Jump to content

Ulefone Be One


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα ανοιχτηκε στο αεροδρομιο το δικο μου.Οποτε υπολογιζω την ερχομενη Τεταρτη-Πεμπτη να το χω.

 

Μην ξεχνιέσαι περιμένουμε update ;)

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες.Ποιοτικοτατη συμπαγης κατασκευη.Το καπακι κουμπωνει ξεκουμπωνει πολυ ομαλα χωρις τριγμους.Μεγαλο συν οτι η καμερα προεξεχει ελαχιστα.Κατω απο μισο χιλιοστο.Η θηκη σιλικονης ειναι πολυ σφιχτη,το προστατευει αψογα (και ειδικα την καμερα) και δεν το χοντραινει ουτε το βαραινει.Ειναι αρκετα ελαφρυ και πρεπει να χει παχος 7.5-8mm.

Οθονη παρα πολυ καλη και αρκετα φωτεινη,ηχειο μεγαφωνο μικροφωνο με ικανοποιησαν.Εχει λειτουργια στις ρυθμισεις ηχου,για μειωση του εξωτερικου θορυβου,κατι που μαλλον μονο ο συνομιλητης μπορει να διαπιστωσει και εγω δεν ετυχε να το δουλεψω εξω.

Το Wifi καλο.

Η πισω καμερα καλη,μου φανηκε η κλασσικη 13αρα που εχουν πολλα οικονομικα ενα η μπροστα πρεπει να ειναι 5ΜΡ,μια χαρα για βιντεοκλησεις κτλ.

Ηρθε με vanilla android χωρις επεμβασεις απο την Ulefone.

Δεν προλαβα να δοκιμασω GPS.

Οσοι την εχετε παραγγειλει,πιστευω θα μεινετε απολυτα ικανοποιημενοι για τα λεφτα που δωσατε (119$),ομως το Be Pro της ιδιας εταιρειας στα 169$ ειναι πολυ καλυτερη επιλογη για μολις 30$ παραπανω.

Eπισης στα 139$ που κοστιζει τωρα,θεωρω το Coolpad 7320 πιο καλη επιλογη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες.Ποιοτικοτατη συμπαγης κατασκευη.Το καπακι κουμπωνει ξεκουμπωνει πολυ ομαλα χωρις τριγμους.Μεγαλο συν οτι η καμερα προεξεχει ελαχιστα.Κατω απο μισο χιλιοστο.Η θηκη σιλικονης ειναι πολυ σφιχτη,το προστατευει αψογα (και ειδικα την καμερα) και δεν το χοντραινει ουτε το βαραινει.Ειναι αρκετα ελαφρυ και πρεπει να χει παχος 7.5-8mm.

Οθονη παρα πολυ καλη και αρκετα φωτεινη,ηχειο μεγαφωνο μικροφωνο με ικανοποιησαν.Εχει λειτουργια στις ρυθμισεις ηχου,για μειωση του εξωτερικου θορυβου,κατι που μαλλον μονο ο συνομιλητης μπορει να διαπιστωσει και εγω δεν ετυχε να το δουλεψω εξω.

Το Wifi καλο.

Η πισω καμερα καλη,μου φανηκε η κλασσικη 13αρα που εχουν πολλα οικονομικα ενα η μπροστα πρεπει να ειναι 5ΜΡ,μια χαρα για βιντεοκλησεις κτλ.

Ηρθε με vanilla android χωρις επεμβασεις απο την Ulefone.

Δεν προλαβα να δοκιμασω GPS.

Οσοι την εχετε παραγγειλει,πιστευω θα μεινετε απολυτα ικανοποιημενοι για τα λεφτα που δωσατε (119$),ομως το Be Pro της ιδιας εταιρειας στα 169$ ειναι πολυ καλυτερη επιλογη για μολις 30$ παραπανω.

Eπισης στα 139$ που κοστιζει τωρα,θεωρω το Coolpad 7320 πιο καλη επιλογη.

 

Oταν εχεις νεα κι απο τη μπαταρια ενημερωσε μας.Επισης με βαρος 168 γραμμαρια ελαφρυ?

Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 μερες τωρα στα χερια μου περασε ολα τα τεστ με αριστα!!! το τηλεφωνο ειναι πανεμορφο ποιοτικη και στιβαρη κατασκευη αρκετα μεγαλο αλλα πιασιαρικο στο χερι και ελαφρυ..οθονη πολυ καλη με τελεια φωτεινοτητα και γωνιες θεασης.το κινητο πεταει!!!

antutu score 31000...το ποιο καλο σκορ που εχω δει στα χερια μου μετα το δικο μου κ910..wifi gps και σημα ολα τελεια..για οποιον θελει μεγαλη οθονη 5.5 με 140$ το κινητο τα αξιζει με χιλια...οι καμερες πολυ καλες και το φλας δυνατο..η μπαταρια δειχνει καλα σημαδια και ειναι 2350ma

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια δειχνει καλα σημαδια και ειναι 2350ma

Θα μπορούσες να την ζυγίσεις με κάποια ψηφιακή ζυγαριά π.χ κουζίνας;

Έχουμε ένα θεματάκι με τις μπαταρίες :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να την ζυγίσεις με κάποια ψηφιακή ζυγαριά π.χ κουζίνας;

Έχουμε ένα θεματάκι με τις μπαταρίες :)

 

sorry φιλε μου αλλα δεν εχω στο σπιτι μου τετοια ζυγαρια...παντως απο εμπειρια που εχω τα εχει τα ma που λεει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκα κι ενα ελληνικο unboxing του κινητου..

 

http://www.gadgetsale.gr/gadget-news/88-unboxing-ulephone-be-one

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ιδια η εταιρεια το χαντακωνει βγαζοντας το τουμπανο Βe Pro στα 150$...

Και στα 139$ εχει δυνατο αντιπαλο το εξαιρετικo Coolpad 7320,απο πολυ μεγαλυτερο κατασκευαστη,με καλυτερο επεξεργαστη,μεγαλυτερη μπαταρια,ελαφρυτερο,μικροτερες διαστασεις,περισσοτερα αξεσουαρ και μεγαλυτερη υποστηριξη.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ιδια η εταιρεια το χαντακωνει βγαζοντας το τουμπανο Βe Pro στα 150$...

Και στα 139$ εχει δυνατο αντιπαλο το εξαιρετικo Coolpad 7320,απο πολυ μεγαλυτερο κατασκευαστη,με καλυτερο επεξεργαστη,μεγαλυτερη μπαταρια,ελαφρυτερο,μικροτερες διαστασεις,περισσοτερα αξεσουαρ και μεγαλυτερη υποστηριξη.

 

Το είχα βάλει στο μάτι, αλλά ναι τι το σκοτώνουν βγάζοντας το Pro? Γιατί έτσι;

“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να την ζυγίσεις με κάποια ψηφιακή ζυγαριά π.χ κουζίνας;

Έχουμε ένα θεματάκι με τις μπαταρίες :)

 

44g 2350mAh. Αντέχει άνετα με παιχνίδιa και internet μια μέρα. Το έχω και εγώ το τηλέφωνο, είναι απίστευτα καλό για τα λεφτά του. Σχέδιο που διαφέρει απο πολλά κινέζικα, φοβερή οθόνη LG IPS, πολύ καλύ wifi και θα πάρει και lollipop. To μόνο φάουλ που δεν είχε handsfree η συσκευασία αλλά μικρό το κακό.

 

p.s.1 Το coolpad δεν το ξέρω αλλά πάει 138 ευρώ τη στιγμή που το be one έχει 104. Στο antutu το coolpad δίνει 27000 ενώ το be one 32000. Μνήμη αντίστοιχα 8gb(coolpad) με 16 (be one).

h**ps://www.youtube.com/watch?v=p0PW_gmgY1A

 

p.s.2 Ρε παιδιά πως το ρουτάρουμε?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
p.s.2 Ρε παιδιά πως το ρουτάρουμε?

 

Υπάρχουν κάποιοι γνωστοί τρόποι που χρησιμοποιούνται από όλους. Ξεκίνα από τα εύκολα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397498

 

...και αν δεν κάνεις δουλειά, δοκιμάζουμε άλλες λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

p.s.1 Το coolpad δεν το ξέρω αλλά πάει 138 ευρώ τη στιγμή που το be one έχει 104. Στο antutu το coolpad δίνει 27000 ενώ το be one 32000. Μνήμη αντίστοιχα 8gb(coolpad) με 16 (be one).

h**ps://www.youtube.com/watch?v=p0PW_gmgY1A

 

Στα 139.98$ το Coolpad 7320 στο εξαιρετικο b2cbuying.

Στα 119$ που το εβγαλε το Geek,ναι ηταν πολυ καλη ευκαιρια και τοτε το 7320 εκανε 149-159$.Αλλα τωρα που παιζει και το BePro στα 152$ δεν αξιζει.

Το ΒeOne υπερεχει σε ρομ και αναβαθμιση σε 5.0 αλλα σαν διαστασεις επειδη τα εχω πιασει και τα δυο,το 7320 μου φανηκε πιο μικρο και ελαφρυ.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

το be pro ειναι στα 151$ μονο στο gearbest στα υπολοιπα παιζει στα 170$.το gearbest απο εμενα προσωπικα εφαγε ακυρο.3 παραγγελιες η μια το γνωστο θεμα με το cubot s200 εγινε refund η αλλη ηρθε μετα απο 44 μερες και η τελευταια και φαρμακερη ηρθε και πρωτη φορα μου ηρθε συσκευη με καμμενο chip.οποτε για μενα τελειωσανε.

για root εγω το εκανα με το eroot η το vroot.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το μπλε στα 129.99$ με κουπονι MYPWJPZV (-10$) μεχρι 26/1 στo Geekbuying.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Απο xda μου είπαν για το iroot. Ακομα ομως δεν εχω προλάβει να το κάνω.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο τα σπαει...η μπαταρια εχει καλη διαχειρηση και στο antutu σημερα χτυπησε 32500!!! το δικο μου lenovo k910 βγαζει περιπου 36000 και ειναι απο τα κορυφαια high-end smartphones...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ιroot. Από το καλό στο καλύτερο! Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

30/12 το στειλανε.και με το tracking number στο σαιτ singapore post μου δινει "overseas"

και στο 4PX Worldwide express :

Waybill number Destination Local time Latest status POD

(το tracking number ) GR 2015-01-21 17:36:28

Mπορω να μαθω κατι παραπανω για το που ακριβως βρισκεται το πακετο?

Link to comment
Share on other sites

30/12 το στειλανε.και με το tracking number στο σαιτ singapore post μου δινει "overseas"

και στο 4PX Worldwide express :

Waybill number Destination Local time Latest status POD

(το tracking number ) GR 2015-01-21 17:36:28

Mπορω να μαθω κατι παραπανω για το που ακριβως βρισκεται το πακετο?

 

στο αεροπλανο βρισκεται,οταν φτασει θα το δεις και στο σαιτ των ελτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Εχω ενα θεματακι με το κινητο, το εχω 3ης βδομαδες και μου εχει κολλησει πολλες φορες το σημα! Ενω δειχνει οτι εχει σημα κανονικα,δεν μπορουν να με παρουν και να παρω!! Η το κλεινω,η το βαζω λειτουργεια πτησεις και ολα οκ μετα..αλλα το ξανακανει μετα απο λιγο η μετα απο μερες:what:
Link to comment
Share on other sites

Δοκημασα και παλι τα ιδια! Εχω την σιμ την κλασικη που μπαινει στη θεση 2,δεν γνοριζω αν θελει να την κανω micro sim και να την βαλω στη θεση 1..σημερα εκει που μηλουσα το συνδεω με τον φορτηστη και εχασα τη γραμη! μετα απο εκει το εβαλα 3-4ης φορες στη λειτουργεια πτησης μπας και ξεκολησει και μου εδειχνε οτι δεν εχει σημα. Τι να κανω; να τους στειλω mail η να δοκημασω να κανω την σιμ micro μπας και λυθει το θεμα;;; καθε φορα που το ανοιγω μου βγαζει ειδοποιηση οτι δεν βρεθηκα σιμ 2..(το κινητο το εχω αγορασει απο geekbuying)
Link to comment
Share on other sites

Mολις το πηρα στα χερια μου.Η πρωτη εντυπωση ειναι αριστη!καλη συναρμογη και οντως αρκετα ελαφρυ.πολυ γρηγορο ιντερνετ, καλες φωτο,πολυ καλη οθονη , ως τωρα κανενα παραπονο.ισως θα ηθελε λιγο πιο δυνατο ακουστικο στις κλησεις.για μπαταρια και λεπτομερεις θα επανελθω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...