Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είχα εξωτερικές δουλειές και κατά σειρά πήγα στα καταστήματα α) Ν. Ιωνίας ( δεν είχαν, από αύριο μου είπαν ) β) Χαλανδρίου ( δεν είχαν, από Πέμπτη) γ) Αγία Παρασκευή ( δεν είχαν, από αύριο ) δ) Κηφισίας - ΄΄δαχτυλίδι (είχαν) και μάλιστα η κοπέλα ήταν πολύ εξυπηρετική.....μου την άλλαξε ξανά λοιπόν με συνοπτικές διαδικασίες και τελικά κατάφερα και είδα LTE επί της Αττικής Οδού στην έξοδο 16Ρ:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φτάσαμε σχεδόν 600 post και ακόμα τη συχνότητα που εκπέμπει το 4G δεν την έχουμε ξεκαθαρίσει. Δεν υπάρχει κανείς να μας διαφωτίσει;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα εξωτερικές δουλειές και κατά σειρά πήγα στα καταστήματα α) Ν. Ιωνίας ( δεν είχαν, από αύριο μου είπαν ) β) Χαλανδρίου ( δεν είχαν, από Πέμπτη) γ) Αγία Παρασκευή ( δεν είχαν, από αύριο ) δ) Κηφισίας - ΄΄δαχτυλίδι (είχαν) και μάλιστα η κοπέλα ήταν πολύ εξυπηρετική.....μου την άλλαξε ξανά λοιπόν με συνοπτικές διαδικασίες και τελικά κατάφερα και είδα LTE επί της Αττικής Οδού στην έξοδο 16Ρ:)

Τυχερός είσαι αλλά για πες μου δεν είναι ξεφτίλα να πρέπει να γυρίσεις όλη την Αθήνα για να βρεις μια κάρτα; 9 στα 10 καταστήματα να πας δεν έχουν και στο 10ο θα πρέπει να κάνεις το σταυρό σου να μην σου δώσουν λάθος sim όπως την πάτησα εγώ.

Είναι δύσκολο μετά από τόση διαφήμιση περί 4g να γεμίσουν τα καταστήματα τους με καρτουλες;

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι αλλά για πες μου δεν είναι ξεφτίλα να πρέπει να γυρίσεις όλη την Αθήνα για να βρεις μια κάρτα; 9 στα 10 καταστήματα να πας δεν έχουν και στο 10ο θα πρέπει να κάνεις το σταυρό σου να μην σου δώσουν λάθος sim όπως την πάτησα εγώ.

Είναι δύσκολο μετά από τόση διαφήμιση περί 4g να γεμίσουν τα καταστήματα τους με καρτουλες;

 

και εμένα μου είχαν δώσει λάθος από την Αγία Παρασκευή......από ότι φαίνεται τους είναι δύσκολο γιατί είναι ανοργάνωτοι......συμβαινει σε όλα τα επίπεδα ιδιωτικής και μη εταιρίας...στην Ελλάδα ζούμε !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Θεσσαλονίκη εχει δει καποιος 4g ή μονο για Αθηνα ειναι για την ωρα?Ρωταω για να μην τρέχουμε να αλλαζουμε αδικα καρτες..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε με ενα φιλο τη Παρασκευη στη Σταδιου και αλλαξαμε τις καρτες σε 4G. εγω δεν ειδα ποτε να λεει 4G ενω εκεινος ειχε .

Ετσι σημερα ειδαμε και τις 2 καρτες και τις βαλαμε ο ενας στο κινητο του αλλου και ετσι εγω ειχα 4G στο κινητο μου με τη καρτα του και κεινος δεν ειχε. και οι καρτες ειναι 101000 η δικια του (4G) και 100000 η δικια μου .. Παω παλι για αλλαγη :-)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

πηγαμε με ενα φιλο τη Παρασκευη στη Σταδιου και αλλαξαμε τις καρτες σε 4G. εγω δεν ειδα ποτε να λεει 4G ενω εκεινος ειχε .

Ετσι σημερα ειδαμε και τις 2 καρτες και τις βαλαμε ο ενας στο κινητο του αλλου και ετσι εγω ειχα 4G στο κινητο μου με τη καρτα του και κεινος δεν ειχε. και οι καρτες ειναι 101000 η δικια του (4G) και 100000 η δικια μου .. Παω παλι για αλλαγη :-)

 

8930101xxxx πάνω καρτούλα ειναι 4g

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια δείτε εικόνα ..... Freguency cat. 3 = 1800 MHz

Αυτά μου έδειξε χτες .....τώρα αν τ τρέχει αργότερα και σε άλλες συχνότητες τα δείξει ....

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια δείτε εικόνα ..... Freguency cat. 3 = 1800 MHz

Αυτά μου έδειξε χτες .....τώρα αν τ τρέχει αργότερα και σε άλλες συχνότητες τα δείξει ....

 

Δείχνει channel bandwidth 5MHz.

Αν δεν κάνει aggregation τότε έχεις θεωρητικό μέγιστο 40mbps.

Link to comment
Share on other sites

πριν ψάξετε για κάρτα κάντε μια ερώτηση στο 1260 αν το πρόγραμμα σας είναι συμβατό με 4G...

έμενα μου το είπαν αφού πήρα 2 φορές και ρώτησα και σε 3 μαγαζιά!!!

βεβαία η λογική του ότι μπορεί κάποιος να πάρει μια κάρτα f2g να χει δυο μήνες free 4g και να μην την χρησιμοποιήσει ξανά και γω που είμαι πελάτης 10+ χρόνια να μην έχω δικαίωμα στην υπηρεσία με ξεπερνά....

Link to comment
Share on other sites

πριν ψάξετε για κάρτα κάντε μια ερώτηση στο 1260 αν το πρόγραμμα σας είναι συμβατό με 4G...

έμενα μου το είπαν αφού πήρα 2 φορές και ρώτησα και σε 3 μαγαζιά!!!

βεβαία η λογική του ότι μπορεί κάποιος να πάρει μια κάρτα f2g να χει δυο μήνες free 4g και να μην την χρησιμοποιήσει ξανά και γω που είμαι πελάτης 10+ χρόνια να μην έχω δικαίωμα στην υπηρεσία με ξεπερνά....

Το ίδιο ακριβώς μου είπαν το πρωί που μίλησα μαζί τους. Πως δηλαδή το πρόγραμμα που έχω δεν υποστηρίζει 4g. Και όταν έκανα και γω αυτή την ερώτηση η απάντηση ήταν πως σιγά σιγά θα συμπεριληφθούν στο 4g όλα τα προγράμματα και ότι αυτό είναι κάτι προσωρινό. Ίδωμεν.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα αντικατάσταση τις κάρτας σε multisim. ενώ έχω full σήμα 3G ενεργοποιώντας το 4G παραμένει στο 3G..

 

τι συμβαίνει? :worry:

 

iphone 6 plus έχω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη f2g εχει 4g?

ναι

σήμερα έκανα αντικατάσταση τις κάρτας σε multisim. ενώ έχω full σήμα 3G ενεργοποιώντας το 4G παραμένει στο 3G..

 

τι συμβαίνει? :worry:

 

iphone 6 plus έχω

 

προφανώς δεν έχει 4g στο σημείο που είσαι.. δε δίνουν όλες οι κεραίες 4g

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα αντικατάσταση τις κάρτας σε multisim. ενώ έχω full σήμα 3G ενεργοποιώντας το 4G παραμένει στο 3G..

 

τι συμβαίνει? :worry:

 

iphone 6 plus έχω

 

Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στο 1260 και να σου που ότι η κάρτα που πήρες έχει δυνατότητα για 4g. Το ότι πήρες καινούργια κάρτα δεν λέει τίποτα αν είναι παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στο 1260 και να σου που ότι η κάρτα που πήρες έχει δυνατότητα για 4g. Το ότι πήρες καινούργια κάρτα δεν λέει τίποτα αν είναι παλιά.

 

επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών στο 1231 η κάρτα που μου δώσανε δεν υποστηρίζει 4G μου είπανε...! θα πάρω στο κατάστημα να τους το πω...!

 

από την εξυπηρέτηση πελατών με ρωτήσανε σε πια περιοχή μένω ώστε να δούνε την κάλυψη..! μου είπανε πως ακόμα στην περιοχή σου δεν έχει καλο σήμα 4G αλλα θα διορθωθεί σύντομα..!

Link to comment
Share on other sites

To είπαμε ήδη:

 

Η Wind για το 4G θα χρησιμοποιήσει (τώρα) τις μπάντες των 800 (Band 20) και 1800 Mhz (Band 3).

 

Έχει επίσης αγοράσει φάσμα και στα 2600 (Band 7) και μάλλον θα το χρησιμοποιήσει αργότερα.

 

Προσοχή λοιπόν στα 4G κινέζικα που ήδη έχετε ή που θέλετε να παραγγείλετε. Επίσης τα iPhone 5 θα έχουν πρόβλημα. Για πλήρη συμβατότητα με τα ευρωπαϊκά 4G δίκτυα χρειαζόμαστε (τουλάχιστον) τις μπάντες 3/7/20.

 

Στο τέλος της σελίδας του παρακάτω λινκ θα δείτε ότι το πολύ χρήμα έπεσε για το φάσμα στα 800 Mhz που θα παρέχουν κάλυψη 4G μεγάλης ακτίνας έστω και με θυσία στην χωρητικότητα που θα συμπληρωθεί με τα ήδη χρησιμοποιούμενα 1800 (και) για το 3G και τα υψηλής χωρητικότητας 2600 για πολυσύχναστες περιοχές.

http://rexsat.blogspot.gr/2014/10/blog-post.html

 

 

Γιατι το iPhone 5 θα εχει προβλημα; Στα 1800 εχει την μπαντα αυτη.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα καλά, στη διαδρομή από Μαρούσι, Χαλάνδρι, Αγία Παρασκευή, Χολαργό, Ψυχικό είχα παντού 4G
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών στο 1231 η κάρτα που μου δώσανε δεν υποστηρίζει 4G μου είπανε...! θα πάρω στο κατάστημα να τους το πω...!

 

από την εξυπηρέτηση πελατών με ρωτήσανε σε πια περιοχή μένω ώστε να δούνε την κάλυψη..! μου είπανε πως ακόμα στην περιοχή σου δεν έχει καλο σήμα 4G αλλα θα διορθωθεί σύντομα..!

 

Δεν έχουν ιδέα στα καταστήματα αν δίνουν κάρτες 4g ή όχι. Είναι ίδιες!

Link to comment
Share on other sites

http://www.speedtest.net/my-result/a/1196967542

 

καθόλου άσχημα θα έλεγα, η μέτρηση έγινε στην πλατεία της Αγίας Παρασκευής σήμερα το πρωί.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν τα στοιχεία του Opensignal.com, να ποιο είναι το 4g της Wind.

(για να μην πω για την εξυπηρέτηση στα καταστήματα κ το μπέρδεμα με τις κάρτες)

http://i.imgur.com/iPuNS8B.png

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, έτσι ακριβώς είναι. Και αν είσαι μακριά από αυτές τις περιοχές, και είσαι στο όριο του 4G, μόλις πάς να μπείς στο internet σε γυρνάει σε 3G..!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν τα στοιχεία του Opensignal.com, να ποιο είναι το 4g της Wind.

(για να μην πω για την εξυπηρέτηση στα καταστήματα κ το μπέρδεμα με τις κάρτες)

http://i.imgur.com/iPuNS8B.png

 

'Nuff said

 

The company crowdsources data on carrier signal quality from users who have its consumer mobile application installed.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλά ό,τι να'ναι...ξαναλέω...ενδεικτικά σε Φάληρο, Περιστέρι,Βύρωνα, Κέντρο, έχει φουλ σήμα 4G!! εκτός αν το τηλέφωνό μου εμένα γράφει ότι θέλει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...