Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ τα είχα διαβάσει αλλά τώρα τα πρόσεξα πιο καλά

τελικά kit kat είναι?στο screenshot που ανέβασες είδα 4.4.2 μπορείς να μου πεις σε σχέση με άλλες ρομ οι φωτογραφίες είναι καλύτερες σε ρωτάω για να μην flasarw την μία πάνω στην άλλη

η ονομασία της σε zip αρχείο είναι αυτή? 8297W-S5-1.9_2.zip

gapps-jb-20130813-signed.zip όπως πόσταρες

να τα κατεβάσω όλα για να τα έχω έτοιμα :D

4.2.2 είναι και η φωτογραφική είναι αρκετά καλή!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Υπάρχει αλλη μια note 3 http://www.needrom.com/download/coolpad-f1-8297w-note3/

Είναι η ίδια;

δεν πρεπει να ειναι ιδια αυτη που γραφεις ειναι 4.3

Ανέβασα την note 3 1.13 του liutao και εδώ:

https://mega.co.nz/#!kIQnXLzA!v8zwqWZTg2eZRNt1EbHvWRHJPRCMjAnNWRLn6KuBq2Q

τελικα εχω προβλημα..οταν ειναι μεγαλα τα αρχεια απο mega δεν μπορουν να ολοκληρωθουν:mad: σταματανε στο 99%(εχω κανει εγγραφη στο σαιτ)

με ποιον αλλον brownser να δοκιμασω να κατεβασω? (εχω δοκιμασει τον chrome,τιποτα)

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω παραγγελια απο vickmall. Να βαλω την επιλογη για ροοτ+πλαυ στορε? το κινητο δεν εχει το πλαυ στορε απο μονο του μεσα? με το ροοταρισμα χανω εγγυηση?

 

Μπορείς να το πάρεις όπως είναι και να το rootαρεις+google play με οδηγίες από την 1η σελίδα,εναλλακτικά στα κάνουν οι Κινέζοι και το παίρνεις έτοιμο.

 

Όσον αφορά την εγγύηση πάλι σε αυτούς το στέλνεις με τη γνωστή διαδικασία 2ημήνου και βάλε...όποτε να λες να μην σου πάθει τίποτα:lol:

 

τελικα εχω προβλημα..οταν ειναι μεγαλα τα αρχεια απο mega δεν μπορουν να ολοκληρωθουν:mad: σταματανε στο 99%(εχω κανει εγγραφη στο σαιτ)

με ποιον αλλον brownser να δοκιμασω να κατεβασω? (εχω δοκιμασει τον chrome,τιποτα)

μόλις την κατέβασα με chrome χωρίς εγγραφή

Edited by Bin
:X
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να κανω παραγγελια απο vickmall. Να βαλω την επιλογη για ροοτ+πλαυ στορε? το κινητο δεν εχει το πλαυ στορε απο μονο του μεσα? με το ροοταρισμα χανω εγγυηση?

Από την στιγμή που δεν χρεώνουν σου προτείνω να το ρουταρεις για να μην έχεις τρεχαματα αργότερα,η μαμά ρομ δεν έχει playstore το vickmall φλασαρει μια multilanguage rom οπού βάζει και playstore

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται επανεκκίνηση για να φτιάξει. Κάνεις ένα on/off στην λειτουργία πτήσης (flight mode) και ξεμπλοκάρει!

Οπότε σε 5 δευτερόλεπτα είσαι οκ....

Αυτό φυσικά ΔΕΝ είναι λύση.....διότι μπορεί να μην το αντιληφθείς.....οπότε ΤΙ γίνετε με όλες τις χαμένες κλήσεις.....μέχρι να το διαπιστώσεις ?

 

Με algorom από 1 του χρόνου και κανένα πρόβλημα. Σήμα καμπάνα.

 

Δεν μιλάμε για όταν είναι καμπάνα το σήμα.....μιλάμε για την περίπτωση που γίνετε κουδουνάκι και μετά δεν ξαναγυρνάει σε καμπάνα.

 

Σίγουρα δεν το κάνει σε όλους... Στο δικό μου όλα δουλεύουν άψογα πλέον.

 

Και εγώ σε αυτό έχω καταλήξει.....τελικά δεν το κάνει σε όλους......μακάρι να βρεθεί κάποιο patch ή να λυθεί αυτό το bug έτσι ώστε να απολαύσουμε όλοι την ρομ του " δικού" μας.....algo

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να βρεθεί κάποιο patch ή να λυθεί αυτό το bug έτσι ώστε να απολαύσουμε όλοι την ρομ του " δικού" μας.....algo

 

Δεν εχω παρατηρησει κατι με προβλημα σηματοs.....ισωs δεν μου εχει τυχει ακομα..αλλα Αλγοριθμε,,,καλόυ κακου,,φτιαξε στον ελευθερο χρονο σου ενα super πατσακι,,,να το περασουμε να ειμαστε οκεικ...βλεπειs οτι η Rom σου εχει κοινο!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια θελω να κανω παραγγελια απο vickmall. Να βαλω την επιλογη για ροοτ+πλαυ στορε? το κινητο δεν εχει το πλαυ στορε απο μονο του μεσα? με το ροοταρισμα χανω εγγυηση?

 

Όχι δεν χάνεις την εγγύηση, αφενός γιατί δεν υπάρχει στα κινέζικα η ίδια νοοτροπία που έχουν οι επώνυμοι κατασκευαστές, αφετέρου γιατί μπορεί να γίνει εύκολα un-root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποιοs Κοβει/Ραβει mp3 για Ringtones μηπωs ξερει να μου πει(μεσω Audacity)..ποιεs ειναι οι καλυτερεs ρυθμισειs για mp3 Ringtone?(Για Δυνατο και Καθαρο Ηχο Κλησηs στην Coolpadara...ευχαριστω. Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την note 3

αυτο που μου εκανε 1η εντυπωση είναι η καθαρότητα των χρωμάτων, (ομοίως και η S5).

γράφει ότι είναι 4.3

νομίζω όμως ότι πρόκειται για 4.2.2. Θα δώ.

 

Κάμερα στα 13μεγαπιξελς

πολυ smooth, 574μβ κατελημμενα/1.4γιγα ελευθερα ραμ

βλέπει και αποθηκευει κατ' ευθείαν στην κάρτα (υποψία για 4.2.2)

έχει xposed (2.7 experimental1)+ gravity (έκδοση 3.1.7) εγκατεστημένα

έχει και κατι κινεζιές οι οποιες φευγουν..

δεν έχει πλειστορ

πολύ όμορφη.... πολυ όμορφοι χρωματισμοι στα μενου

 

 

edit: εγκατασταθηκαν gapps 4.2.2

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να επιβεβαιωσει αυτα που εγραψε καποιος στο modaco για την τελευταιαα aosp maucat (11-1-2015) δηλ. οτι δεν υπαρχει πια κανενα bug ?

no bugs found on last maucat rom ... installed nova launcher as system apps and all rotations works ... no black caller screen using GravityBox ... no NVRAM wifi error using wifi fix ... all notifications works led colors in red, green, blue, orange, yelow, pink

 

battery performance screen on nearly 6h

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να επιβεβαιωσει αυτα που εγραψε καποιος στο modaco για την τελευταιαα aosp maucat (11-1-2015) δηλ. οτι δεν υπαρχει πια κανενα bug ?

no bugs found on last maucat rom ... installed nova launcher as system apps and all rotations works ... no black caller screen using GravityBox ... no NVRAM wifi error using wifi fix ... all notifications works led colors in red, green, blue, orange, yelow, pink

 

battery performance screen on nearly 6h

 

εμένα μου έβγαλε black screen πάντως,όχι ότι ξέρω από τι και πώς,είπαν είναι λόγο του gravity

 

edit:είχα κάνει dirty flash όμως

Edited by Bin
:X
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έβγαλε black screen πάντως,όχι ότι ξέρω από τι και πώς,είπαν είναι λόγο του gravity

 

edit:είχα κάνει dirty flash όμως

 

dirty flash και bug report μαζι?

Link to comment
Share on other sites

dirty flash και bug report μαζι?

 

έχεις δίκιο,νέος είμαι..συγχωρέστε με:O

 

τουλάχιστον έδωσα πλήρης αναφορά με το edit :rolleyes:

:X
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μαυρη οθονη δεν το ειχα ποτε ισως γιατι απενεργοποιουσα παντα την αλλαγη της αναλυσης που εχει κανει ο maucat απο το build prop ειτε γιατι εχω gravity που το φτιαχνει
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει καποιος αυτο το tempered? Ειχα το κλασσικο που παιρνουμε αλλα λεω να δοκιμασω αυτο τωρα. http://m.aliexpress.com/item/32215988326.html
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μαυρη οθονη δεν το ειχα ποτε ισως γιατι απενεργοποιουσα παντα την αλλαγη της αναλυσης που εχει κανει ο maucat απο το build prop ειτε γιατι εχω gravity που το φτιαχνει

 

azuli εσυ δεν ησουν που εγραφες καλα λογια για την maucat,τι εγινε τελικα και την εβγαλες,δηλ. τι προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα black screen σε όλες τις εκδόσεις μέχρι που το έλυσα οριστικά ενεργοποιώντας την παρακάτω ρύθμιση στο Gravity.

Κατά τα άλλα η rom τα σπάει, δεν έχω εντοπίσει bug τις τελευταίες 20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

azuli εσυ δεν ησουν που εγραφες καλα λογια για την maucat,τι εγινε τελικα και την εβγαλες,δηλ. τι προβληματα?

 

περιμενα μετα απο 2-3 μερες να δημιουργησει η rom το cache της και να φυγουν κατι lag που ειχε,αλλα τελικα δεν εφυγαν και επισης δεν μου αρεσε το μπερδεμα που ειχε κανει ο maucat με τις ρυθμισεις 2G/3G που με καποιον περιεργο τροπο τις εχει βαλει 2φορες και δεν μπορεις με ενα απλο κλικ να κανεις οτι θελεις οπως σε ολες τις αλλες aosp.Μπηκα και στο τριπ μετα να δοκιμασω 1-2 (10) rom και κατεληξα με την a310v3..

 

Γενικα η maucat ειναι πολυ καλη rom,τωρα ακουω οτι η τελευταια ειναι και ακομα καλυτερη.

 

Αλλα οκ σαν την a310 απο σταθεροτητα δεν εχει.

 

Οπως επισης δεν εχει και εναν dev της προκοπης (ο maucat κατι κανει) που να παρει μια rom και να την κανει πιο γρηγορη χωρις να χαλασει 10 πραγματα στην πορεια.Δυστυχως οσοι εχουν ασχοληθει απο το modaco και αλλου στο να φτιαξουν μια καλη rom εχουν γνωσεις κατω του μετριου και πανε με πειραματισμους κυριως και οχι γνωσεις.Δεν λεω οτι εχω περισσοτερες απο αυτους,αλλα επειδη εχω δει ατομα που εχουνε οντως γνωσεις πανω στο αντικειμενο στο προηγουμενο μου android ξερω τι λεω. (οποιοι εδω μεσα ειχαν το x5pro θα θυμουνται πχ τον kalo)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

πχ για τι κινητό μας

8297W-三星note3-1.13

8297W-S5-1.9

Περνάμε την rom και μετά φλασαρουμε στο recovery τα gapps πχ για τις rom που αναφέρεις jb gapps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...