Jump to content

CoolPad 7320


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δοκίμασα όλα. Δεν κατάφερα τίποτα. Το χω στείλει Αθήνα στο παιδί που το πήρα που ασχολείται κάπως κ μου είπε πως δύσκολα θα φτιαχτεί. Γι αυτό κ ρωτάω εσάς εδώ αν κάποιος αναλαμβάνει να το φτιάξει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον γιατί κ εγώ το έχω πάθει πριν 4-5μηνες το κινητό σίγουρα δεν έπαθε τπτ. Αν εμπαινες σε recovery mode το φτιαχνεις εύκολα αν περνούσες ξανά την rom ή προσπαθώντας αυτό που προτάθηκε προηγούμενος. Οπως κ αν εχει διαδικασία 5 λεπτών. :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Λογικά από την επαναφορά που έκανα διέγραψε όλα τα δεδομένα μαζί και την ρομ που την είχα μετακίνηση στην sd. Αναβοσβήνει τώρα μένοντας κολλημένο. Στο λογότυπο.

 

Επαναφορά έκανες μέσα από τη συσκευή; Προσπάθησε να μπεις στη recovery με παρατεταμένο πάτημα του Power + Volume Up ή Volume Down (όποιο σου δουλέψει). Αν μπει δοκίμασε ένα factory reset από εκεί και δες μήπως αναστηθεί.

 

Δυστυχώς τα δοκίμασα και το μόνο που λέει κάτω αριστερά είναι η λέξη root και αμέσως αναβοσβήνει. Μέσα από την συσκευή την έκανα ναι.

 

Τα δοκίμασα όλα. Δεν κατάφερα τίποτα. Το χω στείλει Αθήνα στο παιδί που το πήρα που ασχολείται κάπως κ μου είπε πως δύσκολα θα φτιαχτεί. Γι αυτό κ ρωτάω εσάς εδώ αν κάποιος αναλαμβάνει να το φτιάξει...

 

 

φιλε μου το κινητο δεν επαθε τιποτα,ειναι μαλλον αυτο που ειχα παθει και εγω πριν λιγες μερες και δυστυχως παιδια δεν μπαινει σε recovery με τιποτα.Υπαρχει καπου πιο πισω στις σελιδες ξανα αντιστοιχο προβλημα.....λυνεται πανευκολα με το SP Flash Tools οπου ξαναπερνας την μαμα ρομ και επανερχεται.Ειναι κριμα να παει χαμενο το κινητο,απο αυτα που διαβαζω εχει ελπιδες και μαλιστα πολλες.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά αυτά που μου λέτε αλλά δεν το χω. Δεν ασχολούμαι δεν ξέρω. Δεν μπορεί ένα παλικάρι από σας με το αζημίωτο πάντα να το φτιάξει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά αυτά που μου λέτε αλλά δεν το χω. Δεν ασχολούμαι δεν ξέρω. Δεν μπορεί ένα παλικάρι από σας με το αζημίωτο πάντα να το φτιάξει?

 

Βρε να στο φτιαξω αλλα σου πεφτω λιγακι μακρια........Ειμαι Βολο μερια.Και χωρις λεφτα φυσιακ ετσι,τοτε τι βοηθεια προσφερουμε αναμεσα στα μελη...?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

 

Και στην Αμερική να ήσουν πάλι θα στο στελνα! Στον Βόλο λοιπόν! Θέλω. Όπως και να χει να το φτιάξω.

 

Αν το στείλεις στείλε το τουλάχιστον με ΕΛΤΑ δέμα. (1,5 ευρώ πήγαινε και 1,5 έλα με tracking number) μην ξοδέψεις τσάμπα λεφτά για Courier. Απλά μην αγχώνεσαι το κινητό φτιάχνεται, (σε εμένα μπήκε σε recovery mode πάντως μετά απο factory reset μέσα απο τις ρυθμίσεις οπότε αξίζει η δοκιμή, είχα βγάλει την μπαταρία από τα νεύρα μου για αρκετές ώρες :P αλλά δεν ξέρω αν αυτό βοήθησε αλλιώς καρφί με sp tools) αν δεν μπορέσει τελικώς ο KOSTAS_FILIPPOY και εγώ είμαι διαθέσιμος :) και χωρίς λεφτά προφανώς αυτό.

 

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Αν το στείλεις στείλε το τουλάχιστον με ΕΛΤΑ δέμα. (1,5 ευρώ πήγαινε και 1,5 έλα με tracking number) μην ξοδέψεις τσάμπα λεφτά για Courier. Απλά μην αγχώνεσαι το κινητό φτιάχνεται, (σε εμένα μπήκε σε recovery mode πάντως μετά απο factory reset μέσα απο τις ρυθμίσεις οπότε αξίζει η δοκιμή, είχα βγάλει την μπαταρία από τα νεύρα μου για αρκετές ώρες :P αλλά δεν ξέρω αν αυτό βοήθησε αλλιώς καρφί με sp tools) αν δεν μπορέσει τελικώς ο KOSTAS_FILIPPOY και εγώ είμαι διαθέσιμος :) και χωρίς λεφτά προφανώς αυτό.

 

Αν εισαι πιο κοντα στην περιοχη που ειναι ο φιλος ανελαβε το εσυ.Αρκει να γινει η δουλεια

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Βασικά δεν ξέρω από που είναι ο φίλος μας :)

Βρίσκομαι Πάτρα εγώ. Σε όποιον θες/βολεύει το στέλνεις. Διάλεξε και πες μας.

 

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τέτοιες συζητήσεις παρακαλώ μέσω pm, να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room!

 

Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που παραπονιέστε για ξεχειλωμένα θέματα με ανούσια post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα στο στειλω με ελτα ταχυδρομειο.δωσε μ τα πληρη στοιχεια σου.οδο αριθμο πολη ταχυδρομικο κώδικα και ονομα.

 

Eκει σας λεει ο αντμιν πριβε,εκει εσεις στο κεντρικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Έχω AOSP 2.33d και κάθε φορά που κάνω reboot, μου αδειάζει την κάρτα μνήμης.

 

Την πρώτη φορά που μου το έκανε πριν 1 εβδομάδα έχασα 1250 φωτογραφίες, καμιά 30αριά βίντεο και μουσική. Ευτυχώς βρήκα τις πρόσφατες φωτογραφίες που ήθελα να σώσω. Σκέφτηκα ότι χάλασε η κάρτα και την άλλαξα.

 

Αλλά χθες μου έκλεισε πάλι η συσκευή και μόλις την άνοιξα, πάλι άδεια η κάρτα. Πάλι έχασα φωτογραφίες και video. Τι σκατά έπαθε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS. Έχω AOSP 2.33d και κάθε φορά που κάνω reboot, μου αδειάζει την κάρτα μνήμης.

 

Την πρώτη φορά που μου το έκανε πριν 1 εβδομάδα έχασα 1250 φωτογραφίες, καμιά 30αριά βίντεο και μουσική. Ευτυχώς βρήκα τις πρόσφατες φωτογραφίες που ήθελα να σώσω. Σκέφτηκα ότι χάλασε η κάρτα και την άλλαξα.

 

Αλλά χθες μου έκλεισε πάλι η συσκευή και μόλις την άνοιξα, πάλι άδεια η κάρτα. Πάλι έχασα φωτογραφίες και video. Τι σκατά έπαθε;

Βάλε μια άλλη κάρτα με ένα δύο άκυρα αρχεία μέσα... Αν δεν τα σβήσει, έχει θέμα η κάρτα... Αν τα σβήσει πέρνα με sp flash tools την ρομ ξανά...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια άλλη κάρτα με ένα δύο άκυρα αρχεία μέσα... Αν δεν τα σβήσει, έχει θέμα η κάρτα... Αν τα σβήσει πέρνα με sp flash tools την ρομ ξανά...

 

Το ξαναγραφω. Με το που πέρασα την 2.3.3d, μου αδειασε την κάρτα στο πρώτο reboot. Άλλαξα κάρτα και στο επόμενο reboot πάλι τα ίδια.

 

Να περάσω την stock με SP Flash και μετά την 2.3.3d;

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγραφω. Με το που πέρασα την 2.3.3d, μου αδειασε την κάρτα στο πρώτο reboot. Άλλαξα κάρτα και στο επόμενο reboot πάλι τα ίδια.

 

Να περάσω την stock με SP Flash και μετά την 2.3.3d;

 

Σίγουρα κάτι έκανες λάθος, βασικά κάτι πείραξες και έγινε αυτό. Το μόνο πρόβλημα που έχει η 2.3.3d είναι ότι δεν μπορείς να αποθηκεύεις εφαρμογές στην SD όχι αρχεία... Και στις εφαρμογές απλά σβήνει το εκτελέσιμο αρχείο όχι τα δεδομένα, οπότε αν πας να το εγκαταστήσεις ξανά θα το βρεις από το σημείο που το είχες αφήσει πριν σβηστεί.

 

Δοκίμασε αυτό που πρότεινε ο φίλος πάνω και ξαναπαίρνα τη rom με βάση το πρώτο post, αν δε λυθεί sp tools στην μαμα και μετά βλέπουμε.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ και καμια δεκάρια μέρες το σήμα τα έχει παίξει.κλήσεις δεν είναι εφικτές,μυνήματα έρχονται μετα απο 5(!!!) μέρες,το 3g αγνοειται.ξερεις κανεις τι μπορεί να φταιει? Και αν υπάρχει καμια λύση ευχαρίστως να την ακούσω...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμια δεκάρια μέρες το σήμα τα έχει παίξει.κλήσεις δεν είναι εφικτές,μυνήματα έρχονται μετα απο 5(!!!) μέρες,το 3g αγνοειται.ξερεις κανεις τι μπορεί να φταιει? Και αν υπάρχει καμια λύση ευχαρίστως να την ακούσω...

 

Ξεκίνα λέγοντας μας με ποια rom είσαι και αν έκανες εγκατάσταση τίποτα παράξενο τις τελευταίες μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

UPDATE:

 

CM-AOSP v2.3.4

Ενημερώθηκαν αρκετές εφαρμογές συστήματος, αφαιρέθηκαν άχρηστες εφαρμογές, μείωση μεγέθους rom από 350Mb σε 263Mb, ενσωματώθηκε το patch για καλύτερο ήχο. Η έκδοση αυτή αποτελεί μια απλή αναβάθμιση σε επίπεδο εφαρμογών και ξεκαθάρισμα της rom. Με κάθε επιφύλαξη μπορεί να μπεί ως αναβάθμιση πάνω στην προηγούμενη έκδοση 2.3.3c,d.

DOWNLOAD

 

AOSP-v2

Μια διαφορετική ανανεωμένη έκδοση της παλιάς AOSP V2, διαθέσιμη εν λειτουργία ram 723Mb, αύξηση των 3d γραφικών 9243, antutu 33560, σύστημα ήχου funtouch, Lewa στην κάμερα, καθαρό AOSP, Nova launcer, gapps προεγκατεστημένα, rooted.

DOWNLOAD

 

VX-AOSP (αναφέρθηκε ως προβληματική)

Μιά άλλη έκδοση AOSP για το COOLPAD 7320 δεν την δοκίμασα πολύ για να γράψω σχόλια το μόνο που παρατήρησα 34802 Antutu. Λογικά οι διαφορές με την προηγούμενη θα είναι μικρές.

Edited by gerstavros2

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

εχω την CM AOSP V2.3.3 και το περιεργο είναι ότι δεν πειραξα ουτε κατεβασα τιποτα υποπτο.για την ακριβεια δεν εκανα τιποτα απολυτως.ετσι ξαφνικα δεν λειτουργει το σημα,κυριως σε κλειστους χωρους που πριν λειτουργουσε κανονικα.μηπως τα επαιξε η κεραια? Edited by dio13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...