Jump to content

Ulefone Be One


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σιμ ειναι αλλαγμενη πειν 4ης μηνες περιπου..θα παω τη δευτερα να την κανω micro να δω αν στρωσει! Αλλα το οτι με το που το βαλω να φορτησει να μου χανει το σημα δεν μου εχει ξανασυμβει,τι να πω!!! θα τους στειλω και ενα mail να δω τι θα μου απαντησουν..ισως να ειναι και ελατοματικο ποτε δεν ξερεις :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σιμ ειναι αλλαγμενη πειν 4ης μηνες περιπου..θα παω τη δευτερα να την κανω micro να δω αν στρωσει! Αλλα το οτι με το που το βαλω να φορτησει να μου χανει το σημα δεν μου εχει ξανασυμβει,τι να πω!!! θα τους στειλω και ενα mail να δω τι θα μου απαντησουν..ισως να ειναι και ελατοματικο ποτε δεν ξερεις :worry:

 

μηπως η sim που εχεις ειναι 2 νουμερα σε 1 καρτα?μου εχει τυχει να μην δουλευοθνε σωστα καποια τηλεφωνα και τις περισσοτερες φορες ητανε θεμα με την sim.παντως το ulefone be one που πηρα δουλευει τελεια σε ολα του

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια , με νορμαλ χρηση ιντερνετ και κλησεις?Ειμαι στην 3η φορτιση και αρχιζει να στρωνει νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εχασε το σημα.Απο ενδειξη 3G εγινε G και ηταν σαν απενεργοποιημενο στις κλησεις.με μια επανεκιννηση το ξαναβρηκε.Ξερει κανεις κατι παραπανω γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Δε μου το ξανακανε με το σημα.Αλλα ηδη ειχα επικοινωνησει με το Geekbuying και μου εστειλαν το τελευταιο firmware σε μορφη rar (προσπαθησα να το ανεβασω αλλα δε μ αφηνει η σελιδα σας)απο την Ulefone.Δεν εχω ιδεα τι ειναι ουτε και αν πρεπει και πως να το εγκαταστησω.Καμμια γνωμη?
Link to comment
Share on other sites

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Αν μου το ξανακανει θα ξαναενοχλησω.Παρεπιπτοντως το Antutu score ηταν στα 32.000+κατι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια το ulefone be one τι sim card παιρνει;

κανονικη sim;

micro sim;

nano sim;

 

Μια Micro sim

και μια κανονικη ή αντι αυτης μια καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη σκεφτομουν να παρω το umi zero κι ο θεος με φωτισε και πηρα το be one.κλαινε στο φορουμ για το umi.μονο που εκει γεμισαν 80 σελιδες κι εδω παλευουμε πεντε νοματαιοι.Δεν εχω ιδεα πως κανω ρουτ, και παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες μελων δεν βγαζω ακρη.ελπιζω απλα να μη μου παθει τιποτα με την multilanguage και να πορευτω μ αυτην.Το τηλεφωνο ειναι παρα πολυ καλο κι οχι μονο για τα λεφτα του.Αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Για root διάβασε το ποστ #46...

 

Απο το 6 και μετα δεν καταλαβαινω γρι.

Επισης αν με τη βοηθεια σας το ρουταρω , θα εχω Ελληνικη ρομ που κανει update εβδομαδιαια?

Link to comment
Share on other sites

Απο το 6 και μετα δεν καταλαβαινω γρι.

Επισης αν με τη βοηθεια σας το ρουταρω , θα εχω Ελληνικη ρομ που κανει update εβδομαδιαια?

 

MΜα καλα εφαγες το γαιδαρο και κολλησες στην ουρα;:lol:

Το 6 ειναι για να εγκαταστησεις το superuser που θα σου ζηταει προσβαση ρουτ καθε φορα που καποιο προγραμα το απαιτει

Και το 7 ειναι προγραμα που παγωνει η σβυνει τελειως προγραματα συστηματος που δεν χρεαζεσαι (Προσοχη τι σβυνεις εκει)!!!!:cry:

 

Ρομ με εβδομαδιαια αναβαθμιση εχει μονο η Miui και δεν νομιζω να βγηκε κιολας για το One

Link to comment
Share on other sites

MΜα καλα εφαγες το γαιδαρο και κολλησες στην ουρα;:lol:

Το 6 ειναι για να εγκαταστησεις το superuser που θα σου ζηταει προσβαση ρουτ καθε φορα που καποιο προγραμα το απαιτει

Και το 7 ειναι προγραμα που παγωνει η σβυνει τελειως προγραματα συστηματος που δεν χρεαζεσαι (Προσοχη τι σβυνεις εκει)!!!!:cry:

 

Ρομ με εβδομαδιαια αναβαθμιση εχει μονο η Miui και δεν νομιζω να βγηκε κιολας για το One

 

Τα CWM ή TWRPτι ειναι?

Επισης ολη αυτη η διαδικασια γινεται για να μπορεις να προσθαφαιρεις προγραμματα , η εχουμε και καποιο αλλο οφελος?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα CWM ή TWRPτι ειναι?

 

Custom recoveries με πολύ περισσότερες δυνατότητες από το stock recovery της rom που φοράει η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά και άλλαξες rom... ίσως (δυστυχώς) μιλάμε για hardware πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη camera παει πακετο με το gallery αλλα οπως το περιγραφεις θυμιζει το γνωστο προβλημα που εχουν τα THL που συχνα χανει την camera
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,βλεπω οτι σε ολες τις περιγραφες,το τηλεφωνο φαινεται να εχει επεξαργαστη χρονισμενο στα 1.4ghz,σε οποιο hardware info και benchmark και να το εχω βαλει ομως μου βγαζει χρονισμο στα 1.669 ghz...ισως σε αυτο να οφειλεται και οι επιδοσεις (antutu~32467,quadrant ~14647)το εχει παρατηρησει κανενας αλλος;

Παντως η συσκευη σε αυτην την τιμη κιολας <<φυσαει>>!!!Απιστευτη πραγματικα,την συστηνω ανεπιφυλακτα...!!!

Για την καμερα δε,αν κανεις τις καταλληλες ρυθμισεις ειναι φοβερη,οπως και για το <<απλο>> UI χρησιμοποιηστε Nova launcher,δεν lagarei και δεν τραβαει πολυ μνημη(by the way πολυ καλη διαχειριση του ενος GB μνημης που εχει...!!!)

Link to comment
Share on other sites

εαν δεις video στο youtube με THL θα δεις οτι ειναι γνωστο το θεμα.υποτιθεται οτι ειναι προβλημα με το καλωδιο της καμερασ πανω στην μητρικη Κανανε παντετες αλλα μετα απο λιγο παλι τους εβγαζε camera can not connect.

γνωμη μου στειλτο πισω.100% hardware προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,βλεπω οτι σε ολες τις περιγραφες,το τηλεφωνο φαινεται να εχει επεξαργαστη χρονισμενο στα 1.4ghz,σε οποιο hardware info και benchmark και να το εχω βαλει ομως μου βγαζει χρονισμο στα 1.669 ghz...ισως σε αυτο να οφειλεται και οι επιδοσεις (antutu~32467,quadrant ~14647)το εχει παρατηρησει κανενας αλλος;

Παντως η συσκευη σε αυτην την τιμη κιολας <<φυσαει>>!!!Απιστευτη πραγματικα,την συστηνω ανεπιφυλακτα...!!!

Για την καμερα δε,αν κανεις τις καταλληλες ρυθμισεις ειναι φοβερη,οπως και για το <<απλο>> UI χρησιμοποιηστε Nova launcher,δεν lagarei και δεν τραβαει πολυ μνημη(by the way πολυ καλη διαχειριση του ενος GB μνημης που εχει...!!!)

Ποιες ρυθμισεις καμερας προτεινεις?

Με το nova launcher ποιο το πρακτικο οφελος?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το nova launcher ποιο το πρακτικο οφελος?

 

Της ταχύτητας, της παραμετροποίησης και της έλλειψης ίχνους lag.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στις 17/2 στο Pandawill στα 120$ με κουπονι 2015PWSPRING και αποστολη απο 23/2 και μετα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μεγαλο προβλημα με το gps.Και στο φορουμ εχει λυσεις για ρουταρισμενα κινητα.Το δικο μου δεν ειναι.Τυχαια βρηκα τη σελιδα αυτη.

http://www.modsynergy.com/review303.html

Κατεβασα απ το google play το MTK engineering mode και ακολουθησα τις οδηγιες του τυπου στο Gps.

Κλειδωνει σε δευτερολεπτα ακομα και το endomodo που δεν μ εβρισκε.

Edited by billfot
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του.

Το αγορασα απο efox με 2 θηκες (case silicone και flip case) sd card 16gb, screen protector μονο με 121 ευρω !!

Η οθονη δεν ειναι gorilla αλλα ειναι σαν το doogee dg550. Δεν συμπεριλαμβανει hands free :( .

Το μονο που με απασχολει ειναι οτι δεν βρηκα ελεγχος update στο λογισμικο του.

Θα μιλησω με την κατασκευαστρια εταιρεια αν γινεται και προσφερεται με usb λογικα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...