Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Buzz Launcher και τα μυαλά στα κάγκελα!:)

Επειδή τον ανέφερες τον κατέβασα/ δοκίμασα.Ούτε wallpaper που έχει από την μάνα του το κινητό δεν με άφηνε να βάλω και ούτε επιτρέπει όπως στον Νόβα τα εικονίδια να τοποθετηθούν και ενδιάμεσα στο grid...τεσπα απεγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Buzz Launcher και τα μυαλά στα κάγκελα!:)

Χάχα απεγκατάσταση αμέσως. Τι ακριβώς σου αρέσει σε αυτόν;

Link to comment
Share on other sites

Χάχα απεγκατάσταση αμέσως. Τι ακριβώς σου αρέσει σε αυτόν;

 

Έχει όμορφα θέματα, γιατί καλό είναι να μπορείς να το φτιάξεις όπως θες εσύ όπως κάποιοι launchers αλλά αν περίμενε απο εμένα να κάτσω να φτιάξω οτιδήποτε θα πέθαινε περιμένοντας!

Είναι γρήγορο δεν μου τρώει και πολύ μπαταρία οπότε με βολεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Έχει όμορφα θέματα, γιατί καλό είναι να μπορείς να το φτιάξεις όπως θες εσύ όπως κάποιοι launchers αλλά αν περίμενε απο εμένα να κάτσω να φτιάξω οτιδήποτε θα πέθαινε περιμένοντας!

Είναι γρήγορο δεν μου τρώει και πολύ μπαταρία οπότε με βολεύει μια χαρά!

Οκ όπως σε βολεύει.

Θα έλεγα να τον σβήσεις και να βάλεις νοβα χαχαχαχχ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα μικρό προβληματάκι σε εγκατεστημένο smart launcher αλλά και apex σε Note 3 με lollipop, ενώ όλα φαίνεται να λειτουργούν κανονικά όπως και με την kitkat που είχα πριν, δεν λειτουργει το κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων (swipe down), με τον αντίχειρα από την μέση της οθόνης και πρός τα κάτω, κάτι που σε διευκολύνει να χειριστεις ένα τηλέφωνο με μεγάλη οθόνη όπως το note 3 και ν αδεις τις ειδοποιήσεις που έχεις, το ερώτημά μου είναι αν πρόκειται για αδυναμία των εκκινητών (σμαρτ, απεξ), ή του λειτουργικού συστήματος(λολιποπ) και τι μπορώ να κάνω γι αυτό
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα μικρό προβληματάκι σε εγκατεστημένο smart launcher αλλά και apex σε Note 3 με lollipop, ενώ όλα φαίνεται να λειτουργούν κανονικά όπως και με την kitkat που είχα πριν, δεν λειτουργει το κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων (swipe down), με τον αντίχειρα από την μέση της οθόνης και πρός τα κάτω, κάτι που σε διευκολύνει να χειριστεις ένα τηλέφωνο με μεγάλη οθόνη όπως το note 3 και ν αδεις τις ειδοποιήσεις που έχεις, το ερώτημά μου είναι αν πρόκειται για αδυναμία των εκκινητών (σμαρτ, απεξ), ή του λειτουργικού συστήματος(λολιποπ) και τι μπορώ να κάνω γι αυτό

σε Νόβα launcher πάντως με κιτκατ δούλευει όπως λες

Link to comment
Share on other sites

σε Νόβα launcher πάντως με κιτκατ δούλευει όπως λες

Στον νοβα και σε λολι δουλεύει μια χαρά βέβαια πρέπει να τον ενεργοποιεισεις πρώτα απο την προσβασιμοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Στον νοβα και σε λολι δουλεύει μια χαρά βέβαια πρέπει να τον ενεργοποιεισεις πρώτα απο την προσβασιμοτητα...
ναι αλλά αυτό δεν αφορά την δωρεάν έκδοση του nova αλλά την prime αν έχω καταλάβει καλά
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Στον νοβα και σε λολι δουλεύει μια χαρά βέβαια πρέπει να τον ενεργοποιεισεις πρώτα απο την προσβασιμοτητα...

Έχω τον prime και δεν μπορω να το κάνω να δουλέψει σε lollipop πώς το έκανες? Σε κιτ κατ μια χαρά πήγαινε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον prime και δεν μπορω να το κάνω να δουλέψει σε lollipop πώς το έκανες? Σε κιτ κατ μια χαρά πήγαινε.

Είσαι σίγουρος ότι στα gestures του Νόβα έχεις αντιστοιχίσει τι θα κάνει το Swype down;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον prime και δεν μπορω να το κάνω να δουλέψει σε lollipop πώς το έκανες? Σε κιτ κατ μια χαρά πήγαινε.

Είναι γνωστό κόλλημα της Samsung στο lollipop.

Με τη beta έκδοση που έχω τώρα έχει λυθεί.

Στη προσβασιμότητα κάτω κάτω που λέει Νόβα, εκεί πήγαινε και ενεργοποίησε τον.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι στα gestures του Νόβα έχεις αντιστοιχίσει τι θα κάνει το Swype down;

Ναι κανονικά όπως πριν.

Είναι γνωστό κόλλημα της Samsung στο lollipop.

Με τη beta έκδοση που έχω τώρα έχει λυθεί.

Στη προσβασιμότητα κάτω κάτω που λέει Νόβα, εκεί πήγαινε και ενεργοποίησε τον.

Δεν το βρίσκω αυτό που λες.

Καλημέρα σας και ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά όπως πριν.

 

Δεν το βρίσκω αυτό που λες.

Καλημέρα σας και ευχαριστώ

Έχεις τη beta ή τη κανονική έκδοση του Nova?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη beta ή τη κανονική έκδοση του Nova?
Μία έκδοση βλέπω να υπάρχει στο Play store νομίζω είναι η 3.3, ενώ ούτε και σ' εμένα εμφανίζει την επιλογή ενεργοποίησης nova στην προσβασιμότητα, παρά μόνο το greenify και το s for switch voice free
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες, αλλάζει η εικόνα που έχω επιλέξει για ταπετσαρία, μόνη της, με διάφορες εικόνες που έχει ο Go launcher.

Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την κανονική έχω

Γιαυτό!

Μία έκδοση βλέπω να υπάρχει στο Play store νομίζω είναι η 3.3, ενώ ούτε και σ' εμένα εμφανίζει την επιλογή ενεργοποίησης nova στην προσβασιμότητα, παρά μόνο το greenify και το s for switch voice free

Υπάρχει και η beta που θα βγει σύντομα γιατί δοκιμάζεται αρκετό καιρό.

Έχει πολλές και ωραίες βελτιώσεις και κάνει και αυτό που θέλουμε, είχαμε μάθει και μας το έκοψαν στα Samsung,να κατεβάζει με χειρονομία το notification bar :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν περιμένουμε

Αν θες πας ρυθμίσεις nova / check for update / πατάς ρυθμίσεις εκεί διαλέγεις έκδοση beta την κατέβεις και μετά δουλεύουν όλα

Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν περιμένουμε

Δε χρειάζεται να περιμένεις.

Αν τη θες άμεσα τότε κάνεις ότι γράφει παρακάτω ο φίλος.

Μόνο να ξέρεις είναι beta αν και εγώ που την έχω(με τα διάφορα updates που παίρνει συνεχώς τελευταία) τη βλέπω πολύ σταθερή

Αν θες πας ρυθμίσεις nova / check for update / πατάς ρυθμίσεις εκεί διαλέγεις έκδοση beta την κατέβεις και μετά δουλεύουν όλα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Α ναι?αυτό δεν θέλω. Δεν μπορώ συνέχεια updates όπως και στο Facebook που ήμουν beta tester. Να είστε καλά μαγκες
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Α ναι?αυτό δεν θέλω. Δεν μπορώ συνέχεια updates όπως και στο Facebook που ήμουν beta tester. Να είστε καλά μαγκες

Κάνε ότι θες αλλά εδώ δεν είναι σαν το Facebook μιλάμε για ένα απντειτ κάθε 10 μέρες και βάλε και πάντα σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι θες αλλά εδώ δεν είναι σαν το Facebook μιλάμε για ένα απντειτ κάθε 10 μέρες και βάλε και πάντα σταθερά.

Το εβαλα από πριν. Εντάξει κομπλέ αλλά δεν μου αρέσει που έχει κενό επάνω. Έψαξα να βρω γιατί αλλά δεν το βρήκα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όντως με έχει εντυπωσιάσει αυτός ο developer,αργεί να δώσει στο play store έκδοση αλλά και οι beta του είναι πολύ stable.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την beta.ΜΈΣΑ από την εφαρμογή λέει π.χ. Βγήκε αναβάθμιση από την 24 materinova στην 25.πατάω κατεβαίνει το apk αλλά ΠΟΥ αποθηκευτηκε ; παλιά κατέβαινε στον φάκελο download, τώρα δεν το βρίσκω πουθενά !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...