Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

 

1) Πριν την εγκατάσταση των drivers σε windows 8-8.1 κάνουμε αυτό:

όπως προείπε ο (panosiq)

2) Οι κινέζικες εφαρμογές στην 1447 DEV multi rom του vickmall είναι ελάχιστες και μπορούμε να τις παγώσουμε άφοβα.

Τα κινέζικα: lenovo wether, game center, players tutorial, browser, dr.safety. Όπως και τα: shareit, twitter, cleanmaster,du battery booster, du battery saver, τα οποία τα παγώνουμε αν δέν τα χρησιμοποιούμε.

Οπότε στην παραγγελία γράφουμε απλά: VibeUI_1447_Dev_Multilanguage+Root+Gapps ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!

 

ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΦΟΡΟΥΝ!!!

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα παρακαλω,το gps του τηλεφωνου δουλευει μονο του?

γιατι μου ζηταει wi-fi και τα σχετικα,λεει δεν εχει συνδεση κτλ.

ξερω ειναι παιδικες οι ερωτησεις μου αλλα τι να κανω,την κατανοηση σας.

 

Αυτο είναι γενική ερώτηση; γιατί γενικά εξαρτάται από την εφαρμογή, άλλες θέλουν ίντερνετ, άλλες θέλουν μόνο GPS, δεν εξαρτάται απ'το τηλέφωνο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ωραια,εγω θελω να δουλευει μονο του το gps,χωρις ιντερνετ.

τωρα εχω κατεβασει τους google maps αλλα μου λεει οι χαρτες ειναι εκτος συνδεσης.

τι πρεπει να κανω για να δουλευει μονο του το gps.

ευχαριστω για την οποια απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Το Google Maps θέλει σύνδεση ομως, γι'αυτο. Το sygic, navigon (νομιζω), be on road κ.ά. δε θέλουν, αλλα δεν ειναι δωρεάν. Για περισσοτερα απευθυνσου στο ειδικο θεμα για gps και οχι εδω.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από το τηλεφωνό μου τον φάκελλο του theme center που είχε το font Roboto-Regular όπως και σκέτο το font Roboto-Regular και τα έριξα όπως είναι στο καινούριο κινητό ενός φίλου. Έκανα εγκατάσταση την παλιά έκδοση του Theme Center και μετά μπήκα μέσα στο Theme Center, πήγα στα fonts και είδα οτι υπήρχε μέσα, το επέλεξα και τέλος. Το πρόβλημα της γραμματοσειράς λύθηκε!!!

To font: http://www.megafileupload.com/en/file/606451/Roboto-Regular-ttf.html

Tο com.lenovo.themecenter.apk: http://www.megafileupload.com/en/file/606452/com-lenovo-themecenter-apk.html

1) Φτιάξτε στόν υπολογιστή ένα φάκελλο με όνομα ThemeCenter, μέσα σε αυτόν φτιάξτε άλλον ενα με όνομα font, και ρίξτε μέσα το font.

2) Ρίξτε τον φάκελλο μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου.

3) Ρίξτε χύμα μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου το font (χωρίς φάκκελλο αυτή την φορά) και ακολουθήστε τις πιό πάνω οδηγίες.

Το δοκίμασα στην: VibeUI_1447_Dev_Multilanguage

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5919581#post5919581

στην αρχή αυτού του post έχει την απάντηση για το επιπλέον πρόβλημα με τα κινέζικα.

 

το θεμα με τα κινεζικα λύθηκε και ευχαριστώ.

αλλά το γεγονός ότι μετά απο΄μερικά λεπτά κλήσης εξαφανίζεται το incallUI παραμένει (incallui has stopped...)και υπενθυμίζω ότι έχω ήδη εγκατεστημένη την 1447.

καμιά ιδέα;:blink::blink::blink:καμία ιδέα;:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

το battery doctor μου λεει οτι η μπαταρια τωρα που την φορτισα

ειναι 1000 mAh.

2500 δεν ειναι η μπαταρια? λετε να εχει προβλημα η μπαταρια

η απλα το battery doctor λεει οτι θελει

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τα κινεζικα λύθηκε και ευχαριστώ.

αλλά το γεγονός ότι μετά απο΄μερικά λεπτά κλήσης εξαφανίζεται το incallUI παραμένει (incallui has stopped...)και υπενθυμίζω ότι έχω ήδη εγκατεστημένη την 1447.

καμιά ιδέα;:blink::blink::blink:καμία ιδέα;:worry::worry:

έχεις παγώσει - απεγκαταστήσει καμιά εφαρμογή από αυτές που είχε μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Αμα το ψαξεις λίγο θα δεις ότι αυτό λεει σε ολα. Ειναι 2500 guarantee μετρημενο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

το battery doctor μου λεει οτι η μπαταρια τωρα που την φορτισα

ειναι 1000 mAh.

2500 δεν ειναι η μπαταρια? λετε να εχει προβλημα η μπαταρια

η απλα το battery doctor λεει οτι θελει

μην σ' απασχολεί, λάθος ένδειξη δείχνει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω το jiayu G4S και σκέφτομαι να το δώσω και να αγοράσω το lenovo υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στο κινητό;

Με ενδιαφέρουν μόνο τα βασικά (internet και φώτο) και όχι εξεζητημένα πράγματα. Να φανταστείτε στο jiayu έχω την μαμίσια rom, δεν το έχω ΄΄πειράξει΄΄ από τότε που ήρθε και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα στους 3 μήνες που το έχω.Επίσης μήπως γνωρίζετε το sar του; Γιατί στο jiayu είναι λίγο τσιμπημένο.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω το jiayu G4S και σκέφτομαι να το δώσω και να αγοράσω το lenovo υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στο κινητό;

Με ενδιαφέρουν μόνο τα βασικά (internet και φώτο) και όχι εξεζητημένα πράγματα. Να φανταστείτε στο jiayu έχω την μαμίσια rom, δεν το έχω ΄΄πειράξει΄΄ από τότε που ήρθε και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα στους 3 μήνες που το έχω.Επίσης μήπως γνωρίζετε το sar του; Γιατί στο jiayu είναι λίγο τσιμπημένο.Ευχαριστώ

Το έχω με την μαμήσια ρομ 1432 το τηλέφωνο τα σπάει σε όλα,

Τα φόντ και τα μηνύματα τα διόρθωσα πανεύκολα ακολουθώντας τις οδηγίες που θα βρείς στο Φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

έχεις παγώσει - απεγκαταστήσει καμιά εφαρμογή από αυτές που είχε μέσα?

 

δεν έχω απεγκαταστήσει τίποτα, έχω παγώσει μόνο το stock browser , twitter και dr. safety. λες να φταίει το τελευταίο?

θα κάνω defrost και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω απεγκαταστήσει τίποτα, έχω παγώσει μόνο το stock browser , twitter και dr. safety. λες να φταίει το τελευταίο?

θα κάνω defrost και θα σου πω.

Δεν νομίζω ότι μπορεί να έχουν καμία σχέση με το πρόβλημα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

:DΠολυ καλη ενημερωση απο MUSIKMANIAC προσωπικα εμενα με βοηθησε πολυ.

:rolleyes:

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω το jiayu G4S και σκέφτομαι να το δώσω και να αγοράσω το lenovo υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στο κινητό;

Με ενδιαφέρουν μόνο τα βασικά (internet και φώτο) και όχι εξεζητημένα πράγματα. Να φανταστείτε στο jiayu έχω την μαμίσια rom, δεν το έχω ΄΄πειράξει΄΄ από τότε που ήρθε και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα στους 3 μήνες που το έχω.Επίσης μήπως γνωρίζετε το sar του; Γιατί στο jiayu είναι λίγο τσιμπημένο.Ευχαριστώ

 

Είμαι στο lenovo ακριβώς από jiayu G4S και ένα έχω πάνω.

Άλλαξε το χθες. Είχα ένα τσουβάλι προβλήματα που τώρα δεν ασχολούμαι καν. Ελάχιστα μόνο υποδεέστερο όσον αφορά το touch στην οθόνη του αλλά σε όλα τα άλλα πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχψ βαλει την 1447 της πρωτης σελιδας,ολα καλα ολα ωραια,οπως αναφερεται δεν εχει σε ολα ελληνικα..κοιταω στο system updates και μου δινει καινουργιο update...να το κανω η οχι>??γνωριζει καποιος πως θα μπορεσω να εχω ολο το μενου στα ελληνικα??Καντιλακ σε ευχαριστω πολυ για τον οδηγο σου!!!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορεί να έχουν καμία σχέση με το πρόβλημα αυτά.

 

μάλλον δεν έχουν.αξίζει να πω ότι ΔΕΝ το κάνει πάντα και ΔΕΝ το παρουσιάζει αφού έχω συνομιλήσει συγκεκριμένο χρόνο. υπάρχει περίπτωση να το προκαλώ με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!

 

εχω το Α806.. οσοι απο εσας εχετε βαλει αλλη ρομ ειναι ενταξει το κινητο? ειναι σταθερη? γιατι μου κανει 'νερα΄ το κινητο. ανοιγοκλεινει και κολλαει πολυ συχνα αυτες τις μερες!!!εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει? ροοτ ηταν απο μονο του!!α το πηρα απο το aliexpress!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.......Έχω ένα πρόβλημα με τις επαφές στο κινητό μου......Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα εκτός του contact fixer που να κάνει internalization τις επαφές????Γιατί σχεδόν σε όλες τις επαφές μου γράφει unknown city.....Και στις περισσότερες ενώ είναι με ονόματα δεν μου τα εμφανίζει και βγάζει μόνο τον αριθμό.....Ευχαριστώ προκαταβολικά.......
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δες το ποστ στην πρώτη σελίδα έχει όλες τις λύσεις που θες για τα προβλήματα σου.
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχψ βαλει την 1447 της πρωτης σελιδας,ολα καλα ολα ωραια,οπως αναφερεται δεν εχει σε ολα ελληνικα..κοιταω στο system updates και μου δινει καινουργιο update...να το κανω η οχι>??γνωριζει καποιος πως θα μπορεσω να εχω ολο το μενου στα ελληνικα??Καντιλακ σε ευχαριστω πολυ για τον οδηγο σου!!!!

 

Έβαλες την αγγλοκινέζικη rom (1447 ST).

Θα έπρεπε να βάλεις την (1447 DEV multi)

Που είναι η τελευταία και έχει και ελληνικά.

Πέρνα την τελευταία και θα είσαι ο.κ!

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την αγγλοκινέζικη rom (1447 ST).

Θα έπρεπε να βάλεις την (1447 DEV multi)

Που είναι η τελευταία και έχει και ελληνικά.

Πέρνα την τελευταία και θα είσαι ο.κ!

 

Την τελευταια να την περασω οτα..απο το κινητο η θα πρεπει να την κατεβασω απο καπου;;;..ευχαριστω παιδια..

 

Στο update του κινητου μου δινει την 1501-7.80.1-dev_A806 να την πατησω update

Edited by panagiotisspu

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...