Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα δεν μου κανει τιποτα με τον ES ..και τωρα διαπιστωσα και κατι ακομα.Βαζω το navigon και την ωρα που ειναι να κατεβασει χαρτες μου λεει "δεν εχει τοποθετηθει καρτα"..σου εχει τυχει??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Όχι ,μήπως η sd σου πάει να τα παίξει ? Κανε ένα backup και προχώρα σε διαμόρφωση της .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..σε ολα τα αλλα ανταποκρινετε αμμεσα...ουτε καν ψιλοκολληματα δεν κανει...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα θέμα και θέλω τα φώτα σας...

ο αποθ. χώρος ειναι σε 2 τμήματα, το ένα ειναι το nand. Γέμισε το ένα κομμάτι και δεν μπορώ, δεν με αφήνει να εγκαταστήσω εφαρμογές. :mad:

Πως μπορώ να βάζω εκει τις νέες μου εφαρμογές; υποψιν το ίδιο μου συμβαίνει και στο "στικάκι" που έχω 16γιγα χώρο. Κάτι σκέφτομαι για την ταμπλέτα μιας και είναι ρουταρισμένη, αλλά για το cx919 που εχω δεν υπάρχει λύση μιας και δεν το έχω ρουτάρει.

Σας βάζω τη φωτό από την ταμπλέτα, ειναι 4.1.1 rooted...

 

https://drive.google.com/file/d/0B1WrWRZegciDc1dEY1hxakNDRlk/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Ασ το γραψω εδω ενα θεμα που εχω με ενα doogee dg700 (titans2)

Ξαφνικα εσβησε και δεν ξανααναβει με τιποτα ουτε εχει καμια ενδιξη ζωης. Του περασα την λολιποπ απο needrom αλλα τιποτα. Και αφου παιδευωμαι 2 μερες σημερα μετρισα στις ακιδες του τηλεφωνου να δω τη ταση βγαζει και με διχνει περιεργα πραματα. Η ταση παιζει συνεχος απο 0.5v μεχρι 3.6v ουτε δευτερολεπτο δεν ειναι σταθερη σε ενα νουμερο. Ετσι πρεπει να ειναι? Ειναι φυσιολογικο ή τα εχει παιξει και δεν φορτιζει την μπαταρια και δεν αναβει?

Link to comment
Share on other sites

καλησσπερ,εχω το εξης προβλημα:εχω tablet lenovo a3300 κ προσπαθω να ανεβασω βιογραφικο απο οποιονδηποτε web browser κ οι μονες επιλογες που μου εμφανιζονται ειναι να διαλεξω απο φωτογραφιες η προγραμμα εγγραφης ηχου η καμερα.δεν εχω προσβαση στα αρχεια μου για να βρω το βιοφραφικο κ να το ανεβασω ενω εχω κ file manager.οποιος γνωριζει..

Εγκατέστησε τον x-plore

Οχι στην kitkat δεν μπορείς να γράψεις στην sd .

Μπορείς με patch απ το play store

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αλλά πρέπει να είσαι root τότε μπορείς και κάνοντας edit to platform.xml .Αν δεν είσαι όμως οπως οι περισσότεροι τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αν έχει κάποιος υπόψην του κάτι σχετικό να με κατατοπίσει, θα ήμουν υπόχρεος.

Όταν ενεργοποιώ στο τηλέφωνό μου το 3G και κάνω κλήσεις προς άλλο τηλέφωνο,

ακούγεται στο συνομιλητή μου και σε εμένα ένας διαρκής θόρυβος - παράσιτα σαν σκλήρισμα

(όπως κάνει περίπου το φαξ όταν συνδέεται, αλλά πιο έντονο και συνεχές). Η έντασή του

είναι μεγάλη και η συνομιλία είναι σχεδόν αδύνατη. Αν γυρίσω τη σύνδεση σε GSM το

φαινόμενο εξαφανίζεται. Χρησιμοποιώ ένα κινέζικο THL W100 με android 4.2.2 και η

sim που εμφανίζει το πρόβλημα είναι Cosmote (κανονική σύνδεση, όχι whatsup).

Το τηλέφωνο το έχω πάνω από ένα χρόνο, αλλά το πρόβλημα άρχισε να εμφανίζεται

μέσα στο 2014.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

 

-f2

 

Φιλε μου αν το δεις δες αν ήταν αυτός ο ήχος γιατί πάω για αλλαγή δευτερου note4 μην τρέχω τσάμπα.. http://www.megafileupload.com/6qu/aud0003.3gp/a/ud0001.3gp Ευχαριστώ

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

google music

 

βαζω πχ απο ενα φακελλο 167 τραγουδια

αλλα μονο 5 ειναι διαθεσιμα οφλαιν

τα υολοιπα ΜΟΝΟ σε wifi

δεν υποτιθεται οτι αποθηκευονται μεσα εκει και τα παιζω οποτε γουσταρω?

κανω κατι λαθος ή δεν εχω κατι καταλαβει καλα?

 

Όταν τα ανεβάσεις στο Google Music είναι διαθέσιμα σε όλες τις συσκευές σου όσο αυτές είναι συνδεδεμένες στο ίντερνετ. Όταν θες κάποιο κομμάτι διαθέσιμο και offline, πας στη συσκευή που θες να το έχεις διαθέσιμο και πατάς το κουμπάκι με το βελάκι που δείχνει προς τα κάτω (download). Αυτό αποθηκεύεται κάπου στη συσκευή και δε χρειάζεσαι ίντερνετ για να το ακούσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να απενεργοποιήσουμε το download/upload των εφαρμογών όταν είμαστε σε περιαγωγή (εξωτερικό ) και να χρησιμοποιούμε τα data (0,234 ευρω/mb με χρέωση/kb) μόνο για τις εφαρμογές που θέλουμε ;;; Ο περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου πόσο θα βοηθήσει ;; Είναι μονόδρομος το greenify για πάγωμα των εφαρμογών ή έχουμε κάποιον καλύτερο τρόπο ;;;
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες παγωμα εννοεις μονιμο παγωμα ή αδρανοποιηση? Το πρωτο το κανει το Link2SD, το δευτερο το Greenify.

Oι εφαρμογες δεν κανουν update μονες τους αμα το ρυθμισεις απο το playstore> settings> χωρις αυτοματη ενημερωση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να απενεργοποιήσουμε το download/upload των εφαρμογών όταν είμαστε σε περιαγωγή (εξωτερικό ) και να χρησιμοποιούμε τα data (0,234 ευρω/mb με χρέωση/kb) μόνο για τις εφαρμογές που θέλουμε ;;; Ο περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου πόσο θα βοηθήσει ;; Είναι μονόδρομος το greenify για πάγωμα των εφαρμογών ή έχουμε κάποιον καλύτερο τρόπο ;;;

 

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις μέσα από τις ρυθμίσεις του google play

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί τα updates των εφαρμογών από το Play Store. Αναφέρεται στα δεδομένα που "τραβάνε" οι διάφορες εφαρμογές, που χρειάζονται για να λειτουργήσουν. Και χωρίς να τις έχει ανοίξει ο χρήστης. Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοώ τα λίγα kb που καταναλώνουν κάποιες εφαρμογές με το άνοιγμα και μόνο των data !!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοώ τα λίγα kb που καταναλώνουν κάποιες εφαρμογές με το άνοιγμα και μόνο των data !!!

 

Τοτε θα πρεπει να μπεις στις ρυθμισεις του ταμπλετ και για καθε εφαρμογη να απενεργοποιησεις την προβολη ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή για τα άχρηστα αρχεία σαν το clean master ?

SD MAID :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

SD MAID :)

+1 κ απο μενα!!!!! Ειναι πολυ καλη και η free εκδοση αλλα και η pro που σου επιτρεπει να κανεις κ αλλα εξτρα πραγματα!

Μεχρι και να προγραμματίσεις να κάνει αυτόματο καθαρισμό "νεκρών αρχειων" (κοινώς υπολ. Εφαρμογων) αυτόματα κάθε μέρα σε προκαθορισμένη ώρα. Δεν χρειάζεται να ασχολείσε καν!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !

 

Καλό φαίνεται ...

Όμως... ενώ το clean master βρηκε 500ΜΒ άχρηστα.... αυτό βρήκε 55 ΜΒ.

 

Eπισης αν θες δοκιμαζεις CCleaner και Αll in one toolbox που για μενα ειναι αρκετα καλα.:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

έχω το Xperia J (Android 4.1) θέλω να αντιγράψω ένα αρχείο apk για να εγκαταστήσω την εφαρμογή, όπου και να την αντιγράψω από το pc στο τηλέφωνο μέσω usb δεν μπορώ να την βρω. Στο tablet που έχω υπάρχει φάκελος αρχείων και μέσω αυτού μπορώ να δω τι υπάρχει στις κάρτες του και να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή που έχω αντιγραμένη από το pc και όχι κατεβασμένη από το tablet. Δεν συμβαίνει όμως στο ίδιο και στο τηλέφωνο δεν μπορώ να δω τι υπάρχει στις κάρτες (εσωτερική και εξωτερική), αν αντιγράφω ένα αρχείο από το pc στο τηλέφωνο δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

Μπορείτε να βοηθήσετε? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...