Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το να περάσεις σκέτο το cm11, δεν θα λυσει το πρόβλημα. Όλες οι cm11 rom πρεπει να περάσεις την τελευταια stock rom πρώτα σαν baseband ειδάλλως θα εχεις τα ιδια ακριβώς προβληματα που ειχες και πριν.

 

Update μεσω ΟΤΑ??

 

Οδηγίες???

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρελαβα κι εγω το δικο μου - πανεμορφο

παρολο που δεν ειχα ζητησει απο το vickmall να μου περασουν τη γνωστη δικη τους ρομ με τα σφαγμενα κινεζικα apps το εκαναν με αποτελεσμα να μην μπορω να περασω την 1.15 μεσω ΟΤΑ που φαινοταν διαθεσιμη κατα το τηλ.

Τεσ-πα περασα χειροκινητα την 1.16 αλλα τα εκανα σαλατα γιατι προηγηθηκε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στην προσπαθεια μου να διορθωσω ενα θεματακι που θα αναφερω παρακατω.

Αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ η να μου πει ποια gapps να περασω για την 1.16 stock διοτι δεν δουλευει το playstore και αλλα.

Οταν θα περασω την cm11 θα κανω wipe data η θα την περασω απο πανω?

Τωρα να περασω στα θεματακια μας.

Πρωτον δεν μου δουλευουν τα ακουστικα οταν κουμπωνω στην υποδοχη το βυσμα

ουτε ενα handsfree που εχω απο ενα παλαιοτερο zte ουτε απλα ακουστικα χωρις μικροφωνο,θελει λιγο τραβηγμα προς τα εξω για να πιασει και αν κουνηθει λιγο ξανα πειραγμα

για τη πρωτη περιπτωση ισως χρειαζεται κατι τετοιο

http://www.ebay.com/itm/251519911389?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

αλλα για τα απλα ακουστικα δεν ξερω τι να πω - εχει αλλος προβλημα ?

Οσον αφορα το touch στην οθονη δεν ειμαι ευχαριστημενος δεν τσουλαει με ορεξη

του εβαλα και ενα tempered glass οπου μειωθηκε κι αλλο η αποκριση

μπορω να κανω κατι με αυτο ?

Συγνωμη για το πριξημο,εχω διαβασει ολες τις σελιδες απο την αρχη και εχω μπερδευτει λιγακι με τοσες πληροφοριες και προσπαθω να βγαλω ακρη,

εχω το 2/8 παρεπιμπτοντως

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω το δικο μου - πανεμορφο

παρολο που δεν ειχα ζητησει απο το vickmall να μου περασουν τη γνωστη δικη τους ρομ με τα σφαγμενα κινεζικα apps το εκαναν με αποτελεσμα να μην μπορω να περασω την 1.15 μεσω ΟΤΑ που φαινοταν διαθεσιμη κατα το τηλ.

Τεσ-πα περασα χειροκινητα την 1.16 αλλα τα εκανα σαλατα γιατι προηγηθηκε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στην προσπαθεια μου να διορθωσω ενα θεματακι που θα αναφερω παρακατω.

Αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ η να μου πει ποια gapps να περασω για την 1.16 stock διοτι δεν δουλευει το playstore και αλλα.

Οταν θα περασω την cm11 θα κανω wipe data η θα την περασω απο πανω?

Τωρα να περασω στα θεματακια μας.

Πρωτον δεν μου δουλευουν τα ακουστικα οταν κουμπωνω στην υποδοχη το βυσμα

ουτε ενα handsfree που εχω απο ενα παλαιοτερο zte ουτε απλα ακουστικα χωρις μικροφωνο,θελει λιγο τραβηγμα προς τα εξω για να πιασει και αν κουνηθει λιγο ξανα πειραγμα

για τη πρωτη περιπτωση ισως χρειαζεται κατι τετοιο

http://www.ebay.com/itm/251519911389?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

αλλα για τα απλα ακουστικα δεν ξερω τι να πω - εχει αλλος προβλημα ?

Οσον αφορα το touch στην οθονη δεν ειμαι ευχαριστημενος δεν τσουλαει με ορεξη

του εβαλα και ενα tempered glass οπου μειωθηκε κι αλλο η αποκριση

μπορω να κανω κατι με αυτο ?

Συγνωμη για το πριξημο,εχω διαβασει ολες τις σελιδες απο την αρχη και εχω μπερδευτει λιγακι με τοσες πληροφοριες και προσπαθω να βγαλω ακρη,

εχω το 2/8 παρεπιμπτοντως

Ευχαριστω

 

Ειχα και εγω το ιδιο με ακουστικα αλλα τελικα βολευτηκα με κατι λενοβο το touch ειναι σπαστικο και σε μενα σε σημειο που αν δεν κανει το δαχτυλο 90 μοιρες γωνια με το τηλεφωνο να μην εχει αποκριση.

Το μονο που με συγκρατει ειναι το παρα πολυ καλο του σημα

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα σου θελουν ανταπτορακι.

Οσον αφορα την οθονη μηπως εχει ρυθμισεις ευαισθησιας;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

23-12-2014 παραγγελια απο vickmall

Εγώ το παράγγειλα μια βδομάδα μετά από σένα. Οπότε ελπίζω να έρθει από βδομάδα :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την επομενη μερα 24-12-2014 παρηγγειλα αλλο ενα

............... το tracking number δειχνει ακομη σιγκαπουρη

 

ξερει καποιος gapps για την stock rom 1.16 ?

αλιως προχωραω να περασω cm11 μπας και ησυχασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55043231&postcount=310

 

με αυτο το κολπο γινεται πιο ευαισθητη η οθονη στο touch η ειναι κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Την επομενη μερα 24-12-2014 παρηγγειλα αλλο ενα

............... το tracking number δειχνει ακομη σιγκαπουρη

 

ξερει καποιος gapps για την stock rom 1.16 ?

αλιως προχωραω να περασω cm11 μπας και ησυχασω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55043231&postcount=310

 

με αυτο το κολπο γινεται πιο ευαισθητη η οθονη στο touch η ειναι κατι αλλο ?

οχι δεν εχει σχέση με την ευαισθησια αυτό αλλα με το μέγεθος των εικονιδιων κ γενικά της ανάλυσης της οθονης. τι recovery φορας; για να περασεις gapps θα πρεπει να εχεις custom recovery. εχει οδηγο στο 1ο ποστ για το πως να περασεις custom recovery και μετα απλά περνάς τα gapps σου. παντα wipe όταν αλλάζεις rom.

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΘΗΚΑ

ευχαριστω μεσιε kallair

η συσκευη φοραει πλεον cm11 και δουλευει θαυμα :D

 

ευχαριστουμε τον φίλο kallair

και ελπίζουμε να ειναι καιρο εδω να παραμετροποιυμε το κινητό μας :)

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι να αναφερθηκε καπου οτι το τηλεφωνο υποστηριζει

wifi direct

Ω ναι το συνδεσα με την τηλεοραση χαλαρα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Kαθώς έψαχνα στο ρώσικο site 4pda, βρηκα mods για το stock nubia OS, ωστε να φαινονται οι φωτογραφιες των επαφών σας πολυ μεγαλύτερες!

Η εγκατάσταση γίνεται μέσω custom recovery όπως πχ κανεις εγκατάσταση τα gapps. πολυ απλό! για καλό και κακό, κρατήστε ένα backup της rom σας για παν ενδεχόμενο πριν τα κάνετε εγκατάσταση.

 

Λήψη:

contactUI

incallUI

 

 

Screenshots:

http://cs3-1.4pda.to/5506286.pnghttp://cs3-1.4pda.to/5506260.pnghttp://cs3-1.4pda.to/5506255.pnghttp://cs3-1.4pda.to/5506256.pnghttp://cs3-1.4pda.to/5506258.png
Link to comment
Share on other sites

Kαθώς έψαχνα στο ρώσικο site 4pda, βρηκα mods για το stock nubia OS, ωστε να φαινονται οι φωτογραφιες των επαφών σας πολυ μεγαλύτερες!

Η εγκατάσταση γίνεται μέσω custom recovery όπως πχ κανεις εγκατάσταση τα gapps. πολυ απλό! για καλό και κακό, κρατήστε ένα backup της rom σας για παν ενδεχόμενο πριν τα κάνετε εγκατάσταση.

 

Λήψη:

contactUI

incallUI

 

Ναι,οντως δουλευει και ειναι καλυτερο!!Να εισαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την αφη οταν ειχα περασει την 1.16 ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα

να φανταστειτε οταν ηταν ξαπλα στο τραπεζι η στο κομοδινο δεν κουναγε καθολου- το αποδιδω σε ατυπη λειτουργια καποιου σενσορα

οταν περασα την cm11 ομως ειχε πλεον μεγαλη διαφορα

πλεον τσουλαει καλα - σχεδον τελεια.

ολα αυτα με tempered glass.

Ξερει καποιος τι χαζομαρα εχω κανει και δεν μου βγαζει τον αποθηκευτικο χωρο απο εσωτερικη μνημη και SD οταν το συνδεω με usb στο λαπτοπ ?

cm 11

Link to comment
Share on other sites

απο το vickmall οπως ερχεται δεν εχει κανενα θεμα οθτε με την αφη οθτε με τιποτα αλλο.η ρομ ειναι πειραγμενη 1.13 σχεδον ολα τα μενου ελληνικα και το τηλεφωνο δουλευει τελρεια και στις 2 εκδοσεις του.μονο το youtube δεν παιζει που λυνεται με το build prop η βαζεις ττο turbotube και τελος.
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την αφη οταν ειχα περασει την 1.16 ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα

να φανταστειτε οταν ηταν ξαπλα στο τραπεζι η στο κομοδινο δεν κουναγε καθολου- το αποδιδω σε ατυπη λειτουργια καποιου σενσορα

οταν περασα την cm11 ομως ειχε πλεον μεγαλη διαφορα

πλεον τσουλαει καλα - σχεδον τελεια.

ολα αυτα με tempered glass.

Ξερει καποιος τι χαζομαρα εχω κανει και δεν μου βγαζει τον αποθηκευτικο χωρο απο εσωτερικη μνημη και SD οταν το συνδεω με usb στο λαπτοπ ?

cm 11

εχει αναφερθει σε προηγούμενη σελίδα. πρεπει να μπεις στις ρυθμίσεις του αποθηκευτικου χώρου και να ορισεις σαν τι να αναγνωρίζει τον αποθηκευτικό χώρο. θα σου ελεγα ακριβώς που είναι αλλά δεν φοράω cm11 τώρα.
Link to comment
Share on other sites

1. Νομιζω στην kitkat υπάρχει θέμα και δεν μπορείς να το κάνεις αυτό που ζητάς.

2. οπως ακριβως περνας ολες τις rom σε όλα τα κινητά, έτσι περνάς και την cm11. με λιγα λογια, μπαινεις custom recovery, κανεις factory reset και wipe τα πάντα, περνας την cm11, μετά τα gapps ώστε να έχεις playstore και τέλος το superuser για να εισαι rooted και είσαι έτοιμος.

 

φιλε kallair μπορεις να μου πεις τι ακριβως ειναι τα gapps και ποιο αρχειο πρεπει να περασω αν βαλω την cm11?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα για λογαριασμό της νύφης μου! :p

Παραγγελία από b2c, το 1/4, με sg post, 21 μέρες! :cool:

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές! Αρκετά γρήγορο, πολύ καλή κάμερα για τα λεφτά του και συμπαθητικό nubia ui (αν και το βλέπω να το αλλάζω :p). Ίσως είναι λίγο πιο βαρύ από ότι περίμενα.

 

Τελικά με την αφή έχετε θέμα; γτ ένας έγραψε μόνο

 

Αν δεν κρατάς τη συσκευή στο χέρι έχει ζόρι... Όπως είπε και ο efmakis είναι σαν να μην ανταποκρίνεται αν δεν σχηματίζεται γωνία ενενήντα μοιρών μεταξύ οθόνης και δακτύλου. Όταν ομως το κρατάω στο χέρι είναι μια χαρά. Δεν έχω τσεκάρει αν φταίει η προστασία όμως...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

φιλε kallair μπορεις να μου πεις τι ακριβως ειναι τα gapps και ποιο αρχειο πρεπει να περασω αν βαλω την cm11?ευχαριστω

gapps=Google APPS ωστε να έχεις playstore. Στο πρώτο post έχει λινκ με ότι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει σε προηγούμενη σελίδα. πρεπει να μπεις στις ρυθμίσεις του αποθηκευτικου χώρου και να ορισεις σαν τι να αναγνωρίζει τον αποθηκευτικό χώρο. θα σου ελεγα ακριβώς που είναι αλλά δεν φοράω cm11 τώρα.

 

Τον εσωσες τον ΝΟΥΜΠΑ

δλδ εμενα

merci :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απο που ενεργοποιω το usb debugging στο stock 1.13? Δεν εχει επιλογη delevoper στα settings..

 

edit: Το βρηκα, ηταν κρυμμενο για καποιο λογο.

Edited by johnftw
Link to comment
Share on other sites

Tο παρελαβα απο http://www.to2c.com/ και δεν δουλευει η sim1 ( IMEI SV 00.) Sim2 ολα καλα και με ΙΜΕΙ ...... Nubia firmware v9.5.1. ZTE V9180 V5 Red Bull 2G/8G sim1 ( IMEI SV 00.)

Μηπως ειναι θεμα firmware.. απο οτι διαβασα στο forum θελει V1.15(NEW)/V1.13 για να δουλεψει..

Καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...