Jump to content

[Off topic] Umi Zero: Περί παραγγελιών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρηγγειλα το s200 απο Γκιαρμπεστ την 24/11 και ακομα περιμενω.

Δεν μου εφτανε αυτο αλλα σημερα πατησα σταδιαλα και αυτο το κουμπι.

Ρε μπας και τα θελει ο κ...ς μου?

Τωρα τι θα κρατησω απο τα δυο? Αλλα ασε να ρθουνε πρωτα και βλεπουμε!

Εκλογες ερχονται! Απο Δευτερα η που θα τρεχουμε στις τραπεζες η που θα κυκλοφοραμε με απο δυο κινητα ο καθενας. Ιδωμεν!

 

To s200 ειναι δυο χαρές να μην το ματιάσω. Να το κρατήσεις (αν έρθει). Αυτο να δουμε τι λεει.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως, το πάτησα κι εγώ σταδιάλα :) είσαι θεούλης! Πρωτάρης σε αγορά κινητού από Κίνα και ελπίζω.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ( ή την ? ) πατησαμε αρκετοι τελικα ....... ειδομεν

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

To s200 ειναι δυο χαρές να μην το ματιάσω. Να το κρατήσεις (αν έρθει). Αυτο να δουμε τι λεει.

 

Μακαρι βρε φιλε! Για το σ200 εννοω!

Τωρα για το σημερινο, ακουω και τους φιλους που γραφουν την γνωμη τους....

Τι να πω? Πολυ... προσφορα, αληθεια! Απο την αλλη ομως δεν ειναι και η πρωτη φορα! Πολλοι φιλοι εδω μεσα, εχουν αγορασει καλες συσκευες σε σπεσιαλ τιμες!

Στα συν επισης ειναι οτι μιλαμε για γμτ μηχανημα που αν μας βγει (και γιατι να μην βγει?), τοτε ειμαστε πληρως κομπλε απο κινητο!

Ας μην σχεδιαζουμε σκευωριες και ας απολαυσουμε το περιμενε! Εχει κι αυτο την ... γλυκα του!:rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .. Λιπών σήμερα το πρωί με την σειρά μου και εγώ παρέλαβα το κινητό μετά από 59 μέρες ακριβός !

 

όταν μου ήρθε είχε πάνω την 3.0.1 αλλά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ούτε ρεσταρτ ούτε μου τράβηξε screenshots , ούτε πρόβλημα μικροφώνου-ακουστικού το μενού κυλαγε μια χαρά κανένα λαγκ .

Γενικά είναι πολύ ποιο όμορφο όταν το βλέπεις από κοντά παρά απ΄’οτι μπορείς να καταλάβεις στα διάφορα βίντεο που υπάρχουν .

Νταξη η οθόνη του είναι επιστεφτεί κορυφαία !

Η κάμερα σε σύγκριση με ένα Samsung s4 θα έλεγα ότι το Σάμι έχει ποιο κορεσμένα τα χρώματα του πράσινου και του μπλε σε σχέση με το umi αλλά το umi υπερτερεί με το διάφραγμα το f 1.8 είναι ποιο φωτεινές η φοτο του .

Η μπαταρία του … από της 12 που το είχα στα χέρια μου, είχε 55% βέβαια το έσκισα full φωτεινότητα wi-fi camera κλπ κλπ μου έσβησε στης 6 το απόγευμα , και στης 7:10 ήταν πάλι στο 100%

πέρασα και την 3.0.3 βερσιον κάποια διάφορα δεν έχω καταλάβει ακόμα αλλά είμαι ακόμη στο ψάξιμο

 

μέχρι τώρα είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος από την αγορά αυτί .. :D :dance:

 

με το καλό να έρθει σε όλους …

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .. Λιπών σήμερα το πρωί με την σειρά μου και εγώ παρέλαβα το κινητό μετά από 59 μέρες ακριβός ! .........

 

μέχρι τώρα είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος από την αγορά αυτί .. :D :dance:

 

με το καλό να έρθει σε όλους …

 

Καλοριζικο φιλαρακι!

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .. Λιπών σήμερα το πρωί με την σειρά μου και εγώ παρέλαβα το κινητό μετά από 59 μέρες ακριβός !

 

όταν μου ήρθε είχε πάνω την 3.0.1 αλλά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ούτε ρεσταρτ ούτε μου τράβηξε screenshots , ούτε πρόβλημα μικροφώνου-ακουστικού το μενού κυλαγε μια χαρά κανένα λαγκ .

Γενικά είναι πολύ ποιο όμορφο όταν το βλέπεις από κοντά παρά απ΄’οτι μπορείς να καταλάβεις στα διάφορα βίντεο που υπάρχουν .

Νταξη η οθόνη του είναι επιστεφτεί κορυφαία !

Η κάμερα σε σύγκριση με ένα Samsung s4 θα έλεγα ότι το Σάμι έχει ποιο κορεσμένα τα χρώματα του πράσινου και του μπλε σε σχέση με το umi αλλά το umi υπερτερεί με το διάφραγμα το f 1.8 είναι ποιο φωτεινές η φοτο του .

Η μπαταρία του … από της 12 που το είχα στα χέρια μου, είχε 55% βέβαια το έσκισα full φωτεινότητα wi-fi camera κλπ κλπ μου έσβησε στης 6 το απόγευμα , και στης 7:10 ήταν πάλι στο 100%

πέρασα και την 3.0.3 βερσιον κάποια διάφορα δεν έχω καταλάβει ακόμα αλλά είμαι ακόμη στο ψάξιμο

 

μέχρι τώρα είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος από την αγορά αυτί .. :D :dance:

 

με το καλό να έρθει σε όλους …

Καλοριζικο!!

Απο tinydeal?

και τι χρωμα ειναι τα flash led?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

2.4A ηταν ο δικος μου

 

 

αν νομίζουν οτί θα μας γελάσουν οι κινέζοι είναι βαθιά νυχτωμένοι :chair::kill::shoot::rocket::whip::knife:

τι πρόβλημα είχε το δικό σου beta και το έδωσες? νομίζω είχες γράψει πιο πίσω ότι είχες ίδιο χρώμα led flash?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτες οι διαφορές (και άλλες τετοιου τύπου) τοτε δυστυχώς που δεν ειχα λεφτα να παρω 2-3...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτη αγορα που κανω απο κινεζομαγαζο και γενικα απο paypal.Στο tinydeal μου λεει

Date: 1/20/2015

Order Status: Processing.

Αυτο σημαινει οτι την εκανα την παραγγελια κανονικα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτη αγορα που κανω απο κινεζομαγαζο και γενικα απο paypal.Στο tinydeal μου λεει

Date: 1/20/2015

Order Status: Processing.

Αυτο σημαινει οτι την εκανα την παραγγελια κανονικα ετσι?

 

Ναι και λογικα θα σου ήρθε στο email σου μήνυμα σχετικά με την πληρωμή που έκανες

Link to comment
Share on other sites

Aπο την συζητηση που ειχα μαζι τους...

 

Vi: Please wait for a moment, I am checking for you.

Vi: Your order is processing, we will send it to you in 2-3 working days

Vi: after shipment we will keep you informed by e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μυνημα στο fb της umi χθες και μου απαντησαν σημερα πως δεν προκειται να δωσουν σε κανεναν επισημο πωλητη beta εκδοση προς πωληση. Τις δινουν μονο για παρουσιαση κλπ...

Μου ρωτησε την τιμη και οταν του την ειπα απαντησε πως "ειναι αδυνατον. Μαλλον θα εχει κανει λαθος το σαϊτ"

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μυνημα στο fb της umi χθες και μου απαντησαν σημερα πως δεν προκειται να δωσουν σε κανεναν επισημο πωλητη beta εκδοση.

Μου ρωτησε την τιμη και οταν του την ειπα απαντησε πως "ειναι αδυνατον. Μαλλον θα εχει κανει λαθος το σαϊτ"

Τους ανέφερες πως το tinydeal είναι το εν λόγω μαγαζί;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

κι εγω τους ρωτησα συγκεκριμενα για την τιμη που το εδινε το minideal και μου ειπαν οτι αποκλειεται να το δινει τοσο ειναι λιγοτερο και απο την τιμη που το αγοραζει...κολοκυθια μιλησατε μαζι τους?στο tinydeal μου ειπαν οτι σε κανα 2 μερες θα μας στειλουν mail.Αν βγαλετε ακρη πειτε μου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις προσπάθησα να μιλήσω στο Chat με την Regina1,για να αλλάξω την διεύθυνση αποστολής και να ρωτήσω πότε θα στείλουν την παραγγελία.

Ότι την ρωτούσα μου απαντούσε ύστερα από ένα πεντάλεπτο και μου έστελνε link για να στείλω email!

Δεν μου απάντησε σε τίποτα και στο τέλος μου έκλεισε το Chat!!

Ειλικρινά αυτό δεν μου έχει ξανασυμβεί!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις απαντησε και σε μενα η umi οτι ειναι αδυνατον αυτη η τιμη να υπαρχει και ειναι λαθος του site.Γιατι αν δεν ειναι τοτε κατι αλλο υπαρχει και θα το ψαξουν.Εγω ακυρωνω
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα περιμένω πάντως τις εξελίξεις....είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα κάνει το tinydeal στο τέλος......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στο τεχνικό τμήμα τους,να δούμε αν και τι θα απαντήσουν:!:

Η συσκευή υπάρχει πάλι στο site τους στα $219.99 http://www.tinydeal.com/umi-zero-5-fhd-ogs-super-amoled-mtk6592-8-core-ultrathin-phone-p-140496.html

 

Πριν λίγο βρήκα αυτά σε διπλανό forum και τα μεταφέρω αυτούσια:

"Δεν ξέρω αν ξεφεύγουμε από το θέμα, αλλά όποιος ενδιαφέρεται για τα έσω του UMI Zero, μπορεί να ρίξει μια ματιά εδώ: Πηγή: UMI Zero teardown. Υπάρχει αρκετά καθαρό βίντεο, καθώς και κείμενο με εικόνες.

Σε αυτά αναφέρονται αρκετά περίεργα. Όπως για παράδειγμα ότι έχει τον MediaTek ARM MT6592V, όπου αν διάβασα καλά είναι χρονισμένος στα 1,4GHz; Από την άλλη, η ίδια η Mediatek λέει ότι ο 6592 είναι χρονισμένος από 1,7 έως 2 GHz ( Πηγή: http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/smartphone1/mt6592/).

Ως πίσω κάμερα βρέθηκε η CMK Y800-B-V13B1.0 (δεν έπρεπε να είναι η Sony Exmor IMX 214; το ίδιο είναι;)

Τώρα μπερδεύτηκα. Μήπως ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;"

 

Και αυτά απο άλλο χρήστη:

"σχετικά με το θέμα του Beta prototype απάντηση από umi

10437776_387597811406599_305878581000811

UmiOfficial 21 Ιανουαρίου 8:22 π.μ.

I don't think there any retailers left who selling prototypes. I mean the prototypes are wasn't even meant to be for sale. Only for reviewers."

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

το tinydeal εχει ξανακάνει τετοιο flash deal και με αλλα τηλεφωνα ,οπως και το geekbuing το efox κα. κινεζομαγαζα.Αρα υπάρχει προηγούμενο στο φινάλε αν δεν στειλουν τα τηλεφωνα υπαρχει και το paypal.Το να προκαταβαλουμε τις καταστάσεις δεν βοηθα κανενα και πρωτους εμας που εποφελουμαστε απο τέτοιες προσφορες
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι οτι παλι για 50 σελιδες θα μιλάμε για το χθεσινό και κάποιο παλικάρι που το εχει παρει θα ψάχνει πληροφορίες για το κινητο δεν θα βρίσκει.

Γιατί τρελαίνεστε;;; Έχετε αγοράσει με Paypal που είναι το πρόβλημα σας;; Αν δεν εχετε εξέλιξη στην παραγγελία σας εντός 10 ημερών κάνετε dispute και λήγει το θέμα.

Μην το κανουμε Gearbest και εδω.

Αν μπει κάποιος διαχειριστής ας ξεκινήσει πρωτα με το δικο μου off topic.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικό μήνυμα από το tinydeal χωρίς να έχω παραγγείλει το κινητό

 

"Hi kosmasgr,

 

I am the marketing manager from TinyDeal. I find you from http://www.myphone.gr/foru...400795&page=65

 

And I also find you have some doubt about the product Umi Zero.

 

Yesterday the Umi Zero was available for the price of $82.44 on our website.

Regretfully we have to inform you this was a manual pricing error.

We're currently working on contacting all customers here that have ordered this phone.

W e will make sure to come up with a fitting solution for all and contact our customers personally about this.

 

Please accept our sincere apology for this inconvenience and contact me. We will try our best to compensate you and customer here.

 

The follow are my contact ways

Skype: houman20@outlook.com

Email: vidic@tinydeal.com

"

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικό μήνυμα από το tinydeal χωρίς να έχω παραγγείλει το κινητό

 

"Hi kosmasgr,

 

I am the marketing manager from TinyDeal. I find you from http://www.myphone.gr/foru...400795&page=65

 

And I also find you have some doubt about the product Umi Zero.

 

Yesterday the Umi Zero was available for the price of $82.44 on our website.

Regretfully we have to inform you this was a manual pricing error.

We're currently working on contacting all customers here that have ordered this phone.

W e will make sure to come up with a fitting solution for all and contact our customers personally about this.

 

Please accept our sincere apology for this inconvenience and contact me. We will try our best to compensate you and customer here.

 

The follow are my contact ways

Skype: houman20@outlook.com

Email: vidic@tinydeal.com

"

 

:lol::lol::lol:

 

το ίδιο μηνυμα έλαβα και εγώ πριν από λίγο......

για να δούμε την πρότασή τους :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...