Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Android L repack αυτήν έχω που βασίζεται πάνω στην a310 ...είμαι αρκετά ικανοποιημένος και την έχω φέρει στα μέτρα μου!

 

Με αυτο το κολπάκι, θα εισαι 2 φορές ικανοποιημενος...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

ποια καλη ρομ περναει εφαρμογες στην sd?

Νομίζω η xtremevanilla άλλα δεν είμαι σίγουρος...με link2sd δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Μέσω titanium backup, τα βάζεις στο φάκελο και μετά κανείς restore!

Τα ριχνεις χύμα τα 3 αρχειακια στον φάκελο

Εγκαθιστω την lgcamera pro και παρολο που κανω επαναφορα μεσω titanium backup εχοντας κανει τα 3 αρχεια επικολληση στο φακελο δεν αλλαζει η ρυθμιση της καμερας. Ειμαι με rom jonzalvo v.2

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστω την lgcamera pro και παρολο που κανω επαναφορα μεσω titanium backup εχοντας κανει τα 3 αρχεια επικολληση στο φακελο δεν αλλαζει η ρυθμιση της καμερας. Ειμαι με rom jonzalvo v.2

[ATTACH]58726[/ATTACH] δεν πειραζεις τίποτα ποια ανάλυση βλέπεις πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια......

Διαβάστε την περιγραφή μου.

Εκει που λεει προσοχη...

 

Δεν πειραζετε τιποτα απο την σναλυση.... Την αφήνετε οπως είναι...

Την ανάλυση βίντεο μπορείτε να την αλλάξετε. Της φωτογραφικής, ΟΧΙ......!

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστω την lgcamera και κανω επαναφορα αλλα δεν αλλαζει κατι παραμενει 4864(1920) και 2736(1088) δεν ξερω τι κανω λαθος.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστω την lgcamera και κανω επαναφορα αλλα δεν αλλαζει κατι παραμενει 4864(1920) και 2736(1088) δεν ξερω τι κανω λαθος.

Βάζεις τα 3 αρχεία στον φάκελο του titanium Μέτα πας στο titanium και βρίσκεις την lg camera και κανείς επαναφορά εφαρμογής και δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τα 3 αρχεία στον φάκελο του titanium Μέτα πας στο titanium και βρίσκεις την lg camera και κανείς επαναφορά εφαρμογής και δεδομένων

Αυτο ακριβως κανω μηπως δεν γινεται επειδη ειμαι σε 4.2.2;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ίδια ποιότητα.....

Και πλέον θα έχεις και το αβανταζ της καλύτερης διαχείρισης ενέργειας που χαρακτηρίζει τις 4.4.χ

 

Η ρομ που περιμένω θα αργήσει λίγο διότι το παλικάρι που θα την φτιάξει βρίσκεται στο νοσοκομείο με σπασμένο πόδι....

Ατύχημα με μοτοσικλέτα.

Μόλις αναρρωσει, θα είναι ετοιμος.... :)

 

 

ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ..

1. Ποια είναι η λιγότερο ενεργοβόρα ρομ?

2. Ποια ειναι η λιγότερο κουσουρλίδικη ρομ?

3. Ποια ρομ εχει την καλύτερη φωτο?

4. Ποια ρομ εχει το καλύτερο σήμα (gsm, wifi, gps)?

5. Ποια ρομ δινει τον καλύτερο ήχο?

 

Αν λοιπόν, στην α310 ν3 αποσυμπιέσουμε την φωτογραφική που πηραμε μπακαπ απο την S5, φτιαξουμε τον ηχο με viper4android και με δεδομενο οτι δεν εχω παρατηρήσει θέματα στους πομποδεκτες ή τίποτα περιεργα force closes

Τότε..... Ισως, έχουμε την ιδανική ρομ.... :)

 

μπορείς να μου δώσεις link για να την κατεβάσω την v3;μπορώ να πάρω backup από stock εφαρμογή κάμερας της ρομ;η μόνο σε lg;σε lg να το κάνω στην demo εφαρμογή;και μέτα λέω να την αγοράσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tοτε δεν ξερω ακολουθω τα βηματα αλλα παραμενει στις αρχικες ρυθμισεις. Δεν κανεις κανα σχετικο βιντεο;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου δώσεις link για να την κατεβάσω την v3;μπορώ να πάρω backup από stock εφαρμογή κάμερας της ρομ;η μόνο σε lg;σε lg να το κάνω στην demo εφαρμογή;και μέτα λέω να την αγοράσω

https://drive.google.com/file/d/0B9AvF7XCB2VYRi01MlNfb1hMRTg/view

 

Ισχύει για οποιαδήποτε εφαρμογή κάμερας σε οποιαδήποτε ρομ κι αν αποσυμπιεσθει ....!!

Αρκεί η αρχική "μαγκιά" να γίνει στην S5 rom, να μπακαπ-αριστεί με τιτανιουμ και να αποσυμπιεσθει στην νεα ρομ, οποιαδηποτε κι αν είναι αυτή...

Και αυτό διοτι, μόνο η s5, έχει επιλογη για 20+mp.

 

Προσωπικά, ύστερα από αυτή την εξέλιξη, θα δοκιμάσω, τιμης ενεκεν, την νεα color os, απο τον φιλο που μιλουσα νωρίτερα και τελος...

Πλεον έχω καλυφθεί πληρως...

Θα περιμενω L.... ;)

(και φυσικά Θα δοκιμάσω κι εκει το κολπο... :))

 

 

Κλαιπελα,

Δες στο screenshot που ποσταρε ο Σαββας, την ανάλυση... Αν δεις πανω, στη μεση, και γράφει 6000χ3600... Εισαι οκ... Δεν πειράζεις τιποτα αλλο σχετικά με αναλυση... Εισαι οκ.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγκαθιστω την lgcamera και κανω επαναφορα αλλα δεν αλλαζει κατι παραμενει 4864(1920) και 2736(1088) δεν ξερω τι κανω λαθος.

 

Ωπα, τωρα το ειδα..

ΔΕΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΣ ΤΗΝ LG CAMERA.

Την κάνεις, στην ψύχρα, restore από τιτανιουμ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν, είχες εγκαταστησει την lgcamera πριν, ξηλωσε την και κανε τα βηματα που λεω απο το 5 και μετά...

Στην χειρότερη, ακολουθησε ολα τα βήματα από το 1.

Στην, ακομη, χειρότερη βάλε την α310 απο το λινκ που εδωσα παραπάνω, και κανε τα βηματα.

(η α310 ν3,είναι εμφανισιακα ίδια με αυτη του Ισπανού).

 

Υ. Γ. : επιμένω στην lgcamera διότι μόνο αυτη μου έδωσε τα περισσότερα mb αρχειου και φυσικά την καλύτερη ποιοτητα εικόνας. Και, πιστέψτε με, τις εχω δοκιμάσει ΟΛΕΣ τις εφαρμογες... (πλην της oppo Camera)... :)

. Εχω ανεβασει , κατά καιρούς, πολλες φωτο.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν, είχες εγκαταστησει την lgcamera πριν, ξηλωσε την και κανε τα βηματα που λεω απο το 5 και μετά...

Στην χειρότερη, ακολουθησε ολα τα βήματα από το 1.

Στην, ακομη, χειρότερη βάλε την α310 απο το λινκ που εδωσα παραπάνω, και κανε τα βηματα.

(η α310 ν3,είναι εμφανισιακα ίδια με αυτη του Ισπανού)

Τιποτα τα ιδια δεν αλλαει. Θα περιμενω την βελτιωμενη ρομ που αναφερεις.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο update στην aosp του maucat. https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo Modified: 28.03.2015 23:18

στο αμέσως προηγούμενο (χθεσινό) δεν δούλευε πάλι το google map.

για την ώρα είμαι "κουρασμένος" για να δοκιμάσω και αυτή την έκδοση!

αν μπορείς κάνε το εσύ

 

PS

thanks για τα περί dialer

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν, είχες εγκαταστησει την lgcamera πριν, ξηλωσε την και κανε τα βηματα που λεω απο το 5 και μετά...

Στην χειρότερη, ακολουθησε ολα τα βήματα από το 1.

Στην, ακομη, χειρότερη βάλε την α310 απο το λινκ που εδωσα παραπάνω, και κανε τα βηματα.

(η α310 ν3,είναι εμφανισιακα ίδια με αυτη του Ισπανού).

 

Υ. Γ. : επιμένω στην lgcamera διότι μόνο αυτη μου έδωσε τα περισσότερα mb αρχειου και φυσικά την καλύτερη ποιοτητα εικόνας. Και, πιστέψτε με, τις εχω δοκιμάσει ΟΛΕΣ τις εφαρμογες... (πλην της oppo Camera)... :)

. Εχω ανεβασει , κατά καιρούς, πολλες φωτο.

 

Εχεις δοκιμασει τα 20+ της s5 και με την a better?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι,

Υπερτερουσε η lgcamera κατά 10 με 12 τοις εκατο σε μεγεθος αρχείου και καλύτερη αποτυπωση στο κόκκινο χρώμα.

Εν γένει, ειχε πιο ζωντανα χρωματα. Και λίγο καλύτερη λεπτομέρεια στα δύσκολα σημεία (αυτό το τελευταίο δεν ειναι ορατό σε φωτογραφικο χαρτι 10χ15)

 

Αν και λιγο οφ τοπικ....

Η lgcamera εχει την δυνατοτητα να κλειδωνεις τις τιμες exposure και white balance, on the run. Δηλαδή, άμεσα χωρις να μπαινεις σε μενου και να πατάς πολλα κουμπιά. Απλώς, οταν θες να βγάλεις μια πιο φωτεινή φωτογραφία, νετατεις σε ενα σκοτεινο σημείο του πλανου για να ανοίξει το διάφραγμα, πατας το lock autoexposure και εισαι έτοιμος.

Απο την αλλη, αν υπάρχει λίγο φως και η φωτογραφική δυσκολεύεται να εστιάσει, εστιάζεις αρχικά σε μια περιοχή με υψηλό κοντράστ και φυσικά στην ιδια απόσταση και εισαι έτοιμος... Φυσικα, έχεις απενεργοποιησει το force focus before capture (καπως ετσι το λέει)

Τελος οφ τοπικ

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι μου κανει εντυπωση?εχω και τις 2 τωρα περασμενες.η lg στα 20+ δινει φωτο στο μισο σχεδον μεγεθος απ οτι η a better στα 13.3.πως γινεται η a better στα 20+ να δινει ακομα μικροτερο?
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι μου κανει εντυπωση?εχω και τις 2 τωρα περασμενες.η lg στα 20+ δινει φωτο στο μισο σχεδον μεγεθος απ οτι η a better στα 13.3.πως γινεται η a better στα 20+ να δινει ακομα μικροτερο?

 

Με a better camera

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-29-02-02-49_zps2kewoqmr.png

 

Με lgcamera

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-29-02-03-16_zpsang49u4t.png

 

 

Original photos

- a better camera

https://www.dropbox.com/s/v4gtxmjrdms64ad/20150329_015933.jpg?dl=0

 

- lgcamera

https://www.dropbox.com/s/4qiru4peyxqyr1i/2015_03_29__01_57_29.jpg?dl=0

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...