Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή βλέπω ότι κάποια παιδιά παραπονιούνται για την μπαταρία ζήτησα από το παληκάρι που του αγόρασα το s200 να μου στείλει ένα screenshot από τη μπαταρία του...

 

Από όσα ξέρω δουλέυει πολύ viber, facebook, chrome! Νομίζω ότι έχει καλούς μέσους όρους και γενικά μου είπε και αυτός στον ενάμιση μήνα που το έχει ότι η μπαταρία διαρκεί περισσότερο πλέον!

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα από Aliexrpess tempered glass .Δοκιμάζοντας στο κινητό μου φαίνεται πολύ μικρή αφού δεν εφάπτεται σε καμία μεριά ειδικά στο πάνω κάτω έχει μεγάλη διαφορά. Σας παραθέτω φωτογραφία και όποιος έχει βάλει ας μου απαντήσει εάν είναι φυσιολογικό, καθώς και απο πού την αγόρασε. Στην φωτογραφία το κάτω μέρος τελειώνει στο F από το AFTER του αυτοκόλλητου.

[ATTACH]57263[/ATTACH]

 

[ATTACH]57264[/ATTACH]

Edited by frelas
Link to comment
Share on other sites

Όσο το σκαλίζω όλο και κάτι....προβλήματικό βρίσκω. Δεν έχω ΟΤG καλώδιο, αλλά αγόρασα ενα μαραφέτι για να το κάνω remote control και δε το έβλεπε καθόλου όταν το έβαζα στο usb...

http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-IR-Wireless-Infrared-Remote-Controller-for-OTG-Android-Phone-Black-NEW/361088095892?_trksid=p3693.c100102.m2452&_trkparms=ao%3D1%26asc%3D20140212121249%26meid%3D07352275fe9f4741a9bde883eb1359c0%26pid%3D100102%26

 

Αρχίζω!!

Κατεβάζω ΟΤG troubleshooter ...δε βοηθάει, unistall :(

Κατεβάζω USB OTG helper [root] ...δε βοηθάει, unistall :(

Κατεβάζω USB Host Check ...κάνει ελέγχους!! βρίσκει τα 2/2 απενεργοποιημένα! Καταφέρνει να ενεργοποιήσει το 1 αλλά όχι το άλλο..κάνω restart το τηλέφωνο...τα ίδια. Το κάνω unistall :(

Κατεβάζω OTG? ...αυτό είναι μόνο για έλεγχο...με κάποιο μαγικό τρόπο, ενεργοποιεί το κομμάτι που δε μπορούσε το USB Host Check!!! Το μαραφετάκι αναγνωρίζεται άμεσα και το remote δουλεύει (με ZaZaRemote)!!! :wacko:

 

Θα αρχίζω να κατεβάζω προγράμματα για gps μήπως και το καταφέρω να δουλέψει με τον ίδιο τρόπο!!! :blink:

 

(Να αναφέρω ότι το KIWIK remote ΔΕ δουλεύει στο κινητό μας λόγο ασυμβατότητας της ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ, οπότε μη το πάρετε http://www.tinydeal.com/kiwik-cellphone-infrared-remote-control-for-ac-tv-amplifier-p-135948.html παρατηρώ ότι το ZaZaRemote το αναγνωρίζει αλλά δε μπορεί να το χρησιμοποιήσει...μήπως να αρχίσω πάλι τα test ή να φταίει το πρωτόκολλο στα 3.5mm???)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παράγγειλα από Aliexrpess tempered glass .Δοκιμάζοντας στο κινητό μου φαίνεται πολύ μικρή αφού δεν εφάπτεται σε καμία μεριά ειδικά στο πάνω κάτω έχει μεγάλη διαφορά. Σας παραθέτω φωτογραφία και όποιος έχει βάλει ας μου απαντήσει εάν είναι φυσιολογικό, καθώς και απο πού την αγόρασε. Στην φωτογραφία το κάτω μέρος τελειώνει στο F από το AFTER του αυτοκόλλητου.

 

Ξεκάθαρα για άλλο κινητό, ρίξε μια κακή κριτική και ζήτα λεφτά πίσω!

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι κάποια παιδιά παραπονιούνται για την μπαταρία ζήτησα από το παληκάρι που του αγόρασα το s200 να μου στείλει ένα screenshot από τη μπαταρία του...

 

Από όσα ξέρω δουλέυει πολύ viber, facebook, chrome! Νομίζω ότι έχει καλούς μέσους όρους και γενικά μου είπε και αυτός στον ενάμιση μήνα που το έχει ότι η μπαταρία διαρκεί περισσότερο πλέον!

 

εγω εχω την εντυπωση οτι 2 ημερες η μπαταρια μου δεν κραταει ουτε σβηστό να το εχω. με τον εναν η με τον αλλον τροπο αντε να αντεξει το 24ωρο. και το χειρωτερο για εμενα ειναι οτι τις 4-5 φορτισεις κανει μακροβουτι απο το 20, 30 % και σβυνει !!!

αυτο που δουλευω πολυ ειναι συνεχεια ανοιχτω wifi η 3G, μια εφαρμογη με VOIP τηλεφωνια και bluetooth. απο εκει και περα φυσιολογικη χρηση μιας και τις περισσοτερες ωρες βρισκομαι μπορστα σε υπολογιστη οποτε δεν χρειαζεται να κανω κατι. εαν βγω εξω και κανω χρηση radio (απο ινετ) GPS, η κατι αλλο περισσοτερο για δοκιμες ακομα, ειναι για κλαματα. η μπαταρια πεφτει με τρομερα γρηγορους ρυθμους. δεν καταλαβαινω τι γινεται. οι φορτισεις που του κανω ειναι παντα στο MAX χωρις να το αφηνω παραπανω

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία κρατάει 2 με 3 μέρες με φυσιολογική χρήση. Έχω κυρίως ανοιχτό το Wi-Fi και όχι τα δεδομένα, η οθόνη πάντα στην ελάχιστη φωτεινότητα και sot 4 με 5 ώρες. Η μπαταρία κρατάει σταθερά μέχρι και το ελάχιστο ποσοστό, το φορτίζω όταν πάει κάτω από 5%, δεν πέφτει ραγδαία το ποσοστό. Επίσης δεν το βγάζω απ τη φόρτιση όταν πάει 100%, έχω μετρητή watt και βλέπω ότι συνεχίζει η φόρτιση αρκετά μετά το υποτιθέμενο 100% (περίπου 20 λεπτά θέλει ακόμα, μετά ο μετρητής watt μηδενίζει). Το ίδιο παρατηρώ και όταν το φορτίζω με το xiaomi powerbank.
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει τετοια θεματα και δεν το κανω προσεχτικες φορτισεις.οσο και να εχει το βαζω να παει 100%.παντως 2 μερες με κανονικη χρηση βγαζει ανετα!ειναι καλη η μπαταρια του και λιγο πριν ειχα το LG G2 που ηταν οτι καλυτερο σε αυτον τον τομεα και εχει παρομοιους χρονους
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδια, συμφωνα με τα λεγομενα σας η εχει προβλημα η δικη μου μπαταρια η ακομα θελει στρωσιμω. εχει κανει παρατηρησει εαν το 3G εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας απο το wifi ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις μια δοκιμή να το φορτίσεις και με διαφορετικό φορτιστή και καλώδιο;
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδια, συμφωνα με τα λεγομενα σας η εχει προβλημα η δικη μου μπαταρια η ακομα θελει στρωσιμω. εχει κανει παρατηρησει εαν το 3G εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας απο το wifi ?

 

εννοεις περαν του μαμα καλωδιου !!

ναι, γιατι οχι. να χασω τιποτε δεν εχω.

- να ρωτησω και κατι αλλο. μετα το root, ποιες ειναι οι εφαρμογες που πρεπει να τρεξω για την σωστη λειτουργια της συσκευεις ? εκτος του superSu, χρειαζεται κατι αλλο ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει σταθερά μέχρι και το ελάχιστο ποσοστό, το φορτίζω όταν πάει κάτω από 5%, δεν πέφτει ραγδαία το ποσοστό.

 

Ισχύει αυτό, χθες κράτησε στο 2% περίπου ίσαμε το 25% της διάρκειας ζωής της μπαταρίας..

 

Στη μέτρηση τώρα:

Για μένα είναι αποδεκτή και πρέπει να έχει μια επαναληψιμοτητα η μέτρηση αν λάβουμε υπόψη και τα σφάλματα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα αλλά μήπως είναι εύκολο να μας πεις από που αγόρασες τον μετρητη και με τι κόστος;

Ευχαριστώ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδια, συμφωνα με τα λεγομενα σας η εχει προβλημα η δικη μου μπαταρια η ακομα θελει στρωσιμω. εχει κανει παρατηρησει εαν το 3G εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας απο το wifi ?

Βρίσκω πιθανό να τρέχουνε πολλά πράγματα σε background (χωρίς της έγκριση του ιδιοκτήτη, βεβαίως, κατά τα γνωστά πρότυπα του Android...), ή / και πράγματα που ορίζουν wakelocks και κατατρώνε την μπαταρία...

 

Δες με κανέναν task manager αν υπάρχουν πράγματα που εμφανίζονται να τρέχουν συνέχεια (άσχετα με το αν εσύ δεν επιχειρείς να τα ξεκινήσεις, ή τα σταματάς και αυτά έπειτα από λίγο επανέρχονται). Αν υπάρχουν, η πιο εύκολη λύση για να... μαζευτούν είναι κανένα Greenify, ή (σε πιο low level - αλλά με προσοχή στη χρήση) κανένα Autostarts ή παρόμοιο.

Δοκίμασε και κανένα Wakelock Detector, να δείς μήπως υπάρχουν wakelocks από... κακομαθημένες εφαρμογές, που δεν αφήνουν το τηλέφωνο να μπει σε deep sleep...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα αλλά μήπως είναι εύκολο να μας πεις από που αγόρασες τον μετρητη και με τι κόστος;

Ευχαριστώ.

 

Από κει που υπάρχουν όλες οι βλακειουλες, Aliexpress. Κάπου στα 4€ περίπου, βαριέμαι να το ψάξω ακριβώς :rolleyes:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βρει καμμιά θήκη flip που να μην έχει όμως αυτοκόλλητο;

Όλες όσες βρίσκω με αυτοκόλλητο είναι :(

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βρει καμμιά θήκη flip που να μην έχει όμως αυτοκόλλητο;

Όλες όσες βρίσκω με αυτοκόλλητο είναι :(

Δες και αυτή: http://m.aliexpress.com/item-desc/32273571158.html

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλή φαίνεται...

Σ' ευχαριστώ πολύ :)

Εγώ πως στο καλό δεν την βρήκα αυτή;

Κάνω αναζήτηση με "cubot s200 case".

Τόσο γκαβός είμαι ή τόσο γκαντέμης;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή φαίνεται...

Σ' ευχαριστώ πολύ :)

Εγώ πως στο καλό δεν την βρήκα αυτή;

Κάνω αναζήτηση με "cubot s200 case".

Τόσο γκαβός είμαι ή τόσο γκαντέμης;

Δοκίμασε με την λεξη flip

 

http://m.aliexpress.com/item/32273571158.html

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις.

Προσθέτοντας την λέξη flip πριν την case βγήκε στα αποτελέσματα.

Να 'σαι καλά :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

στις θήκες με τα αυτοκόλλητα αντί για το κινητό μπορείς να κολλήσεις την πλαστική θήκη που έρχεται μαζί τού.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...