Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα. Μια ερώτηση (πολύ λεπτομέρεια αλλά έφαγα φλασιά) έχει status led?

Καλησπέρα, αν εννοείς το led που ενημερώνει για notifications, σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει μιας που παρακολουθώ το topic, ΟΧΙ δεν έχει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευή φτάνει στα χέρια μου σε μια δυο μέρες και θα σας γράψω εδώ την εμπειρία μου και 'γω... Θα δώσω έμφαση στη κάμερα και στο βίντεο που βγάζει το Zero, διότι δεν έχω βρει σαφείς απαντήσεις σχετικά με την απόδοσή του. Στα διαφημιστικά έλεγαν "η καλύτερη κάμερα 13 mpixel στον κόσμο..." για να δούμε... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS...!!!Εχω στειλει πισω το Umi Zero μου καθ υποδειξην της ιδιας της εταιριας γιατι απο το Antelife μου στειλαν Beta version.

Το καταλαβα απο το διπλο led flash του τηλεφωνου το οποιο αντι για κιτρινο -κοκκινο ηταν διπλο κιτρινο.Γι αυτο παρακαλω απο οποιον εχει το τηλεφωνο να βγαλει μια-δυο φωτος σε καθρεπτη που να φαινεται καθαρα η διχρωμια του led flash,ωστε να μην κανουν απο το

Antelife παλι καμμια πατατα.Το τηλ ειναι πισω Κινα και αυριο μαλλον παραλαμβανουν οποτε θα γινει αλλαγη .Σας παρακαλω συμφορουμιτες οποιος μπορει ας βοηθησει...! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS...!!!Εχω στειλει πισω το Umi Zero μου καθ υποδειξην της ιδιας της εταιριας γιατι απο το Antelife μου στειλαν Beta version.

Το καταλαβα απο το διπλο led flash του τηλεφωνου το οποιο αντι για κιτρινο -κοκκινο ηταν διπλο κιτρινο.Γι αυτο παρακαλω απο οποιον εχει το τηλεφωνο να βγαλει μια-δυο φωτος σε καθρεπτη που να φαινεται καθαρα η διχρωμια του led flash,ωστε να μην κανουν απο το

Antelife παλι καμμια πατατα.Το τηλ ειναι πισω Κινα και αυριο μαλλον παραλαμβανουν οποτε θα γινει αλλαγη .Σας παρακαλω συμφορουμιτες οποιος μπορει ας βοηθησει...! :worry:

 

διπλο κίτρινο και σε μενα... εχεις κατι που να το βεβαιώνει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Τα προπαραγωγης εχουν 2 κιτρινα λεντ πισω,τα κανονικα εχουν 1 πορτοκαλι και ενα κιτρινο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά το χω δει κι εγώ τις τελευταίες μέρες το τηλεφωνο και πραγματικά για τη τιμη του απο αποψη χαρακτηριστικων ειναι τερας. Ομως βλεπω πολλες αναφορές για κατι reboot, screenshots την ωρα που παίρνεις τηλεφωνο, γρατσουνιές στις καρτες σιμ και διαφορα αλλα. Εσεις τι λέτε για ολα αυτα? Μπορεί να μας διαφωτίσει καποιος που το χει στα χερια του? 2 good 2 be true μου φαίνεται.

 

Λοιπον να συμπληρωσω και εγω τις εντυπωσεις μου:

Ποιοτητα κλησεων:Αψογη δεν εχω το παραμικρο παραπονο.

Wifi:Επισης αψογο,κανει συνδεση γρηγορα και δεν την χανει.

Μπαταρια επισης πολυ καλη,οποτε μου βγαζει μια μερα ολοκληρη κατω απο βαρια χρηση αλλα χωρις παιχνιδια.

Απο οθονη και εμφανιση παρα πολυ ευχαριστημενος.

Κανενα reboot και δεν εχω screenshots μεχρι στιγμης.

Η καμερα του την βρισκω ανταξια της καμερας απο ενα Note 3 το οποιο το συγκρινα σημερα με εναν φιλο.

Λιγο προσοχη στις ρυθμισεις αναλογα τις συνθηκες και σταθερο χερι και βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες.

Οποτε πιθανολογω οτι διαφορα προβληματα με την συσκευη ισως να υπαρχουν επειδη εφυγαν στο εμπορια μερικα κομματια προπαρασκευης και φυσικα στην rom.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Τα προπαραγωγης εχουν 2 κιτρινα λεντ πισω,τα κανονικα εχουν 1 πορτοκαλι και ενα κιτρινο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λοιπον να συμπληρωσω και εγω τις εντυπωσεις μου:

Ποιοτητα κλησεων:Αψογη δεν εχω το παραμικρο παραπονο.

Wifi:Επισης αψογο,κανει συνδεση γρηγορα και δεν την χανει.

Μπαταρια επισης πολυ καλη,οποτε μου βγαζει μια μερα ολοκληρη κατω απο βαρια χρηση αλλα χωρις παιχνιδια.

Απο οθονη και εμφανιση παρα πολυ ευχαριστημενος.

Κανενα reboot και δεν εχω screenshots μεχρι στιγμης.

Η καμερα του την βρισκω ανταξια της καμερας απο ενα Note 3 το οποιο το συγκρινα σημερα με εναν φιλο.

Λιγο προσοχη στις ρυθμισεις αναλογα τις συνθηκες και σταθερο χερι και βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες.

Οποτε πιθανολογω οτι διαφορα προβληματα με την συσκευη ισως να υπαρχουν επειδη εφυγαν στο εμπορια μερικα κομματια προπαρασκευης και φυσικα στην rom.

 

 

Απο που το παρήγγειλες εσύ κιμωνα αν επιτρέπετα? (ξέρω off topic αλλα ολοι προσπαθούμε να μη μας πιάσουν κωτσο δυσκολες εποχες για να πετας λεφτά τσαμπα)

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ εμένα το φλας είναι το πάνω κίτρινο και το κάτω κόκκινο και έχω παρατηρήσει όταν βγάζω φωτογραφίες το βράδυ τα ματιά τα βγάζει κόκκινα λες να είναι από το φλας?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και επιτρεπεται να ρωτησεις,για αυτο ειμαστε εδω, για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον.

Το πηρα απο tinydeal.Ειχε tracking number το οποιο εμφανισε την πορεια του 5 μερες αφου μου το

ταχυδρομησαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλέ εμένα το φλας είναι το πάνω κίτρινο και το κάτω κόκκινο και έχω παρατηρήσει όταν βγάζω φωτογραφίες το βράδυ τα ματιά τα βγάζει κόκκινα λες να είναι από το φλας?

Το καλυτερο φλας σε φωτογραφικη μηχανη ειναι μεχρι τα 6 μετρα.

Για αυτο και ολοι οι φωτογραφοι βαζουν το extra.

Σε εμας το φλας ειναι μεχρι το ενα μετρο.

Οποτε ειναι αδυνατον να συμβει αυτο που λες.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Τα προπαραγωγης εχουν 2 κιτρινα λεντ πισω,τα κανονικα εχουν 1 πορτοκαλι και ενα κιτρινο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λοιπον να συμπληρωσω και εγω τις εντυπωσεις μου:

Ποιοτητα κλησεων:Αψογη δεν εχω το παραμικρο παραπονο.

Wifi:Επισης αψογο,κανει συνδεση γρηγορα και δεν την χανει.

Μπαταρια επισης πολυ καλη,οποτε μου βγαζει μια μερα ολοκληρη κατω απο βαρια χρηση αλλα χωρις παιχνιδια.

Απο οθονη και εμφανιση παρα πολυ ευχαριστημενος.

Κανενα reboot και δεν εχω screenshots μεχρι στιγμης.

Η καμερα του την βρισκω ανταξια της καμερας απο ενα Note 3 το οποιο το συγκρινα σημερα με εναν φιλο.

Λιγο προσοχη στις ρυθμισεις αναλογα τις συνθηκες και σταθερο χερι και βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες.

Οποτε πιθανολογω οτι διαφορα προβληματα με την συσκευη ισως να υπαρχουν επειδη εφυγαν στο εμπορια μερικα κομματια προπαρασκευης και φυσικα στην rom.

 

Φιλε μου μηπως μπορεις να βγαλεις και ν ανεβασεις 2 φωτος που να φαινεται η διχρωμια του φλας οπως ζητησα???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μηπως μπορεις να βγαλεις και ν ανεβασεις 2 φωτος που να φαινεται η διχρωμια του φλας οπως ζητησα???

 

Κανενα προβλημα.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Για τη θήκη Ζ κανένας δεν έγραψε κάτι....Πολύ κιτσαριό??

Περιμένω να βγει κανένα back cover...Έχει κανείς κάποιο υπόψιν?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω αγορασει και εγω το τηλεφωνο απο 24/12 απο efox και ακομα δεν μου εχουν στειλει tracking number υπαρχει κανενας αλλος που το εχει παρει απο εκει και το εχουν στειλει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω αγορασει και εγω το τηλεφωνο απο 24/12 απο efox και ακομα δεν μου εχουν στειλει tracking number υπαρχει κανενας αλλος που το εχει παρει απο εκει και το εχουν στειλει?

 

Εγω και ενας αλλος, αν δεν κανω λαθος! Στειλε pm εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402381&page=33. Εμενα μου το εστειλαν στις 5 Ιαν.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει το κινητο απο ali στις 23/12 και σήμερα αφου τους έστειλα μηνυμα και τους

ξ€%€$α μου έστειλαν traking number, το οποίο ακόμα δεν εμφανίζεται. Το κινητό το ήθελα για δώρο για τα γενέθλια της γυναίκας μου. Ελπίζω να το έχω για του Αγ. Βαλεντίνου

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα πρόβλημα ξαφνικά το τηλέφωνο κλείνει και ξανά ανοίγει τι μπορεί να είναι?

 

Κατα 99% ειναι πρόβλημα software...αρα ειναι επιλυσιμο...η θα λυθει με καποιο Update η με καποια αλλη rom που λογικα θα βγει οσονουπω....

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% ειναι πρόβλημα software...αρα ειναι επιλυσιμο...η θα λυθει με καποιο Update η με καποια αλλη rom που λογικα θα βγει οσονουπω....

Και εγώ αυτό διάβασα ότι είναι πρόβλημα softwere πιστεύω να βγει μέχρι το τέλος του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά! Η σύζυγός μου το είχε παραγγείλει από coolicool στις 26/11 από ευρωπαϊκή αποθήκη και ενώ γνώριζε πως 30/12 θα το έκαναν ship, τελικά και χθες μετά από δική της ενόχληση της απάντησαν πως δεν έχουν stock και αν θέλει να διαλέξει άλλο κινητό ή να περιμένει για shippment μέσα Ιανουαρίου. Το deadline του Paypal είχε (οριακά) ξεπεραστεί, αλλά ζήτησε full refund και το δέχθηκαν κατευθείαν. Ε, θα διαλέξουμε άλλο κινητό γιατί πολλά bugs διαβάζω και ξενερώνω λίγο, ειδικά γιατί της το πρότεινα μετά από διάβασμα αυτού του topic και όσο να είναι έννιωθα λίγες τύψεις. Θα το ψάξουμε με την ησυχία μας όμως για κάποιο άλλο κινητό (ίσως dooge που έχει και ελληνική αντιπροσωπία).

 

Πάντως πολύ καλή και άμεση αντιμετώπιση από το coolicool στο θέμα refund.

Edited by mclound
σύζυγος με 'η', ιου!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά! Η σύζυγός μου το είχε παραγγείλει από coolicool στις 26/11 από ευρωπαϊκή αποθήκη και ενώ γνώριζε πως 30/12 θα το έκαναν ship, τελικά και χθες μετά από δική της ενόχληση της απάντησαν πως δεν έχουν stock και αν θέλει να διαλέξει άλλο κινητό ή να περιμένει για shippment μέσα Ιανουαρίου. Το deadline του Paypal είχε (οριακά) ξεπεραστεί, αλλά ζήτησε full refund και το δέχθηκαν κατευθείαν. Ε, θα διαλέξουμε άλλο κινητό γιατί πολλά bugs διαβάζω και ξενερώνω λίγο, ειδικά γιατί της το πρότεινα μετά από διάβασμα αυτού του topic και όσο να είναι έννιωθα λίγες τύψεις. Θα το ψάξουμε με την ησυχία μας όμως για κάποιο άλλο κινητό (ίσως dooge που έχει και ελληνική αντιπροσωπία).

 

Πάντως πολύ καλή και άμεση αντιμετώπιση από το coolicool στο θέμα refund.

 

Πιστεύω ακράδαντα ότι δεν υπάρχει φρέσκια συσκευή γνωστής-μη γνωστής εταιρίας η οποια να μην έχει κάποια bugs....είναι ανθρωπίνος αδύνατο αυτό...δεν έχει βγει μέχρι στιγμής κάποιο τέτοιο μοντέλο ούτε πιστεύω να βγει στο κοντινό μέλλον....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ακράδαντα ότι δεν υπάρχει φρέσκια συσκευή γνωστής-μη γνωστής εταιρίας η οποια να μην έχει κάποια bugs....είναι ανθρωπίνος αδύνατο αυτό...δεν έχει βγει μέχρι στιγμής κάποιο τέτοιο μοντέλο ούτε πιστεύω να βγει στο κοντινό μέλλον....

 

Αν σου βγάλει μια επώνυμη συσκευή κάποιο πρόβλημα μέσα στις 15 πρώτες ημέρες, θα πας στο κατάστημα και θα στο αντικαταστήσουν με άλλο. Στην περίπτωση των κινέζικων πρέπει να προσέχεις να μην έχει λήξει το deadline του PayPal, να το στείλεις πίσω, να περιμένεις 1 μήνα να φτάσει και μετά να πάρεις τα λεφτά σου πίσω, γιατί αφού θα έχουν περάσει ήδη 2 μήνες από την ημέρα που το παρήγγειλες, πολύ απλά δεν θα θελήσεις να σου στείλουν άλλο.

 

Εγώ κινέζικα δεν προτείνω σε κανέναν. Τα παίρνω με δική μου ευθύνη και πάντα με το σκεπτικό ότι μπορεί να κάνει εως και 2 μηνες να φτάσει και να έχει και παιδικές ασθένειες.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγάλει μια επώνυμη συσκευή κάποιο πρόβλημα μέσα στις 15 πρώτες ημέρες, θα πας στο κατάστημα και θα στο αντικαταστήσουν με άλλο. Στην περίπτωση των κινέζικων πρέπει να προσέχεις να μην έχει λήξει το deadline του PayPal, να το στείλεις πίσω, να περιμένεις 1 μήνα να φτάσει και μετά να πάρεις τα λεφτά σου πίσω, γιατί αφού θα έχουν περάσει ήδη 2 μήνες από την ημέρα που το παρήγγειλες, πολύ απλά δεν θα θελήσεις να σου στείλουν άλλο.

 

Εγώ κινέζικα δεν προτείνω σε κανέναν. Τα παίρνω με δική μου ευθύνη και πάντα με το σκεπτικό ότι μπορεί να κάνει εως και 2 μηνες να φτάσει και να έχει και παιδικές ασθένειες.

 

Παλι όμως ειναι τόσο φθηνά σε σχεση με τα επώνυμα που το ρίσκο δεν ειναι τοσο μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι υποκειμενικό και υπάρχει και ο παράγοντας "ταλαιπωρία". Εμένα π.χ. και τους περισσότερους από εμάς στο myphone που είμαστε και λίγο gadgetακιδες μπορεί να μην μας πειράζει, αλλά υπάρχει πολύς κόσμος εκεί έξω, που αν του συμβεί κάτι τέτοιο, δεν πρόκειται να ξαναπάρει κινέζικο ούτε για πλάκα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...