Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η #2 από τους xda δεν θα ξεκινήσει ποτέ, γιατί δεν τη seedαρει κανείς. Την #1 βάλτε που είναι από το mega και θα κατέβει σίγουρα.

 

θα ήθελα να σας ρωτήσω πως θα κάνω το root. έχω μπερδευτεί. τα έχω παίξει κοινώς. κατέβασα την rom του Νίκου και μετά τι κάνω; δεν ανοίγει με τίποτα. κατέβασα και το flashtool. τι κάνω τώρα; κάποιος έγραψε ότι έκανε πέντε λεπτά. έχω κάνει πέντε ώρες και ακόμη τίποτα.

σας ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν σου έχω συγκεκριμένη απάντηση μετά από τις δοκιμές που είπαμε μέσω ΡΜ, τα γράφω εδώ για όσους άλλους φίλους μπορεί να ενδιαφέρει.

Με τον exchange client που έχει το κινητό γίνεται επιτυχής συγχρονισμός σε επαφές, calendar, tasks και notes - τα επιλέγεις από τις ρυθμίσεις. Μαλίστα οι επαφές έρχονται μια χαρά όση πληροφορία και αν έχεις βάλει στο ελεύθερο πεδίο notes - εγώ έκανα copy paste 4-5 bullets από word και πέρασε άθικτη η μορφοποίηση κειμένου από το PC στο κινητό.

 

άλλη μια ερώτηση, αυτό που έγραψε ο φίλος τι είναι; που είναι στο τηλέφωνο; με ενδιαφέρει πάρα πολύ για να κάνω την μεταφορά των επαφών, sms κλπ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

εγκατέστησα το MyPhoneExplorer και προσπαθώ τόση ώρα να το ενεργοποιήσω, αλλά τίποτα. μου γράφει <<αποτυχία σύνδεσης. καμία συνδεδεμένη συσκευή USB>>.

Δεν είναι η μέρα μου σήμερα. Όλα ανάποδα μου πάνε.

Edited by skiouros_54
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να σας ρωτήσω πως θα κάνω το root. έχω μπερδευτεί. τα έχω παίξει κοινώς. κατέβασα την rom του Νίκου και μετά τι κάνω; δεν ανοίγει με τίποτα. κατέβασα και το flashtool. τι κάνω τώρα; κάποιος έγραψε ότι έκανε πέντε λεπτά. έχω κάνει πέντε ώρες και ακόμη τίποτα.

σας ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

άλλη μια ερώτηση, αυτό που έγραψε ο φίλος τι είναι; που είναι στο τηλέφωνο; με ενδιαφέρει πάρα πολύ για να κάνω την μεταφορά των επαφών, sms κλπ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

εγκατέστησα το MyPhoneExplorer και προσπαθώ τόση ώρα να το ενεργοποιήσω, αλλά τίποτα. μου γράφει <<αποτυχία σύνδεσης. καμία συνδεδεμένη συσκευή USB>>.

Δεν είναι η μέρα μου σήμερα. Όλα ανάποδα μου πάνε.

 

μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο..

για το Myphone explorer πρεπει να κατεβασεις την αντιστοιχη εφαρμογη στο κινητο και απο το pc αφου ανοιξεις την εφαρμογη (και στο κινητο,να τρεχει) πας file, settings και στο connection επιλεγεις: phone with google os και connect via wifi. Πατας οκ και μετα file -> connect. Κανονικα θα πρεπει να στο βρει.

 

Απο εκει και περα θελει λιγο ψαξιμο το προγραμματακι, εχει πολλα. Εγω το χρησιμοποιω καμια 10αρια χρονια και το ξερω καλα.

 

Οσο για το ρουτ, οπως σου ειπα και σε ΠΜ, η δικη μου η ρομ δεν εχει καμια σχεση..Δεν εχω ασχοληθει με ρουτ ουτε θυμαμαι πως γινεται στο Ζ3c γιατι δεν κανω πια..Υπαρχει μια ρομ rooted (prerooted) που την ριχνεις στο κινητο και εχεις ρουταρισμενη συσκευη, και μετα κανεις updates μονο OTA για να μην χασεις το ρουτ, ομως τι και πως δεν θυμαμαι, καπου πιο πισω υπαρχει η διαδικασια. Εαν ομως δεν το χρειαζεσαι μην το κανεις..θεωρω οτι ειναι περιττο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με έπεισες. Πρέπει να το στεγνώσω κάπως μετά?

 

κοιτα, το να το αφησεις ορθιο πχ δεν ειναι πολυ εξυπνο για το νερο που θα μπει στη θυρα ακουστικων, οποτε εγω αυτο που κανω ειναι να το σκουπισω και να το βαλω λιγο αναποδα να στραγγιξει η τρυπα αυτη, το φυσαω και απαλα. εννοειται πως δεν συμβουλευω να βαλεις ακουστικα στο καπακι..αστο να στεγνωσει γιατι δεν ξερω αν δημιουργει προβλημα..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω όλο και περισσότερους να ενδιαφέρονται για το φλασάρισμα κάποιας rom με το Flashtool, έχω μεταφράσει τη διαδικασία που περιγράφεται στους xda και την ποστάρω παρακάτω βάζοντας και κάποιες προσθήκες που δεν αναφέρονται εκεί.

 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ

 

1. Η διαδικασία δεν ακυρώνει την εγγύηση.

2. Σχεδόν όλες οι γλώσσες υπάρχουν σε κάθε firmware.

3. Τα firmwares μπορούν να εγκατασταθούν σε συσκευές με κλειδωμένο και ξεκλειδωμένο bootloader.

4. Δε χρειάζεται root.

5. Η διαδικασία δεν θα επηρεάσει τον bootloader.

6. Δεν χάνονται DRM keys.

7. Η διαδικασία θα σβήσει όλα τα δεδομένα χρήστη (εγκατεστημένες εφαρμογές, λογαριασμό Google κλπ).

Αν δεν θέλετε να χάσετε τα δεδομένα σας, πρέπει να αποεπιλέξετε το "DATA" στο wipe box πριν την εγκατάσταση, αλλά:

-η ολική διαγραφή συνιστάται.

-η ολική διαγραφή είναι υποχρεωτική όταν αλλάζετε έκδοση Android (π.χ. από 4.4.4 σε 5.0 ή αντίστροφα).

8. Η διαδικασία μπορεί να διαγράψει την εσωτερική μνήμη, οπότε φροντίστε να κάνετε backup σε κάποια εξωτερική μνήμη.

9. Η διαδικασία δεν διαγράφει τίποτα από την SD.

10. Σε περίπτωση που είχατε κάνει root, θα χρειαστεί να το ξανακάνετε καθώς με το φλασάρισμα, διαγράφεται όλο το partition του συστήματος.

11. Οι ΟΤΑ ενημερώσεις δεν επηρεάζονται από το φλασάρισμα.

 

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

 

1. Κατεβάστε και εγκαταστήστε το Flashtool στον υπολογιστή σας.

2. Κατεβάστε το firmware (π.χ. Ελληνική unbranded 4.4.4 ) που θέλετε και τοποθετήστε το στο φάκελο "C:/Flashtool/firmwares".

3. Εγκαταστήστε τους drivers που θα βρείτε στο φάκελο "C:/Flashtool/drivers".

(Αν έχετε Windows 8, 8.1, δείτε εδώ το πως θα επιτρέψετε την εγκατάσταση προγραμμάτων χωρίς ψηφιακή υπογραφή, όπως είναι οι παραπάνω drivers).

4. Τρέξτε το Flashtool, κάντε κλικ στο σύμβολο με τον κεραυνό ("Flash device"), επιλέξτε "Flashmode" και κλικάρετε το "OK".

5. Επιλέξτε το firmware που κατεβάσατε και κάντε κλικ στο "Flash".

6. Περιμένετε για ένα αναδυόμενο παράθυρο (μπορεί να πάρει μερικά λεπτά).

7. Αν ζητηθεί από το Flashtool, ενεργοποιήστε στη συσκευή σας το “USB Debugging” (Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες τηλεφώνου και κλικάρετε συνεχόμενα το “Αριθμός έκδοσης” μέχρι να σας ενημερώσει ότι ενεργοποιήθηκε το μενού προγραμματιστών. Εκεί επιλέγετε το “Εντοπισμός σαλμάτων USB”).

8. Απενεργοποιήστε τη συσκευή.

9. Πατήστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο μείωσης της έντασης του ήχου καθώς συνδέετε το τηλέφωνο στον υπολογιστή.

10. Μόλις ξεκινήσει η διαδικασία, αφήστε το πλήκτρο.

11. Πότε μην αποσυνδέσετε τη συσκευή πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία!!!

12. Αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία, αποσυνδέστε και ενεργοποιήστε τη συσκευή σας.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με 8.1 ούτε drivers ήθελε ούτε ενεργοποίηση USB debugging,ουτε ψηφιακή υπογραφή.

Όλα έγιναν αυτόματα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

απορια στην παραπανω διαδικασια: αν δεν ενεργοποιησεις το usb debbuging, υπαρχει προβλημα? εγω φλασαρα χωρις αυτο το βημα..το ξεχασα αλλα φλασαρε κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα με 8.1 ούτε drivers ήθελε ούτε ενεργοποίηση USB debugging,ουτε ψηφιακή υπογραφή.

Όλα έγιναν αυτόματα.

 

αλεξ, εγω με 8.1 αν δεν εκανε την διαδικασια με την απενεργοποιηση υπογραφων δεν εκανα δουλεια με τιποτα! μου ειχαν σπασει τα νευρα..τι κατεβαζα χειροκινητα drivers, τι το παλευα αλλιως, μονο ετσι επαιξε..αλλα οντως usb debbuging δεν εκανα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απορια στην παραπανω διαδικασια: αν δεν ενεργοποιησεις το usb debbuging, υπαρχει προβλημα? εγω φλασαρα χωρις αυτο το βημα..το ξεχασα αλλα φλασαρε κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αλεξ, εγω με 8.1 αν δεν εκανε την διαδικασια με την απενεργοποιηση υπογραφων δεν εκανα δουλεια με τιποτα! μου ειχαν σπασει τα νευρα..τι κατεβαζα χειροκινητα drivers, τι το παλευα αλλιως, μονο ετσι επαιξε..αλλα οντως usb debbuging δεν εκανα.

Είναι γνήσια τα windows;

Μήπως είναι OEM έκδοση;

Μήπως έχεις τρίτο antivirus;

Η μπορεί να έχεις μια προβληματική έκδοση του flashtool

Εγώ έχω απόλυτη καθαρή έκδοση 8.1 Pro x64

Ούτε και παλιότερα ειχα θέμα,φλασαρα κατευθείαν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση, το Flashtool μου ζήτησε να ενεργοποιήσω το USB Debugging. Το τροποποιώ στον οδηγό σαν προαιρετικό.
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνήσια τα windows;

Μήπως είναι OEM έκδοση;

Μήπως έχεις τρίτο antivirus;

Η μπορεί να έχεις μια προβληματική έκδοση του flashtool

Εγώ έχω απόλυτη καθαρή έκδοση 8.1 Pro x64

Ούτε και παλιότερα ειχα θέμα,φλασαρα κατευθείαν.

 

γνησια εκδοση, αγορα απο microsoft απευθειας με την προσφορα που ειχε κανει για αναβαθμιση απο τα 7 στα 8, με dvd..και απο 8 πηγα σε 8.1 με update επισημο.

antivirus δεν ειχα μεσα. οσο για flashtool εχω την τελευταια εκδοση απο το site του.

Δε νομιζω οτι φταιει κατι περα απο το οτι ζητανε sign τα windows, αφου μολις το εκλεισα επαιξε σωστα.. τωρα το γιατι δε σου ζητησε εσενα, αγνωστο..αλλα μου φαινεται περιεργο.

 

Για το usb debbuging ισχυει μαλλον για τα 8.1 εφοσον και στους 2 δεν το ζητησε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά μπαταρίας μετά την πρώτη φόρτιση ύστερα από καθαρή εγκατάσταση της lolippop. Για τη χρήση που του κάνω εγώ και χωρίς stamina ενεργοποιηνενο είναι πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε εξερχόμενη κλήση που κάνω, βγαίνει το μήνυμα "ενεργοποιήθηκε περιορισμένη προώθηση κλήσεων". Τι μπορεί να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε εξερχόμενη κλήση που κάνω, βγαίνει το μήνυμα "ενεργοποιήθηκε περιορισμένη προώθηση κλήσεων". Τι μπορεί να είναι;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6004332#post6004332

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να απενεργοποιήσω την προώθηση μέσα από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για print screen χωρίς επιπλέον software?

Δοκίμασε το power button και το vol down σχεδόν ταυτόχρονα. Με ελάχιστα πιο γρήγορα το power button

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα πιο γρήγορα το vol down θες να πεις. Αλλιώς θα σβήσει η οθόνη

Edit: δουλεύει και στις δύο περιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε εξερχόμενη κλήση που κάνω, βγαίνει το μήνυμα "ενεργοποιήθηκε περιορισμένη προώθηση κλήσεων". Τι μπορεί να είναι;

 

Μου το κάνει και σε μένα αδερφέ! ΔΕΝ βρήκα άκρη. Ούτε και με τις συμβουλές εδώ ...

Βέβαια στον πάροχο που πήρα τηλ. μου είπαν πως ΔΕΝ είναι τίποτα και να μην δίνω σημασία!

Θα περιμένω να δω τι θα γίνει με το γλυφιτζούρι και μετά θα το ψάξω βαθύτερα! :p

Έχω την εντύπωση πως την δουλειά την κάνει η σιμ! Όχι ότι είναι προβληματική, απλά και καλά μερικές παρτίδες ίσως το κάνουν! Το λέω γιατί πρόσφατα την άλλαξα με καινούργια και από τότε που το εμφάνισε! (Εκτός και αν δεν το είχα προσέξει πριν! Βόντα έχω, καρτοκινητό)

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και σε μένα αδερφέ! ΔΕΝ βρήκα άκρη. Ούτε και με τις συμβουλές εδώ ...

Βέβαια στον πάροχο που πήρα τηλ. μου είπαν πως ΔΕΝ είναι τίποτα και να μην δίνω σημασία!

Θα περιμένω να δω τι θα γίνει με το γλυφιτζούρι και μετά θα το ψάξω βαθύτερα! :p

Έχω την εντύπωση πως την δουλειά την κάνει η σιμ! Όχι ότι είναι προβληματική, απλά και καλά μερικές παρτίδες ίσως το κάνουν! Το λέω γιατί πρόσφατα την άλλαξα με καινούργια και από τότε που το εμφάνισε! (Εκτός και αν δεν το είχα προσέξει πριν! Βόντα έχω, καρτοκινητό)

 

παιδια ,μου το εκανε και μενα και μολις το εξαφανισα !!!

 

Ρυθμισεις-Κληση-Εκτροπη κλησης και εχει εκει 4 επιλογες...βαλτε ολα στο Απενεργοποιημενη...

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα πιο γρήγορα το vol down θες να πεις. Αλλιώς θα σβήσει η οθόνη

Edit: δουλεύει και στις δύο περιπτώσεις

 

απλα το Power botton..το πατας λιγο παραπανω απο το κλειδωμα και σου βγαζει ολοκληρο μενου..γιαυτο σου δουλεψε..το vol down δεν χρειαζεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια ,μου το εκανε και μενα και μολις το εξαφανισα !!!

 

Ρυθμισεις-Κληση-Εκτροπη κλησης και εχει εκει 4 επιλογες...βαλτε ολα στο Απενεργοποιημενη...

 

Το προσπάθησα αυτό από την αρχή ΑΛΛΑ δεν με αφήνει ν' απενεργοποιήσω τις 2* από τις 4 επιλογές!

""Σφάλμα ρυθμίσεων: ο πάροχος υπηρεσιών σας δεν υποστηρίζει την απενεργοποίηση της εκτροπής κλήσεων όταν το τηλέφωνό σας είναι απασχολημένο!""

* Προώθηση όταν είναι απασχολημένο

Προώθηση όταν δεν είναι διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα αυτό από την αρχή ΑΛΛΑ δεν με αφήνει ν' απενεργοποιήσω τις 2* από τις 4 επιλογές!

""Σφάλμα ρυθμίσεων: ο πάροχος υπηρεσιών σας δεν υποστηρίζει την απενεργοποίηση της εκτροπής κλήσεων όταν το τηλέφωνό σας είναι απασχολημένο!""

* Προώθηση όταν είναι απασχολημένο

Προώθηση όταν δεν είναι διαθέσιμο

 

περιεργα πραματα...:wacko:

 

κι εγω Vodafone εχω και με αφηνει...ααα τωρα ειδα οτι εχεις καρτοκινητο...μηπως γι αυτο δεν μπορεις...λεω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραματα...:wacko:

 

κι εγω Vodafone εχω και με αφηνει...ααα τωρα ειδα οτι εχεις καρτοκινητο...μηπως γι αυτο δεν μπορεις...λεω τωρα...

 

θεμα εταιρειας ειναι..ή σιμ.βαλτε μια αλλη σιμ, wind πχ και δοκιμαστε παλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό για μένα σε αυτό το κινητό είναι στην φωτεινότητα της οθόνης τέρμα κάτω έχω το ζ και στο Ζ3 βλέπω ότι ζβηνει η οθόνη σκοτινιαζει τρομερά ακόμα και με την επιλογή του αυτόματου για αυτό δεισταζω να το πάρω θα μου πείτε βάλε στην μέση την φωτεινότητα και είσαι Οκ και το άλλο είναι με την φόρτιση στο καπάκι που ανοίγει μαζί με την κάρτα sd
Link to comment
Share on other sites

από την μέση και πάνω η φωτεινότητα βλέπεις καλά

αν την έχεις τέρμα στο 100% βλέπεις απίστευτα!

εγώ την ημέρα την βάζω στο 100% και το βράδυ που γυρίζω σπίτι την βάζω στο 50%

έχει πάρα πολύ καλή οθόνη μην σε προβλημάτιζει καθόλου!

ίσα ίσα θα έλεγα η οθόνη είναι από τα ατού του κινητού!

όσο για την φόρτιση και το πορτάκι πάρε ένα Magnetic Charger και θα είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό για μένα σε αυτό το κινητό είναι στην φωτεινότητα της οθόνης τέρμα κάτω έχω το ζ και στο Ζ3 βλέπω ότι ζβηνει η οθόνη σκοτινιαζει τρομερά ακόμα και με την επιλογή του αυτόματου για αυτό δεισταζω να το πάρω θα μου πείτε βάλε στην μέση την φωτεινότητα και είσαι Οκ και το άλλο είναι με την φόρτιση στο καπάκι που ανοίγει μαζί με την κάρτα sd

Εγώ είχα το ultra stamina τελικά και δεν έπαιζε καλά ο αισθητήρας οθόνης, ήταν πολύ χαμηλός. Τώρα είναι μια χαρά με το "απλό" stamina. Για τη φόρτιση παίρνεις με 30 (ή και λιγότερα από ebay) τον μαγνητικό φορτιστή και ξεχνάς καλώδια.

 

Για αυτές τις βάσεις αυτοκινήτων τι λέτε?

http://bizweb.birdphone.gr/data/ecs/products/87bd061194e1450c887495a26ead76f8/070-0468_L.jpg

http://www.telemarketing.gr/files/temp/2BBDBC37AE5054809221626840814FB5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...