Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ένα ΣΚ δοκιμών, είδα ότι μάλλον μου αρέσει καλύτερα η 1.16 από την cm11 και κράτησα την πρώτη τελικά. Για τη χρήση που του κάνω (τηλέφωνο, λίγο Internet και καθόλου παιχνίδια) είμαι ευχαριστημένος. Χάνω κάτι που δεν είδα αν δεν βάλω τη cm11 (Τα ελληνικά δεν με πειράζουν που δεν υπάρχουν)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ που τις δοκίμασα + την mokee κατέληξα στην στοκ, αν και με ενοχλεί λίγο που είναι στα αγγλικά, μου φαίνεται πιο πλήρης ρομ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την 1.17?

Έχει κάποια σημαντική διαφορά από 1.16?

 

Πάντως και εγώ μετά από ένα μήνα με cm11, είπα να δοκιμάσω την στοκ και μπορώ να πω ότι κόλλησα. Το μόνο που άλλαξα ήταν launcher. Σαν ρομ δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοήθεια σας από έναν υποψήφιο αγοραστή.

 

Τα πληκτρα κατω από την οθόνη είναι φωτιζόμενα ;

 

Υποστηριζει OTG Usb on the go;

 

Sar value ξερουμε;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την 1.17?

Έχει κάποια σημαντική διαφορά από 1.16?

 

Πάντως και εγώ μετά από ένα μήνα με cm11, είπα να δοκιμάσω την στοκ και μπορώ να πω ότι κόλλησα. Το μόνο που άλλαξα ήταν launcher. Σαν ρομ δουλεύει μια χαρά.

Τώρα είμαι στην 1.17. Έκανα καθαρό install από την αρχή την custom Rom που εχει ο Dallascz στο Google drive του.ίδια με την 1.16 είναι με μικροδιορθώσεις. Αυτό που μου διορθώθηκε σίγουρα είναι το music player.Δεν τρώει κολλήματα πλέον.Ίσως φταίει το καθαρό install για αυτό το πράγμα. Θέλω Τώρα να δω από διαχείριση μπαταρίας πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Στην 1,17 όταν είναι ξάπλα δουλεύει η αφή;

Να σου πω την αληθεια, δεν το δοκίμασα. ειχα μέσα ήδη το zip και patchαρα τον κερνελ. Τα 3 μόνο σημεία που μου την "σπανε" ειναι α) στις επαφές έχει πρώτα το επώνυμο και μετά το μικρό και ειχα συνηθίσει αναποδα, β) στα πλάγια έχει κυριλλικους χαρακτήρες (βλεπε ρώσικα) στις επαφές αντι για λατινικούς. μικρό το κακο αυτό. ουτε καν φαίνεται. και γ) επειδή ήταν παλιά έκδοση το superuser που είχε προεγκατεστημένο, πέρασα από το playstore την τελευταια έκδοση και έκανα unistall την ενσωματωμένη, και τώρα στα settings, προς το τέλος, έχει μεινει μια επιλογή "superuser" και ειναι αχρηστη και κάνει force close όταν την πατάς. κλάιν μάιν αλλά είναι τα μικρά bugs της ρομ που βρήκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια την βοήθεια σας από έναν υποψήφιο αγοραστή.

 

Τα πληκτρα κατω από την οθόνη είναι φωτιζόμενα ;

 

Υποστηριζει OTG Usb on the go;

 

Sar value ξερουμε;

Μονο το κεντρικό ειναι φωτιζόμενο. υποστηρίζει otg, sar χαμηλό. με ένα απλό search μέσα στο τοπικ θα τα έβρισκες..

Link to comment
Share on other sites

Η cm πως τα πάει στο θέμα μπαταρίας σε σχέση με τη μαμισια rom ? Έχει καλύτερα ή χειρότερα στατιστικά ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η cm πως τα πάει στο θέμα μπαταρίας σε σχέση με τη μαμισια rom ? Έχει καλύτερα ή χειρότερα στατιστικά ?

νομιζω(αν κρινω από το κινητό του κολλητου που του εχω βαλει cm11) ότι ειναι πάνω κάτω στα ιδια επιπεδα με την στοκ ή λιιιιγο χειρότερη. δυστυχως ο φιλος μου δεν ειναι ανταπροσωπευτικο παραδειγμα για να ελεγξεις την καταναλωση μπαταριας, γιατι στο σπιτι του στην Πειραϊκή κάνουμε αμαν για να βρουμε σημα. πράγμα που σημαινει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να γυρίσεις σε 1.17 από cm11?

 

καλησπερα.μπορει καποιος να μου πει ποιο κερνελ φλασαρουμε σε στοψκ ρομ για καλυτερη αποκριση της αφης της οθονης?

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να γυρίσεις σε 1.17 από cm11?

Ναι. ισχυει ότι κάνει σε κάθε φλασάρισμα. wipe πρώτα και μετά πέρασμα την ρομ που θες.

καλησπερα.μπορει καποιος να μου πει ποιο κερνελ φλασαρουμε σε στοψκ ρομ για καλυτερη αποκριση της αφης της οθονης?

Boot_img_3.4.0_prodoomman_init.d.zip

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποια πράγματα τα ρωτάμε ξανά και ξανά(για παράδειγμα την kernel του προηγουμένου ποστ ή το prompt αρχείο για το youtube) ίσως να είναι καλή ιδέα να μπουν και αυτά σαν tips στο πρώτο ποστ.

 

όχι τίποτα άλλο αλλά μέχρι να μου έρθει το κινητό(1 μήνας πέρασε και ακόμα περιμένω) θα τα έχω ξεχάσει και άντε να τα ξαναβρώ :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα! μολις πηρα το zte 1/4 gb και θελω να ρωτησω κατι 1, εχω q card και ενω εχω βαλει ολες τις ρυθμισεις δε μπενει intrernet μπορει καποιος να με βοηθισει? και 2, το κινιτο μας εχει dragontrail glass? γιατι σε καποια site λεει οτι εχει! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποια πράγματα τα ρωτάμε ξανά και ξανά(για παράδειγμα την kernel του προηγουμένου ποστ ή το prompt αρχείο για το youtube) ίσως να είναι καλή ιδέα να μπουν και αυτά σαν tips στο πρώτο ποστ.

 

όχι τίποτα άλλο αλλά μέχρι να μου έρθει το κινητό(1 μήνας πέρασε και ακόμα περιμένω) θα τα έχω ξεχάσει και άντε να τα ξαναβρώ :p

δυστυχως αυτα απο καιρο σε καιρό αλλάζουν. οποτε μεθαυριο πχ ο κερνελ θα ειναι αχρηστος. και ουτε μπορουμε να κανουμε edit παλιοτερα post ώστε να ενημερώνονται παρα μονο οι mods. μονο τα tips και οι οδηγοι ειναι που δεν αλλάζουν. Το σωστό ειναι να διαβάζεις τις τελευταιες 10-15 σελιδες για να εισαι ενημερος για όλα τα πιθανα προβλήματα/αλλαγές που έχουν γινει/παρουσιαστει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα και απο εμενα! μολις πηρα το zte 1/4 gb και θελω να ρωτησω κατι 1, εχω q card και ενω εχω βαλει ολες τις ρυθμισεις δε μπενει intrernet μπορει καποιος να με βοηθισει? και 2, το κινιτο μας εχει dragontrail glass? γιατι σε καποια site λεει οτι εχει! Ευχαριστω!

νομιζω οτι για να παιρνει ιντερνετ η q, επειδη χρησιμοποιει το δικτυο της wind, θα πρεπει να ενεργοποιησεις το roaming.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τιν απαντιση φιλε μου δυστιχος το εκανα και αυτο και τπτ.. τουσ πηρα και τηλεφωνα και παλι τπτ.. τωρα με βλεπω να πηγενω στη wind ξερω γω.. οσο για το δευτερο ξερει κανενας τιποτα? για το dragontrail εννοω!
Link to comment
Share on other sites

...από ότι φαίνεται, όσα έρχονται με rooted multilanguage (π.χ. από vickmall) έχουν το ίδιο πάντα MAC address (98:6C:F5:58:09:91) και Bluetooth address (A8:A6:68:0A:2B:03), πιθανόν εξαιτίας του ότι εγκαθιστούν/επαναφέρουν σε όλα κάποιο full backup και όχι κανονική εγκατάσταση rom. Οπότε για όποιον επιθυμεί να επαναφέρει τις αρχικές original τιμές περιγράφω τα βασικά σημεία:

1. Χρειαζόμαστε τον driver του κινητού (εγκαθίσταται κατά την πρώτη σύνδεση/autorun.exe), το Qualcomm Product Support Tools (QPST) και το Nubia Tool Studio (Nubia Tool Studio 4.5.44 English). Όλα αυτά τα βρίσκουμε στο πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=594539&st=3040#entry37170105 -> post #3056).

2. Δημιουργούμε backup (σε qcn μορφή) των NV, EFS ρυθμίσεων όπως περιγράφεται στο πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441&st=180#entry34031836 -> post #188)

3. Ανοίγουμε προς ανάγνωση το backup (qcn) μέσω του QCNView του QPST και σημειώνουμε τις original τιμές για Wi-Fi: "NV Item: 4678 [NV_WLAN_MAC_ADDRESS_I], index 0", και για το Bluetooth: "NV Item: 447 [NV_BD_ADDR_I], index 0".

4. Ακολουθούμε το πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441&st=2420 -> post #2440) όπου με το αρχείο Nubia Tools (4.6.42) που έχει εκεί για αυτό το σκοπό (https://yadi.sk/d/XcmeT463cLX4r), ξαναορίζουμε τις σωστές τιμές. (Το αρχείο είναι .exe και πρέπει να τρέξει με δικαιώματα administrator, τουλάχιστον σε Windows 8.1, το password βρίσκεται στο συνοδευτικό .txt)

Αυτά και καλή επιτυχία.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΦΕΡΩ, ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΤΕ ΥΠ' ΕΥΘΥΝΗ ΣΑΣ, ΠΑΡΤΕ FULL BACKUP ΠΡΩΤΑ.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...έχει επιχειρήσει κανείς να επαναφέρει τις original διευθύνσεις Wifi MAC και Bluetooth και αν ναι πώς; Διότι από ότι φαίνεται, όσα έρχονται με rooted multilanguage (π.χ. από vickmall) έχουν το ίδιο πάντα MAC address και κενό Bluetooth address, πιθανόν εξαιτίας του ότι εγκαθιστούν/επαναφέρουν σε όλα κάποιο full backup και όχι κανονική εγκατάσταση rom.

Έχω καταφέρει να βρω τις original τιμές μέσω QPST από το NV, EFS backup (Nubia Tool Studio 4.5.44 English), αλλά δε μπορώ να τις ξαναορίσω όπως αναφέρεται στο: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441&st=2420

Το αρχείο Nubia Tools (4.6.42) που έχει εκεί για αυτό το σκοπό (https://yadi.sk/d/XcmeT463cLX4r), ουσιαστικά είναι ένα .exe και τρέχοντάς το ανοίγει/ζητάει σε ένα παράθυρο/πεδίο κάτι, αλλά σε ακατανόητη γλώσσα. Καμιά ιδέα ή έστω άλλη μέθοδος;

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς, απλά να επισημάνω ότι και εγώ που πήρα από vickmall, root - multi, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με wifi,bluetooth. Και έστω ότι υπάρχει πρόβλημα στην ρομ,αν βάλεις την original δεν θα έπρεπε οι τιμές να επανέρχονται στις εργοστασιακες ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς, απλά να επισημάνω ότι και εγώ που πήρα από vickmall, root - multi, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με wifi,bluetooth. Και έστω ότι υπάρχει πρόβλημα στην ρομ,αν βάλεις την original δεν θα έπρεπε οι τιμές να επανέρχονται στις εργοστασιακες ρυθμίσεις?

 

...τελικά το έλυσα όπως τροποποίησα παραπάνω. Οι τιμές δεν επανέρχονται γιατί υποθέτω φλάσαραν τα σχετικά partitions από άλλο κινητό. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις, λογικά και το δικό σου έχει Wifi MAC Address 98:6C:F5:58:09:91 και ΒΤ A8:A6:68:0A:2B:03. Πρόβλημα δεν υπάρχει μάλλον διότι δύσκολα θα βρεθεί δεύτερη συσκευή στο δίκτυό σου με τις ίδιες διευθύνσεις, αλλά μπορεί αν έχεις πάρει δύο ή περισσότερα τέτοια ΖΤΕ V5 στην οικογένεια π.χ. Δεν το προτείνω για όλους, αλλά για όσους ψάχνονται περισσότερο και αντιμετωπίζουν όντως πρόβλημα.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Wifi MAC Address είναι αυτό που γράφεις. Το ΒΤ διαφέρει στα τελευταία ψηφία. Τι να πω, αφού βρήκες την λύση, όλα καλά για σένα... ;)
Link to comment
Share on other sites

...από ότι φαίνεται, όσα έρχονται με rooted multilanguage (π.χ. από vickmall) έχουν το ίδιο πάντα MAC address και Bluetooth address, πιθανόν εξαιτίας του ότι εγκαθιστούν/επαναφέρουν σε όλα κάποιο full backup και όχι κανονική εγκατάσταση rom. Οπότε για όποιον επιθυμεί να επαναφέρει τις αρχικές original τιμές περιγράφω τα βασικά σημεία:

1. Χρειαζόμαστε τον driver του κινητού (εγκαθίσταται κατά την πρώτη σύνδεση/autorun.exe), το Qualcomm Product Support Tools (QPST) και το Nubia Tool Studio (Nubia Tool Studio 4.5.44 English). Όλα αυτά τα βρίσκουμε στο πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=594539&st=3040#entry37170105 -> post #3056).

2. Δημιουργούμε backup (σε qcn μορφή) των NV, EFS ρυθμίσεων όπως περιγράφεται στο πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441&st=180#entry34031836 -> post #188)

3. Ανοίγουμε προς ανάγνωση το backup (qcn) μέσω του QCNView του QPST και σημειώνουμε τις original τιμές για Wi-Fi: "NV Item: 4678 [NV_WLAN_MAC_ADDRESS_I], index 0", και για το Bluetooth: "NV Item: 447 [NV_BD_ADDR_I], index 0".

4. Ακολουθούμε το πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441&st=2420 -> post #2440) όπου με το αρχείο Nubia Tools (4.6.42) που έχει εκεί για αυτό το σκοπό (https://yadi.sk/d/XcmeT463cLX4r), ξαναορίζουμε τις σωστές τιμές. (Το αρχείο είναι .exe και πρέπει να τρέξει με δικαιώματα administrator, τουλάχιστον σε Windows 8.1, το password βρίσκεται στο συνοδευτικό .txt)

Αυτά και καλή επιτυχία.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΦΕΡΩ, ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΤΕ ΥΠ' ΕΥΘΥΝΗ ΣΑΣ, ΠΑΡΤΕ FULL BACKUP ΠΡΩΤΑ.

Στειλε πμ σε mod για να μπει στην 1η σελίδα. πολυ χρησιμη πληροφορία!

 

επισης πρεπει να δουμε απο που τα εχουν πάρει όσοι έχουν πρόβλημα ώστε να τους γραψουμε μαζεμενα ολοι για να το σταματήσουν..

Link to comment
Share on other sites

...όσον αφορά τις εντυπώσεις μου από το κινητό στις 2-3 μέρες που το παίδεψα πριν φύγει για τον κάτοχό του, θεωρώ ότι είναι πολύ αξιόλογο κινητό ειδικά για τα χρήματά του. Η γνωστή ποιότητα της ΖΤΕ, όμορφο και συμμαζεμένο σχετικά, η μπαταρία φάνηκε πολύ καλή, πολύ καλό ήχο με υποστήριξη DTS σε οfficial-based rom (αν και ήδη αποδίδουν πολύ καλά) ή/και Dolby Surround σε custom.

Η εξαιρετική Nubia κάμερα εφαρμογή (τρία modes auto/pro/fun).

GPS τάχιστο και άμεσο με GLONASS και hardware υποστήριξη iZat για indoor positioning.

Πολύ καλή υποστήριξη και από την κοινότητα χρηστών. Σχετικά απροβλημάτιστη official, τουλάχιστον 2-3 βελτιστοποιημένες debloated οfficial-based (AMSUser, DCZ, DavidKing), custom KK (CM11, Mokee, PAC, CM12 και υποστήριξη MultiROM!), MIUI.

Εξαιρετικό custom recovery support, ειδικά TWRP (τάχιστη 2.8.4.0 v2) με υποστήριξη και MultiROM.

Υψηλό επίπεδο παραμετροποίησης (splash/bootanimation, theming, universal patches, DT2W, status bar sleep, patched kernels/init.d, κα.)

Πολύ καλή διαχείριση μνήμης (απαραίτητα πλέον τα 2GB), ελάχιστα αργό το Nubia UI στην εκκίνηση αλλά δεν προβληματίζει.

Θέλει τη δουλίτσα του για να πάρεις τα μέγιστα από αυτό αλλά η περισσότερη δουλειά έχει γίνει ήδη από τρίτους.

Ένα θέμα που προβληματίζει είναι η χαμηλή ευαισθησία του touch όταν το κινητό δουλεύεται πάνω σε επιφάνεια. Υπάρχει σχετικό patched kernel που το βελτιώνει, αλλά δεν εξαλείφεται για την ώρα.

Από το φορτιστή περίμενα καλύτερη υλοποίηση, αν και δεν είχα την ευκαιρία να τεστάρω την αντοχή του στο χρόνο. Δεν πιστεύω να προβληματίσει πάντως. Επίσης και το καλώδιο USB δεν είναι κάτι το αξιοσημείωτο.

Παρεπιπτόντως οι θήκες της Nillkin και για το συγκεκριμένο κινητό, είναι εξαιρετικές.

Καλή συνέχεια.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από αυτά που διάβαζα το καλοκαίρι όταν είχε αρχίσει να κυκλοφορεί το κινητό και δεν είχε ασχοληθεί κανείς ακόμη παρά μόνο στο 4PDA μπορεί να φαίνεται ότι έχει δύο ηχεία αλλά μόνο ένα υπάρχει... Το άλλο slot είναι διακοσμητικό για συμμετρία. :lol: Δεν ξέρω αν σε μεταγενέστερες παρτίδες έβαλαν και δεύτερο, αλλά δεν το νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από αυτά που διάβαζα το καλοκαίρι όταν είχε αρχίσει να κυκλοφορεί το κινητό και δεν είχε ασχοληθεί κανείς ακόμη παρά μόνο στο 4PDA μπορεί να φαίνεται ότι έχει δύο ηχεία αλλά μόνο ένα υπάρχει... Το άλλο slot είναι διακοσμητικό για συμμετρία. :lol: Δεν ξέρω αν σε μεταγενέστερες παρτίδες έβαλαν και δεύτερο, αλλά δεν το νομίζω.

 

...μάλλον έχεις δίκιο γιατί δεν το άνοιξα για επιβεβαίωση, δεδομένου ότι ανήκει σε άλλον, αλλά η απόδοση του ήχου ήταν πολύ καλή συγκριτικά με άλλα της κατηγορίας ακόμα και χωρίς το DTS ή ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...από ότι φαίνεται, όσα έρχονται με rooted multilanguage (π.χ. από vickmall) έχουν το ίδιο πάντα MAC address και Bluetooth address, πιθανόν εξαιτίας του ότι εγκαθιστούν/επαναφέρουν σε όλα κάποιο full backup και όχι κανονική εγκατάσταση rom. Οπότε για όποιον επιθυμεί να επαναφέρει τις αρχικές original τιμές περιγράφω τα βασικά σημεία:

1. Χρειαζόμαστε τον driver του κινητού (εγκαθίσταται κατά την πρώτη σύνδεση/autorun.exe), το Qualcomm Product Support Tools (QPST) και το Nubia Tool Studio (Nubia Tool Studio 4.5.44 English). Όλα αυτά τα βρίσκουμε στο πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=594539&st=3040#entry37170105 -> post #3056).

2. Δημιουργούμε backup (σε qcn μορφή) των NV, EFS ρυθμίσεων όπως περιγράφεται στο πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441&st=180#entry34031836 -> post #188)

3. Ανοίγουμε προς ανάγνωση το backup (qcn) μέσω του QCNView του QPST και σημειώνουμε τις original τιμές για Wi-Fi: "NV Item: 4678 [NV_WLAN_MAC_ADDRESS_I], index 0", και για το Bluetooth: "NV Item: 447 [NV_BD_ADDR_I], index 0".

4. Ακολουθούμε το πηγαίο post (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441&st=2420 -> post #2440) όπου με το αρχείο Nubia Tools (4.6.42) που έχει εκεί για αυτό το σκοπό (https://yadi.sk/d/XcmeT463cLX4r), ξαναορίζουμε τις σωστές τιμές. (Το αρχείο είναι .exe και πρέπει να τρέξει με δικαιώματα administrator, τουλάχιστον σε Windows 8.1, το password βρίσκεται στο συνοδευτικό .txt)

Αυτά και καλή επιτυχία.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΥΔΕΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΦΕΡΩ, ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΤΕ ΥΠ' ΕΥΘΥΝΗ ΣΑΣ, ΠΑΡΤΕ FULL BACKUP ΠΡΩΤΑ.

 

Μπήκε στο πρώτο post... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...