Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanos durex πηγαινε στης εφαρμογες και κανε απεγκατασταση η εστω απενεργοποιση και ετσι θα εχεις μεγαλητερη μνημη και δεν θα κολαει μολις το παρω και εγω σε λιγες ημερες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτος εδω ο τροπος δουλευει ? http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/giefroot-rooting-tool-cve-2014-4322-t3011598

Γιατι το κανω και λεει οτι ο κερνελ μου δεν υποστηρίζετε ..Στο 2ο σχολιο λεει να κανουμε αυτο παρακατω...Που τα βαζω ομως?Επισης πρεπει να κανω και αυτο εδω?

 

Backup TA partition / DRM keys ?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα θελω να τα βγαλω οτι μακακια υπαρχει μεσα και δεν την θελω...Μπορειτε να με βοηθησετε να το κανω ?

 

οπως σου λεει ο billy5, αλλα δεν φταινε αυτες! σιγα μην κωλωσει αυτο το κινητο απο 5-10 εφαρμογες που εχει μεσα.. Εκτος αν εχεις κανα antivirus Και τρεχει, αλλα και παλι, ειναι μαλλον αυτο που σου ειπαν, πολυ πιθανο να φταιει το παιχνιδι.. Εγω το κανω Hotspot το κινητο να εκπεμπει το 3G σε wifi και παραλληλα το λιωνω με chrome, fb, κτλ και δεν κολλαει πουθενα..

 

Παιδες παντως ποσο χαιρομαι που εχω αυτο το κινητο, νιωθω απιστευτα..οταν χθες πηγα τουαλετα σε μια καφετερια και μου επεσε απο την τσεπη, μπροστα απο την τουαλετα...ευτυχως σε θηκη σιλικονης αν και ηταν απο 10 ποντους, ομως εκει που επεσε ηταν........:cry:

το μαζευω, παω νιπτηρα...μπανακι...οινοπνευμα..μονο bedadin δεν εβαλα..μπαινει η σερβιτορα μεσα, παθαινει εγκεφαλικα..της λεω, μαναρι μην αγχωνεσαι... το μωρο μου κατουρηθηκε λιγο και του αλλαζω πανες..:lol::lol::lol::lol:

αντε να ειχα κανα αι φον. που λεφτα για 700 ευρω παλι.. ή με τα κατ#%$#$ουρα στο αυτι? :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτος εδω ο τροπος δουλευει ? http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/giefroot-rooting-tool-cve-2014-4322-t3011598

Γιατι το κανω και λεει οτι ο κερνελ μου δεν υποστηρίζετε ..Στο 2ο σχολιο λεει να κανουμε αυτο παρακατω...Που τα βαζω ομως?Επισης πρεπει να κανω και αυτο εδω?

 

Backup TA partition / DRM keys ?

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις ? Στο αδελφακι το z3 επρεπε να κανουμε εγκατασταση την προηγουμενη εκδοση λογισμικου --> να rootαρουμε --> και μετα να κανουμε update στην τελευταια εκδοση

το μαζευω, παω νιπτηρα...μπανακι...οινοπνευμα..μονο bedadin δεν εβαλα..μπαινει η σερβιτορα μεσα, παθαινει εγκεφαλικα..της λεω, μαναρι μην αγχωνεσαι... το μωρο μου κατουρηθηκε λιγο και του αλλαζω πανες..:lol::lol::lol::lol:

Αυτα ειναι......... :lol::lol::lol: ωραιος !!!!! :lol::lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Από χθες και γω στην παρέα του Z3 compact...μετά από 1,5 χρόνο με Νοκια Lumia 925 επέστρεψα στο android και ξανα στην sony.Μέχρι στιγμής όλα είναι άψογα το μόνο που με ενοχλεί(όχι οτι δεν το ήξερα) είναι ότι το UI είναι σχεδόν ίδιο από το 2011....Κάποια στιγμή πρέπει να τ αλλάξει αυτό η Sony.A..και η κάμερα χωρίς να είναι άσχημη σε σχέση με το 925 είναι κάποια βήματα πίσω στον χαμηλό φωτισμό.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες και γω στην παρέα του Z3 compact...μετά από 1,5 χρόνο με Νοκια Lumia 925 επέστρεψα στο android και ξανα στην sony.Μέχρι στιγμής όλα είναι άψογα το μόνο που με ενοχλεί(όχι οτι δεν το ήξερα) είναι ότι το UI είναι σχεδόν ίδιο από το 2011....Κάποια στιγμή πρέπει να τ αλλάξει αυτό η Sony.A..και η κάμερα χωρίς να είναι άσχημη σε σχέση με το 925 είναι κάποια βήματα πίσω στον χαμηλό φωτισμό.

 

με ενδιαφερει πολυ η αποψη σου για την καμερα, μιαςκαι ερχεσαι απο pureview το οποιο υποτιθεται οτι κανει παπαδες (ξερω δεν ειναι 1020 αλλα νομιζω το 925 ηταν απο τα καλα κινητα σε καμερα).

Οσο για το UI, εχει βελτιωθει αρκετα απο το 2011 και εχει αλλαξει αρκετα.. Εγω τουλαχιστον που εχω ενα NEO V παραλληλα και το βλεπω σε αμεση συγκριση, η βελτιωση ειναι τρομερη οπως και οι αλλαγες. Απο εκει και περα, το οτι δεν αλλαξε εντελως νομιζω ειναι πλεονεκτημα γιατι θα μπορουσε ναχει γινει μαπα. Θεωρω πως ειναι ο,τι πιο πρακτικο κυκλοφορει στην αγορα.. Δεν εχω καταφερει να ευχαριστηθω αλλο κινητο περισσοτερο, σε ανδροιδ, απο οσα δοκιμασα (S4,S5,M8,G2) τον τελευταιο χρονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 925 για μένα ήταν ότι καλύτερο έχω δει εγώ προσωπικά εξαιρουμένου του 1020 σε κινητό και την έχω συγκρίνει με αρκετά απο S3 , S4 , G2 (τεράστια διαφορά στις νυκτερινές) .Σκέψου ότι έχω και 2 SLR και πολλές φορές συνειδητά δεν τις έπαιρνα μαζί όχι φυσικά ότι συγκρίνονται σε θέμα ποιότητας αλλά για απλές λήψεις το αποτέλεσμα ήταν αξιοπρεπέστατο.Στα του z3 τώρα δεν έχω πειραματιστεί ακόμα με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις να δω αν υπάρχει διαφορά αλλά εκ πρώτης όψεως με την google camera διαπίστωσα ελαφρά βελτίωση.Σημείωση: πριν το 925 είχα ray το οποίο το έχω ακόμα σαν εταιρικό και βγήκε πολύ τίμιο κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 925 για μένα ήταν ότι καλύτερο έχω δει εγώ προσωπικά εξαιρουμένου του 1020 σε κινητό και την έχω συγκρίνει με αρκετά απο S3 , S4 , G2 (τεράστια διαφορά στις νυκτερινές) .Σκέψου ότι έχω και 2 SLR και πολλές φορές συνειδητά δεν τις έπαιρνα μαζί όχι φυσικά ότι συγκρίνονται σε θέμα ποιότητας αλλά για απλές λήψεις το αποτέλεσμα ήταν αξιοπρεπέστατο.Στα του z3 τώρα δεν έχω πειραματιστεί ακόμα με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις να δω αν υπάρχει διαφορά αλλά εκ πρώτης όψεως με την google camera διαπίστωσα ελαφρά βελτίωση.Σημείωση: πριν το 925 είχα ray το οποίο το έχω ακόμα σαν εταιρικό και βγήκε πολύ τίμιο κινητό!

 

αρα αφου ξερεις απο Manual ρυθμισεις φανταζομαι (για να εχεις SLR) θα δεις και τι πιανει το Ζ3!

Επισης η εφαρμογη camera FV ειναι πολυ καλη πιστευω..η google camera για καποιο λογο δε μαρεσε καθολου αλλα δε μπορω να θυμηθω γιατι.

Αναμενουμε εντυπωσεις απο δυσκολες απογευματινες με custom ρυθμισεις.

Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι στα 8ΜΡ τραβαει πολυ καλυτερα απο τα 20 και πλεον δε χρησιμοποιω 20.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάει και ο Φλεβάρης. Το γλυφιτζούρι πότε θα το γλείψουμε τελικά;

 

εγω δεν βιαζομαι καθολου..θα δεις οτι θα το βαλεις και την αλλη μερα θα πεις, αυτο ηταν?

 

Εχοντας παραλαβει τωρα το Ζ3cοmpact της κοπελας μου, σε λευκο, ειπα να φτιαξω μια λιστα με τις εφαρμογες που σουταρω, καθως στο δικο μου εβλεπα μονο τις απενεργοποιημενες..

Οποτε θα γραψω παρακατω ολες οσες διαγραφω, απο αυτες που εγω θεωρω περιττες.

Παρεπιπτοντως να πω οτι σε λευκο τελικα ειναι πολυ ωραιο, μιας και τα μικρα μπεζελ του δινουν ωραια αντιθεση με το μαυρο της οθονης, κατι που στις φωτο δε φαινεται..

 

Εφαρμογες προς διαγραφη:

Κobo,

AVG,

Navigon (ειναι trial)

Playstation app

Evernote (εγω το χρησιμοποιω)

Social life

Track ID (εχοντας το Shazam δε μου χρειαζεται αυτο. οποιος θελει να βρισκει απο ραδιοφωνο ομως ειναι ιδανικο)

Αναζητησ Google (δεν βρισκω λογο υπαρξης μιας και ο chrome ανοιγει ακαριαια και εκει οδηγεισαι στο τελος

Βιβλια Google play

Ειδησεις και Καιρος

Εφαρμογη life log

Μηχανη κειμενο σε ομιλια της Google

Μουσικη Google play

Παιχνιδια Google play

Περιπτερο Google play

Πληκτρολογιο Ιαπωνικων xperia

Ταινιες Google play και TV

υποστηριξη xperia care

Account manager

Drive (εννοει google drive)

Google+

Hangouts

Japanese keyboard layout

Keep

Live on youtube

sensme Slideshow

Slide show φωτογραφιων

Sony Select

talkback

streetview

xperia Lounge

 

 

αυτα. Εννοειται οτι αν καποιος θελει να χρησιμοποιησει κατι απο ολα αυτα, δεν το διαγραφει ή αν το εχει απενεργοποιησει το ενεργοποιει και παλι. Κανενα απο αυτα δεν επηρεαζουν τη λειτουργικοτητα του τηλεφωνου και απενεργοποιωντας ολα αυτα εχετε παγωσει το 99% των εφαρμογων που βαζει η σονυ. Αντε να ειναι 1-2 που εμειναν και δεν μπορεις να τις απενεργοποιησεις. Δεν εχει τυχει ποτε να στησω κινητο και να τις αφησω ολες αυτες πανω να δω αν θα σερνεται, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι ικανες αυτες να το γονατισουν, ομως μαρεσει ναναι καθαρο και να μην τραβαει πορους, πχ μπαταρια για εντοπισμο αναβθμισεων ας πουμε, ωστε να παιρνω το μεγιστο δυνατο απο τη συσκευη μου σε πραγματα που εγω θελω.

αυτα απο εμενα, αν θελεετε να κανετε στην 1η σελιδα του θεματος μια επισημανση τις εφαρμογες για νεους χρηστες και κυριως νεους στο ανδροιδ, πιστευω θα βοηθησει.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πείρα το εργαλείο !!!!

καλα ε φυσάει !!!!

δυο ερωτήσεις και από μένα

1)temperate glass ποιο και από που ?

2)κάρτα μνήμης είχε μέσα το κουτί ?

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πείρα το εργαλείο !!!!

καλα ε φυσάει !!!!

δυο ερωτήσεις και από μένα

1)temperate glass ποιο και από που ?

2)κάρτα μνήμης είχε μέσα το κουτί ?

 

δες απο πανω αν σε ενδιαφερει..

1:http://www.ebay.com/itm/121461434939?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

2: οχι δεν εχουν καρτες μνημης, αν θες να παρεις θα προτεινα να παρεις μια γρηγορη να αξιζει τον κοπο το 4Κ. εγω εχω βαλει μια samsung evo 64gb με 27 ευρω απο ebay.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ !

αυτή είναι μόνο για μπροστά όμως ?

για πίσω τι κάνουμε ?

 

σου δινει δωρο και μια για πισω..αν και δεν το γραφει ειναι η αληθεια.. αν θες περιμενε να μου ερθει γιατι η Nillkin που πηρα για το δικο μου δε μαρεσει, ενω για το Ζ1c η nillkin που ειχα ηταν κορυφη, οποτε θα δοκιμασω και αυτην στης κοπελας μου και θα σου πω.

Κατα τα αλλα, εγω πισω βαζω μια απλη μεμβρανη, δε θα εβαζα και πισω γυαλι καθως ουτε το βλεπω ποτε ουτε αξιζει. Με τη μεμβρανη, αν την βαλεις σωστα, θα βγαλεις 5-6 μηνες και αν δεν ειναι κακη θα πιασεις και χρονο, και εισαι κομπλε με λιγα ευρω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν σου δίνει και για πίσω τότε είναι οκ....

έχω δει και αυτήν

http://www.ebay.com/itm/ORZLY-PREMIUM-0-24mm-GLASS-SCREEN-PROTECTOR-FOR-SONY-Z3-COMPACT-/381013988196?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item58b6341364

νομίζω πως αυτές οι 3 είναι οι καλύτερες....

nillkin - orzly - shield

η nillkin γιατί δεν σου άρεσε ?

Link to comment
Share on other sites

αν σου δίνει και για πίσω τότε είναι οκ....

έχω δει και αυτήν

http://www.ebay.com/itm/ORZLY-PREMIUM-0-24mm-GLASS-SCREEN-PROTECTOR-FOR-SONY-Z3-COMPACT-/381013988196?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item58b6341364

νομίζω πως αυτές οι 3 είναι οι καλύτερες....

nillkin - orzly - shield

η nillkin γιατί δεν σου άρεσε ?

 

γιατι δεν ειναι γλιστερη και στους 2 μηνες εχει θαμπωσει στο κατω μερος, μιας και γραφω με swype και σερνω το δαχτυλο πανω στα γραμματα, αν την καθαρισω ειναι οκ αλλα αν χειριστω 5 λεπτα το κινητο εκει μοιαζει να εχει χαθει η επιστρωση που ειχε για να μην κανει δαχτυλιες και γεμιζει..γενικα σε σχεση με την Nillkin του Ζ1c οι δαχτυλιες ειναι πολυ περισσοτερες, και εχω τα ιδια δαχτυλα.. πραγματικα βλεπω μεγαλη διαφορα, και δεν την πηρα 5 ευρω να πεις οτι ειναι μαιμου, απο μαγαζι με αριστες κριτικες, 15 ευρω εσκασα.

Για τις αλλες που προτεινεις δεν ξερω, στο θεμα του Ζ3 λιγες σελιδες πισω ενα παιδι προτεινει ενα αλλο γυαλι που το θεωρει καλυτερο απο ολα μιας και τα δοκιμασε ολα οπως ειπε, και θα το παραγγειλω και εγω μολις μου ερθει η ultimate Και εφοσον δεν βγει αψογη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βιαζομαι καθολου..θα δεις οτι θα το βαλεις και την αλλη μερα θα πεις, αυτο ηταν?

 

Εχοντας παραλαβει τωρα το Ζ3cοmpact της κοπελας μου, σε λευκο, ειπα να φτιαξω μια λιστα με τις εφαρμογες που σουταρω, καθως στο δικο μου εβλεπα μονο τις απενεργοποιημενες..

Οποτε θα γραψω παρακατω ολες οσες διαγραφω, απο αυτες που εγω θεωρω περιττες.

Παρεπιπτοντως να πω οτι σε λευκο τελικα ειναι πολυ ωραιο, μιας και τα μικρα μπεζελ του δινουν ωραια αντιθεση με το μαυρο της οθονης, κατι που στις φωτο δε φαινεται..

 

Εφαρμογες προς διαγραφη:

Κobo,

AVG,

Navigon (ειναι trial)

Playstation app

Evernote (εγω το χρησιμοποιω)

Social life

Track ID (εχοντας το Shazam δε μου χρειαζεται αυτο. οποιος θελει να βρισκει απο ραδιοφωνο ομως ειναι ιδανικο)

Αναζητησ Google (δεν βρισκω λογο υπαρξης μιας και ο chrome ανοιγει ακαριαια και εκει οδηγεισαι στο τελος

Βιβλια Google play

Ειδησεις και Καιρος

Εφαρμογη life log

Μηχανη κειμενο σε ομιλια της Google

Μουσικη Google play

Παιχνιδια Google play

Περιπτερο Google play

Πληκτρολογιο Ιαπωνικων xperia

Ταινιες Google play και TV

υποστηριξη xperia care

Account manager

Drive (εννοει google drive)

Google+

Hangouts

Japanese keyboard layout

Keep

Live on youtube

sensme Slideshow

Slide show φωτογραφιων

Sony Select

talkback

streetview

xperia Lounge

 

 

αυτα. Εννοειται οτι αν καποιος θελει να χρησιμοποιησει κατι απο ολα αυτα, δεν το διαγραφει ή αν το εχει απενεργοποιησει το ενεργοποιει και παλι. Κανενα απο αυτα δεν επηρεαζουν τη λειτουργικοτητα του τηλεφωνου και απενεργοποιωντας ολα αυτα εχετε παγωσει το 99% των εφαρμογων που βαζει η σονυ. Αντε να ειναι 1-2 που εμειναν και δεν μπορεις να τις απενεργοποιησεις. Δεν εχει τυχει ποτε να στησω κινητο και να τις αφησω ολες αυτες πανω να δω αν θα σερνεται, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι ικανες αυτες να το γονατισουν, ομως μαρεσει ναναι καθαρο και να μην τραβαει πορους, πχ μπαταρια για εντοπισμο αναβθμισεων ας πουμε, ωστε να παιρνω το μεγιστο δυνατο απο τη συσκευη μου σε πραγματα που εγω θελω.

αυτα απο εμενα, αν θελεετε να κανετε στην 1η σελιδα του θεματος μια επισημανση τις εφαρμογες για νεους χρηστες και κυριως νεους στο ανδροιδ, πιστευω θα βοηθησει.

 

Ανθρωπεεεεε μουυυ :D Πες μου πως να τα βγαλω σε παρακαλω δεν θελω να τα βλεπω αλλοοοοοοοο :X

Και εγω σε ασπρο το εχω..το κατι αλλο λεμε :D

Link to comment
Share on other sites

Ανθρωπεεεεε μουυυ :D Πες μου πως να τα βγαλω σε παρακαλω δεν θελω να τα βλεπω αλλοοοοοοοο :X

Και εγω σε ασπρο το εχω..το κατι αλλο λεμε :D

 

πας ρυθμισεις, εφαρμογες, και εκτος απο τις ληφθεισες που ειναι η 1η καρτελα, μετα πας στις "ολες" οπου θα βρεις τις πιο πολλες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν σου δίνει και για πίσω τότε είναι οκ....

 

δεν δινει πισω, μολις παρελαβα ultimate, αλλα δειχνει πιο καλη απο την nillkin και με στρογγυλεμενες γωνιες, δεν γδερνει δηλαδη, σβηνει ομαλα. Θα την φορεσω σε 2 εβδομαδες, αφου δωσω το κινητο στην κοπελα μου, γιατι θελω να το ανοιξει να το δει καινουριο και μετα να την βαλω,μεχρι τοτε δε θα μπορω να πω κατι παραπανω για το tempered. αν βιαζεσαι παρε, αλλιως δεν παθαινει και τιποτα 1-2 μηνες να το εχεις ετσι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις, εφαρμογες, και εκτος απο τις ληφθεισες που ειναι η 1η καρτελα, μετα πας στις "ολες" οπου θα βρεις τις πιο πολλες.

 

άρα ρουτ και recovery δεν υπάρχει ακόμα ε; Και αν δεν μας αρέσει το lolipop τι θα κάνουμε; να κατεβάσουμε το ftf που υπάρχει τώρα διαθέσιμο από xda και ας μη ρουτάρεται;

 

Σήμερα το έχω και εγώ στα χέρια μου, αν και χωρίς SIM γιατι η Vodafone μ@λ@κίζεται με τις κάρτες sim, θέλει να ξαναγοράσω nanosim γιατί αυτή που αγόρασα στις 20 Ιανουαρίου για να δοκιμάσω ένα δανεικό Z3c ακυρώθηκε και δεν ξαναενεργοποοιείται.. Αγοράστηκε από σκρουτζομάγαζο στον Πειραιά στα 354, είναι unbranded με Ιταλικό customization και έχει και απλό screen protector στο κουτί!

Link to comment
Share on other sites

άρα ρουτ και recovery δεν υπάρχει ακόμα ε; Και αν δεν μας αρέσει το lolipop τι θα κάνουμε; να κατεβάσουμε το ftf που υπάρχει τώρα διαθέσιμο από xda και ας μη ρουτάρεται;

 

Σήμερα το έχω και εγώ στα χέρια μου, αν και χωρίς SIM γιατι η Vodafone μ@λ@κίζεται με τις κάρτες sim, θέλει να ξαναγοράσω nanosim γιατί αυτή που αγόρασα στις 20 Ιανουαρίου για να δοκιμάσω ένα δανεικό Z3c ακυρώθηκε και δεν ξαναενεργοποοιείται.. Αγοράστηκε από σκρουτζομάγαζο στον Πειραιά στα 354, είναι unbranded με Ιταλικό customization και έχει και απλό screen protector στο κουτί!

 

εγω δεν κανω ρουτ γιατι δεν μου χρειαζεται, αφου ολες οι εφαρμογες που δε θελω απανεργοποιουνται ή διαγραφονται, ειναι υπεραρκετο..Εαν θες ρουτ για αυτο το λογο, δεν κερδιζεις τιποτα.

Κατα τα αλλα το να γυρισεις σε προηγουμενη εκδοση δε νομιζω οτι ειναι δυσκολο, με flashtool ριχνεις την 4.4.4. εφοσον εχεις το ftf αρχειο. Εγω δημιουργησα FTF απο το δικο μου κινητο κανοντας αναβαθμιση, οπου κατεβασε την ρομ κτλ κτλ.

 

Ετσι, αν η 5 δε μαρεσει θα γυρισω 4.4.4, και εννοειται οτι θα το τσεκαρω πριν παω στην 5, οτι γινεται επιστροφη. Στη samsung Πχ δεν γινεται μου λενε τα παιδια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

άρα ρουτ και recovery δεν υπάρχει ακόμα ε; Και αν δεν μας αρέσει το lolipop τι θα κάνουμε; να κατεβάσουμε το ftf που υπάρχει τώρα διαθέσιμο από xda και ας μη ρουτάρεται;

Για ποιο ftf μιλάς; Του lollipop δεν έχει βγει ακόμα απ' ότι είδα, αν θες κάποιο που να ρουταρεται θα κατεβάσεις το 23.0.A.2.93*και θα βάλεις

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν κανω ρουτ γιατι δεν μου χρειαζεται, αφου ολες οι εφαρμογες που δε θελω απανεργοποιουνται ή διαγραφονται, ειναι υπεραρκετο..Εαν θες ρουτ για αυτο το λογο, δεν κερδιζεις τιποτα.

Κατα τα αλλα το να γυρισεις σε προηγουμενη εκδοση δε νομιζω οτι ειναι δυσκολο, με flashtool ριχνεις την 4.4.4. εφοσον εχεις το ftf αρχειο. Εγω δημιουργησα FTF απο το δικο μου κινητο κανοντας αναβαθμιση, οπου κατεβασε την ρομ κτλ κτλ.

 

Ετσι, αν η 5 δε μαρεσει θα γυρισω 4.4.4, και εννοειται οτι θα το τσεκαρω πριν παω στην 5, οτι γινεται επιστροφη. Στη samsung Πχ δεν γινεται μου λενε τα παιδια.

 

Εμενα ομως στις εφαρμογες αυτες που λες που δεν τις θελω καν δεν διαγράφεται καμια

Mono Disable κανει..Ειναι αρκετο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ομως στις εφαρμογες αυτες που λες που δεν τις θελω καν δεν διαγράφεται καμια

Mono Disable κανει..Ειναι αρκετο αυτο?

Ειναι αρκετο για να μην τρεχουν στο παρασκηνιο αλλα οχι αν θες να ελευθερωσει χωρο στην ρομ. Οχι οτι χρειαζεται βεβαια,,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...