Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

έχει ελληνικά και είναι υπέροχη, πολύ γρήγορη, γρήγορο gps, bluetooth όποιον τον ενδιαφέρει δουλεύει πολύ καλά, ως miui είναι τρομερά παραμετροποιήσιμη....

 

Φιλε εχω εδω και κανα 2 μηνες aosp maucat και ειμαι απολυτα ικανοιημενος,περα απο ενα θεματακι wifi που μαλλον φταιει και το ρουτερ μου δεν σκεφτομαι να την αλλαξω παρα μονο για μια εντελος bug free miui με καλη καμερα και αν γινετε να εχει και αρκετη ελευθερη ram,αυτη η miui ειναι λοιπον αυτη που τα κανει ολα και συμφερει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω εδω και κανα 2 μηνες aosp maucat και ειμαι απολυτα ικανοιημενος,περα απο ενα θεματακι wifi που μαλλον φταιει και το ρουτερ μου δεν σκεφτομαι να την αλλαξω παρα μονο για μια εντελος bug free miui με καλη καμερα και αν γινετε να εχει και αρκετη ελευθερη ram,αυτη η miui ειναι λοιπον αυτη που τα κανει ολα και συμφερει?

 

και εγώ με maucat ήμουν αλλά εδώ και καμιά εβδομάδα μου έκανε χαζά, κολλούσε, δεν έπιανε σήμα... έφυγε... εμένα αυτή η Miui μου άρεσε πολύ, bug μέχρι τώρα δεν έχω βρεί, με πολλά wipe κτλ, έβγαλα και την μπαταρία κανα 10λεπτο, περάστηκε σωστά και φαίνεται για την ώρα να λειτουργούν όλα τέλεια. Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι πως για miui έχει και πολύ καλή μπαταρία. Χθές μεσημέρι την έβαλα με 60% και με σίγουρα 2 ώρες οθόνη χθές και πείραγμα σήμερα (μόνιμα ανοιχτό wifi, δεδομένα, bluetooth σε ζεύξη με το ακουστικό κτλ) και η μπαταρία έδειξε 15% πρίν 2 ώρες.... Θα έλεγα κράτα ένα backup και δοκίμασέ την

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση..Σε αυτα τα λεφτα 130e υπαρχει κατι διαφορετικο;

 

Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και αξιόπιστο σ' αυτά τα χρήματα, αλλά δες και το παρακάτω

elephone P6000

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_122282.html

 

Η Miui by maucat άλλαξε πάλι σήμερα 21.03 με το ίδιο λινκ.

Όσοι τη βάλετε ποια έχετε την 20.03 ή την 21.03?

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και αξιόπιστο σ' αυτά τα χρήματα, αλλά δες και το παρακάτω

elephone P6000

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_122282.html

 

Η Miui by maucat άλλαξε πάλι σήμερα 21.03 με το ίδιο λινκ.

Όσοι τη βάλετε ποια έχετε την 20.03 ή την 21.03?

 

To link λεει 17.3 , που υπαρχει 21.3?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και γω τετοιες μετρήσεις παιρνω...

Αρκετά καλη η οππο και γρήγορη

 

Α, επίσης, διορθωνοντας προηγούμενη ανάρτηση μου,

Και οι 2 σιμ υποστηρίζουν 3G.. Ιδου..

 

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-21-21-22-32_zpsiirirvvj.png

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-21-21-22-04_zpslfw7mub5.png

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και γω τετοιες μετρήσεις παιρνω...

Αρκετά καλη η οππο και γρήγορη

 

Α, επίσης, διορθωνοντας προηγούμενη ανάρτηση μου,

Και οι 2 σιμ υποστηρίζουν 3G.. Ιδου..

 

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-21-21-22-32_zpsiirirvvj.png

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-03-21-21-22-04_zpslfw7mub5.png

Εκεί που επαθα πλάκα είναι στην επαναφορά της lg camera,πως έγινε και κράτησε τα "settings "μας.έκανα και σύγκριση με την Στοκ κάμερα και έχει όντως καλύτερη ευκρίνεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελειπα για λιγο καιρο συγγνωμη αν εχει ειπωθει : Υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα σε αυτη τη miui 6 και αυτη στο needrom ?
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που επαθα πλάκα είναι στην επαναφορά της lg camera,πως έγινε και κράτησε τα "settings "μας.έκανα και σύγκριση με την Στοκ κάμερα και έχει όντως καλύτερη ευκρίνεια!

 

:lol:

Τους τα λεγα, Σαββα, και στο μοδακο, αλλα δεεεενν, ωσπου μου ζήτησε ο developer της color os τις βιβλιοθηκες της s5 για να τις περάσει στην καινουργια....

Το τι μου γραφανε για τις φωτογραφίες που ανέβαζα... Αστα.

....

Στο τελος, πείστηκε και ο πιο δύσπιστος...

 

Εδιτ: έχει καλύτερη απόδοση απο οποιαδηποτε κάμερα, οποιασδήποτε ρομ, διότι πολυ απλά, εχεις το αβανταζ των 21,6 μπ. :)

Εδιτ2: Σαββα, αν θέλεις, ανέβασε screenshot με το τι Πάγωσες, με τιτανιουμ.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Τους τα λεγα, Σαββα, και στο μοδακο, αλλα δεεεενν, ωσπου μου ζήτησε ο developer της color os τις βιβλιοθηκες της s5 για να τις περάσει στην καινουργια....

Το τι μου γραφανε για τις φωτογραφίες που ανέβαζα... Αστα.

....

Στο τελος, πείστηκε και ο πιο δύσπιστος...

 

Εδιτ: έχει καλύτερη απόδοση απο οποιαδηποτε κάμερα, οποιασδήποτε ρομ, διότι πολυ απλά, εχεις το αβανταζ των 21,6 μπ. :)

Εδιτ2: Σαββα, αν θέλεις, ανέβασε screenshot με το τι Πάγωσες, με τιτανιουμ.

[ATTACH]58462[/ATTACH][ATTACH]58463[/ATTACH] παγωσα αυτά που προτεινες συν κάνα δυο ακόμα!μέχρι τώρα δεν είδα κάποιο πρόβλημα πάντως :p.Στο θέμα κάμερας βγαλε μια φωτογραφία με την σελφοκαμερα με την μανισια εφαρμογή και με την lg camera (20Mp)το αρχείο είναι τουλάχιστον διπλάσιο σε MB!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ....το έχω αναφέρει και άλλες φορές και δεν απαντάει κανείς......μόνο σε μένα συμβαίνει ή μόνο εγώ έχω kaspersky ?

Σε όλες τις Miui 6 από την 5.3.13 και μετά .......ΚΑΙ στην ΕMIUI 3.0 μου βρίσκει trojan και διαγράφει το αρχείο ΜiuiVideo.apk το οποίο βρίσκετε στο /system/app.....Δεν το έχει παρατηρήσει άλλος ?

Εχω σκανάρει όλες τις ρομ που έχω κατεβάσει και έχω περάσει.....(aosp,algo,s5,Laek,micromax,infocus)και δεν μου βγάζει σ αυτές κάτι.....είναι καθαρές..........μόνο στις ΕΜiui και Μiui μου βρίσκει trojan.....

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ....το έχω αναφέρει και άλλες φορές και δεν απαντάει κανείς......μόνο σε μένα συμβαίνει ή μόνο εγώ έχω kaspersky ?

Σε όλες τις Miui 6 από την 5.3.13 και μετά .......ΚΑΙ στην ΕMIUI 3.0 μου βρίσκει trojan και διαγράφει το αρχείο ΜiuiVideo.apk το οποίο βρίσκετε στο /system/app.

Δεν το έχει παρατηρήσει άλλος ?

Εχω σκανάρει όλες τις ρομ που έχω κατεβάσει και έχω περάσει.....(aosp,algo,s5,Laek,micromax,infocus)και δεν μου βγάζει σ αυτές κάτι.....είναι καθαρές..........μόνο στις ΕΜiui και Μiui μου βρίσκει trojan.....

Δοκιμασε να το σκαναρεις και με αλλο antivirus.Και στο φιναλε βαλε linux και ασε τα trojan να βαρανε...

Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα ηθελα την βοήθεια σας γιατι διαβάζοντας πολλά μηνύματα και και καθότι είμαι τελείως άσχετος.

Αγόρασα το εν λόγο τηλ. και αυριο μεθαύριο θα το εχω στα χέρια μου.

Αυτα που θέλω να ρωτήσω είναι.

Του ειπα να μου περάσει ελληνικά και να βγάλει ολες τις κινέζικες εφαρμογές, αυτο σημαίνει οτι θα έρθει root το τηλ?

Να το αφήσω με την ρομ που θα εχει? Να περάσω κάποια άλλη? Αν ναι θα ήθελα να μου πείτε ποια? Θα ήθελα αυτή που δεν βγάζει προβλήματα και δουλεύουν τα πάντα. Και φυσικά οσο το δυνατόν πιο αναλυτικά για να μην κάνω καμιά πατάτα.

Αν περάσω άλλη ρομ υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω το τηλ όπως ήταν πριν το πειράξω? Αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το σκαναρεις και με αλλο antivirus.Και στο φιναλε βαλε linux και ασε τα trojan να βαρανε...

 

Μα εγώ δεν μιλάω για να μην με βλάψει τον υπολογιστή......εγώ λέω για το ΑΝ έχει σημασία που βρίσκει αυτό το αρχείο ΜΕΣΑ στην ρομ......και εμείς μετά το φλασάρουμε στο τηλέφωνο.....αν υπάρχει πρόβλημα στην λειτουργεία του τηλεφώνου λέω-όχι για το pc.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Τους τα λεγα, Σαββα, και στο μοδακο, αλλα δεεεενν, ωσπου μου ζήτησε ο developer της color os τις βιβλιοθηκες της s5 για να τις περάσει στην καινουργια....

Το τι μου γραφανε για τις φωτογραφίες που ανέβαζα... Αστα.

....

Στο τελος, πείστηκε και ο πιο δύσπιστος...

 

Εδιτ: έχει καλύτερη απόδοση απο οποιαδηποτε κάμερα, οποιασδήποτε ρομ, διότι πολυ απλά, εχεις το αβανταζ των 21,6 μπ. :)

Εδιτ2: Σαββα, αν θέλεις, ανέβασε screenshot με το τι Πάγωσες, με τιτανιουμ.

 

πότε θα είναι έτοιμη η καινούρια ρομ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα ηθελα την βοήθεια σας γιατι διαβάζοντας πολλά μηνύματα και και καθότι είμαι τελείως άσχετος.

Αγόρασα το εν λόγο τηλ. και αυριο μεθαύριο θα το εχω στα χέρια μου.

Αυτα που θέλω να ρωτήσω είναι.

Του ειπα να μου περάσει ελληνικά και να βγάλει ολες τις κινέζικες εφαρμογές, αυτο σημαίνει οτι θα έρθει root το τηλ?

Να το αφήσω με την ρομ που θα εχει? Να περάσω κάποια άλλη? Αν ναι θα ήθελα να μου πείτε ποια? Θα ήθελα αυτή που δεν βγάζει προβλήματα και δουλεύουν τα πάντα. Και φυσικά οσο το δυνατόν πιο αναλυτικά για να μην κάνω καμιά πατάτα.

Αν περάσω άλλη ρομ υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω το τηλ όπως ήταν πριν το πειράξω? Αν ναι πως?

 

root (λογικα) θα ειναι...τωρα για τα υπολοιπα που ρωτας πρωτα θα το δεις και αν δεν εισαι ικανοποιημενος τοτε θα βαλεις μια αλλη ρομ η θα βρεις λυση με την μανισια ρομ...στην αρχικη σελιδα υπαρχουν αρκετα ενδιαφεροντα θεματα για τους αρχαριους...

Link to comment
Share on other sites

.

 

.

 

Πέρασα χθες την aosp 1.1 εύκολα και γρήγορα και όλα δουλεύουν ρολόι! Θα κοιτάξω να μοντάρω και το θέμα του ήχου γιατί όντως είναι χαμηλός! Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις γρήγορες απαντήσεις! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ δεν μιλάω για να μην με βλάψει τον υπολογιστή......εγώ λέω για το ΑΝ έχει σημασία που βρίσκει αυτό το αρχείο ΜΕΣΑ στην ρομ......και εμείς μετά το φλασάρουμε στο τηλέφωνο.....αν υπάρχει πρόβλημα στην λειτουργεία του τηλεφώνου λέω-όχι για το pc.

Την εβαλα στα γρηγορα το πρωι.δεν ειχα κανενα προβλημα.δουλευε κανονικα.απλα την εβγαλα γιατι ειμαι φαν της unicom.πιστευω δεν υπαρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελειπα για λιγο καιρο συγγνωμη αν εχει ειπωθει : Υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα σε αυτη τη miui 6 και αυτη στο needrom ?

 

Γνωριζει κανεις αν εχουν καποια διαφορα και σε τι ? Θελω να την περασω σημερα αν γινεται. Αναμεσα σε miui απο yadi.sk ( MIUI6_C8297W_5.3.17.zip 349 MB ) και needrom ( signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.3.17.zip 410 MB )

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν εχουν καποια διαφορα και σε τι ? Θελω να την περασω σημερα αν γινεται. Αναμεσα σε miui απο yadi.sk ( MIUI6_C8297W_5.3.17.zip 349 MB ) και needrom ( signed_MIUI_v4.4.2_C8297W_5.3.17.zip 410 MB )

 

και εγώ την ίδια απορία έχω.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περασα αυτη MIUI6_C8297W_5.3.17.zip 349 MB που ποσταρε και η AELIN και ειναι σουπερ μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως περασα αυτη MIUI6_C8297W_5.3.17.zip 349 MB που ποσταρε και η AELIN και ειναι σουπερ μεχρι στιγμης.

 

Μολις την εβαλα και εγω και την σεταρω.μπαινω ομως στο τιτανιουμ για να κανω επαναφορα εφαρμογων και λεει οτι δεν ειναι ρουτ.πως δινουμε δικαιωματα ρουτ?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...