Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει χρειαστεί σε κάποιον από εσάς να αλλάξει μπαταρία στο g2;

 

Το έκανε μόνος του ή στο service? και πόσο κόστισε?

 

Είδα στο youtube ότι δεν είναι καθόλου απλή διαδικασία.....

 

Δεν το εχω κανει αλλα καποια παιδια απο εδω το εχουν κανει...!!!Αν θυμαμι καλα το κοστος ειναι γυρω στα 40 με 50 ευρα.. :p

Αλλα αν εχεις προβλημα εγω θα το εκανα στο service οχι μονος μου...Μην γινει και καμια βλακεια!!!

Δυσκολο πολυ δεν ειναι αλλα αν δεν ξερεις για να γλυτωσεις λιγα λεφτα δεν αξιζει το ρισκο .. !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το εχω κανει αλλα καποια παιδια απο εδω το εχουν κανει...!!!Αν θυμαμι καλα το κοστος ειναι γυρω στα 40 με 50 ευρα.. :p

Αλλα αν εχεις προβλημα εγω θα το εκανα στο service οχι μονος μου...Μην γινει και καμια βλακεια!!!

Δυσκολο πολυ δεν ειναι αλλα αν δεν ξερεις για να γλυτωσεις λιγα λεφτα δεν αξιζει το ρισκο .. !!! ;) ;)

Η 18 ή 28 Ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Stock prerooted 20H.

 

Ενεργοποιημένα:

Messenger

Viber

Facebook

Skype

Whatsapp

E-mail

 

WiFi data συνέχεια ανοιχτά εκτός από το βράδυ κατά τη διάρκεια του ύπνου.

 

http://i57.tinypic.com/qpjya1.png

http://i60.tinypic.com/s4cui8.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικους μηνες, η αλλαγη μπαταριας στην procordia κοστιζε 27 ευρω. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι τωρα.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω αλλάξει μαζί με όλες τις πλακέτες λόγω αλλαγής οθόνης με Frame...

Τώρα με την εγγύηση δεν ξέρω τι θα παιχτεί γτ ξεκολλας κάτι ταινίες που κρατάνε 2καλωδια και δεν κολλάνε μετά τέλεια και φαίνεται ότι κάποιος έχει βάλει χέρι στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το 4G τρώει μπΑταρία πλ;

 

Όπως τρώει βενζίνη ένα 2λιτρό!!! Με το μεγάλο καλαμάκιιιιι της γρανίτας... :D

Link to comment
Share on other sites

Το 4G τρώει μπΑταρία πλ;

Το ίδιο είναι όπως με το 3g, η μπαταρία καταναλώνεται περισσότερο όταν δεν υπάρχει δυνατό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι όπως με το 3g, η μπαταρία καταναλώνεται περισσότερο όταν δεν υπάρχει δυνατό σήμα

Θα συμφωνήσω με τον Τόλη καθώς σκέψου ότι κατά την 4G λειτουργία αναγκαστικά δουλεύουν όλες οι κεραίες καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα κλειδώματος σε 4G μόνο όπως στην περίπτωση του 3G. Άρα εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να έχουν την ίδια κατανάλωση όσο καλό σήμα και να έχει.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Τόλη καθώς σκέψου ότι κατά την 4G λειτουργία αναγκαστικά δουλεύουν όλες οι κεραίες καθώς δεν υπάρχει δυνατότητα κλειδώματος σε 4G μόνο όπως στην περίπτωση του 3G. Άρα εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να έχουν την ίδια κατανάλωση όσο καλό σήμα και να έχει.

Τα ίδια λέμε, στην περιοχή που είμαι εγώ έχω πολύ καλό σήμα 4g, η κατανάλωση είναι ίδια με αυτήν όταν έχω 3g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα ενα μεταχειρισμενο 4 μηνων LG G2,και του περασα χτες την Cloudy 2.1 .Ξαναειχα στην κατοχη μου ενα G2 πιο παλια και ολα καλα με τη μπαταρια,τωρα ομως μου φαινεται λιγο περιεργη η καταναλωση της...Απο χτες το βραδυ γυρω στις 12 μεχρι τωρα,με σχετικα λιγη χρηση,αλλα ανοιχτο το wifi συνεχεια ιδου τα αποτελεσματα...Μου κανει εντυπωση που η αναμονη καταναλωνει τοση μπαταρια.Τι μπορει να φταιει?
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Οταν το πήρα το άφησα να πέσει στο 18% και μετά έκανα την φόρτιση όπου το άφησα για κανένα δύωρο στο οποίο είχε φορτίσει πλήρως εννοείται..Σωστά έπραξα?Πάντα πρέπει να το φορτίζουμε σε εκείνο το ποσοστό περίπου? Να μη ξελιγώνεται η μπαταρία? Τώρα που είμαι για δευτερη φόρτιση το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Οταν το πήρα το άφησα να πέσει στο 18% και μετά έκανα την φόρτιση όπου το άφησα για κανένα δύωρο στο οποίο είχε φορτίσει πλήρως εννοείται..Σωστά έπραξα?Πάντα πρέπει να το φορτίζουμε σε εκείνο το ποσοστό περίπου? Να μη ξελιγώνεται η μπαταρία? Τώρα που είμαι για δευτερη φόρτιση το ίδιο?

Ακριβως!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, χρονια ειχα να δω τετοια αυτονομια. Μου θυμισε παλιες καλες εποχες του G2 με jelly bean 4.2.2.

 

Ειμαι με lamhoang G3 2.2 με απενεργοποιημενες εφαρμογες απο titanium και disable services.

 

Φωτεινοτητα 50% μη αυτοματη

Μονο 2G

Οχι συγχρονισμοι

WiFi συνεχεια ανοιχτο

15 λεπτα 4G data !

15 λεπτα GPS

20 λεπτα κλησεις

4 widgets

Full browsing

Αρκετο tapatalk

Λιγο viral pro

Αρκετο Quizdom

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, χρονια ειχα να δω τετοια αυτονομια. Μου θυμισε παλιες καλες εποχες του G2 με jelly bean 4.2.2.

 

Ειμαι με lamhoang G3 2.2 με απενεργοποιημενες εφαρμογες απο titanium και disable services.

 

Φωτεινοτητα 50% μη αυτοματη

Μονο 2G

Οχι συγχρονισμοι

WiFi συνεχεια ανοιχτο

15 λεπτα 4G data !

15 λεπτα GPS

20 λεπτα κλησεις

4 widgets

Full browsing

Αρκετο tapatalk

Αρκετο Quizdom

Εντυπωσιακά νουμερα φιλε μου TUPAC, και απο ενα κινητό που έχει πάνω απο ενα χρονο στην πλάτη του!!

Ξεσηκωθηκα, η αληθεια ειναι, μ' αυτη τη rom και 'γω....... και ειχα πει θα περιμένω πια μια καλή custom lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακά νουμερα φιλε μου TUPAC, και απο ενα κινητό που έχει πάνω απο ενα χρονο στην πλάτη του!!

Ξεσηκωθηκα, η αληθεια ειναι, μ' αυτη τη rom και 'γω....... και ειχα πει θα περιμένω πια μια καλή custom lollipop.

Ναι ρε συ, τρελαθηκα. Θυμαμαι οτι κι εσυ εχεις παρτιδα 309.

Αυτη ειναι η δευτερη αποφορτιση. Στην πρωτη αποφορτιση εβγαλα 7ωρες και 34 λεπτα SOT αλλα ημουν στο 9%.

Αν δεν ειχε και τα lags οπως και του Cloudyfa θα ηταν τελεια.

Πριν λιγο καιρο που ημουν εντελως stock με την 20Η για να το παω Procordia για αλλαγη οθονης λογω κιτρινιλας ειχα πολυ λιγοτερα lags.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τι kernel ??

Αυτος που ερχεται μαζι με τη ROM. Ειναι του Cloudyfa.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις κανω 3,4 πληρεις φορτισεις για να στρωσει η μπαταρια τι νουμερα να περιμενω με νορμαλ χρηση??

κοντα στις 6ωρες οθονη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις κανω 3,4 πληρεις φορτισεις για να στρωσει η μπαταρια τι νουμερα να περιμενω με νορμαλ χρηση??

κοντα στις 6ωρες οθονη?

Με μια φυσιολογικη χρηση (οχι πολλα data, οχι βαρια παιχνιδια, οχι υψηλη φωτεινοτητα) καπου εκει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα νουμερα σου Tupak!

 

H Lamhoang εχει Stock Binaries για την καμερα?

 

Εγω εβαλα Optimus 1.4.1 με Dori 9.7 + Interactive Gov + 1.7Ghz. Θα ποσταρω αποτελεσματα μολις τελειωσει η μπαταρια.

 

Εδω εχει Setups για να δειτε.

 

https://plus.google.com/communities/110164690396162714470/stream/0dccf2b9-15c8-4088-a583-d9aa06acf624

Edited by GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα τα νουμερα σου Tupak!

 

H Lamhoang εχει Stock Binaries για την καμερα?

 

Εγω εβαλα Optimus 1.4.1 με Dori 9.7 + Interactive Gov + 1.7Ghz. Θα ποσταρω αποτελεσματα μολις τελειωσει η μπαταρια.

 

Εδω εχει Setups για να δειτε.

 

https://plus.google.com/communities/110164690396162714470/stream/0dccf2b9-15c8-4088-a583-d9aa06acf624

Δεν πρεπει να εχει τα stock binaries. Η συμπεριφορα της xcam μου θυμιζει τα binaries του xdabbeb. Πως ομως μπορουμε να σιγουρευτουμε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με jelly bean (2.5 μερες κανονικής χρήσης) και(1.5 με το κινητο ολη μερα στο χερι)

 

με KitKat (2 μέρες κανονικής χρήσης) και (20-24 ώρες με το κινητο όλη μέρα στο χέρι)

Αυτά από μένα

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να εχει τα stock binaries. Η συμπεριφορα της xcam μου θυμιζει τα binaries του xdabbeb. Πως ομως μπορουμε να σιγουρευτουμε;

 

Αν βαλλεις το Xcam Settings σου βγαζει 4 επιλογες αντι για 3 στην πρωτη οθονη νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλλεις το Xcam Settings σου βγαζει 4 επιλογες αντι για 3 στην πρωτη οθονη νομιζω.

 

Το xcam settings παντως δε μου βγαζει τη τεταρτη επιλογη που ειναι το saturation. Οποτε νομιζω οτι ειναι το αντιθετο. Οτι δηλαδη η lamhoang εχει τα binaries του xdabbeb κι οχι τα stock.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...