμη vodafone) βγαίνει πατώντας την να κάνει κλικ για να απεμπλακεί πήγα να κάνω το ίδιο σπρωχνοντάς την μέσα και έχει κολλήσει. Κλικ δεν έκανε την άνα μου μέσα.:mad:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει επισης ενα αξιολογο handsfree για το κινητο; Δεν το εχω παρει ακομα στα χερια μου, αλλα το παρηγγειλα. Απ' ο,τι εχω διαβασει α) ΔΕΝ δουλευουν τα MH1 (που εχω και με βολεψαν πολυ στο Moto G 1st), β) ΟΥΤΕ τα pistons (που θα μπορουσα να παραγγειλω αμεσα).

 

Ποια ακουστικα/handsfree μπορει να εχουν καλο ηχο και να λειτουργουν σωστα; Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βγάλω την sim1 (κομμένη Q)από το ρημ@δι το g ? Ενώ η sim2 (έτοιμη vodafone) βγαίνει πατώντας την να κάνει κλικ για να απεμπλακεί πήγα να κάνω το ίδιο σπρωχνοντάς την μέσα και έχει κολλήσει. Κλικ δεν έκανε την άνα μου μέσα.:mad:

 

Άμα έδινες 5€ για να πάρεις κανονική θα έβγαινε και αυτή. Το τζάμπα είναι ακριβό...

Link to comment
Share on other sites

Η Q δεν έχει ή τουλάχιστον τελευταία φορά που πήγα δεν είχε micro sim. Μην με λες τσιπη λοιπόν γιατί δεν είμαι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες θα είναι οι διαφορές του 4g που θα βγει από το μοντέλο του 2014 ?

 

Θα προτείνατε κάποιο από τα δύο για χρήση επαγγελματική και μόνο ?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως η μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη (16gb αντί 8), το 4G (και κατά συνέπεια και καλύτερο 3G modem - 42mbps έναντι 21 του απλού) και κατά 300mAh μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Τι εννοείς επαγγελματική χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Η Q δεν έχει ή τουλάχιστον τελευταία φορά που πήγα δεν είχε micro sim. Μην με λες τσιπη λοιπόν γιατί δεν είμαι.

Έχουν κοστίσει σε 2 συγγενείς μου γυρω στα 50 οι επεμβάσεις στα iphone τους για να βγουν οι κομμένες κάρτες, γιαυτό το είπα. Σόρρυ, δε μπορούσα να φανταστώ ότι υπάρχει εταιρεία κινητής χωρίς micro sim...

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως η μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη (16gb αντί 8), το 4G (και κατά συνέπεια και καλύτερο 3G modem - 42mbps έναντι 21 του απλού) και κατά 300mAh μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Τι εννοείς επαγγελματική χρήση;

Εννοώ. Email αρκετά (εταιρικά και προσωπικά) πολύ gps και χρήση συνέχεια με full φωτεινότητα...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από πόση ώρα θα τα κάνει όλα αυτά αλλά το βλέπω λιγάκι χλωμό να βγάζει μέρα σε τέτοιες συνθήκες. Ή θα πρέπει να έχεις ένα power bank παραμάσχαλα ή να στραφείς σε κάποια συσκευή με μπαταρία τουλάχιστον 3000mAh.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ. Email αρκετά (εταιρικά και προσωπικά) πολύ gps και χρήση συνέχεια με full φωτεινότητα...

 

Φουλ φωτεινοτητα? Αμφιβαλλω οτι θα τη χρειαστεις εκτος αν σκοπευεις να χρησιμοποιησεις την οθονη για φακο :confused:

Αν οντως την χρειαζεσαι σε φουλ φωτεινοτητα συν ολα τα αλλα αμφιβαλλω αν θα καταφερεις να βγαλεις ημερα με τη μαμισια μπαταρια :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μη στο χαλάσω αλλά το G GPE είναι πολύ διαφορετικό σε σχέση με το moto G σε επίπεδο αντιμετώπισης updates...

 

Δεν μου το χαλάς καθόλου, παρόλα αυτά, σήμερα επιβεβαιώνει επιπλέον κινητικότητα στις συσκευές της. Εγώ πριν τις αρχές καλοκαιριού δεν περιμένω να προχωρήσει σε τέτοια κίνηση. Από την άλλη όμως πάλι στο gsmarena έχει ενδιαφέροντα νέα για μοντέλα που δεν έχουν πάρει 5.0, άρα έχουν την συναίσθηση ότι η 5.0.2 τους "κρέμασε" λίγο.

"Original Moto X, Moto E, and Moto G 4G get Android 5.1 directly"

http://www.gsmarena.com/original_moto_x_moto_e_and_moto_g_4g_get_android_51_directly-news-11770.php

There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες, μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες; Ειναι η πρωτη φορα που θα εχω δικαρτο κινητο και δεν ξερω καν πώς λειτουργει. Θα βαλω μια καρτα συμβολαιου (τον αριθμο που εχω εδω και 20 χρονια σχεδον και δεν αλλαζω) και μια καρτοκινητου (για να εχω ιντερνετ).

 

1) Οταν ειμαι στην πρωτη καρτα (συμβολαιο) κι εχω μνμ ή κληση στη δευτερη καρτα (δλδ, το καρτοκινητο), κτυπαει κανονικα; Ή θελει πατεντες με προωθησεις κλησεων κλπ.;

2) Οταν ειμαι στην πρωτη καρτα και θελω να μπω π.χ. στο ιντερνετ, απλα ανοιγεις τα data (3g) στη δευτερη καρτα και συνδεεται;

3) Στο διαστημα αυτο, η πρωτη καρτα ειναι ενεργη για κλησεις και μνμ ή μπαινει stand by;

 

- Τελος, μια απαντηση στην χθεσινη μου ερωτηση αν ειναι δυνατον;

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει επισης ενα αξιολογο handsfree για το κινητο; Δεν το εχω παρει ακομα στα χερια μου, αλλα το παρηγγειλα. Απ' ο,τι εχω διαβασει α) ΔΕΝ δουλευουν τα MH1 (που εχω και με βολεψαν πολυ στο Moto G 1st), β) ΟΥΤΕ τα pistons (που θα μπορουσα να παραγγειλω αμεσα).

 

Ποια ακουστικα/handsfree μπορει να εχουν καλο ηχο και να λειτουργουν σωστα; Ευχαριστω πολυ.

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...